مهاجرت تحصیلی لیختین اشتاین

تحصیل پزشکی در لیختن اشتاین

تحصیل پزشکی در لیختن اشتاین

یکی از کشورهای اروپایی که تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاههای آن پیشنهاد می­شود دانشگاههای کشور لیختن اشتاین است. با تحصیل پزشکی در لیختن اشتاین نه تنها دانشجویان از بهترین اساتید بهره می­برند بلکه شهریه های مناسب تری پرداخت خواهند نمود.

در دانشگاههای لیختن اشتاین تدریس در رشته پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می­گردد و این باعث علاقمندی بیشتر دانشجویان برای تحصیل در این کشور است. بطور کلی در کشور لیختن اشتاین تنها 4 مرکز تحصیلات عالی وجود دارد. از مهمترین دانشگاههای پزشکی در این کشور دانشگاه سلطنت لیختن اشتاین است که بصورت خصوصی فعالیت می­کند.

دانشگاه پزشکی لیختن اشتاین

این دانشگاه در سال 2000 در شهر تریسن تأسیس شد که در این دانشگاه تنها دو رشته تحصیلی حقوق و پزشکی به دانشجویان ارائه می­گردد. پس از به رسمیت شناخته شدن این دانشگاه توسط دولت لیختن اشتاین اجازه صدور مدرک دکتری به دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه داده شد.

در این دانشگاه علاوه بر ارائه رشته های پزشکی، زیر شاخه های پزشکی از جمله زیست شناسی، فارماکولوژی، بیوشیمی، بیوفیزیک، علوم تغذیه و روانشناسی نیز به دانشجویان ارائه می­گردد. دانشجویان برای تحصیل پزشکی در لیختن اشتاین بایستی به دانشگاههای این کشور شهریه پرداخت نمایند. شهریه دانشگاههای لیختن اشتاین در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مساعد تر است. بطوریکه هزینه تحصیلی سالیانه برابر با 4946 فرانک می­باشد. از عزیزانی که دولت لیختن اشتاین را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اند دعوت می­نمائیم این مقاله را مطالعه نمایند.

دانشگاههای معتبر پزشکی در لیختن اشتاین

 • یکی از دانشگاههای پزشکی در کشور لیختن اشتاین دانشگاه پزشکی سنت اندروز است. این دانشگاه دارای بهترین برنامه های آموزش پزشکی برای دانشجویان می­باشد.
 • دانشکده پزشکی سنت اندروز زیر نظر مدرسه پزشکی و گروههای تحقیقاتی در این کشور فعالیت می­نماید.
 • هم اکنون این دانشگاه به دانشجویان رشته پزشکی در دو گرایش مدرک کارشناسی اعطا می­نماید.

لیسانس علوم (BSC )

دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی علوم باید یک دوره سه ساله را در این دانشگاه بگذرانند. مدرک کارشناسی BSC معادل مدارک مدارس پزشکی دانشگاههای آبردین، بارتز، لندن، داندی، منچستر، ادینبورگ و گلاسکو می­باشد.

لیسانس پزشکی یا لیسانس جراحی

دانشجویان در این رشته باید به مدت 4 سال در این دانشگاه برای دریافت لیسانس پزشکی تحصیل نمایند. در برنامه های این رشته پزشکی دروسی به دانشجویان آموزش داده می­شود که این دروس مشترک دقیقاً در دانشگاههای داندی و هیئت های بهداشتی ارائه می­گردد.

دانشگاه خصوصی سلطنتی لیختن اشتاین

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاههای لیختن اشتاین محسوب می­گردد. این دانشگاه در شهر تریسن واقع گردیده است و تقریباً بیش از 10 سال در حال فعالیت بصورت خصوصی در این شهر است. این دانشگاه به دانشجویان مدرک دکتری علوم را اعطا می­نماید. دانشجویان در این رشته با مفاهیم پزشکی آشنا شده و برای انجام کار حرفه ای در زمینه تحقیقات بالینی آماده می­شوند.

شهریه و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لیختن اشتاین

دانشگاهها در کشور لیختن اشتاین بسته به نوع برنامه های آموزشی و نوع دانشگاه از دانشجویان شهریه های متفاوتی پرداخت می­کنند. اما بطور کلی شهریه های دانشگاه های این کشور را 4625 دلار در سال برآورد نموده اند. همچنین دانشجویانی که در دانشگاههای عمومی این کشور به تحصیل مشغولند بایستی مبلغ850 دلار در هر ترم به دانشگاه پرداخت نمایند.

مدارک و شرایط لازم جهت پذیرش رشته پزشکی لیختن اشتاین

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاههای پزشکی لیختن اشتاین را دارند بایستی مدارک زیر را ارائه نمایند:

 • ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • یک نسخه کپی از پاسپورت معتبر
 • اسکن پاسپورت

همچنان دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدارک ذیل را باید ارائه نمایند:

 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی اعم از کارشناسی و دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ارائه مدرک زبان
 • انگیزه نامه
 • کپی و اسکن پاسپورت

دانشجویانی که جهت تحصیل در مقطع دکتری به این کشور سفر نموده اند نیز بایستی مدارک زیر را ارائه نمایند:

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد
 • سایر مدارک های تحصیلی
 • ارائه مدارک زبان
 • انگیزه نامه
 • پیشنهاد پژوهش
 • یک نسخه کپی پاسپورت

تحصیل پزشکی در لیختن اشتاین

دانشجویان زیادی جهت تحصیل در رشته پزشکی کشور لیختن اشتاین را انتخاب می­نمایند. دانشگاههای این کشور در رشته پزشکی دارای بهترین اساتید می­باشد. از طرفی شرایط اقتصادی در کشور لیختن اشتاین بگونه ای است که دانشجویان براحتی می­توانند در حین تحصیل به انجام کار در این کشور نیز بپردازند.

از جمله مهمترین دانشگاههای لیختن اشتاین که برنامه های پزشکی برای دانشجویان ارائه می­نماید دانشگاه سلطنتی لیختن اشتاین و سنت اندروز می­باشد. دانشجویان با تحصیل پزشکی در لیختن اشتاین می­توانند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور در تمامی نقاط دنیا کار پیدا نمایند.

 هزینه های زندگی در کشور لیختن اشتاین چگونه است؟

در کشور لیختن اشتاین هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. جدول زیر برخی از ریز هزینه های زندگی در کشور لیختن اشتاین را نشان می­دهد.

اجاره آپارتمان یک خوابه 800 $
یک لیتر شیر  1.63$
یک کیلو برنج 2 $
یک کیلو گوشت گوساله  32.25$
بلیط یک طرفه  2.25$
تردد ماهانه 55 $
تاکسی 2.72 $ به ازای هر کیلومتر
اینترنت ماهانه 50 $

اقامت دانشجویان در لیختن اشتاین چگونه است؟

دانشگاههای کشور لیختن اشتاین برای دانشجویان خوابگاههایی بصورت گسترده در نظر گرفته است. دانشجویان می­توانند با پرداخت هزینه هایی بسیار مناسب در کنار سایر دانشجویان از این خوابگاهها استفاده نمایند. همچنان  دانشجویانی که از خوابگاههای دانشجویی دانشگاهها استفاده نمی­کنند می­توانند با مراجعه به بنگاههای املاک در این کشور آپارتمان های خصوصی را تهیه نمایند. اجاره بهای آپارتمان های خصوصی در این کشور با توجه به مکان و متراژ آپارتمان ها با یکدیگر متفاوت می­باشند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی لیختن اشتاین چگونه است؟

دانشجویان برای اینکه بتوانند مهارت های زبان و آکادمیک خود را بهتر نمایند قبل از ورود به دانشگاههای لیختن اشتاین در دوره های مقدماتی شرکت می­کنند. حضور دانشجویان در این دوره ها ممکن است بصورت الزامی در 10 هفته و در برخی موارد 4 هفته قبل از ورود به دانشگاهها باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در لیختن اشتاین را دارند ممکن است با سوالاتی در این زمینه از جمله:

 • آیا دانشگاههای لیختن اشتاین به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی و بورسیه اعطا می­نماید؟
 • آیا دانشجویان با اتمام تحصیلات خود در رشته پزشکی می­توانند به انجام کار پزشکی در این کشور مشغول شوند؟
 • آیا مدارک دانشگاههای پزشکی لیختن اشتاین در تمام نقاط دنیا معتبر است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات دانشجویان در این زمینه می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *