مهاجرت تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا در سال 2022 جزء مناسب ترین روش جهت تحصیل و کاهش هزینه های تحصیل برای متقاضیان بین المللی به شمار می رود. برای کاهش هزینه های تحصیل، اکثر مهاجران تحصیلی به فکر کسب بورسیه تحصیلی در ایتالیا هستند. بورسیه های تحصیلی در ایتالیا شامل کمک هزینه های مختلفی می شوند که هزینه های مختلف از جمله هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت، هزینه های خوراک، هزینه های پوشاک، هزینه های خرید کتاب و سایر موارد را پوشش می دهند. هدف اصلی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از ارائه این مقاله مطلع سازی متقاضیان و هموطنان در زمینه های شرایط کسب بورسیه تحصیلی در ایتالیا، هزینه های و مبالغ بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در این کشور، انوع بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا و سایر موارد مرتبط می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا

در کشور ایتالیا، کلیه دانشجویان بین المللی حق دارند از خدمات کمک هزینه های مالی و بورسیه تحصیلی در ایتالیا مانند دانشجویان و متقاضیان و شهروندان ایتالیایی بهره مند شوند. بورس های تحصیلی دولتی در سطح ملی و منطقه ای در کشور ایتالی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند از آنها بهره مند شوند و هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند. به طور کلی هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا به فعالیت و عادات و همچنین برنامه های تحصیلی دانشجویان بستگی دارد. اما متقاضیان می توانند با کسب بورسیه تحصیلی در ایتالیا شرایط بسیار خوبی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور و اعزام دانشجو به ایتالیا داشته باشند.

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

امروزه دانشجویان زیادی به دنبال دانشگاه هایی هستند که با ارائه بورسیه تحصیلی زمینه تحصیل رایگان را برای دانشجوین فراهم نموده اند، می­ باشند. دانشگاه های ایتالیا بورسیه های متعددی را به دانشجویان ارائه می­ نمایند. این موضوع باعث شده است تا دانشجویان زیادی تحصیل در ایتالیا را انتخاب نمایند. البته اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا با شرایطی همراه است که یکی از مهم ترین شرایط اخذ این بورسیه ها برخورداری از رزومه تحصیلی قوی می ­باشد.

بطور کلی بورسیه تحصیلی این کشور به دسته های زیر تقسیم می ­گردند:

 • بورس های تحصیلی برای تحصیل در برخی از رشته های کارشناسی ارشد
 • بورسیه های تحصیلی مقطع دکترا
 • بورس های تحصیل در رشته های هنر، موسیقی و نوازندگی
 • بورس های پژوهشی و تحصیل در دوره های زبان ایتالیایی
 • بورسیه های استانی ایتالیا
 • بورس های زبان ایتالیایی

دانشجویان کشورهای آذربایجان، کلمبیا، مصر، اتیوبی، غنا، هند، اندونزی، ایران، تونس و ترکیه می­ توانند با درخواست هر یک از بورسیه های فوق به تحصیل رایگان در رشته های مهندسی، فناوری پیشرفته، معماری، اقتصاد و مدیریت در دانشگاه های معتبر این کشور بپردازند.

کمک هزینه دولتی کشور ایتالیا

دانشجویان و متقاضیان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا را دارند، می توانند از بورسیه های تحصیلی مختلف در دوره های تحصیلی گوناگون بهره مند شوند. بورسیه ها در خصوص پوشش هزینه های درمانی و کمک هزینه ماهیانه به صورت 3 یا 6 یا 9 ماهه صادر می گردد.

انواع دوره ها عبارتند از:

 • دوره های آموزش عالی هنر، موسیقی و رقص
 • برنامه دکتری
 • تحقیقات تحت نظارت آکادمیک
 • دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی

جهت اطلاع از شرایط تحصیل و بورسیه تحصیلی در نمودار زیر بیشترین ملیت های دانشجویان خارجی در ایتالیا را مشاهده می کنید:

بیشترین ملیت های دانشجویان خارجی در ایتالیا

انواع بورسیه تحصیلی استانی در ایتالیا

بورسیه های تحصیلی استانی کشور ایتالیا موسوم به DSU می­ باشند که به دانشجویان در مقاطع مختلف تعلق می ­گیرد. بورسیه های استانی ایتالیا تمامی شهریه های تحصیلی، خوابگاه، خوراک و سایر دانشجویان را شامل می ­گردد. علاوه بر این ماهانه مبلغی حدود 800€ الی 1200€ (یورو) به دانشجویان به عنوان کمک هزینه به دانشجویان پرداخت می­ نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در ایتالیا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

اکثر این بورسیه های متعلق به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می ­باشد و دانشجویانی که از شرایط زیر برخوردارند، امکان درخواست این بورسیه ها را خواهند داشت:

 • برخورداری از رزومه تحصیلی قوی
 • کسب نمرات بالای 18
 • ارائه مقلات بین المللی یا ISI
 • برخوردای از دانش علمی قوی

برخی از این بورسیه ها در جدول زیر نشان داده شده است.

مقاطع توضیحات
بورس تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای ارزشی معادل 2500€ الی 5200€ (یورو) به همراه تخفیف در شهریه پرداختی و استفاده از خوابگاه های دانشجویی و سلف سرویس
بورس تحصیلی دانشجویان نخبه مقططع کارشناسی ارشد دارای ارزش 11000€ الی 14000€ (یورو)
بورس تحصیلی دانشجویان نخبه مقطع دکتری دارای ارزش 14000€ الی 20000€ (یورو) که تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در این مقطع را پوشش می ­دهد.

بورس تحصیلی EDISU ایتالیا

دانشجویان کشور ایتالیا شامل دانشجویان خارجی و بین المللی که در دوره کارشناسی تمام وقت، کارشناسی ارشد، یک دوره یا دوره های دکترا در یکی از دانشگاه های پیمونت ثبت نام کرده اند. (یعنی پلی تکنیک تورینو، دانشگاه تورینو، دانشگاه پیمونت شرقی) در صورت داشتن و اثبات شایستگی و الزامات اقتصادی رقابت می توانند، برای بورسیه های EDISU اقدام کند. دانشجویان و متقاضیان نیمه وقت می توانند در صورت ثبت نام در مقطع کارشناسی، اقدام به کسب این بورسیه تحصیلی کنند. مبلغ بورس تحصیلی بسته به شرایط مختلف متفاوت می باشد. به یاد داشته باشید که تهیه محل سکونت برای دانشجویان از مزایای بورس تحصیلی EDISU می باشد. اطلاع از شرایط زندگی پس از تحصیل در کشور ایتالیا به اشتغال زایی و مبحث کار در ایتالیا مربوط می گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا، ایتالیا

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر دنیا و کشور ایتالیا دانشگاه پیشرفته بولونیا می باشد که دانشجویان می توانند برای تحصیل در این دانشگاه از کمک هزینه های تحصیلی مختلف و بورس های تحصیلی گوناگون استفاده کنند. هر کمک هزینه تحصیلی برای یک سال تحصیلی اهدا می شود و شامل 11059€ (یورو) و شهریه کامل شهریه می شود. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به ایتالیا پیشنهاد می شود مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

تقریبا هر دانشگاه ایتالیایی به دانشجویان خود بورسیه و کمک هزینه می دهد. اکثر مؤسسات آموزش عالی دولتی هستند. بورسیه ها یا توسط دانشگاه ها، دولت یا توسط اهداکنندگان خصوصی حمایت می شود. بورسیه های تحصیلی ایتالیا 2022-2023 با بودجه کامل، برای درخواست های آنلاین برای دانشجویان بین المللی باز است تا فرصتی برای تحصیل رایگان در هر یک از دانشگاه های برتر ایتالیا داشته باشند.

ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در اروپا است. همچنین این کشور مورد توجه ترین کشور تحت برنامه مبادله دانشجویی به نام اراسموس است. معماری، چشم انداز و جاذبه ایتالیا دلایل دیگری برای تحصیل در ایتالیا هستند. از نظر تحصیلات، ایتالیا رقابتی ترین کشور در تمام اروپای غربی است. خود دانشگاه‌ ها مانند آثار هنری به نظر می ‌رسند و سیستم آموزشی از روش‌ های آموزشی غیر سنتی پیروی می‌ کند که هدف آن آماده ‌سازی دانشجویان برای چالش ‌های زندگی حرفه ‌ای است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا، ایتالیا

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه پاویا و بوکونی ایتالیا

دانشگاه پاویا در کشور ایتالیا قرار دارد و هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام به کسب ویزای تحصیلی کشور ایتالیا می کنند. دانشجویان و متقاضیانی که شهروند کشورهای در حال توسعه هستند، می توانند برای تحصیل در این دانشگاه از کمک هزینه های تحصیلی که 8200€ (یورو) ارزش دارند، بهره مند شوند.

بوکونی و جوایز بین المللی دانشگاه بوکونی بورسیه های مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان بین المللی که در هر برنامه کارشناسی واجد شرایط یا برنامه کارشناسی ارشد علوم در بوکونی ثبت نام می کنند، ارائه می دهد. این بورس تحصیلی شامل نیمی از تحصیل شهریه به ارزش 12000€ (یورو) در سال برای برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی و حداکثر 13000€ (یورو) در سال برای برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد علوم می باشد. شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا پیشنهاد می شود مقاله مشخص شده را مطالعه بفرمائید.

بورس تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان و تورین

هر ساله، دانشگاه پلی تکنیک میلان کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به با استعداد ترین نامزد های بین المللی پذیرفته شده در برنامه Master Science ارائه می دهد. در صورتی که یک دانشجو و یا متقاضی خارجی که شهروند کشورهای غیر اروپایی می باشد موفق به کسب بورسیه در دانشگاه پلی تکنیک میلان شود، می تواند هزینه های تحصیل خود را به 200€ (یورو) در سال برساند. بورس های تحصیلی از 5000€ تا 10000€ (یورو) در سال می باشند و لازم به ذکر است که این بورسیه تحصیلی بخش بزرگی از شهریه دانشجویان را پوشش می دهد.

اگر دانشجو و یا متقاضی تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین هستید و قصد دارید تحصیلات خود را در زمینه های مرتبط با رشته های معماری یا مهندسی ادامه دهید، می توانید با کسب بورسیه در این دانشگاه، هزینه های تحصیلی خود را به حداقل برسانید. برای کسب کمک هزینه های تحصیلی در این دانشگاه متقاضیان و دانشجویان خارجی حتما باید از سابقه های تحصیلی درخشانی برخوردار باشند. در خصوص اطلاع از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک میلان، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه کاتولیک و پادووا ایتالیا

دانشگاه کاتولیک در کشور ایتالیا واقع شده است و هر ساله برنامه های تحصیلی زیادی از طرف این دانشگاه به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند و متقاضیان و دانشجویان بین المللی می توانند با کسب کمک هزینه های تحصیلی این دانشگاه هزینه های تحصیلی خود را حداقل 33% کاهش دهند. کسب کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه پادووا واقع در کشور ایتالیا برای تمامی دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان بومی امکان پذیر می باشد. کمک هزینه های تحصیلی این دانشگاه تقریبا شامل تمام هزینه های دانشجویان می شود.

دانشجویان می توانند با کسب این بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل خود در دانشگاه پادووا را به طور چشمگیری کاهش دهند. با تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید از شرایط تحصیل در ایتالیا و کشورهای خارجی، سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در پیشرفته ترین کشورهای دنیا، شرایط مشغول به کار شدن در شناخته شده ترین کمپانی های بین المللی و همچنین کسب اقامت در کشورهای اروپایی و آمریکایی و سایر موارد به صورت کامل آگاه شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی در ایتالیا

 1. مجید فرقانی گفت:

  سلام
  آیا بورسیه تحصیلی در ایتالیا نیازمند داشتن کتاب و مقاله هم هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *