مهاجرت تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا در سال 2020 راهی مناسب برای کاهش هزینه های تحصیل برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی به شمار می رود. برای کاهش هزینه های تحصیل، اکثر مهاجران تحصیلی به فکر کسب بورسیه تحصیلی در ایتالیا هستند. بورسیه های تحصیلی در ایتالیا شامل کمک هزینه های مختلفی می شوند که هزینه های مختلف از جمله هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت، هزینه های خوراک، هزینه های پوشاک، هزینه های خرید کتاب و سایر موارد را پوشش می دهند. هدف اصلی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از ارائه این مقاله مطلع سازی متقاضیان و هموطنان در زمینه های شرایط کسب بورسیه تحصیلی در ایتالیا، هزینه های و مبالغ بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در این کشور، انوع بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا و سایر موارد مرتبط می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا

در کشور ایتالیا، کلیه دانشجویان بین المللی حق دارند از خدمات کمک هزینه های مالی و بورسیه تحصیلی در ایتالیا مانند دانشجویان و متقاضیان و شهروندان ایتالیایی بهره مند شوند. بورس های تحصیلی دولتی در سطح ملی و منطقه ای در کشور ایتالی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند از آنها بهره مند شوند و هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند. به طور کلی هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا به فعالیت و عادات و همچنین برنامه های تحصیلی دانشجویان بستگی دارد؛ اما متقاضیان می توانند با کسب بورسیه تحصیلی در ایتالیا شرایط بسیار خوبی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور و اعزام دانشجو به ایتالیا داشته باشند.

کمک هزینه دولتی کشور ایتالیا

دانشجویان و متقاضیان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا را دارند، می توانند از بورسیه های تحصیلی مختلف در دوره های تحصیلی گوناگون بهره مند شوند. بورسیه ها در خصوص پوشش هزینه های درمانی و کمک هزینه ماهیانه به صروت 3 یا 6 یا 9 ماهه صادر می گردد. انواع دوره ها عبارتنداز:

  • دوره های آموزش عالی هنر، موسیقی و رقص
  • برنامه دکتری
  • تحقیقات تحت نظارت آکادمیک
  • دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی

بورس تحصیلی EDISU ایتالیا

دانشجویان کشور ایتالیا شامل دانشجویان خارجی و بین المللی که در دوره کارشناسی تمام وقت، کارشناسی ارشد، یک دوره یا دوره های دکترا در یکی از دانشگاه های پیمونت ثبت نام کرده اند. (یعنی پلی تکنیک تورینو، دانشگاه تورینو، دانشگاه پیمونت شرقی) در صورت داشتن و اثبات شایستگی و الزامات اقتصادی رقابت می توانند، برای بورسیه های EDISU اقدام کند. دانشجویان و متقاضیان نیمه وقت می توانند در صورت ثبت نام در مقطع لیسانس، اقدام به کسب این بورسیه تحصیلی کنند. مبلغ بورس تحصیلی بسته به شرایط مختلف متفاوت می باشد. به یاد داشته باشید که تهیه محل سکونت برای دانشجویان از مزایای بورس تحصیلی EDISU می باشد.

بورس تحصیلی دانشگاه بولونیا، ایتالیا

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر دنیا و کشور ایتالیا دانشگاه پیشرفته بولونیا می باشد که دانشجویان می توانند برای تحصیل در این دانشگاه از کمک هزینه های تحصیلی مختلف و بورس های تحصیلی گوناگون استفاده کنند. هر کمک هزینه تحصیلی برای یک سال تحصیلی اهدا می شود و شامل 11.059€ (یورو) و شهریه کامل شهریه می شود.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه پاویا،ایتالیا

دانشگاه پاویا در کشور ایتالیا قرار دارد و هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام به کسب ویزای تحصیلی کشور ایتالیا می کنند. دانشجویان و متقاضیانی که شهروند کشور های در حال توسعه هستند، می توانند برای تحصیل در این دانشگاه از کمک هزینه های تحصیلی که 8200€ (یورو) ارزش دارند، بهره مند شوند.

کمک هزینه دانشگاه بوکونی ایتالیا

بوکونی و جوایز بین المللی دانشگاه بوکونی بورسیه های مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان بین المللی که در هر برنامه کارشناسی واجد شرایط یا برنامه کارشناسی ارشد علوم در بوکونی ثبت نام می کنند، ارائه می دهد. این بورس تحصیلی شامل نیمی از تحصیل شهریه به ارزش 12.000€ (یورو) در سال برای برنامه های تحصیلی دوره لیسانس و حداکثر 13.000€ (یورو) در سال برای برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد علوم می باشد.

بورس تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان

هر ساله، دانشگاه پلی تکنیک میلان کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به با استعداد ترین نامزد های بین المللی پذیرفته شده در برنامه Master Science ارائه می دهد. در صورتی که یک دانشجو و یا متقاضی خارجی که شهروند کشور های غیر اروپایی می باشد موفق به کسب بورسیه در دانشگاه پلی تکنیک میلان شود، می تواند هزینه های تحصیل خود را به 200 € (یورو) در سال برساند. بورس های تحصیلی از 5000 تا 10.000€ (یورو) در سال می باشند و لازم به ذکر است که این بورسیه تحصیلی بخش بزرگی از شهریه دانشجویان را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان

کمک هزینه تحصیلی پلی تکنیک تورین

اگر دانشجو و یا متقاضی تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین هستید و قصد دارید تحصیلات خود را در زمینه های مرتبط با رشته های معماری یا مهندسی ادامه دهید، می توانید با کسب بورسیه در این دانشگاه، هزینه های تحصیلی خود را به حداقل برسانید. برای کسب کمک هزینه های تحصیلی در این دانشگاه متقاضیان و دانشجویان خارجی حتما باید از سابقه های تحصیلی درخشانی برخوردار باشند.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه کاتولیک

دانشگاه کاتولیک در کشور ایتالیا واقع شده است و هر ساله برنامه های تحصیلی زیادی از طرف این دانشگاه به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند و متقاضیان و دانشجویان بین المللی می توانند با کسب کمک هزینه های تحصیلی این دانشگاه هزینه های تحصیلی خود را حداقل 33% کاهش دهند.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه پادووا

کسب کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه پادووا واقع در کشور ایتالیا برای تمامی دانشجویان و متقاضیان بین المللی و همچنین دانشجویان بومی امکان پذیر می باشد. کمک هزینه های تحصیلی این دانشگاه تقریبا شامل تمام هزینه های دانشجویان می شود و دانشجویان می توانند با کسب این بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل خود در دانشگاه پادووا را به طور چشمگیری کاهش دهند. با تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید از شرایط تحصیل در ایتالیا و کشور های خارجی، سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در پیشرفته ترین کشور های دنیا، شرایط مشغول به کار شدن در شناخته شده ترین کمپانی های بین المللی و همچنین کسب اقامت در کشور های اروپایی و آمریکایی و سایر موارد به صورت کامل آگاه شوید.

یک دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی در ایتالیا

  1. مجید فرقانی گفت:

    سلام
    آیا بورسیه تحصیلی در ایتالیا نیازمند داشتن کتاب و مقاله هم هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *