بورسیه تحصیلی در ایتالیا- مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی – پارس مهاجرت بورسیه تحصیلی در ایتالیا - مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی - پارس مهاجرت
مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ایتالیا » بورسیه تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیابورسیه تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

آیا شما خواهان ادامه تحصیل در ایتالیا هستید؟ آیا می دانید برای اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا چه شرایطی لازم است؟ آیا با روش های بورسیه تحصیلی در ایتالیا آشنایی دارید؟ آیا انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا را می شناسید؟ آیا می خواهید از طریق بورسیه تحصیلی در ایتالیا ادامه تحصیل دهید؟ آیا می دانید چه مدارکی جهت اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا لازم است؟

اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا تقریبا برای اکثر متقاضیان تحصیل در ایتالیا فراهم است. اگر شما خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا هستید میتوانید با کسب اطلاعات دقیق و شناخت دانشگاه های ایتالیا و انواع سیستم های بورسیه تحصیلی در ایتالیا، همچنین کسب آگاهی از قواعد اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا و چگونگی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا با استفاده از بورسیه تحصیلی دانشگاه های این کشور هرچه سریعتر همانند سایر متقاضیان اقدام نمایید. اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا به همراه اخذ بورس تحصیلی در ایتالیا امریست که در سالهای اخیرمورد توجه بسیاری از هموطنان عزیز قرار گرفته است. اگر تمایل دارید وضعیت پرونده ی خود را جهت اخذ پذیرش تحصیلی همراه با بورس کشور ایتالیا به طور رایگان ارزیابی نمایید

دولت ایتالیا، دانشجویان ایتالیایی و یا افرادی که اقامت دائم ایتالیا را دارند را حمایت میکند همچنین امکانات اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان خارجی را فراهم میکند.اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا برای متقاضیان تحصیلی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری (research based  & course based) امکان پذیر میباشد. دقت فرمایید اگر شما متقاضی تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در هر رشته ای باشید امکان اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا برای شما وجود دارد.

پس از سالها تجربه ی مثبت و مفید تیم کارشناسان حقوقی بخش حقوق مهاجرت به ایتالیا و مشاورین پذیرش تحصیلی ایتالیا درموسسه ی ما ، اکنون با اطمینان به شما عزیزان عرض میکنیم دولت ایتالیا یک دولت قابل اطمینان بوده و در زمینه ی ارائه ی انواع بورس های تحصیلی به دانشجویان ایرانی مقیم ایتالیا نهایت همکاری را از طریق وکیل مهاجرت به کشور ایتالیا درسفارت ایتالیا یا موسسات حقوقی معتبر در بخش مشاوره ی مهاجرت به ایتالیا ارائه داده و شرایط را جهت اقدام تمام متقاضیان تحصیل لیسانس در ایتالیا ، تحصیل فوق لیسانس در ایتالیا و همچنین تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا سهل نموده است.

متقاضیان عزیز، قطعا برای شما سوالاتی در مورد نحوه ی اخذ بورسیه ی تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا، یا شرایط استفاده از انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا پیش میآید، و در اصل به دنبال جواب این سوال هستید که آیا دانشجویان ایرانی میتوانند از بورسیه تحصیلی در ایتالیا استفاده کنند ؟

در واقع باید گفت افرادی که از دانشگاه ها و موسسات مورد وثوق دولت ایتالیا فارغ التحصیل شده باشند واجد شرایط استفاده از بورس تحصیلی ایتالیا میباشند. همینطور، افرادی که زبان ایتالیایی را فرا گرفته اند و مدارک زبان ایتالیایی نظیر CILS B2، CELI 3، PLIDA B2و INT.IT Roma Treرا دارند هم واجد شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی ایتالیا هستند. گاها متقاضیان در مشاوره ی رایگان تلفنی با کارشناسان حقوق مهاجرت ایتالیا در موسسه ی ما  تماس میگیرند و سوال میپرسند که آیا درصد شانس اخذ بورسیه ی تحصیلی در ایتالیا ربطی به سن آنها دارد یا خیر ؟ جهت آگاهی این دوستان به عرض میرسانیم که محدودیت سن برای اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا یکی از عواملی است که باید به آن توجه داشت. به این صورت که افرادی که زیر سن ۱۸ سال هستند و یا اشخاصی که بالای سن ۳۵ سال هستند شانس کمتری برای دریافت  بورسیه تحصیلی دارند. اما نکته قابل توجه اینجاست که این موضوع از ارزش های کشور ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های معتبر ایتالیا کم نمیکند. هنوز هم در لیست پر طرفدارترین کشور های دانشجویی از دیدگاه دانشجویان سراسر دنیا، کشور ایتالیا در مقام اولین کشورهای این لیست قرار دارد. از دلایل این انتخاب میتوان به طبیعت بکر و خیره کننده ی کشور ایتالیا، کیفیت بالای زندگی و امکان تحصیل به دو زبان در دانشگاه های ایتالیا درحالی که به راحتی میتوان واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی به منظور تحصیل در دانشگاه های این کشور شد اشاره کرد. علاوه بر جاذبه های گردشگری بسیاری که در کشور ایتالیا وجود دارد ، این کشور از موقعیت تجاری و جهانگردی بسیار حساسی در میان کشور های عضو شنگن برخوردار است که نگاه دولت های زیادی به سوی این کشور و پیشرفت های آن میباشد. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های معتبر ایتالیا، و عدم وجود محدودیت در انتخاب رشته جهت تحصیل در دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی به همراه امکان اخذ کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه های ایتالیا ، همگی  موجب رشد و ارتقاء این کشور در میان سایر گزینه های تحصیلی اروپا شده اند. نقش دانشجویان خارجی که از فرهنگ های گوناگون جهت تحصیل در دانشگاه های ایتالیا وارد ایتالیا میشوند بسیار مهم است، مخصوصا با توجه به اینکه کشور ایتالیا در حیطه ی خودرو سازی و صنعت قطعات اتومبیل، دکوراسیون داخلی، پوشاک و مدلینگ همواره پیشرو بوده و دارای برندینگ برتر اتحادیه می باشد، توجه جوانان بسیاری از جمله ایرانیان، به این کشور معطوف می شود.

شرایط ویژه درخصوص تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه های ایتالیا همراه با بورسیه تحصیلی:

چنانچه شما متقاضی ایرانی، نشان دهید که درآمدتان و یا درآمد شخصی که تحت تکفل او می باشید. در ایران سالانه از مرز ده هزار یورو تجاوز نمیکند ، میتوانید هزینه ی تحصیل خود و همچنین امکاناتی از قبیل خوابگاه دانشجویی دانشگاه های ایتالیا به همراه وعده های غذایی را از دانشگاه ایتالیا اخذ نمایید. به این نوع بورسیه DSUاطلاق می شود و به افرادی تعلق میگیرد که درآمد پایینی داشته باشند. این بدین معناست که راه هایی وجود دارد تا موسسه ی ما در مشاوره ی حقوقی خود در مورد پذیرش تحصیلی ایتالیا به شما ارائه دهد و شما دریابید چگونه میتوان در بهترین دانشگاه های کشور ایتالیا تحصیل نمود اما مجموع هزینه های تحصیل بسیار پایین و در حقیقت به عهده ی دولت یا دانشگاه این کشور باشد. این بورس توسط ارگان CAFFو در پی نامه ای با عنوان  ISEEUپس از دریافت مدارک مورد نیاز صادر میشود. پس از تایید مدارک متقاضی، یک طبقه بندی اقتصادی مدون اجرا خواهد شد که طی چه برنامه و فواصل زمانی به شما بورسیه تعلق خواهد گرفت.

جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در مورد بورس DSU و نحوه ی اخذ آن میتوانید با مشاورین ما صحبت فرمایید.

 

مدارک ابتدایی مورد نیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی با کمک هزینه  تحصیلی ایتالیا بدین شرح است:

–        فیش حقوقی پدر و یا شخصی که تحت تکفل او هستید.

–        ترجمه ی فیش حقوقی پدر  یا شخصی که تحت تکفل او هستید.

–        فرم درخواست بورسیه تحصیلی

–        گواهی فیش حقوقی پدر متقاضی به یورو

–        اجاره نامه (در صورت نیاز)

در زمانی که برای تحصیل در ایتالیا و دریافت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا اقدام می نمایید ، لازم است نکاتی در مورد انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا بدانید. مثلا این نکته که در مقطع فوق لیسانس تقریبا بدون هیچ محدودیت رشته های تحصیلی، امکان اخذ بورسیه در 3 سطح خواهد بود:

  • بورسیه ۱۰ هزار یورویی که کاملا هزینه های زندگی و شهریه ی دانشگاه شما را پوشش می دهد و مقداری هم میتوان پس انداز نمود،
  • بورسیه ۵ هزار یورویی که علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه مقداری هم میتوان ذخیره نمود،
  • و بورسیه ای که شهریه دانشگاه را به طور کامل پوشش خواهد داد.

دقت فرمایید، بورسیه ی دیگری نیز وجود دارد جهت دانشجویان PHDکه مبلغ آن حدودا ۱۳ هزار و چهارصد یورو  (13.400) میباشد. لازم به ذکر است، اگر شما این بورسیه ها را دریافت کرده باشید نیز متوانید مجدد اقدام کرده و از بورسیه ی DSUاستفاده کنید. افرادی که سریعتر به موسسه مدارک خود را تحویل میدهند به سرعت جهت دریافت پذیرش تحصیلی و کمک هزینه ی تحصیلی ایشان اقدامات رسمی صورت میگیرد.

ظاهرا شرایط برای گرفتن بورسیه تحصیلی در ایتالیا راحت می باشد، اما نکته ای که خیلی باید به آن توجه داشته باشید اینست که اگر بورسیه تحصیلی به شما تعلق گیرد شما حتما متعهد هستید تعداد مشخصی واحد درسی را در طول ترم با موفقیت بگذرانید.

انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا:

–        بورسیه  دانشگاهی

–        بورسیه  استانی

در مورد بورسیه ی استانی باید ذکر کنیم که دانستن سطح حداقل زبان ایتالیایی بسیار کمک میکند. و در مورد بورسیه ی دانشگاهی نیز مستقیما یکی از اساتید می بایست رزومه  شما را کامل بررسی نماید.

از سایر مواردی که به اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا به شما کمک میکند، ریز نمرات سال های گذشته ، معدل تحصیلی تان، و وضعیت رزومه و سابقه

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *