مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ایتالیا » کار در ایتالیا

کار در ایتالیاایتالیا کشوری است که مقصد اصلی بسیاری از آمار ها در ارتباط با مهاجرت و سفر است. این یک مسئله ی عجیب و غیر قابل باور نیست چراکه ایتالیا کشوری است که همه چیز را در خود جای داده است. ایتالیا دارای فرهنگی غنی و کشوری است که زیبایی های فراوانی را در خود جای داده است. زمانی که شما وارد اروپا می شوید، روزهای آفتابی کمی را می بینید اما در ایتالیا چنین امکانی بیشتر وجود دارد و شما می توانید از روزهای آفتابی ایتالیا لذت ببرید.

در ایتالیا اما مشکلاتی نیز وجود دارد. یکی از این مشکلات آن است که همزمان با رشد و توسعه های ایجاد شده در این کشور، اقتصاد نتوانسته است پا به پای سایر بخش ها رو به جلو حرکت کند. با این حال همچنان متخصصان ایتالیایی زبانِ خارجی همچنان می توانند به کمک مهارت های خود در برخی از شهرها نظیر فلورانس، میلان، جنوا و رم به عنوان پایتخت ایتالیا شغلی مناسب و درخور بیابند.

اگرچه ایتالیا هشتیم اقتصاد برتر را در سطح جهان در اختیار دارد، با توجه به اطلاعات و آمار منتشر شده در سال 2018، ایتالیا دومین بدهکار بزرگ اروپایی پس از کشور یونان است. البته این مسئله بیشتر نشات گرفته از بحران های مالی جهانی است.

جمعیت 60 میلیون نفری ایتالیا بیشتر در شمال ایتالیا به دنبال شغل مورد نظر خود هستند. تحصیل کردگان در این کشور طبیعتا شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود دارند. در جنوب و شمال ایتالیا، تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. شمال ایتالیا یک منطقه ی صنعتی است و نرخ اشتغال در شمال ایتالیا در در حدود 9% است و این در حالی است که قسمت های جنوبی ایتالیا با نرخ بیکاری 29% دست و پنجه نرم می کند. لازم به ذکر است که شغل اکثریت مردم جنوب ایتالیا، کشاورزی و دامداری است.

بسیاری از مردم سالیانه به صورت موقت به ایتالیا سفر می کنند و با توجه به حجم بالای توریستی که سالانه از کشور ایتالیا دیدار می کنند، این شانس را دارند که یک شغل موقت مرتبط با مسائل توریستی بیابند چرا که یافتن یک شغل موقت در ایتالیا به مراتب ساده تر از یافتن یک شغل دائمی است.

بیشتر محلی ها در ایتالیا توانایی صحبت به زبان انگلیسی را ندارند بنابراین باید به این نکته اشاره کرد که یافتن شغل بدون آگاهی داشتن به زبان ایتالیایی مشکل است اما این نکته را نیز باید اعلام داشت که تسلط به زبان انگلیسی برای شما می تواند یک برگ برنده ی مهم و اساسی باشد بخصوص اگر قصد دارید در بخش های آموزشی یا صنعت پر رونق توریست فعالیت کنید. به همین دلیل است که شغل های آموزش زبان انگلیسی در ایتالیا همواره آماده است. برای یافتن یک شغل مناسب در این زمینه شما باید حتما در دوره ی های آموزش مربیگیری بین المللی نظیر TTC شرکت کنید.

در کشور ایتالیا شرکت های چند ملیتی کمتری نسبت به سایر نقاط اروپا دیده می شود با این حال برخی از مشهور ترین و بزرگ ترین شرکت های ایتالیایی عبارتند از؛ فراری و لامبورگینی و همچنین در بخش صنعت مد نیز شرکت های گوچی، پرادا، ورساچی و آرمانی از برترین شرکت های جهانی هستند.

بر اساس گزارش OECD در سال 2017 در بخش مهارت ها، اعلام شده است که ایتالیا در زمینه های زیر با کمبود نیرو روبرو شده است:

  • کارمندان اداری
  • متخصصان کامپیوتر
  • معلمان
  • مهندسین، مکانیک ها و متخصصین علوم تکنولوژی
  • متخصصان علوم ریاضی

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، آگاهی داشتن به زبان ایتالیایی برای یافتن شغل مناسب اجتناب ناپذیر است. درصد قابل توجهی از مردم ایتالیا توانایی تکلم به زبان انگلیسی را ندارند بنابراین حرفه ای بودن در زبان ایتالیایی زندگی شمارا ساده تر می کند. توجه داشته باشید که در شهرهای کوچک ایتالیا و همچنین مناطق روستایی تعداد بسیار اندکی توانایی صحبت به زبان های خارجی را دارند.

در فرهنگ ایتالیایی توجه به خانواده یک ویژگی قابل توجه است و به همین دلیل است که تلاش می شود تا برنامه ای مطابق با همین فرهنگ را برای کارگران خود ایجاد کنند. میانگین کار در ایتالیا به طور متوسط 39 ساعت در روز است. به طور عادی مردم ایتالیا از ساعت 8 صبح تا 13  روزهای دوشنبه تا جمعه کار می کنند، دو ساعت زمان استراحت خواهند داشت و از ساعت 15 الی 19 مجدد مشغول کار خواهند بود.

همه ی کارمندان ایتالیایی حداقل 4 هفته مرخصی بدون کسر حقوق خواهند داشت و 12 تعطیلی عمومی نیز در تقویم کاری ایتالیا وجود دارد.

در ایتالیا 5 نوع مالیات وجود دارد که برای رده های مختلف درآمدی در نظر گرفته شده است. حداقل مالیات در ایتالیا 23% و بیشترین مقدار آن 43% است.

برای یافتن شغل در ایتالیا باید به این نکته اشاره کرد که بهترین روش یافتن استفاده از قدرت آشنایان و دوستان است. اگر پیش از یافتن شغل در ایتالیا زندگی می کردید، یافتن شغل برای شما به مراتب آسان تر است چرا که شما می توانید به صورت مستقیم با آن ها ارتباط برقرار کنید.

درصورتی که این برای شما امکان پذیر نیست، باید تلاش بیشتری برای یافتن شغل انجام دهید چرا که در کشور ایتالیا تبلیغاتی برای ارائه ی شغل وجود ندارد. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید باید مطمئن شوید که رزومه ی خود را به شرکت های مختلف و در سطح عالی ارسال کرده باشید.

برای معدود شغل هایی که در ارتباط با دریافت آن ها تبلیغات وجود دارد، می توانید رزومه ی خود را به صورت آنلاین پر کنید. همه ی این رزومه ها باید به صورت کامل به زبان ایتالیایی تکمیل شود مگر در مواردی خاص که شغل ها به زبانی دیگر ارائه می شود. برای اینکه بتوانید وقت خود را ذخیره کنید بهتر است حتما اصل مدرک تحصیلی خود را ترجمه کنید و همراه رزومه ی خود به شرکت ها ارسال کنید.

توجه داشته باشید که شرکت ها به سادگی به شما اعتماد نخواهد کرد و انجام مصاحبه های طولانی مدت یک روند عادی در فرایند یافتن شغل است. گاهی در فرایند مصاحبه های شغلی از شما تست های روان شناختی نیز به عمل می آید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *