مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

این ‌مقاله راجع‌به دریافت اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ می‌باشد که ازسوی موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است. ما در این مقاله سعی داریم قوانینی که در این زمینه وجود دارد را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. همچنین می توانید درخصوص هزینه های تحصیلی نیز به “مقاله مقایسه هزینه تحصیل در کشورها رجوع کنید. بدین ترتیب اطلاعات شما در این زمینه افزایش یافته و می توانید با آگاهی بیشتری در این مسیر قدم بگذارید. پس پیشنهاد ما این است ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

کاریابی در لوکزامبورگ

دانشجویانی که دو ترم از تحصیلات خود را پشت سر گذارنده اند، مجاز به فعالیت شغلی هستند. در واقع در این مرحله می توانند به کار ضمن تحصیل بپردازند. در ترم اول می بایست تمکن مالی خود را به اثبات برسانند تا از سوی دانشگاه مورد پذیرش قرار گیرند. اعتبار ویزای تحصیلی برای دانشجویان تا مورخ 31 اکتبر است. از این رو دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس پس از اتمام تحصیلات می توانند به جست و جوی کار بپردازند.

آنها فرصت کافی برای یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود دارند. اما این مدت برای دانشجویان فارغ التحصیل دکترا بسیار کمتر است. به‌همین دلیل فارغ التحصیلان رشته دکترا به مراتب سخت‌تر موفق به اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ می شوند. بنابراین همین مساله باعث گردید انتقادات بسیاری در این زمینه از سوی دانشجویان خارجی به دانشگاه‌های این کشور وارد گردد.

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

 • کشور لوکزامبورگ در اروپای شرقی واقع گردیده است. این کشور از همسایگانی مانند فرانسه، آلمان و بلژیک برخوردار بوده و هم مرز است.
 • از این رو مردمان این کشور به 3 زبان لوکزامبورگی، آلمانی و فرانسوی تکلم می کنند.
 • تحصیلات و سیستم آموزشی در این کشور به صورت چند زبانه از سوی مراکز آموزشی این کشور ارائه می گردد.
 • چند زبانه بودن شامل کلیه سطوح آموزشی از جمله ابتدایی، متوسطه و تحصیلات عالیه می گردد.
 • اکثریت دانشگاه های موجود در این کشور رایگان بوده و تحت نظارت و اداره دولت هستند.
 • در حوزه های جغرافیایی و اقتصادی کشوری با ثبات بوده و افراد بسیاری را جهت مهاجرت به سوی جذب کرده است.
 • لازم است بدانید ادامه تحصیلات در این کشور می تواند پوئن مثبتی برای اخذ اقامت به شمار رود.

تابعیت مضاعف در لوکزامبورگ

فرد فارغ التحصیل جهت اقامت و شهروندی، نمی تواند تابعیت قبلی خود را حفظ کند. چراکه در قوانین این کشور آمده است که تابعیت مضاعف از سوی این کشور پذیرفته نیست. این بدان معناست که فردی که تصمیم به اخذ شهروندی این کشور را می‌گیرد،بایستی از تابعیت قبلی خود انصراف دهد. ترک تابعیت هر کشوری نیز مطابق با قوانین همان کشور است که می بایست رعایت گردد.

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

ممکن است یک دانشجوی خارجی پس ازپایان دوره تحصیلات خود، قصد اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ را داشته باشد. در این صورت دولت لوکزامبورگ با توجه به تصویب قانون جابجایی افراد و مهاجرت سال 2008 میلادی، موافقت می کند. این اقامت به مدت 2 سال به وی اعطا می گردد. مشروط بر این که مجوز کار در این کشور را داشته باشد.

این مساله از سوی دانشجویان خارجی بسیاری مورد انتقاد قرار گرفت. زیرا یافتن شغل مطلوب و مناسب همراه با تحصیل کمی دشوار است. همچنین این قضیه می تواند در انتخاب دانشجویان تاثیرگذار بوده و محدودیت ایجاد نماید. اگر سوال یا ابهامی در این مورد برای شما ایجاد شد، می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع بفرمایید. این موسسه آماده پاسخگویی به هر گونه سوال در خصوص مهاجرت به این کشور و سایر کشورهاست.

تمدید ویزا در لوکزامبورگ چه شرایطی دارد؟

دانشجویانی که در مقابل تحصیلات حقوق و دستمزد می گیرند، اجازه اقامت به صورت دو ساله است. ناگفته نماند که این نوع مجوز قابل تمدید نیست و از سوی وزارتخانه برای اشخاص خارجی صادر می گردد. این امر مشروط بر 5 شرط ذیل است:

 • پایان دوره های آموزشی در این کشور و اخذ دیپلم آزمون نهایی آموزش عالی
 • در صورتی که دانشجو قصد تکمیل تحصیلات و تجربیان حرفه ای خود را در راستای منافع اقتصادی لوکزامبورگ داشته باشد.
 • در صورتی که پس از پایان تحصیلات بخواهد در زمینه مرتبط با رشته تحصیلی اش مشغول کار شود.
 • در صورتی که قرارداد کاری با کارفرمای خود منعقد کرده باشد. ضروری است این زمینه فعالیت شغلی الزاما مرتبط با رشته تحصیلی باشد.
 • ارسال تقاضای اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ به بخش افراد خارجی در اداره مهاجرت

لازم به ذکر این ارائه مواردی که ذکر گردید، الزاما به خودی خودی باعث صدور مجوز اقامت نمی گردد. بلکه شرایط فرد متقاضی در هر مرحله مورد بررسی و تجزیه و تحلیل های قانونی قرار خواهد گرفت.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت‌تحصیلی کدامند؟

در اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ مدارکی لازم است که فرد متقاضی جهت اخذ اقامت تحصیلی می‌بایست ارائه نماید. شرح این مدارک به قرار ذیل است:

 • ارائه انگیزه نامه توسط متقاضی
 • ارائه اصل و تصویر پاسپورت فرد متقاضی
 • ارائه اصل و تصویر مدارک هویتی فرد متقاضی مانند شناسنامه، کارت شناسایی ملی و…
 • ارائه قرارداد کاری تنظیمی با کارفرما
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه یا هر گونه سابقه کیفری در طول اقامت در لوکزامبورگ
 • ارائه رزومه تحصیلی به صورت کامل

هر فردی درصورتی که به مدت 5 سال در کشور لوکزامبورگ به طور مستمر زندگی کند، می‌تواند درخواست شهروندی نماید. همچنین یادگیری و تسلط بر یکی از زبان های رسمی این کشور نیز از شرایط اخذ شهروندی است.

نکات تکمیلی اقامت پس ازتحصیل چیست؟

دریافت اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ دارای قوانین و شرایط مطابق با همان کشور است. به طور مثال شخصی که فارغ التحصیل شده است، نمی تواند ویزای تحصیلی خود را تمدید کند. چراکه یا باید مجددا ادامه تحصیل دهد یا به فعالیت شغلی بپردازد. در این دو صورت مجاز به تمدید ویزا خواهد بود. اما نکته این جاست که وی قادر است ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد. اعتبار صدور ویزای کاری در لوکزامبورگ  به صورت دو ساله است. لازم است بدانید شغلی که فرد فارغ التحصیل انتخاب می نماید، می بایست در راستای رشته تحصیلی وی باشد. در نهایت با 5 سال اقامت مستمر در این کشور می تواند تابعیت این کشورا دریافت کند.

با علم به اینکه به شرایط اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ آگاهی یافتید،حال می‌توانید با قاطعیت بیشتری تصمیم‌گیری نمایید. البته موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز می تواند در این زمینه شما را یاری دهد. با کسب مشاوره های تخصصی از کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن به اهداف خود دست یابید. از طریق تماس تلفنی رایگان و مشاوره های حضوری می توانید با این موسسه در ارتباط باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *