مهاجرت تحصیلی امارات

اقامت پس از تحصیل در امارات

اقامت بعد از تحصیل در امارات

کشورهای جنوبی ایران با صرف هزینه های سنگین در زمینه های مختلف و استفاده از الگوهای مناسب، در مسیر پیشرفت و ترقی گام بر میدارند. یکی از مهم ترین این زمینه ها، زمینه تحصیلی است و همین مسئله سبب اهمیت اقامت پس از تحصیل در امارات شده است. بسیاری از افراد برای بدست آوردن اقامت کشور امارات سعی در استفاده از این امکان بزرگ دارند. از آنجا که هدف ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره تشریح بهترین شرایط مهاجرتی است، در این بخش به تشریح شرایط اقامت پس از تحصیل در امارات خواهیم پرداخت.

تحصیل در امارات

دولت امارات در تلاش است تا شرایط تحصیل در این کشور را به یکی از برترین های جهان بدل کند، در همین راستا می توان اشاره کرد که بیش از 50 دانشگاه خصوصی در این کشور ایجاد شده است. سازمان ارزش گذاری QS، 8 دانشگاه معتبر در کشور امارات دارای رتبه علمی هستند که 3 دانشگاه آن نیز در جمع 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. پس از تحصیل در امارات شما می توانید یک مدرک معتبر آموزشی در دست داشته باشید که در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز دارای اعتبار بسیار زیادی است.

اقامت پس از تحصیل در امارات

ویزای تحصیلی در امارات

دریافت ویزای تحصیلی امارات یکی از مهم ترین گام هایی است که باید در هنگام تصمیم برای تحصیل در این کشور برداشته شود. در حقیقت ویزای تحصیلی، مجوز حضور شما در خاک امارات متحد عربی خواهد بود. بدون دریافت این ویزا شما اجازه ثبت نام در هیچ دانشگاهی را نخواهید داشت و دانشگاه نیز از ثبت نام شما سر باز خواهد زد. گام نخست شما برای دریافت ویزای تحصیلی امارات، اخذ پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور است که ما در مقاله «اخذ پذیرش تحصیلی از امارات» توضیحات بیشتری در همین رابطه ارائه کرده ایم.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تحصیلی در امارات

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی کشور امارات را بدست آورید، باید مدارک مورد نیاز سفارت این کشور را در اختیار آن ها قرار دهید. مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی عبارتند از؛

 • فرم تکمیل شده درخواست صدور ویزا،
 • 4 سری کپی از گذرنامه ای که حداقل 6 ماه اعتبار قانونی دارد و 2 صفحه آن سفید باشد،
 • 12 قطعه عکس،
 • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاهی در کشور امارات،
 • گواهی تمکن مالی از یک بانک معتبر،
 • کپی پرداخت هزینه ویزا (720یورو)،
 • کپی پرداخت شهریه دانشگاه،
 • گواهی اقامت در کشور امارات،
 • گواهی رسمی آخرین دوره تحصیلی،
 • گواهی تست سلامتی مرتبط با خواسته های سفارت امارات.

برای دریافت ویزا تحصیلی کشور امارات به پنج هفته زمان پس از ثبت درخواست خود نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که در صورتی که شش ماه پیوسته از کشور امارات خارج شوید، ویزای شما باطل خواهد شد.

اقامت در امارات

کشور امارات یکی از کشور های جنوبی قاره آسیاست و با توجه به درآمدهای بالای این کشور، گام های بلندی در جهت توسعه برداشته است و در تلاش است تا در رده برترین کشورهای جهان قرار بگیرد. از همین رو بسیاری از افراد علاقمندند که اقامت کشور امارات را بدست آورند. کشور امارات نیز در تلاش است تا با جذب نخبگان، مسیر خود را ادامه دهند. از آنجا که موضوع اصلی این مقاله، اقامت پس از تحصیل در امارات است، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی روش های دریافت اقامت امارات خواهیم پرداخت.

روش های دریافت اقامت در امارات

 • اقامت از طریق تحصیل
 • اقامت از طریق کار در امارات
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق ثبت شرکت
 • اقامت از طریق پناهندگی

اقامت از طریق تحصیل در امارات

در صورتی که در کشور امارات تحصیل کرده اید و دوره تحصیلی شما به پایان رسیده است، اقامت پس از تحصیل در امارات از طریق ادامه تحصیل برای شما ممکن خواهد بود. شما می توانید از شانس بیش تری نیز در همین زمینه برخوردار شوید چرا که پیش تر در این کشور تحصیل کرده اید. مقاله «تحصیل در امارات» به گونه ای تنظیم شده است که مطالعه آن می تواند اطلاعات بسیار بیش تری را در اختیار شما قرار دهد.

اقامت از طریق کار در امارات

یافتن شغل مناسب در کشور امارات یکی دیگر از روش هایی است که به کمک آن می توانید به اقامت پس از تحصیل در امارات دست پیدا کنید. یافتن شغل در کشور امارات بهرمندی از شرایط یک زندگی حداقل در سطح متوسط را برای شما تضمین خواهد کرد و شما می توانید از بسیاری از مزایای دیگر نیز نظیر بیمه بهرمند شوید. ما در مقاله «اقامت از طریق کار در امارات» به تشریح شرایط اقامتی در کشور امارات از طریق کار پرداخته و شرایط کار در این کشور را نیز به صورت مختصر بیان کرده ایم.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری در کشور های مختلف جهان همواره یکی از ایمن ترین و قدرتمندانه ترین راه هایی است که شما می توانید از طریق آن، اقامت یک کشور را بدست آورید. یکی از روش هایی که اقامت پس از تحصیل در امارات از طریق سرمایه گذاری را فراهم می کند خرید ملک در این کشور است. شما باید یک ملک به ارزش یک میلیون درهم خریداری کنید که در این صورت شما می توانید اقامت دو ساله کشور امارات را بدست آورید. توجه داشته باشید که در این صورت شما اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.

اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از مهم ترین روش های اقامت پس از تحصیل در امارات است. در صورتی که شما ایده خلاقانه ای دارید می توانید به کمک این ایده و استفاده از اسپانسر های مالی قدرتمندی که در کشور امارات وجود دارد، می توانید به ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید. توجه داشته باشید که همه سهام داران شرکت ثبت شده شما، می توانند اقامت کشور امارات را بدست آورند. شما همچنین می توانید اسپانسرهای مالی خود را از کشور های دیگر نیز جذب کنید.

کلام پایانی

در ابتدای این مقاله به تشریح شرایط تحصیل در کشور امارات پرداختیم و مسیر پیش روی شما برای تحصیل در این کشور را مشخص کردیم. اقامت پس از تحصیل در امارات یکی از خواسته های مهم بسیاری از افرادی است که برای تحصیل در این کشور اقدامات قانونی انجام می دهند.

ثبت شرکت و خرید املاک در این کشور با توجه به نیازهای مالی آن برای دانشجویان کمی دور از دسترس است. با این وجود دانشجویان می توانند از طریق کاریابی در کشور امارات و همچنین ادامه تحصیل در این کشور، اقامت پس از تحصیل در امارات را داشته باشند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بهرمندی از تجربیات خود در به موفقیت رساندن پرونده های حقوقی مهاجرتی آماده یاری شما در مسیر مهاجرت هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *