مهاجرت کاری امارات

اقامت از طریق کار در امارات

اقامت از طریق کار در امارات

مبحث اقامت از طریق کار در امارات موضوعی می باشد که در سال های متوالی مورد استقبال افراد زیادی در خصوص بهره برداری از بازار کار جهانی نیز قرار گرفته است. امارات متحده عربی کشوری آسیایی است که در جنوب غربی این قاره واقع گردیده است. این کشور بصورت پادشاهی اداره می­ گردد و با کشورهای قطر و عربستان صعودی همسایه می ­باشد. زبان اصلی این کشور عربی و انگلیسی است، اما مردم این کشور به زبان های فارسی، هندی و اردو نیز صحبت می ­نمایند. با توجه به ذخایر بسیار نفت و گاز در این کشور یکی از کشورهای ثروتمند در جهان بشمار می ­رود. البته صنعت توریسم در امارات نیز نقش موثری در رشد اقتصادی این کشور داشته است. شرایط انجام کار در امارات بگونه ای است که اتباع خارجی برای انجام کار اجازه ورود به برخی از مناطق این کشور را خواهند داشت.

از دیگر شرایط انجام کار و اخذ اقامت از طریق کار در امارات دریافت پیشنهادی کاری از سوی کارفرمایان در این کشور می ­باشد. معمولاً افراد خوش شانسی که دارای تجربه و مهارت کافی هستند موفق به اخذ دعو تنامه کاری از سوی کارفرمایان امارات می­ شوند، زیرا اخذ ویزای کاری این کشور در مقایسه با برخی از کشورها نسبتاً دشوار است. البته کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه پیشنهادات بسیار مفید متقاضیان انجام کار در کشورهای دیگر را راهنمائی می­ نمایند. افراد با مراجعه به سایت های کاریابی و ارائه رزومه های کاری خود می­توانند به جست و جوی شغل مورد نظر خود در این کشور بپردازند.

بررسی شرایط کار در امارات

انجام کار در امارات یکی از روش های متدوال مهاجرتی به این کشور محسوب می ­شود. میزان نرخ بیکاری در امارات بسیار پایین است که در ادامه میزان نرخ بیکاری در امارات را نشان خواهیم داد. میزان ساعات کاری در امارات 9 ساعت در طول روز و بمدت 47 ساعت در هفته می ­باشد. کارکنان در این کشور اجازه دریافت 1 ماه مرخصی در طول یکسال را دارند که 22 روز آن مرخصی با حقوق محسوب می ­شود. یکی از مهمترین دلایل افراد برای اخذ اقامت از طریق کار در امارت این است که کارمنان خارجی بطور کامل می توانند حقوق خود را دریافت نمایند و از پرداخت مالیات معاف هستند. شرکت های مختلف بین المللی زیادی همچون DHL ،EMC، هیلتون، وبر شاندویک در این کشور مشغول به فعالیت هستند که هر ساله افراد زیادی را استخدام می­نمایند.

جدول نرخ بیکاری در امارات:

سال نرخ بیکاری
2018 72.1%
2016 64.1%
2014 44.2%

شرایط اقامت از طریق کار در امارات

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم افراد برای اینکه بتوانند به امارات برای انجام کار مهاجرت نمایند، ملزم به اخذ پیشنهاد کاری از سوی کارفریان در این کشور می ­باشند. برخی از افراد از طریق عقد قرارداد با شرکت های خارجی و بین المللی معتبری که در این کشور وجود دارد، نسبت به اخذ ویزای کاری امارات اقدام می­ نمایند. پروسه دریافت پیشنها کاری در امارات بدین گونه است که افراد می­ توانند با مراجعه به سایت های کاریابی و ارائه رزومه های کاری خود از فرصت های شغلی موجود در این کشور آگاهی یابند. پس از آن با مصاحبه با کارفرمایان قراردادکاری منعقد می­ نمایند و پس از آن می­ توانند جهت اخذ ویزای کاری امارات به سفارت این کشور مراجعه نمایند. ویزای کاری امارات در ابتدا دارای 3 ماه اعتبار می­ باشد که پس از اتمام اعتبار آن افراد امکان تمدید آن را بمدت 3 سال خواهند داشت. از دیگر مزایای این ویزا این است که افراد می­ توانند به همراه همسر و فرزندان خود به این کشور مهاجرت نموده و با دریافت مجوز کار همسر وی نیز اجازه انجام کار در این کشور را خواهد داشت.

لازم به ذکر است افراد برای عقد قراردادکاری با کارفرمایان در این کشور ملزم به رعایت موارد زیر می ­باشند:

 • نام کارفرما و ادرس محل کار
 • مشخصات کارمند ( نام- نام خانوادگی- تاریخ تولد-مدرک تحصیلی- ملیت- شغل و محل اقامت )
 • نوع کار
 • مدت زمان قرارداد
 • حقوق پایه و مزایا

مدارک لازم جهت اقامت از طریق کار در امارات

افراد پس از دریافت پیشنهاد کاری می­ توانند نسبت به اخذ اقامت از طریق کار در امارات اقدام نمایند. بدین منظور با ارائه مدارک زیر می ­بایست به سفارت این کشور مراجعه نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری امارات
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت متقاضی
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری فرد

لازم بذکر است اخذ این ویزا با محدودیت سنی همراه است و معمولاً افراد 26 الی 50 سال امکان اخذ این ویزا را خواهند داشت. هزینه این ویزا 1.500 الی AED2.000 (درهم امارات) می ­باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار امارات

حقوق و دستمزد در امارات

افراد با توجه به تخصص و مهارت های خود، حقوق و دستمزدهای متفاوتی را دریافت می­ نمایند. ما در جدول زیر میزان حقوق و دستمزد افراد را بر اساس مشاغل و حرفه هایشان در این کشور نشان داده ایم.

شغل حقوق به ازای هر سال کاری AED (درهم امارات)
مهندسی 25.000
بخش مالی 55.000
بخش املاک 35.000
مدیریت خدمات 40.000
بخش بهداشت و درمان 55.000 الی 80.000
فناوری و اطلاعات 20.000

نکاتی در باب اقامت از طریق کار در امارات

افرادی که در صدد اخذ اقامت از طریق کار در امارات هستند، می بایست به نکات زیر توجه نمایند:

 • کارفرمایان در امارات موظف به دریافت مجوز کاری برای کارمندان خود هستند و افراد نمی­ توانند با یک مجوز کار در شرکت های مختلف به انجام کار بپردازند.
 • ویزای کاری امارت در ابتدا دارای اعتباری 3 ماهه است که پس از ورود فرد می­ تواند تا 3 سال نسبت به اخذ اعتبار این ویزا اقدام نماید. پس از پایان این اعتبار کارفرما باید برای اخذ اعتبار اقامت برای کارمند خود اقدام نماید.
 • معمولاً کارفرمایان در امارات منحیث حامی ایفای نقش می ­نمایند و افرادی که دارای حامی نیستند، اجازه دریافت اقامت موقت این کشور را خواهند داشت.
 • هزینه زندگی در امارات 20.000 الی AED40.000 (درهم امارات) در سال تخمین زده شده است.
 • افراد با اخذ ویزای کار در امارات امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده خویش را داشته و اعضای خانواده وی امکان بهره ­مندی از مزایای تحصیل و انجام کار در این کشور را خواهند داشت.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی پروسه اخذ ویزا و مهاجرت کاری به این کشور همواره سعی در راهنمائی دوستان عزیز را دارند.

2 دیدگاه برای “اقامت از طریق کار در امارات

 1. فرناز گفت:

  سلام وقت بخیر من رشته م اتاق عمله با سه سال سابقه کار چجوری میتونم برای کارمهاجرت کنم؟

 2. ارش رحماني گفت:

  متخص دستگاه تاور كرين اپراتوري ونصب راه اندزي اينورتر وplc اماده همكاري هستم براي امارات با سابقه مستند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *