مهاجرت تحصیلی گرجستان

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

اقامت بعد از تحصیل در کشور گرجستان

در سال 2019 قوانین و مقررات حاکم بر اقامت بعد از تحصیل در گرجستان متفاوت می باشد که قصد داریم در این مقاله به بررسی آنها بپردازیم. کشور گرجستان از جمله کشورهایی که امروزه داوطلبان تحصیلی زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا بتوانند از طریق تحصیل در دانشگاه های گرجستان و در نتیجه اخذ اقامت دائم در گرجستان به کار و زندگی بپردازند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید مقاله ذیل را مطالعه نموده تا با شرایط و نحوه اخذ اقامت تحصیلی گرجستان بیشتر آشنا شوید.

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان برای افرادی که به سوی این کشور مهاجرت تحصیلی می نمایند، امر بسیار مهمی تلقی می گردد. گرجستان جزو کشورهای اوراسیایی محسوب می گردد که هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها کمتر است. کشور گرجستان در آستانه و در شرف ورود به جمع کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. بنابراین این امر می تواند یکی از دلایل مهم مهاجرت به این کشور باشد.

مهاجرت به گرجستان

همان طور که می دانید “تحصیل در کشور گرجستان و مهاجرت تحصیلی به این کشور از راه های اخذ اقامت گرجستان است که در حال حاضر یکی از اهداف مردم دنیا محسوب می گردد. در این میان مساله مهمی باعث مشغولیت ذهنی دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور شده است که همان اقامت بعد از تحصیل در گرجستان است. لازم است بدانید در صورت واجد شرایط بودن به راحتی می توان به اقامت پس از تحصیل در کشور گرجستان دست یافت. اگرچه روش های دیگری مانند کار و سرمایه گذاری، ازدواج و… برای اخذ اقامت وجود دارد.

هزینه های تحصیل در گرجستان

دانشجویانی قصد ادامه تحصیل در کشور گرجستان را دارند می بایست به “هزینه تحصیل و زندگی در گرجستان توجه نموده و کلیه جوانب این امر را مورد بررسی قرار دهند. طبق آمار و ارقام های به دست آمده، هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارجی بستگی به نوع رشته و دانشگاه انتخابی آنان دارد که این مبلغ بین 3000 الی 6000 دلار متغیر است. لازم به ذکر است که دانشجویانی که در مقاطع بالاتر و دارای رزومه تحصیلی قوی تری نسبت به سایر دانشجویان هستند، می توانند از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های گرجستان استفاده نمایند.

هزینه های زندگی در گرجستان

مورد توجه قرار دادن هزینه های زندگی در گرجستان نیز از دیگر موارد مهم مهاجرت و اقامت بعد از تحصیل در گرجستان است. به طور معمول، این هزینه ها در شهرهای مختلف گرجستان متغیر است. اما به طور کلی می توان گفت میزان هزینه های زندگی در این کشور برای یک خانواده دو نفره حدودا به مبلغ 333 لاری به صورت ماهیانه خواهد بود که نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه است. مبلغ درآمد افراد در این کشور به طور متوسط به مبلغ 1000 لاری در هر ماه می باشد.

نحوه اقامت پس از تحصیل

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان برای دانشجویان خارجی که قصد دریافت شهروندی این کشور را دارند، امکان پذیر خواهد بود. در واقع افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند، این امکان را خواهند داشت که با جست و جوی و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، اقامت و تابعیت این کشور را گرفته و از کلیه حقوق و مزایای شهروندی گرجستان بهره مند گردند. تسلط به زبان گرجی در اخذ پاسپورت گرجستان ضرورتی ندارد. اما افراد در خصوص زبان های انگلیسی و یا روسی مورد ارزیابی، بررسی و محک قرار می گیرند.

از جمله موسسات حقوقی برتر، موسسه سفیران سروش سعادت نام دارد که بهترین و ایده آل ترین مشاوره های حقوقی را جهت مهاجرت به گرجستان و یا سایر کشورها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

شرایط مختلف اقامت پس از تحصیل

فردی که از یکی از مراکز آموزشی کشور گرجستان فارغ التحصیل شده است و قصد انجام امور مربوط به اقامت بعد از تحصیل در گرجستان را دارد، شرایط ذیل برای او وجود دارد:

  • متقاضیان مجاز هستند پس از تحصیل، به کارآفرینی یا فعالیت شغلی در کمپانی ها بپردازند و اقامت کاری گرجستان را بگیرند.
  • خانواده افرادی که در گرجستان مشغول تحصیل هستند، مجاز به دریافت ویزای همراه و در نتیجه اقامت در گرجستان هستند. خانواده شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین اصلی فرد است.
  • ممکن است فرد در سال های گذشته اقامت و تابعیت گرجستان را داشته باشد. وی امکان تمدید مجوز خود را دارد.
  • اقامت دائم برای همسر متقاضی صادر می گردد. مشروط بر این که حداقل به مدت 6 سال در کشور گرجستان اقامت و زندگی کند.
  • دانشجویانی که فاقد تابعیت سایر کشورها هستند، اقامت گرجستان به آنان اعطا می گردد. این مهم بر اساس قانون مصوب در مورخ 31 مارس 1993 به مرحله اجرا در آمده است.

اقامت دانشجویان ازطریق سرمایه‌گذاری چگونه است؟

دانشجویان خارجی این اختیار را دارند که برای اقامت بعد از تحصیل در گرجستان، از طریق سرمایه گذاری عمل نمایند. در این حالت آنها می بایست مبلغ 300 هزار لاری را به عنوان سرمایه در این زمینه اختصاص دهند. در این نوع اقامت نیز ، به همراه بردن خانواده کاملا مجاز و قانونی است.

اقامت دانشجویان ازطریق خریدملک امکان‌پذیر است؟

از دیگر روش های اقامت بعد از تحصیل در گرجستان می توان به خرید ملک در این کشور اشاره نمود. در این صورت مبلغی معادل 3500 لاری برای هر متر مربع زمین می بایست در نظر گرفته شود. (این مبلغ شامل زمین های کشاورزی نمی گردد)

مدت زمان‌صدور اجازه اقامت چقدر است؟

مدت زمانی که طول خواهد کشید تا مجوز اقامت برای فرد دانشجو صادر گردد به مدت 30 روز پس از ارائه مدارک می باشد. این مجوز از سوی اداره توسعه خدمات عمومی صادر می گردد. ناگفته نماند که در صورتی که هزینه جداگانه ای در این زمینه پرداخت گردد، می توان در زمان کوتاه تری مجوز اقامت را دریافت نمود.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یک موسسه حقوقی برتر و ایده آل می باشد که توانسته در امر مهاجرت به کلیه کشورهای جهان موفق عمل کرده و سابقه درخشانی را در رزومه خود داشته باشد. بنابراین شایسته است پیش از هرگونه اقدام جهت مهاجرت و یا اقامت بعد از تحصیل در گرجستان از طریق این موسسه مشاوره حضوری یا تلفنی گرفته و عمل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *