مهاجرت تحصیلی گرجستان

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

در سال 2021 قوانین و مقررات حاکم بر اقامت بعد از تحصیل در گرجستان متفاوت می باشد. قصد داریم در این مقاله به بررسی آنها بپردازیم. برای اقامت بعد از تحصیل در این کشور ابتدا باید اقامت تحصیلی این کشور را بدست آورد. کشور گرجستان از جمله کشورهایی که امروزه داوطلبان تحصیلی زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا بتوانند از طریق تحصیل در دانشگاه های گرجستان و در نتیجه اخذ اقامت دائم در این کشور به کار و زندگی بپردازند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید مقاله ذیل را مطالعه نموده تا با شرایط و نحوه اخذ اقامت تحصیلی گرجستان بیشتر آشنا شوید.

مهاجرت به گرجستان

همان طور که می دانید تحصیل در کشور گرجستان و مهاجرت تحصیلی به این کشور از راه های اخذ اقامت است. در حال حاضر یکی از اهداف مردم دنیا محسوب می گردد. در این میان مساله مهمی باعث مشغولیت ذهنی دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور شده است که همان اقامت بعد از تحصیل در این کشور است. لازم است بدانید در صورت واجد شرایط بودن به راحتی می توان به اقامت پس از تحصیل در کشور گرجستان دست یافت. اگرچه روش های دیگری مانند کار و سرمایه گذاری، ازدواج و تولد و سایر برای اخذ اقامت وجود دارد.

هزینه های تحصیل در گرجستان

دانشجویانی قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند بایستی به هزینه تحصیل و زندگی در گرجستان توجه کنند. همچنین می باید کلیه جوانب این امر را مورد بررسی قرار دهند. طبق آمار و ارقام های به دست آمده، هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارجی بستگی به نوع رشته و دانشگاه انتخابی آنان دارد. این مبلغ بین 3000$ الی 6000$ (دلار) متغیر است. لازم به ذکر است که دانشجویانی که در مقاطع بالاتر و دارای رزومه تحصیلی قوی تری نسبت به سایر دانشجویان هستند. همچنین می توانند از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های این کشور استفاده نمایند.

هزینه تحصیل در سال های مختلف در این کشور در نمودار زیر به صورت آمار نمودار زیر می باشد:

هزینه تحصیلی در سال های مختلف در گرجستان

شرایط اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

اقامت بعد از تحصیل در این کشور برای افرادی که به سوی این کشور مهاجرت تحصیلی می نمایند. امر بسیار مهمی تلقی می گردد. گرجستان جزء کشورهای اوراسیایی محسوب می گردد که هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها کمتر است. این کشور در آستانه و در شرف ورود به جمع کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. بنابراین این امر می تواند یکی از دلایل مهم مهاجرت به این کشور باشد.

مورد توجه قرار دادن هزینه های زندگی در این کشور نیز از دیگر موارد مهم مهاجرت و اقامت بعد از تحصیل در این کشور است. به طور معمول، این هزینه ها در شهرهای مختلف این کشور متغیر است. اما به طور کلی می توان گفت میزان هزینه های زندگی در این کشور برای یک خانواده دو نفره حدودا به مبلغ 333GEL (لاری گرجستان) به صورت ماهیانه خواهد بود. نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه است. مبلغ درآمد افراد در این کشور به طور متوسط به مبلغ 1000GEL (لاری گرجستان) در هر ماه می باشد.

نحوه اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

اقامت بعد از تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی که قصد دریافت شهروندی این کشور را دارند، امکان پذیر خواهد بود. در واقع افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند، این امکان را خواهند داشت. با جست و جوی و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، اقامت و تابعیت این کشور را گرفته و از کلیه حقوق و مزایای شهروندی این کشور بهره مند شوند. تسلط به زبان گرجی در اخذ پاسپورت این کشور ضرورتی ندارد. اما افراد در خصوص زبان های انگلیسی و یا روسی مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند. از جمله موسسات حقوقی برتر، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نام دارد که بهترین و ایده آل ترین مشاوره های حقوقی را جهت مهاجرت به این کشور و یا سایر کشورها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

شرایط مختلف اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

فردی که یکی از مراکز آموزشی این کشور فارغ التحصیل شده است. قصد انجام امور مربوط به اقامت بعد از تحصیل در گرجستان را دارد، شرایط ذیل برای او وجود دارد:

  • متقاضیان مجاز هستند پس از تحصیل، به کارآفرینی یا فعالیت شغلی در کمپانی ها بپردازند و اقامت کاری گرجستان را بگیرند.
  • خانواده افرادی که در این کشور مشغول تحصیل هستند. مجاز به دریافت ویزای همراه و در نتیجه اقامت در این کشور هستند. خانواده شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین اصلی فرد است.
  • ممکن است فرد در سال های گذشته اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشد. وی امکان تمدید مجوز خود را دارد.
  • اقامت دائم برای همسر متقاضی صادر می گردد. مشروط بر این که حداقل به مدت 6 سال در کشور گرجستان اقامت و زندگی کند.
  • دانشجویانی که فاقد تابعیت سایر کشورها هستند. اقامت گرجستان به آنان اعطاء می گردد. این اصل بر اساس قانون مصوب در مورخ 31 مارس 1993 به مرحله اجرا در آمده است.

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان خارجی این اختیار را دارند که برای اقامت بعد از تحصیل در این کشور، از طریق سرمایه گذاری عمل نمایند. در این حالت آنها می باید مبلغ 300000GEL (لاری گرجستان) را به عنوان سرمایه در این زمینه اختصاص دهند. در این نوع اقامت نیز، به همراه بردن خانواده کاملا مجاز و قانونی است. از دیگر روش های اقامت بعد از تحصیل در این کشور می توان به خرید ملک در این کشور اشاره نمود. در این صورت مبلغی معادل 3500GEL (لاری گرجستان) برای هر متر مربع زمین می باید در نظر گرفته شود. این مبلغ شامل زمین های کشاورزی نمی گردد.

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان از طریق سرمایه گذاری

صدور مجوز اقامت گرجستان

مدت زمانی که طول خواهد کشید تا مجوز اقامت برای فرد دانشجو صادر گردد. به مدت 30 روز پس از ارائه مدارک می باشد. این مجوز از سوی اداره توسعه خدمات عمومی صادر می گردد. ناگفته نماند که در صورتی که هزینه جداگانه ای در این زمینه پرداخت گردد. از این رو می توان در زمان کوتاه تری مجوز اقامت را دریافت نمود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یک موسسه حقوقی برتر و ایده آل می باشد که توانسته در امر مهاجرت به کلیه کشورهای جهان موفق عمل کرده و سابقه درخشانی را در رزومه خود داشته باشد. بنابراین شایسته است پیش از هرگونه اقدام جهت مهاجرت و یا اقامت بعد از تحصیل در این کشور از طریق این موسسه مشاوره حضوری یا تلفنی گرفته و عمل نمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *