مهاجرت تحصیلی استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

این شما در مورد شرایط  اقامت بعد از تحصیل در استرالیا اطلاعاتی داشته باشید در روند یک انتخاب درست برای مهاجرت بسیار اثر گذار است. بدین جهت اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه اقامت بعد از تحصیل در استرالیا هستید با خواندن این مقاله و همچنین با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که با استفاده نمودن از وکلا و مشاورین مجرب در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند. می توانید این فرصت را داشته باشید تا با مشاوره حضوری و غیر حضوری با مشاورین این موسسه  از اطلاعات زیادی در زمینه این امور بهره  مند شوید.

  انگیزه متقاضیان اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

تعداد زیادی از اشخاص  متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا همواره این نگرانی را دارند که  بعد از از فارغ التحصیلی،  از چه راهی  فرصت این را دارند که مسیر خود  را به  سوی گرفتن اقامت دایم  این کشور هموار نمایند. در  حالتی که اشخاص متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا برای ادامه تحصیل به همراه  ویزای تحصیلی وارد  این کشور شوند و  بعد از موفق شدن در به پایان رساندن تصمیم به اقامت در این کشور داشته باشد،‌  این امکان را دارد که با  محرز شدن شرایط مورد نیاز ، اقامت دایم این کشور را بدست آورند .

در  اولین گام بعد از به پایان رساندن درس توسط دانشجویان بین المللی  قادر به این هستند که از طریق گرفتن ویزای کار  بعد از دوران تحصیل از ویزای 485روزه استفاده نمایند . لازم به ذکر است که این نوع  ویزا مختص افرادی می باشد که موفق شوند  تحصیلات خود را در  این کشور به پایان رسانده  باشند و  بتوانند با موفقیت مدرک خود را بگیرند.

بررسی شرایط دریافت ویزای ۴۸۵

اشخاص متقاضی دریافت ویزای ۴۸۵ استرالیا،  ملزم به داشتن شرایط زیر می باشند:

 •    شرط اول :  اشخاص متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا  ملزم به تکمیل نمودن تحصیلات خود در مدت زمان  شش ماهه  قبل از اقدام نمودن و برای تکمیل نمودن  این نوع ویزا می باشد .  هدف از تکمیل نمودن ، تاریخی  می باشد که دوره به صورت کاملا رسمی به پایان رسد و مسقیما به دانشجو ابلاغ شود.
 •   شرط دوم :   شرط لازمه برای این تحصیلات این می باشد که  اشخاص متقاضی ملزم به این می باشند که به میزان  حداقل  شانزده ماه در زمان سپری شدن این دوره مشغول به ادامه  تحصیل شوند البته نا گفته نماند که مدت دوره  تحصیل زبان در این فرایند محاسبه نمی شود.
 •    شرط سوم : در  حالتی که که دانشجود موفق شود در دو رشته مجزا و مختلف درس خود را به پایان رساند  قادر به این نمی باشد که در مدتی به میزان  دو برابر ویزای اجازه ی کار  خود را دریافت  نموده باشد.
 •    شرط چهارم : اشخاص متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا  ملزم به  انتخاب شغلی که دارای ارتباط با رشته ای که در آن فارغ التحصیل شده  می باشند.

لازم به ذکر است که در  حالتی که شخص شرایط بالا را به همراه داشته باشد . قادربه گرفتن  ویزای ۴۸۵ این  کشور می باشد. نکته مهم و  قابل ذکر  در رابطه با این نوع  ویزا  مدت زمان طولانی این نوع ویزا می باشد.

ویزای تحصیلی استرالیا

در صورتی که اشخاص متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا در مقطعی که از کمتر  لیسانس  موفق شوند درس خود را به پایان رسانند. مدت زمان لازم برای گرفتن این گونه ویزا   هجده  ماه  می باشد. در حالتی که این اشخاص فارغ التحصیل از مقطع  لیسانس و یا  بالاتر باشد این امکان را دارد که بر طبق مقطع فارغ التحصیلی موفق به اخذ ویزای تصیلی برای مدت زمان دو ، سه یا چهار ساله شود.. حداکثر زمان رسیدگی به این ویزا  چهار  ماه می باشد و اشخاص  متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا و همچنین  همراهان این شخص  ملزم  به این باشند که در  مدت زمان اقدام نمودن  برای این نوع  ویزا و همچنین  بیان نتیجه رسیدگی نمودن  در  این کشور حضور داشته.

طریقه درخواست ویزای استرالیا

طریقه درخواست نمودن  برای این نوع ویزا هم به شکل کاغذی و هم بصورت آنلاین امکان پذیر می باشد .که  بنا به مورد  این امکان وجود دارد که اداره مهاجرت کشور  استرالیا از اشخاص متقاضی اقدام به در خواست  تست های پزشکی و یا گواهی مبتنی بر عدم سوپیشینه  می کند که در این صورت اشخاص  متقاضی ملزم به این می باشند که در زمان مشخص شده به اداره مربوطه تحویل دهد.

 بررسی اقامت دائم  بعد از ویزای ۴۸۵ استرالیا

بعد از آنکه اشخاص متقاضی موفق به گرفتن  ویزای 485این کشور شدند . برای زندگی نمودن در این  مدت زمان مشخص شده ویزای این کشور معتبر می باشد. در مرحله بعد اشخاص متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا  می توانند به فرایند  گرفتن  اقامت دایم این کشور   ورود به عمل آورند.  اشخاص متقاضی با اقدام به  تکمیل نودن  تحصیلات خود  در این کشور و همچنین داشتن سابقه کاری که می بایست دارای ارتباط با مدرک تحصیلیشان باشد  این امکان را دارند که امتیاز بالاتری را در سیستم رتبه بتدی و  امتیاز بندی که  از جانب سازمان  اسکیل سلکت صادر شده باشد کسب نمایند.

گرفتن اقامت طولانی مدت و  دائم در این کشور از  روش گرفتن ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ و یا ویزای ۴۸۹  ممکن می باشد. در  حالتی که فرد بتواند  به امتیاز مورد  قبول برای گرفتن  ویزای ۱۸۹ برسد نیازی به اسپانسر ایالتی ندارد. اما در حالت  کمبود امتیاز، این امکان را دارد  که با  گرفتن  امتیاز از جانب  ایالتها  در راستای ویزای ۱۹۰ و یا ویزای ۴۸۹ اقدام نماید.

 بررسی مزایای داشتن اقامت دايم استرالیا

بعد از آنکه اشخاص  متقاضی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا  این امکان را داشت تا با موفقیت در  پشت سر گذاشتن مراحل بالا اقامت دایم استرالیا را اخذ نماید، به عنوان مقیم دایم این کشور معرفی خواهد شد. نا گفته نماند که این مرحله یک مرحله قبل از گرفتن حق  شهروندی ا این کشور می باشد اما  دارای  مزیت های زیادی می باشد .در  حالتی که وی   موفق به گرفتن اقامت دایم استرالیا  شود ،  به غیر از خودش، همسر و همچنین  فرزندانش از اقامت دایم برخوردار خواهند بود.

شخص متقاضی به انضمام  اعضای خانواده  قادر به این هستند که بدون محدودیت در این کشور  به تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که شهریه دانشگاه برای افراد مقیم  این کشور  بسیار پایین تر از شهریه دانشجویان بین المللی می باشد .

متقاضیان مهاجرت تحصیلی استرالیا

اشخاص  متقاضی  به انضمام همراهانشان  قادر به این می باشند که  به طور نا محدود به خارج استرالیا سفر نمایند. مزیت دیگر گرفتن  اقامت دائم این  کشور ، بهره مند شدن  از سیستم خدمات درمانی این کشور که به صورت  رایگان باشد   لازم به ذکر است که این کشور از نوع  (مدی کر) می باشد. با استفاده نمودن  از سیستم خدمات درمانی  این کشور اشخاصی که دارای اقامت این کشور باشند  در راستای  استفاده نمودن  از خدمات درمانی به صورت  دولتی، هزینه ای  در بر نخواهد داشت.

اقدام برای تحصیل در استرالیا 2019

پس از ذکر مطالب بالا و نتیجه گیری می توان به این مطلب اشاره نمود که بعد از سپری نمودن چهار سال و با رسیدن به شرایط  مورد نیاز شهروندی این کشور ، این شخص قادر به این می باشد که برای حق  شهروندی این کشور اقدام نماید. این شرایط که  عبارتند از:

 1. به همراه داشتن مدرکی که ثابت نماید شخص متقاضی برای حداقل چهار سال در این کشو زندگی کرده باشد.
 2. به همرا داشتن مدرکی که بیانگر داشتن تسلط بر زبان باشد با این توضیح  که  معادل نمره ۶ در ۴ مهارت آیتلس باشد.
 3. به همراه داشتن مدرکی که مبنی بر گذراندن تست‌های مربوط به سیتیزنشیپی در این کشور باشد.

چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به استرالیا و یا سایر کشور ها هستید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تخصصی مشورت نمایید.

12 دیدگاه برای “اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

 1. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوبی بود.
  با تشکر

 2. سحر گفت:

  سلام

  لطفا در مورد ویزای کاری توضیح دهید. این امکان وجود داره در هنگام درس خوندن کار هم انجام بدیم؟
  ممنون از مطالب به روزتون

 3. leilakk گفت:

  سلام.ممنون از اطلاعاتی که در اختیار بازدیدکننده ها قرار میدین. کلی ازش استفاده می‌کنیم. متشکرم

 4. ادریس گفت:

  برای ویزای تحصیلی بعضیا میگن نباید همزمان اقدام کنید و برخی وکلا میگن مییشه شما چی پیشنهاد می کنید؟

 5. قراری گفت:

  سلام. آیا برای شهروندان ایرانی ویزای کار صادر میشود؟ و مدت اعتبار آن به چه صورت است؟

 6. محمدهادی گفت:

  مدرک تحصیلی دانشگاه های استرالیا توی اروپا اعتبار داره برای کار؟

 7. هیراد حدادی گفت:

  اقامت بعد از تحصیل در استرالیا شامل والدین هم می شود؟

 8. لیدا بهرامی گفت:

  بعد از تحصیل شما برای ما کار پیدا می کنید؟

 9. نظریان گفت:

  سلام خیلی مفید بود ممنون

 10. ترانه گفت:

  ممنونم از اطلاعات خوبتون؟

 11. قاسم علی زاده گفت:

  چقدر فرصت کار پس از تحصیل در استرالیا هست؟

 12. طلایی پور گفت:

  امکان پیدا کردن کار چقدر است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *