مهاجرت تحصیلی استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

با توجه به عوامل و شرایط مختلف، هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا متفاوت خواهد بود. شرایطی مانند این که دانشگاهی که قرار است در آن به تحصیل بپردازند، در کدام شهر یا منطقه قرار دارد؟ دانشگاه و یا مدرسه‌ای که قرار است در آن تحصیل نمایند خصوصی است یا دولتی؟ و این‌که متقاضی تحصیل در استرالیا در چه سطحی از تحصیلات می‌باشد؟

هزینه تحصیل در استرالیا نیز با توجه به شرایط و عوامل مختلف، تفاوت خواهد داشت. شرایطی مانند شهری که دانشگاه در آن وجود دارد، و عوامل دیگری که به آن‌ها در این مقاله خواهیم پرداخت.

چنانچه تمایل تحصیل در استرالیا را دارید، باید برای هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا برنامه‌های محاسبه شده اقتصادی داشته باشید. سپس برای ورود به استرالیا اقدام نمایید.

شهریه در استرالیا

شهریه مدارس در استرالیا

به طور میانگین می‌توان گفت هزینه تحصیل در مدرسه‌های استرالیا 15 هزار دلار می‌باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است صفحه تحصیل در مدارس استرالیا را باز کرده و مطالعه فرمایید.

 

شهریه دوره های آموزش شغلی، سرتیفیکیت و دیپلمهای پیشرفته

موارد گفته شده همگی در گروه آموزش شغلی می‌باشند. هزینه‌های شرکت کردن در این دوره‌ها برای کسب دیپلم‌های پیشرفته از مبلغ 4000 دلار تا مبلغ 22000 دلار متغیر است.

 

شهریه دوره های زبان در استرالیا

دوره‌های زبان در استرالیا نیز تقریبا هفته‌ای 300 دلار هزینه خواهد داشت که براساس طول مدت دوره متغیر خواهد بود.

 

شهریه دوره لیسانس در استرالیا

برای هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا لازم است حدود شهریه‌ های دانشگاه‌ ها را در این کشور بدانیم. برای دوره‌ی لیسانس در دانشگاه‌های دولتی استرالیا شهریه بین 10 تا 20 هزار دلار تغییر دارد. اما شهریه در دانشگاه‌های خصوصی این کشور برای مقطع لیسانس می‌تواند تا 33 هزار دلار نیز افزایش داشته باشد. ولی خوشبختانه باید گفت تعداد دانشگاه‌های خصوصی در این کشور خیلی کم‌تر از دانشگاه‌های دولتی می‌باشد.

 

شهریه دوره فوق لیسانس در استرالیا

حالا به هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا برای مقطع فوق لیسانس می‌پردازیم. در دوره فوق لیسانس شهریه‌های دانشگاه‌ها چیزی حدود 20 تا 30 هزار دلار خواهد بود. ولی همین دوره‌ها اگر در دانشگاه‌های سطح بالاتر و بسیار معتبر استرالیا باشد هزینه‌ها خیلی بیشتر خواهد بود.

 

شهریه دوره دکترا در استرالیا

به بررسی هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا برای مقطع دکترا می پردازیم. شهریه‌ی دوره‌ی دکترا چیزی حدود 14 تا 40 هزار دلار در هر یک سال تحصیلی می‌باشد. اگر رشته‌ی مورد نظر برای مقطع دکترا در زمینه‌های پزشکی باشد (مانند دامپزشکی، پزشکی، دندانپزشکی و …) فرق می‌کند. هزینه‌ها حتی از 40 هزار دلار در سال نیز بیشتر خواهد شد.

 

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

استرالیا از لحاظ کیفیت زندگی در لیست بالاترین‌ها در دنیا قرار گرفته است. ولی با این وجود هزینه‌هایی همچون شهریه دانشگاه‌ها در استرالیا نسبت به کشورهایی همانند انگلیس و آمریکا هنوز پایین‌تر است. و همچنین هزینه زندگی در استرالیا.

با این‌که دانشجویان قادر خواهند بود به صورت نیمه وقت در استرالیا مشغول کار شوند. ولی هنگام اقدام برای ویزای تحصیلی استرالیا باید توانایی این را داشته باشند که ثابت کنند همواره شرایط پرداخت پول کافی را دارند. برای پوشش‌دهی هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در طول مدت اقامت در استرالیا. برای این که بتوانند ثابت کنند که در طول مدت اقامت و تحصیل خود نیازی به کار کردن در استرالیا نخواهند داشت.

 

هزینه زندگی در استرالیا

باید گفت هزینه زندگی در استرالیا بستگی زیادی به منطقه جغرافیایی دارد. منطقه جغرافیایی هرچه روستایی‌تر و از شهر دورتر باشد (همانند مناطق شمالی و غربی استرالیا) این هزینه‌ها کم‌تر می‌شوند. ولی منطقه جغرافیایی هر چه به شهرها نزدیک‌تر باشند (همانند سیدنی) هزینه‌های زندگی بیشتر خواهند شد.

مثلاً هزینه‌ای که برای یک آپارتمان یک خوابه در قسمت‌های روستایی می‌پردازید چیزی حدود هزار دلار ماهیانه خواهد بود. ولی هزینه این آپارتمان در قسمت‌های شهری تا هزار و هفتصد و پنجاه دلار در ماه نیز می‌رسد. البته برای دانشجویان، اجاره خوابگاه در دانشگاه قطعا خیلی ارزان تر خواهد شد، چیزی حدود هفتصد و پنجاه دلار در ماه.

حتی می‌شود چند نفره آپارتمان چند خوابه اجاره کرد. به این ترتیب می‌توان هزینه اجاره آپارتمان و دیگر هزینه‌‌ها را با دانشجویان دیگر شریک شد.

 

هزینه انرژی‌های مصرفی

می‌خواهیم وارد هزینه‌های دیگری شویم. هزینه انرژی‌های مصرفی

هزینه انرژی‌های مصرفی نیز بستگی به نوع قرارداد تغییر می‌کند. در بعضی قراردادها شامل اجاره و در بعضی دیگر شامل اجاره نخواهد شد.

اینجا چند نمونه از هزینه‌های انرژی‌های مصرفی به صورت ماهیانه را آورده‌ایم.

هزینه برق و گاز: پنجاه دلار تا صد دلار به صورت ماهیانه

هزینه اینترنت و تلفن: صد و پنجاه دلار تا دویست دلار به صورت ماهیانه

هزینه آب: پنجاه دلار به صورت ماهیانه

هزینه مواد غذایی و خوار و بار: دویست دلار به صورت ماهیانه

 

سایر هزینه های زندگی در استرالیا

باید در نظر داشته باشیم که هزینه‌های زندگی در افراد مختلف بستگی به نوع زندگی ایشان متفاوت است. مثلاً عادت‌ها و تفریحات و خورد و خوراک و حمل و نقل. در حالت کلی هر چه افراد به شهر نزدیک‌تر باشند، و یا حتی در شهرهای بزرگ و مرکزی زندگی کنند هزینه‌های زندگی بالاتر خواهد رفت. ولی در عین حال موقعیت‌های شغلی هم بیشتر خواهند شد.

حال سراغ قسمت دیگری از هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا خواهیم رفت.

هزینه باشگاه ورزشی: هفتاد دلار

هزینه کارت عبور و مرور با وسایل نقلیه عمومی: صد و بیست دلار

هزینه بنزین: یک و نیم دلار بابت هر لیتر

هزینه تاکسی: دو دلار بابت هر کیلومتر

هزینه مربوط به رستوران: شانزده دلار تا هفتاد و پنج دلار (بستگی به نوع رستوران دارد)

هزینه رستوران های فست فود: هشت دلار بابت هر وعده غذایی

هزینه مربوط به تفریحات جانبی: متقاضی که خواستار گشتن مناطق تفریحی و گشت‌و‌گذار در استرالیا در هنگام تحصیل است. باید چیزی حدود 50 دلار تا 100 دلار هزینه‌ی هفتگی برای این گونه تفریحات در نظر بگیرد.

هزینه بیمه دانشجویی در استرالیا

بیمه دانشجویی خریداری شده با توجه به نوع شرکت بیمه طرف قرارداد، حدود 350 دلار تا 700 دلار هزینه سالانه خواهد داشت.

در این مقاله به بررسی هزینه‌های زندگی دانشجویی در استرالیا پرداختیم.

حدود شهریه‌های مقاطع مختلف و حدود مخارج زندگی در استرالیا و حتی انرژی‌های مصرفی و سایر ریز هزینه‌های زندگی در استرالیا را اعلام کردیم. بنابراین اشخاصی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند بتوانند برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در خصوص بیمه دانشجویی در استرالیا با مشاوران ما در موسسه حقیقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. و همچنین درباره‌ی هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا منتظر تماس شما عزیزان هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *