مهاجرت به کشور ارمنستان

ازدواج در گرجستان

اقامت گرجستان

گرجستان کشوری آسیایی است که در تلاش است تا بتواند به اعضای اتحادیه اروپا بیپوندد. سفر به کشورهای شینگن از طریق گرجستان بسیار آسان است. افراد با ازدواج در گرجستان می­توانند ابتدا اقامت و پس از مدت یکسال تابعیت گرجستان را اخذ نمایند. همانطور که می­دانید افراد از راههای مختلفی می­توانند به کشور گرجستان مهاجرت نمایند، اما یکی از بهترین راهها که به زودترین زمان به تابعیت گرجستان منتج می­گردد مهاجرت از طریق ازدواج در گرجستان می­باشد.

از دیگر راههای مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری- مهاجرت از طریق تحصیل- مهاجرت از طریق ثبت شرکت و مهاجرت از طریق تولد را می­توان نام برد. مردم کشور گرجستان از امنیت، آرامش، کیفیت آموزشی عالی برخوردار هستند ناگفته نماند هزینه های زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورها بسیار مناسب تر است و در برخی موارد برخی از هزینه ها از ایران هم ارزان تر می­باشد.

هر کشوری قوانینی را برای ازدواج شهروندان خود با اتباع دیگر کشورهای وضع می­نماید. ازدواج درگرجستان نیز دارای قوانینی می­باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی های لازم در یان زمینه را در اختیار عزیزان قرار می­دهند. ما در مقاله امروز به بررسی ازدواج در گرجستان می­پردازیم. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­نمائیم تا مطالب را به دقت مطالعه فرمایند.

قوانین ازدواج در گرجستان

بر طبق قوانین ازدواج در کشور گرجستان تنها افرادی اجازه ازدواج در این کشور را دارند که دارای شرایط زیر باشند:

 • طرفین ازدواج در هنگام ثبت ازدواج می­باید هردو دارای یک وکیل قانونی باشند.
 • حضو دو نفر شاهد در هنگام ثبت ازدواج در اداره مربوطه
 • افراد بهنگام ازدواج نباید متأهل باشند و قانون تک همسری در کشور گرجستان نیز رعایت می­گردد. در صورتی که خلاف این امر ثابت گردد، فرد باید جریمه های سنگینی به این دولت بپردازد.

قوانین مهم در مورد اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

شهروندان خارجی که با اتباع گرجستانی ازدواج نموده اند و خواهان دریافت اقامت دائم گرجستان هستند باید دارای شرایط زیر باشند تا بتوانند جهت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند:

 • زوجین باید پس از گذشت 3 سال از زندگی مشترک خود در گرجستان برای برای اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام نمایند. همچنین تبعه­ی خارجی بعد از اخذ اقامت دائم می­تواند پس از گذشت 2 سال دیگر تابعیت و یا پاسپورت گرجستان را اخذ نماید.
 • افراد به هیچ عنوان نباید برای اخذ اقامت و تابعیت گرجستان از طریق ازدواج های صوری اقدام نمایند.

زیرا پلیس این کشور بررسی های لازم در این زمینه را می­نماید و در صورت آگاهی یافتن از ازدواج صوری فرد برای همیشه از اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور محروم خواهد شد.

 • زوجینی که در مدت 5 سال زندگی مشترک صاحب فرزندی شوند، احتمال صوری بودن ازدواج آنها تقلیل یافته و در برخی موارد ممکن است زودتر از 5 سال تابعیت این کشور را اخذ نمایند.
 • احتمال صوری بودن ازدواج زنان خارجی با مردان گرجستانی بسیار کمتر است به همین دلیل زنان خارجی راحت تر و در برخی موارد کمتر از 5 سال می­توانند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

اما برخلاف این اخذ تابعیت این کشور با ازدواج در گرجستان برای مردان خارجی کمی مشکل تر است و ممکن است دریافت تابعیت این کشور بیش از 5 سا برای آنها طول بکشد. پس از اینکه اقامت دائم تبعه­ی خارجی به اتمام رسید و برای تابعیت گرجستان اقدام نمود باید در این مدت از دانش زبان گرجی بطور کامل برخوردار گردیده باشد. همچنین در زمینه تاریخ و جغرافیای کشور گرجستان اطلاعات کافی بدست آورده باشد.

زیرا مسئولین مربوطه مصاحبه ای با تبعه­ی خارجی برگزار می­نماید که در طی مصاحبه تمامی موارد فوق از وی پرسیده خواهد شد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می­نماید از هرگونه فریب دادن مأموران گرجستان در این زمینه خودداری کنید.

ازدواج در گرجستان

اخذ اقامت و تابعیت گرجستان از طریق ازدواج با اتباع گرجستانی امکان پذیر است. دولت گرجستان ازدواج با افرادی که با اخذ پناهندگی در گرجستان زندگی می­نمایند، اقامت این کشور را اعطا نخواهد نمود. طرفین ازدواج بایستی حداکثر پس از گذشت 1 سال از زندگی مشترکشان در گرجستان این دولت را از موضوع ازدواجشان مطلع نمایند و مدارک وشواهد مورد نیاز در این زمینه را به مسئولین مربوطه ارائه دهند.

دولت گرجستان  نسبت به افرادی که از طریق ازدواج قصد دریافت اقامت و تابعیت این کشور را دارند سختگیرانه عمل می­نماید. زیرا بسیاری از افراد بدلیل اخذ تابعیت این کشور ازدواج هایی صوری و غیر واقعی با اتباع گرجستانی می­نمایند و پس از اخذ اقامت این کشور هزینه هایی را به اتباع گرجستانی پرداخت می­کنند.

اقامت دائم گرجستان چگونه است؟

دریافت اقامت دائم گرجستان با شهروندی این کشور با یکدیگر متفاوت است. بگونه ای که افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم گرجستان گردیده اند، می­توانند براحتی به ادامه تحصیل، انجام کار- افتتاح حساب در این کشور بپردازند. اما این دسته افراد حق دادن رأی در گرجستان را ندارند و در برخی موارد برای اخذ وام های بانکی در این کشور با محدودیت هایی روبرو هستند.

پس از دریافت تابعیت و شهروندی گرجستان دیگر این دسته از افراد از تمامی حقوق شهروندی این کشور از جمله حق دادن رأی و برخورداری از وام های بانکی نیز برخوردار خواهند شد. ناگفته نماند تمامی افراد خارجی که به مدت 5 سال در خاک گرجستان بطور مستمر و مداوم زندگی نماید می­تواند برای دریافت اقامت دائم گرجستان اقدام نماید.

ناگفته نماند یکی از دیگر راههایی که افراد می­توانند زودتر از مدت 5 سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند، پرداخت بموقع مالیات به دولت گرجستان است. بیشترین درآمد دولت گرجستان از مالیات هایی است که از افراد ساکن در این کشور دریافت می­کند. به همین دلیل افرادی که به ایجاد کسب و کار و یا شرکت در این کشور پرداخته اند، در صورتیکه مالیات کسب و کار خود را به موقع پرداخت نماید زودتر از زمان مقرر امکان اخذ اقامت دائم این کشور برایش وجود دارد.

شرایط اخذ پاسپورت گرجستان کدامند؟

افرادی که متقاضی پاسپورت کشور گرجستان هستند باید ابتدا دارای شرایط زیر باشند تا بتوانند نسبت به این موضوع اقدام نمایند:

 • فرد باید 5 سال بطور مستمر در گرجستان حضور داشته و کارت اقامت خود را تمدید نموده باشد.
 • در طول مدت حضورش در گرجستان به دانش زبان در گرجستان و تاریغ و جغرافیای این کشور دست یافته باشد.
 • در مدت 5 سال حضور در کشور گرجستان مرتکب هیچ گونه جرم و اشتباهی نشده باشد.
 • در هنگام درخواست پاسپورت گرجستانی می­بایست دو تبعه­ی گرجستانی صحت و اخلاق فرد را تأیید نمایند.

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنمائی های لازم را در اختیار عزیزان در زمینه ازدواج در گرجستان  قرار می­دهد. همچنان این موسسه پاسخگوی سوالاتی از قبیل :

 • آیا با اخذ اقامت دائم این کشور می­توان بصورت رایگان به تحصیل در این کشور پرداخت؟
 • آیا افرادی که با اتباع گرجستانی در خارج از این کشور ازدواج نموده اند می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند؟
 • آیا با اخذ پاسپورت گرجستان می­توان به تمامی کشورهای شینگن سفر نمود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *