مهاجرت به کشور مجارستان

خرید ملک در مجارستان

خرید ملک در مجارستان

سالانه افراد زیادی به کشورهای اروپایی مهاجرت می­کنند. مهاجرت به مجارستان طرفداران زیادی دارد. خرید ملک در مجارستان از جمله راههایی است که فرد برای دریافت اقامت خود در این کشور استفاده می­نماید. افراد با مشاوره با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند از چگونگی دریافت اقامت مجارستان آگاهی یابند.

خرید ملک در مجارستان نوعی سرمایه گذاری محسوب می­شود که ریسک سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت را ندارد. افراد خارجی برای خرید هر ملکی در مجارستان بغیر از از خرید زمین های کشاورزی باید مجوز و تأیید اداره AOB را اخذ نمایند. این افراد بایستی در مدت دو الی سه ماه این مجوز را اخذ نمایند. همچنین خرید ملک در این کشور براساس یورو انجام می­پذیرد و افراد از این لحاظ مطمئن هستند متضرر نخواهند شد.

قیمت ملک در پایتخت این کشور شهر بوداپست روند رو به رشدی دارد و خرید املاک برای همه­ی افراد براحتی و بدون دردسر انجام می­پذیرد. دولت مجارستان به کسانی که در این کشور سرمایه گذاری می­نمایند، اقامت دائم اعطا می­نماید. اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک خود به تنهایی باعث بدست آوردن اقامت این کشور نخواهد شد.

خرید ملک در مجارستان

افراد برای خرید ملک درکشور مجارستان بهتر است به کمک وکیل مراحل خرید ملک را انجام دهند. اگر چه وکیل در مقابل خدماتی که انجام می­دهد هزینه هایی را دریافت می­نماید ولی بسیاری از کارها از جمله نقل انتقالات ارز و مالکیت ملک و همچنین مدیریت فروشنده را نیز انجام می­دهد.

برای خرید ملک در کشور مجارستان فرد ابتدا ملکی را انتخاب می­نماید و پس از توافق با فروشنده، وکیل مربوطه وارد عمل شده و پروسه دریافت تأیید اعتبارات محلی را برای فرد اخذ می­نماید. پس از آنکه قیمت خرید ملک میان خریدار و فروشنده مشخص گردید، وکیل قراردادی را بدین منظور تنظیم می­نماید که انتقال مالکیت ملک به خریدار را شامل می­شود.

پس از تنظیم قرارداد وکیل مورد نظر جلسه ای را با حضور احزاب و نماینده املاک و مستغلات در مجارستان برگزار می­نماید که طی آن خریدار 10 درصد از قیمت توافق شده را باید پرداخت نموده و همچنین خریدار و فروشنده قرارداد مدنظر را امضا می­نمایند. خریدار بایستی پس از اتمام جلسه هزینه های نمایندگی و وکیل را پرداخت نماید. همچنین پس از گذشت 30 روز توافقنامه امضا شده را به اداره ثبت احوال محلی ارسال نماید.

مراحل فوق فرآیند اخذ مجوز خرید را شامل می­شود و عقد قرارداد خرید ملک دو الی سه ماه بعد از دریافت مجوز امکان پذیر است. پس از آنکه خریدار مجوز خرید ملک را دریافت نمود بایستی بلافاصله فروشنده را از این امر مطلع نماید. پس از انجام مراحل فوق در عرض یک هفته ملک به خریدار واگذار خواهد شد.

اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک چگونه است؟

همانطور که گفته شد خرید ملک در مجارستان توسط افراد خارجی نوعی سرمایه گذاری محسوب می­شود. افراد با سرمایه گذاری در این کشور می­توانند اقامت خود را نیز اخذ نمایند. البته خرید ملک در مجارستان به تنهایی منجر به دریافت اقامت شخص در این کشور نخواهد شد. کشورهایی همچون پرتغال و اسپانیا و همچنین مجارستان به افراد خارجی که به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک اقدام می­نمایند اقامت این کشور را اعطا می­نماید.

ناگفته نماند میزان سرمایه گذاری برای خرید ملک در کشورهای فوق الذکر با یکدیگر متفاوت است. اما کمترین میزان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را کشور مجارستان شامل می­شود. فرآیند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان بسیار آسان و به سرعت انجام می­پذیرد و دولت مجارستان نیز کارت اقامت این کشور را در کمتر از چند هفته برای فرد صادر می­نماید. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان به اینگونه است که فرد بایستی حداقل دو آپارتمان هر یک به ارزش 200 هزار یورو خریداری نماید. همانطور که گفته شد تنها خرید ملک برای اخذ اقامت کافی نیست و باید فرد اقدام به ثبت شرکتی در این کشور نیز بنماید.

ثبت شرکت از طریق خرید ملک چگونه است؟

میزان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت توسط شخص بایستی به اندازه 10 درصد از سرمایه ای باشد که فرد املاکی را خریداری نموده است. برای ثبت شرکت در مجارستان تنها مدارک شناسایی و مدارک مالی فرد کافیست. نکته قابل توجه برای ثبت شرکت اینست که افراد با ثبت شرکت نیاز به ایجاد دفتر و استخدام کارمند نیست بلکه تنها افتتاح حسابی بنام شرکت کافی می­باشد. تنها بایستی فرد شرکتی را بنام خود در اداره مربوط به این موضوع ثبت نماید. مدت زمان ثبت شرکت در مجارستان فقط دو روز طول خواهد کشید.

در واقع فرد با خرید ملک در مجارستان طرح اقتصادی ایجاد نموده است که هدف آن اجاره و خرید ملک می­باشد و درآمد شرکت ثبت شده اجاره بهای املاک خریداری شده بحساب می­آید. در صورتیکه افراد با استفاده از طرح فوق در این کشور سرمایه گذاری نماید و به مدت 5 سال نیز اقامت خود را بصورت قانونی تمدید نماید در نهایت اقامت دائم مجارستان به فرد و تمامی اعضای خانواده وی اعطا خواهد گردید. افراد برای آگاهی بیشتر در زمینه خرید ملک در کشور مجارستان می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایند.

دریافت کارت اقامت مجارستان از طریق خرید ملک چگونه است؟

افراد پس از اینکه املاکی را به قیمت 200 هزار یورو در مجارستان خریداری نمودند، پس از 4 ماه کارت اقامت این کشور به فرد و اعضای خانواده او داده خواهد شد. در حقیقت افراد با دریافت کارت اقامت، اقامت موقت مجارستان را کسب نموده اند و از مزایایی همچون تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاههای این کشور برخوردار خواهند گردید. در صورتیکه فرد سرمایه گذار دارای فرزندی بالاتر از 18 سال است امکان تحصیل رایگان برای این فرزند وجود ندارد. اما تحصیل در مدارس و دانشگاههای این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر و مناسب می­باشد.

افراد با سوالات زیادی در زمینه خرید ملک در مجارستان روبرو خواهند شد از جمله:

  • آیا با خرید ملک در کشور مجارستان می­توان تابعیت این کشور را نیز دریافت نمود؟
  • آیا با خرید ملک در کشور مجارستان همزمان با اعضای خانواده می­توان به این کشور سفر نمود؟
  • برای خرید ملک در کشور مجارستان چه نوع ویزایی باید اخذ نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در این زمینه می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *