مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذارانی که به دنبال دلایل سرمایه گذاری در مجارستان هستند، می دانند که این کشور اروپایی فرصت های تجاری زیادی را ارائه می دهد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که مزیت سایر شرکت های اروپایی را دارد. سرمایه گذاران می توانند ثبت شعبه یا شرکت های تابعه ای را در مجارستان ایجاد کنند علاوه بر این، شرکت های مهم بین المللی حضور خود را در این کشور برقرار کرده و از موقعیت مرکزی آن و سیاست های سرمایه گذاری دوستانه آن بهره مند می شوند.

این سرمایه گذاری شامل خرید ارواق های قرضه دولتی به ارزش 300000€ (یورو) می باشد که شخص باید تا آخر مراحل صدور ویزا را را به اندازه 55000€ تا 65000€ (یورو) هزینه کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما سروران با توجه به بررسی شرایط شما بهترین راه مهاجرت را پیشنهاد می دهند. از ابتدای پروسه تا انتهای پروسه در کنار شما سروران هستیم. شما می توانید به صورت رایگان با مشاوران ارشد ما مشاوره شوید.

در زیر حقایقی درباره خرید ملک در این کشور بیان شده است:

 • به لطف حمایت دولت این کشور از سرمایه گذاران خارجی، ارزش املاک 12% تا 18% در سال افزایش می یابد.
 • یک بازار اجاره باثبات که نرخ اجاره ای جذاب بین 7% تا 12% از ارزش ملک را ارائه می دهد.
 • وضعیت منحصر به فرد تقاضای بالا در مقابل عرضه محدود
 • قدرت خرید شهروند مجارستانی در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارد.
 • گزینه های تامین مالی جذاب تا 60% از ارزش معامله

اینفوگرافی سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان

شما می توانید از این طریق ارواق های قرضه دولتی را سرمایه گذاری کنید. طبق قانون، برنامه و روش های سرمایه گذاری در این کشور توسط مقامات دولتی این کشور صورت می گیرد. لازم به ذکر است که یکی از مزیت های مهم این طریق این است که مبلغ 300000€ (یورو) بعد از مدت زمان 5 سال به شما اعطاء می شود و همچنین اوراق قرضه دولتی برای این برنامه سرمایه گذاری و قابل خرید و فروش در بازار های عمومی نمی شود.

در نمودار زیر به میزان تولید ناخالصی داخلی GDP در مجارستان اشاره می شود:

تولید ناخالصی داخلی در مجارستان

5 مزیت اصلی سرمایه گذاری در مجارستان

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان، اصلی ترین دلایل جذب سرمایه گذاران در این کشور می باشند. کشور مجارستان نیز مزایای مطلوبی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است. بنابراین سرمایه گذاراری در مجارستان با توجه به شاخص های مهم و تخصی آن می تواند مقرون به صرفه و پر سود باشد. سرمایه گذاری در کشور مجارستان مزایای فراوانی به همراه دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می توانید بدون دریافت ویزا در کشور های عضو شنگن سفر کنید.
 • شما می توانید با سرمایه گذاری در این کشور با ریسک پایین همراه باشید و کمتر از یک ماه این امکان را دارید که اقامت خود را دریافت کنید.
 • شما بعد از مدت 5 سال اقامت دائم در مجارستان را دریافت می کنید.
 • شما احتیاج به زندگی و اقامت در این کشور را ندارید با یک سفر می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.
 • شما می توانید برای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) ویزای همراه دریافت کنید، که از وضعیت بسیار مناسب و خدمات درمانی با کیفیت این کشور استفاده کنند.

ابتدا از طریق تصویر زیر مزایای مهم اقامت دائم در مجارستان از طریق روش سرمایه گذاری شرح داده است:

مزایای مهم اقامت دائم در مجارستان

سرمایه گذاری خارجی در مجارستان

مجارستان با 9.7 میلیون نفر جمعیت، اقتصاد باز و تولید ناخالص داخلی تقریباً 61 میلیارد $ (دلاری) دارد. مجارستان از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا (EU) درآمده است و کشورهای عضو، مهم ترین شرکای تجاری و سرمایه گذاری آن علاوه بر ایالات متحده هستند. سرمایه ‌گذاری مستقیم خارجی در مجارستان (FDI) از منابع آسیایی در دهه گذشته افزایش یافته است و حدود 5% از کل سهام سرمایه ‌گذاری مستقیم خارجی را در سال 2019 تشکیل می ‌دهد و بیش از یک سوم سرمایه‌ گذاری مستقیم خارجی جدید در سال 2020 شاخص ‌های اقتصاد کلان به طور کلی قبل از همه‌گیری COVID-19 قوی بودند. با رشد %4.9 تولید ناخالص داخلی در سال 2019 در سال 2020، تولید ناخالص داخلی مجارستان %5.1 درصد کاهش یافت.

موقعیت مرکزی مجارستان در اروپا و زیرساخت های با کیفیت بالا، آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) تبدیل کرده است. بین سال ‌های 1989 تا 2019، مجارستان تقریباً 97.8 میلیارد $ (دلار) سرمایه  ‌گذاری مستقیم خارجی در مجارستان، عمدتاً در بخش ‌های بانکداری، خودروسازی، توسعه نرم ‌افزار و علوم زیستی دریافت کرد. اتحادیه اروپا %89 از کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی ورودی را به خود اختصاص می دهد.

دلایل سرمایه گذاری در مجارستان

مجارستان اقتصادی باز دارد و زیرساخت ‌های باکیفیت و موقعیت مرکزی آن ویژگی ‌هایی هستند که آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌ گذاری تبدیل می‌کنند. با وجود چالش ‌های زیادی که محیط کسب ‌و کار محلی را همراهی می ‌کند، مجارستان همچنان بازاری جذاب برای سرمایه‌ گذاری است. دلایل سرمایه گذاری در مجارستان عبارتند از:

 • از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد در اتحادیه اروپا.
 • موقعیت مرکزی به عنوان دروازه اروپای مرکزی یا جنوب شرقی در نظر گرفته می شود.
 • نیروی کار تحصیل کرده و آموزش دیده.
 • فرصت های زنجیره تامین در صنایع خودروسازی و الکترونیک
 • تاکید دولت بر نوآوری و فناوری های دانش بنیان.

بودجه اتحادیه اروپا تا سال 2020 باعث رشد مجارستان شده است زیرا برای بیش از 60000 پروژه برای بهبود زیرساخت های مخابراتی، انرژی و بزرگراه استفاده شده است. به عنوان بخشی از برنامه توسعه ملی (2014 – 2020)، مجارستان تقریباً 33 میلیارد $ (دلار) به پروژه‌ هایی از گردشگری و توسعه زیرساخت ‌ها تا مراقبت ‌های بهداشتی و حفاظت از محیط زیست اختصاص داد. با این حال، اتحادیه اروپا در نظر دارد قوانینی را که در مورد پروژه های توسعه واجد شرایط دریافت بودجه اتحادیه اروپا هستند، تشدید کند و از این طریق تقاضایی برای بودجه ملی مجارستان ایجاد کند.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

با توجه به شرایط مناسب از گزینه های پر مخاطب می باشد که از این طریق وارد مجارستان می باشد. ثبت کردن شرکت در کشور های اروپایی به دلیل مالیات نسبت به کشور های دیگر مورد استقبال زیادی قرار می گیرد. در این بخش به جزئیات سرمایه گذاری در کشور مجارستان خواهیم پرداخت.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور حائز اهمیت است. ثبت شرکت در این کشور به متقاضیان امکان دسترسی به بازار اروپا و جهان را می دهد. به عبارتی شرکت های مجارستانی به دلیل حقوق بین المللی می توانند با سهولت بیشتری به بازارهای اروپایی دسترسی داشته باشند. لذا ثبت شرکت در این کشور به متقاضیان در توسعه بازار کمک شایانی می کند. شایان ذکر است که مزایای ثبت شرکت در مجارستان، از جاذبه های اصلی برای جذب سرمایه گذاران می باشد.

برای ثبت شرکت در مجارستان آشنایی با این موارد بسیار ضروری است:

 • ثبت شرکت در مجارستان در کوتاه ترین مدت ممکن، بین یک تا 2 هفته
 • مالیات شرکت های کوچک فقط با 10% یکی از پایین ترین قیمت ها در کشور های اتحادیه اروپا
 • صدور شماره مالیات بر ارزش افزوده بین المللی بدون نیاز به انتظار و اضافی
 • با کمترین اندازه سرمایه که نیازی به سپرده آن نمی باشد.
 • راه اندازی، اداره و نگهداری کم هزینه شرکت
 • موقعیت مرکزی مجارستان در اروپا و زیر بنای مناسب
 • امکان سفر به کشور های عضو شنگن
 • یکی از ارزان ترین کشور های اروپایی برای زندگی و خرید ملک

مشکلات احتمالی ثبت شرکت در مجارستان

تعدادی از مشکلات رایج ثبت شرکت در کشور مجارستان عموما برای متقاضیان اتفاق می افتند. مشکلات رایج ثبت شرکت در این کشور می توانند به پشتوانه دانش حقوقی لازم برطرف شوند. لذا متقاضیان بایستی بر اساس نیاز خود، با مشاوران و حقوق دانان مشورت کرده و مشکل را برطرف سازند. برخی از مشکلات رایج ثبت شرکت در مجارستان عبارتند از:

 • موانع حقوقی
 • مشکلات اداری
 • اختلال در سیستم های اداری و ارگان های مربوطه

استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان

اغلب یکی از نگرانی های سرمایه گذاران در مورد سرمایه گذاری در کشور های خارجی، امنیت سرمایه گذاری می باشد. کسب سود بسیار مهم می باشد که سرمایه ابتدایی حفظ می باشد. در مجموع می توان به این نکته اشاره کرد که مجارستان به دلیل برخورداری از استانداردهای بالای سرمایه گذاری، مقصد مطمئنی برای راه اندازی کسب و کار است. در ضمن با توجه به سیر رو به رشد این کشور، تجربه تاریخی نشان داده است که مجارستان همواره مسیر رو به رشدی را در پیش گرفته است. لذا سرمایه گذاری در این کشور، روش آینده داری است.

کارآفرینی در مجارستان

شروع یک شغل در شرکت در کوتاه ترین مدت مهلت دارید که در اداره مالیات ثبت نام انجام دهید و مجارستان از جمله کشور های اروپایی صورت می گیرد. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت بابت تمام ملیت ها به این شکل می باشد که شخص سرمایه گذار خارجی به منظور انتخاب مناسب صورت می گیرد. یکی از مزیت های ثبت شرکت در این کشور این است که هیچ تعهدی بابت سپردن سرمایه در بانک لازم ندارد و شما می توانید هر زمانی که سرمایه خود را لازم دارید، بردارید.

تمامی خدمات مربوط به شرکت از سرمایه سهامی استفاده می شود. حداقل سرمایه گذاری بابت تاسیس شرکت به مبلغ 10000€ (یورو) می باشد. فرآیند ثبت شرکت حدود یک تا 2 هفته زمان لازم می باشد. بعد از ثبت شرکت این امکان را دارید که برای دریافت اقامت بلند مدت مجارستان اقدامات لازم را انجام دهد. ابتدای یک ویزای یک ماهه بابت ورود به مجارستان داده می شود و بعد از ورود کارت اقامت صادر می شود، کارت اقامت یک ساله هست و هر سال قابل تمدید می باشد.

مقایسه سرمایه گذاری در مجارستان با سایر کشورها

مقایسه سرمایه گذاری در مجارستان با سایر کشورها

در جدول زیر به مقایسه سرمایه گذاری بین کشورهای مجارستان، مالتا، قبرس و بریتانیا می پردازیم:

پارامترمجارستانقبرسمالتابریتانیا
مبلغ سرمایه گذاری به یورو€300000€2000000 برای هر خانواده€1000000 برای هر خانواده€2000000 برای هر خانواده
هزینه به یورو€60000€50000€40000€100000
بازگشت تضمینی5 سال3 سالبدون بازگشت
موازین ساده شده++++
نتیجهاجازه اقامت دائمتابعیتتابعیتاجازه اقامت دائم
اعضای خانواده++++
مقررات4-8 هفته5-6 ماه12-14 ماه3 ماه

اصول و قانون سرمایه گذاری در مجارستان

قانون مدنی مجارستان 4 شکل های گوناگون شرکت را برای سرمایه گذاری در مجارستان دارند، درضمن 2 نوع دیگر وجود دارد که سرمایه گذاران در مجارستان این امکان دارند ایجاد کنند، تمام این شرکت ها می توانند به صورت انحصاری ایجاد شوند و توسط مالکان و مدیران خارجی اداره شوند:

 • شرکت سهامی عام
 • شرکت با مسئولیت محدود که می تواند به صورت خصوصی یا عمومی تاسیس شده باشد.
 • شرکت با مشارکت محدود
 • شرکت با مشارکت عمومی

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله اقامت مجارستان را مطالعه بفرمائید.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که منجر به اخذ اقامت موقت این کشور می شود. اقتصاد مجارستان در سال 2009 به شدت سقوط کرد. تولید ناخالص داخلی آن بیش از %6 کاهش یافت و به کمک اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول نیاز داشت. به پشتوانه اصلاحات اقتصادی و پول (رایگان) از صندوق ‌های انسجام اتحادیه اروپا، مجارستان بین سال‌های 2014 تا 2019 رونق گرفت و به یکی از بهترین اقتصادهای اروپا تبدیل شد. رشد تولید ناخالص داخلی واقعی آن در هر دو سال 2018 و 2019 تقریباً %5 بود که یادآور اقتصادهای در حال رشد آسیای جنوب شرقی است. امروز برنامه های تشویقی سرمایه گذاری در مجارستان نیز سبب جذب سرمایه خارجی شده است.

برای سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک و کسب اقامت شرایط زیر لازم است:

 • ثبت شرکت در مجارستان
 • خرید ملک حداقل 150000€ الی 170000€ (یورو)
 • هزینه غیر قابل بازگشت به دولت 70000€ (یورو)

با انجام وارد بالا و داشتن مدارک لازم و سابقه مناسب می توانید یک اقامت 3 ساله را برای خود و همسر و فرزند زیر 18 سال بدست بیاورید.

در نمودار زیر میزان نرخ تغییرات هزینه ساخت و ساز مسکن در کشورهای اروپایی از جمله مجارستان را مشاهده می کنید:

نرخ تغییرات هزینه ساخت و ساز مسکن در کشورهای اروپایی

اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان

امان اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. این امکان به متقاضیان در کنترل سرمایه آن ها یاری می رساند. لذا مزیت بزرگی تلقی می شود. سرمایه گذاری در مجارستان اغلب برای اخذ اقامت صورت نمی گیرد. اما بسیاری از متقاضیان که خواهان انتقال سرمایه خود به این کشور می باشند مزیت مطلوبی لقی می شود. پروسه اقامت در مجارستان از طریق سرمایه گذاری در ظاهر ساده است. اما این روند شامل بسیاری از موارد حقوقی می باشد.

پروسه کلی اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان عبارتند از:

پروسه کلی اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان

جهت اطلاع از جزییات مشکلات زندگی در تاجیکستان می توانید مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

چالش های سرمایه گذرای در مجارستان

از بزرگترین دغدغه های سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در مجارستان، وجود چالش های معدود در این کشور است. البته لازم به ذکر است که مجارستان به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، تابع قوانین و مقرراتی می باشد. این قوانین و مقررات برای برخی از سرمایه گذاران به چالش های اساسی تبدیل شده است. به طور مثال یکی از چالش های اساسی در سرمایه گذاری در این کشور، نبود حمایت کافی از سرمایه گذاران است. متاسفانه حمایت از سرمایه گذار در مجارستان به آن خوبی که انتظار می رود نمی باشد. بر اساس گزارش بانک جهانی مجارستان از نظر حمایت از سرمایه گذاران بین المللی در رتبه 115 جهان قرار دارد. که این رتبه در مقایسه با اغلب کشورهای اروپایی مدرن پایین است. محرک های اصلی این رتبه پایین، افشای ضعیف الزامات و شاخص های بدهی در مجارستان است.

برای آشنایی بیشتر با چالش های سرمایه گذاری در مجارستان به جدول زیر مراجعه فرمایید:

انواع مختلف چالش های سرمایه گذاری در مجارستانتوضیحات
مجوزهای ساخت و سازبه طور کلی مجوزهای ساخت و ساز در مجارستان کمی دردسر ساز است. زیرا دریافت مجوز اولیه ساخت در این کشور حدود 3 ماه طول می کشد. علاوه بر این، راه خوبی برای مرحله بندی مجوز ساخت و ساز نیز در این کشور وجود ندارد.
نیاز به وکیل در تمامی امورجالب است بدانید که در مجارستان برای هر فعالیت تجاری باید .کیل داشته باشید. یک وکیل در مجارستان باید نماینده شرکت در تهیه و تنظیم کلیه اسناد مربوطه باشد.
تنظیم قراردادرویه های حقوقی در امور خارجی و تجارت در مجارستان به طور قابل توجهی پیچیده است. به طور مثال دعوای حقوقی بر سر اجرای قرارداد ساده در مجارستان، می تواند بیش از 1 سال به طول بی انجامد.

در نمودار زیر می توانید روند سرمایه گذاری در مجارستان را طی سال های اخیر مشاهده فرمایید:

روند سرمایه گذاری در مجارستان را طی سال های اخیر

سودآورترین بخش ها جهت سرمایه گذاری در مجارستان

افرادی که قصد دارند با سرمایه گذاری در مجارستان یک تجارت سودآور را راه اندازی کنند. باید به خوبی با بخش های اصلی جهت سرمایه گذاری در مجارستان آشنا شوند. سودآورترین بخش ها جهت سرمایه گذاری در مجارستان به شرح زیر می باشد:

 • سرمایه گذرای در صنایع نساجی: صنعت نساجی در مجارستان را می توان یکی از فعال ترین صنایع در دوران اخیر در این کشور دانست.
 • سرمایه گذاری در تجارت آنلاین: سرمایه گذاران می توانند این کسب و کار را راه اندازی کنند و سهام خود را در پلتفرم های آنلاین با مردم معامله کنند.
 • سرمایه گذاری در بخش مسافرتی و گردشگری: صنعت سفر و گردشگری یکی از عوامل کلیدی در اقتصاد مجارستان محسوب می شود.
 • تجارت کنترل آفات: اگر به فکر سرمایه گذاری در یک کسب و کار کوچک در مجارستان هستید این حرفه می تواند درآمد ثابت شما را در این کشور تضمین کند.

از دیگر فرصت های سرمایه گذاری احتمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرصت های سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت به مجارستان

برنامه مهاجرتی مجارستان مزیت های بسیاری دارد که به عنوان نمونه به ذکر فهرست وار چند مورد از آن ها می پردازیم:

 • یک تقاضا واحد برای شخص درخواست کننده و تمامی افراد خانواده که واجد شرایط باشند.
 • عدم احتیاج به سفر در مجارستان، فرد این امکان را دارد که به کنسولگری درخواست دهد.
 • یکی از کوتاه ترین زمان ممکن بابت اخذ ویزای دائم این کشور می باشد.
 • رفت و آمد آزادانه در کشور های عضو شنگن

مشاوران ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان در مورد مهاجرت به مجارستان و تمامی کشور های اروپایی مشاوره تخصصی ارائه می دهند. کارشناسان ما ابتدا به صورت رایگان با شما مشاوره تلفنی انجام می دهند سپس با توجه به شرایط، شما را به مشاوره حضوری دعوت می کند و از ابتدا تا انتها در کنار شما عزیزان می باشند.

سوالات پرتکرار در باب سرمایه گذاری در مجارستان

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در کشور مجارستان عبارتند از:

 • سرمایه گذاری با خرید ملک در مجارستان به چه صورت است؟ در بعضی از کشورها همچون مجارستان، پرتغال، اسپانیا و فرانسه می توان از طریق خرید ملک سرمایه گذاری کرد و اقامت این کشورها را گرفت که هزینه خرید ملک برای گرفتن اقامت در کشور مجارستان بدین شرح است: ملکی را به ارزش مشخص شده 250000€، 35000€ یا 500000€ (یورو) باید متقاضی خریداری کند.
 • برای اخذ اقامت دائم مجارستان چه شرایط عمومی وجود دارد؟ سرمایه گذار باید به سن قانونی رسیده باشد و اسناد و مدارکی مبنی بر وجود دارایی های خود بتواند ارایه بدهد ولی به دانش زبان و تجربه های مدیریتی فرد توجه ایی نمی شود و در صورت نداشتن دانش زبان بازهم می تواند سرمایه گذاری کند.
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی به چه صورت است؟ هر فرد می تواند اوراق ویژه دولت مجارستان به مبلغ 300000€ (یورو) را خریداری کند و به مدت 5 سال نگه دارد و بعد از 5 سال سرمایه اولیه فرد به وی باز میگردد.
 • مزیت سرمایه گذاری در مجارستان چیست؟ این سرمایه گذاری نیازی به شرط حضور ندارد و اگر فرد اقدام به خرید اوراق قرضه کرده باشد بعد از 5 سال اصل سرمایه به وی بر می گردد. از دیگر مزیت های ویژه سرمایه گذاری در این کشور می توان به این اشاره کرد که در حوزه شنگن به راحتی می توان رفت و آمد کرد.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *