مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذارانی که به دنبال دلایل سرمایه گذاری در مجارستان هستند، می دانند که این کشور اروپایی فرصت های تجاری زیادی را ارائه می دهد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که مزیت سایر شرکت های اروپایی را دارد. سرمایه گذاران می توانند ثبت شعبه یا شرکت های تابعه ای را در مجارستان ایجاد کنند علاوه بر این، شرکت های مهم بین المللی حضور خود را در این کشور برقرار کرده و از موقعیت مرکزی آن و سیاست های سرمایه گذاری دوستانه آن بهره مند می شوند.

این سرمایه گذاری شامل خرید ارواق های قرضه دولتی به ارزش 300000€ (یورو) می باشد که شخص باید تا آخر مراحل صدور ویزا را را به اندازه 55000€ تا 65000€ (یورو) هزینه کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما سروران با توجه به بررسی شرایط شما بهترین راه مهاجرت را پیشنهاد می دهند. از ابتدای پروسه تا انتهای پروسه در کنار شما سروران هستیم. شما می توانید به صورت رایگان با مشاوران ارشد ما مشاوره شوید.

اینفوگرافی سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان

شما می توانید از این طریق ارواق های قرضه دولتی را سرمایه گذاری کنید. طبق قانون، برنامه و روش های سرمایه گذاری در این کشور توسط مقامات دولتی این کشور صورت می گیرد. لازم به ذکر است که یکی از مزیت های مهم این طریق این است که مبلغ 300000€ (یورو) بعد از مدت زمان 5 سال به شما اعطاء می شود و همچنین اوراق قرضه دولتی برای این برنامه سرمایه گذاری و قابل خرید و فروش در بازار های عمومی نمی شود.

در نمودار زیر به میزان تولید ناخالصی داخلی GDP در مجارستان اشاره می شود:

تولید ناخالصی داخلی در مجارستان

5 مزیت اصلی سرمایه گذاری در مجارستان

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان، اصلی ترین دلایل جذب سرمایه گذاران در این کشور می باشند. کشور مجارستان نیز مزایای مطلوبی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است. بنابر این سرمایه گذاراری در مجارستان با توجه به شاخص های مهم و تخصی آن می تواند مقرون به صرفه و پر سود باشد. سرمایه گذاری در کشور مجارستان مزایای فراوانی به همراه دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می توانید بدون دریافت ویزا در کشور های عضو شنگن سفر کنید.
 • شما می توانید با سرمایه گذاری در این کشور با ریسک پایین همراه باشید و کمتر از 1 ماه این امکان را دارید که اقامت خود را دریافت کنید.
 • شما بعد از مدت 5 سال اقامت دائم در مجارستان را دریافت می کنید.
 • شما احتیاج به زندگی و اقامت در این کشور را ندارید با یک سفر می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.
 • شما می توانید برای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) ویزای همراه دریافت کنید، که از وضعیت بسیار مناسب و خدمات درمانی با کیفیت این کشور استفاده کنند.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

با توجه به شرایط مناسب از گزینه های پر مخاطب می باشد که از این طریق وارد مجارستان می باشد. ثبت کردن شرکت در کشور های اروپایی به دلیل مالیات نسبت به کشور های دیگر مورد استقبال زیادی قرار می گیرد. در این بخش به جزئیات سرمایه گذاری در کشور مجارستان خواهیم پرداخت.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور حائز اهمیت است. ثبت شرکت در این کشور به متقاضیان امکان دسترسی به بازار اروپا و جهان را می دهد. به عبارتی شرکت های مجارستانی به دلیل حقوق بین المللی می توانند با سهولت بیشتری به بازارهای اروپایی دسترسی داشته باشند. لذا ثبت شرکت در این کشور به متقاضیان در توسعه بازار کمک شایانی می کند. شایان ذکر است که مزایای ثبت شرکت در مجارستان، از جاذبه های اصلی برای جذب سرمایه گذاران می باشد. برای ثبت شرکت در مجارستان آشنایی با این موارد بسیار ضروری است:

 • ثبت شرکت در مجارستان در کوتاه ترین مدت ممکن، بین 1 تا 2 هفته
 • مالیات شرکت های کوچک فقط با 10% یکی از پایین ترین قیمت ها در کشور های اتحادیه اروپا
 • صدور شماره مالیات بر ارزش افزوده بین المللی بدون نیاز به انتظار و اضافی
 • با کمترین اندازه سرمایه که نیازی به سپرده آن نمی باشد.
 • راه اندازی، اداره و نگهداری کم هزینه شرکت
 • موقعیت مرکزی مجارستان در اروپا و زیر بنای مناسب
 • امکان سفر به کشور های عضو شنگن
 • یکی از ارزان ترین کشور های اروپایی برای زندگی و خرید ملک

مشکلات احتمالی ثبت شرکت در مجارستان

تعدادی از مشکلات رایج ثبت شرکت در کشور مجارستان عموما برای متقاضیان اتفاق می افتند. مشکلات رایج ثبت شرکت در این کشور می توانند به پشتوانه دانش حقوقی لازم برطرف شوند. لذا متقاضیان بایستی بر اساس نیاز خود، با مشاوران و حقوق دانان مشورت کرده و مشکل را برطرف سازند. برخی از مشکلات رایج ثبت شرکت در مجارستان عبارتند از:

 • موانع حقوقی
 • مشکلات اداری
 • اختلال در سیستم های اداری و ارگان های مربوطه

استاندارد های سرمایه گذاری در مجارستان

اغلب یکی از نگرانی های سرمایه گذاران در مورد سرمایه گذاری در کشور های خارجی، امنیت سرمایه گذاری می باشد. کسب سود بسیار مهم می باشد که سرمایه ابتدایی حفظ می باشد. در مجموع می توان به این نکته اشاره کرد که مجارستان به دلیل برخورداری از استانداردهای بالای سرمایه گذاری، مقصد مطمئنی برای راه اندازی کسب و کار است. در ضمن با توجه به سیر رو به رشد این کشور، تجربه تاریخی نشان داده است که مجارستان همواره مسیر رو به رشدی را در پیش گرفته است. لذا سرمایه گذاری در این کشور، روش آینده داری است.

کارآفرینی در مجارستان

شروع یک شغل در شرکت در کوتاه ترین مدت مهلت دارید که در اداره مالیات ثبت نام انجام دهید و مجارستان از جمله کشور های اروپایی صورت می گیرد. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت بابت تمام ملیت ها به این شکل می باشد که شخص سرمایه گذار خارجی به منظور انتخاب مناسب صورت می گیرد. یکی از مزیت های ثبت شرکت در این کشور این است که هیچ تعهدی بابت سپردن سرمایه در بانک لازم ندارد و شما می توانید هر زمانی که سرمایه خود را لازم دارید، بردارید.

تمامی خدمات مربوط به شرکت از سرمایه سهامی استفاده می شود. حداقل سرمایه گذاری بابت تاسیس شرکت به مبلغ 10000€ (یورو) می باشد و فرآیند ثبت شرکت حدود 1 تا 2 هفته زمان لازم می باشد. بعد از ثبت شرکت این امکان را دارید که برای دریافت اقامت بلند مدت مجارستان اقدامات لازم را انجام دهد. ابتدای یک ویزای 1 ماهه بابت ورود به مجارستان داده می شود و بعد از ورود کارت اقامت صادر می شود، کارت اقامت 1 ساله هست و هر سال قابل تمدید می باشد.

مقایسه سرمایه گذاری در مجارستان با سایر کشورها

مقایسه سرمایه گذاری در مجارستان با سایر کشورها

در جدول زیر به مقایسه سرمایه گذاری بین کشورهای مجارستان، مالتا، قبرس و بریتانیا می پردازیم:

مجارستان قبرس مالتا بریتانیا
مبلغ سرمایه گذاری به یورو €300000 €2000000 برای هر خانواده €1000000 برای هر خانواده €2000000 برای هر خانواده
هزینه به یورو €60000 €50000 €40000 €100000
بازگشت تضمینی 5 سال 3 سال بدون بازگشت
موازین ساده شده + + + +
نتیجه اجازه اقامت دائم تابعیت تابعیت اجازه اقامت دائم
اعضای خانواده + + + +
مقررات 4-8 هفته 5-6 ماه 12-14 ماه 3 ماه

اصول و قانون سرمایه گذاری در مجارستان

قانون مدنی مجارستان 4 شکل های گوناگون شرکت را برای سرمایه گذاری در مجارستان دارند، درضمن 2 نوع دیگر وجود دارد که سرمایه گذاران در مجارستان این امکان دارند ایجاد کنند، تمام این شرکت ها می توانند به صورت انحصاری ایجاد شوند و توسط مالکان و مدیران خارجی اداره شوند:

 • شرکت سهامی عام
 • شرکت با مسئولیت محدود که می تواند به صورت خصوصی یا عمومی تاسیس شده باشد.
 • شرکت با مشارکت محدود
 • شرکت با مشارکت عمومی

اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان

امان اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. این امکان به متقاضیان در کنترل سرمایه آن ها یاری می رساند. لذا مزیت بزرگی تلقی می شود. سرمایه گذاری در مجارستان اغلب برای اخذ اقامت صورت نمی گیرد. اما بسیاری از متقاضیان که خواهان انتقال سرمایه خود به این کشور می باشند مزیت مطلوبی لقی می شود. پروسه اقامت در مجارستان از طریق سرمایه گذاری در ظاهر ساده است. اما این روند شامل بسیاری از موارد حقوقی می باشد.

پروسه کلی اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان عبارتند از:

پروسه کلی اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت به مجارستان

برنامه مهاجرتی مجارستان مزیت های بسیاری دارد که به عنوان نمونه به ذکر فهرست وار چند مورد از آن ها می پردازیم:

 • یک تقاضا واحد برای شخص درخواست کننده و تمامی افراد خانواده که واجد شرایط باشند.
 • عدم احتیاج به سفر در مجارستان، فرد این امکان را دارد که به کنسولگری درخواست دهد.
 • یکی از کوتاه ترین زمان ممکن بابت اخذ ویزای دائم این کشور می باشد.
 • رفت و آمد آزادانه در کشور های عضو شنگن

مشاوران ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان در مورد مهاجرت به مجارستان و تمامی کشور های اروپایی مشاوره تخصصی ارائه می دهند. کارشناسان ما ابتدا به صورت رایگان با شما مشاوره تلفنی انجام می دهند سپس با توجه به شرایط، شما را به مشاوره حضوری دعوت می کند و از ابتدا تا انتها در کنار شما عزیزان می باشند.

سوالات پرتکرار در باب سرمایه گذاری در مجارستان

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در کشور مجارستان عبارتند از:

 • سرمایه گذاری با خرید ملک در مجارستان به چه صورت است؟ در بعضی از کشورها همچون مجارستان، پرتغال، اسپانیا و فرانسه می توان از طریق خرید ملک سرمایه گذاری کرد و اقامت این کشورها را گرفت که هزینه خرید ملک برای گرفتن اقامت در کشور مجارستان بدین شرح است: ملکی را به ارزش مشخص شده 250000€، 35000€ یا 500000€ (یورو) باید متقاضی خریداری کند.
 • برای اخذ اقامت دائم مجارستان چه شرایط عمومی وجود دارد؟ سرمایه گذار باید به سن قانونی رسیده باشد و اسناد و مدارکی مبنی بر وجود دارایی های خود بتواند ارایه بدهد ولی به دانش زبان و تجربه های مدیریتی فرد توجه ایی نمی شود و در صورت نداشتن دانش زبان بازهم می تواند سرمایه گذاری کند.
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی به چه صورت است؟ هر فرد می تواند اوراق ویژه دولت مجارستان به مبلغ 300000€ (یورو) را خریداری کند و به مدت 5 سال نگه دارد و بعد از 5 سال سرمایه اولیه فرد به وی باز میگردد.
 • مزیت سرمایه گذاری در مجارستان چیست؟ این سرمایه گذاری نیازی به شرط حضور ندارد و اگر فرد اقدام به خرید اوراق قرضه کرده باشد بعد از 5 سال اصل سرمایه به وی بر می گردد. از دیگر مزیت های ویژه سرمایه گذاری در این کشور می توان به این اشاره کرد که در حوزه شنگن به راحتی می توان رفت و آمد کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *