مهاجرت سرمایه گذاری در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ را دارند، می بایست واجد شرایط براساس قوانین حاکم بر نروژ باشند. این شرایط برای ثبت انواع مختلف شرکت ها، متفاوت است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تلاش نموده است تا به بررسی انواع شرکت های ثبتی و شرایط ثبت آنها در نروژ به صورت تخصصی بپردازد.

ثبت شرکت در نروژ

برای بررسی قوانین مرتبط با ثبت شرکت در نروژ ضروری است که کمی درباره اقتصاد این کشور به صحبت بنشینیم. کشور نروژ از لحاظ تولیدات ناخالص داخلی در رتبه دوم سطح جهانی قرار گرفته است که این مبلغ معادل 4/257 میلیارد دلار می باشد. از کل 5/2 میلیون نفری نیروی مشغول به کار در این کشور، میزان 4 درصد در حوزه کشاورزی، 22 درصد در حوزه صنعت و 74 درصد نیروی کار نیز در حوزه خدمات مشغول فعالیت شغلی می باشند. لازم است بدانید نرخ بیکاری در کشور اروپایی نروژ به میزان 4/2 درصد تخمین زده شده است. همچنین نرم تورم در این کشور نیز به میزان 4/0 درصد می رسد. در حوزه صادرات محصولاتی مانند نفت و مشتقات، آهن آلات، مواد شیمیای، ماشین آلات و تجهیزات، کشتی و ماهی از جمله محصولات صادراتی به سایر کشورها هستند. در زمینه واردات نیز می توان به مواد خوراکی، آهن آلات، مواد شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات اشاره نمود.

مزایای ثبت شرکت در کشور نروژ

ثبت شرکت در نروژ همانند ثبت شرکت در سایر کشورهای اروپایی مزیت هایی را برای سرمایه گذار به همراه دارد. این مزایا را می توان به شرح ذیل بیان نمود:

 • مالکیت 100 درصدی شرکت بدون نیاز به شریک
 • امکان سفر و دسترسی به کلیه کشورهای اروپایی حوزه شنگن و در نتیجه ایجاد روابط تجاری و کسب و کار با آنها
 • امکان تقاضای اقامت دائم نروژ پس از گذشت 3 سال
 • امکان گرفتن پاسپورت نروژی پس از گذشت 5 سال اقامت دائم در نروژ
 • سهولت در دریافت ویزای کلیه کشورهای جهان
 • امکان افتتاح حساب حقیقی و حقوقی درخصوص شرکت
 • امکان بهره مندی از برندهای اروپایی
 • امکان روابط تجاری و گمرکی به صورت آزادانه و بدون محدودیت در اتحادیه اروپا

مراحل ثبت شرکت در کشور نروژ

برای “سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ طی نمودن مراحل اداری و قانونی الزامی است. در ابتدا شخص سرمایه گذار می بایست در نروژ تشکیل پرونده داده و با وزارت امور خارجی و وزارت بازرگانی این کشور هماهنگی لازم را انجام دهد. سپس از دولت نروژ تاییدیه مورد نیاز جهت ثبت شرکت را دیافت کند. برای این منظور ارائه بیزینس پلان شرکت و اهداف شرکت ضرورت دارد. در این صورت می تواند اجازه فعالیت تجاری را اخذ کند.در مرحله بعدی می بایست اقدامات لازم جهت گرفتن وقت سفارت نروژ مبنی بر گرفتن ویزای نوع D انجام شود. در این نوع ویزا شخص سرمایه گذار می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد و به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشد.

شرایط تمدید ویزای نوع D

پس از گذشت یک سال در صورت ارائه عملکرد و گزارش فعالیت شرکت و همچنین پرداخت مالیات، این ویزا قابل تمدید می گردد. با گذشت 3 سال از ثبت شرکت و همچنین فعالیت مداوم شرکت و اقامت سرمایه گذار در این کشور، اقدام به اخذ اقامت دائم نروژ برای سرمایه گذار و خانواده وی امکان پذیر خواهد بود.

شرایط اخذ مالیات در نروژ چیست؟

آگاهی از قوانین مالیاتی در کشور نروژ برای شخصی که قصد “سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور را دارد، از الزامات به شمار می رود. اگرچه مالیات ها در کشور نروژ در سطح بالایی قرار گرفته است، اما برای سرمایه گذارانی که در این کشور سرمایه گذاری کرده شرکت ثبت می نمایند، میزان این مالیات ها با درصد کمتری محاسبه می گردد.

به طور کلی نرخ مالیات در کشور نروژ به میزان 53 درصد است که بر مبنای درآمد اشخاص در نظر گرفته می شود. اما نرخ مالیات برای شرکت های ثبتی معادل 28 درصد از کل درآمد حاصله از شرکت می باشد. از طرفی با افزایش سود سهام شرکت ها در نروژ میزان مالیات های در نظر گرفته شده کاهش می یابد. ممکن است شرایط دیگری نیز در این خصوص وجود داشته باشد که می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

انواع شرکت‌های ثبتی در نروژ کدامند؟

در مجموع، ثبت شرکت در نروژ از طریق ثبت سه نوع شرکت انجام می گیرد که از سوی بسیاری از سرمایه گذاران مورد استقبال قرار گرفته است. اسامی این شرکت ها به قرار ذیل است:

ثبت شرکت محدود خصوصی (AS)

این نوع شرکت ثبتی مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران است. چراکه این شرکت برای کسب و کار در مقیاس کوچک و متوسط ثبت می گردد. میزان سرمایه لازم پرداختی در ثبت شرکت AS مبلغ حدودات 30000 کرون (معادل 4000 یورو) می باشد. تعداد یک سهامدار و همچنین هیئت مدیره برای این شرکت لازم است که می بایست نیمی از اعضای آن در کشور اقامت داشته باشند.

ثبت شرکت محدود عمومی (ASA)

شرکت ASA برای سرمایه گذارانی مناسب است که می خواهند در سطح بزرگ و استاندارد به کسب و کار و تجارت بپردازند. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در نروژ از نوع ASA، به مبلغ 1 میلیون کرون (معادل 128360 یورو) می باشد. که می بایست پرداخت گردد. حداقل تعداد 1 سهامدار و هیئت مدیره برای این شرکت لازم است. نیمی از اعضای آن می بایست در نروژ مقیم باشند.

ثبت شرکت به صورت شعبه در نروژ

کلیه شرکت های ثبتی در کشورهای مختلف دنیا، مجاز به تاسیس شعبه شرکت خود در کشور نروژ هستند. از شرایط مهم تاسیس شعبه در نروژ، ثبت شرکت مادر در کشور مبدا است. برای ثبت شرکت مادر می بایست با مراجعه به وزارت صنعت، مجوز ثبت اخذ گردیده و اقدامات لازم جهت ثبت شعبه در نروژ انجام گردد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت کدامند؟

ثبت شرکت در کشور نروژ مستلزم ارائه مدارکی است که فرد سرمایه گذار می بایست آنها را تهیه نموده و ارائه کند. این مدارک به شرح ذیل می باشند:

 • انتخاب نام مناسب اقتصاد نروژ توسط فرد متقاضی ثبت شرکت
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ثبت شرکت در نروژ
 • ارائه پاسپورت کلیه سهامداران و مدیرعامل شرکت ثبتی
 • ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلان شرکت جهت مشخص نمودن اهداف و عملکرد شرکت
 • سند مالکیت و پرینت گردش حساب بانکی متقاضی
 • مشخص نمودن محل شرکت
 • اصل و تصویر مدارک تحصیلی متقاضی
 • ارائه وکالتنامه که از سوی موکل به امضا رسیده است.

ثبت شرکت در نروژ بسیار حساس و دارای مراحل قانونی پیچیده ای است که می بایست الزاما از حضور یک وکیل معتبر و خبره استفاده گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند با در اختیار نهادن وکیل، راه مهاجرت کاری و سرمایه گذاری شما در این کشور را آسان و هموار نماید. برای دریافت مشاوره های بیشتر و تخصصی با وکلای این موسسه در ارتباط باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *