مهاجرت تحصیلی لیختین اشتاین

تحصیل دندانپزشکی در لیختن اشتاین

تحصیل دندانپزشکی در لیختن  اشتاین

بسیاری از دانشجویان هم اکنون برای تحصیل به کشورهای اروپایی اقدام می­نمایند.تحصیل دندانپزشکی در لیختن اشتاین یکی از گزینه هایی است که اکثر افراد برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می­نمایند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور لیختن  اشتاین بسیار مناسب است زیرا هزینه هایی که دانشگاههای این کشور از دانشجویان دریافت می­نمایند نسبت به سایر کشورها کمتر است.

همچنین تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه خصوصی سلطنت لیختن  اشتاین باعث می­شود که دانشجو پس از اتمام تحصیلاتش در هر نقطه ایی از جهان کار داشته باشد. از آنجائیکه کشور لیختن  اشتاین کشوری بسیار کوچک و دارای جمعیت کمی است این کشور تنها دارای 4 مرکز آموزش عالی می­باشد. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاهها بایستی نه تنها هزینه های زندگی در این کشور را بپردازند بلکه برای تحصیل در دانشگاههای این کشور نیز شهریه پرداخت نمایند.

اگرچه هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورها مقرون به صرفه تر است. اما دانشجویان بطور متوسط بایستی سالیانه مبلغ4946 فرانک برای تحصیل در دانشگاههای این کشور پرداخت نمایند. وجود بهترین اساتید در دانشگاههای این کشور باعث شده است که بسیاری از دانشجویان جذب دانشگاههای این کشور شوند. از آنجائیکه شرایط اقتصادی در این کشور بسیار مناسب است، فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. از این رو دانشجویان براحتی می­توانند در این کشور به انجام کار در حین تحصیل در این کشور بپردازند.

دانشگاه خصوصی سلطنت لیختن  اشتاین

 • یکی از بهترین دانشگاههای کشور لیختن  اشتاین دانشگاه سلطنت لیختن  اشتاین است که در سال 2000 به عنوان یک مرکز خصوصی تحصیلات عالی تأسیس گردید.
 • این دانشگاه در شهر تریسن موقعیت دارد و تنها بر دو رشته دانشگاهی حقوق و پزشکی تمرکز دارد. این دانشگاه با 20 دانشگاه دیگر در سرتاسر جهان همکاری می­نماید.
 • در این دانشگاه دانشجویان می­توانند در مقطع دکتری نیز به تحصیل بپردازند و مدرک دکتری که توسط این دانشگاه صادر می­گردد در تمامی نقاط جهان معتبر است.
 • این دانشگاه در مقطع دکتری دارای رشته های پزشکی، دندانپزشکی، زیست شناسی، فارموکولوژی، علوم ورزشی، علوم تغذیه و روانشناسی می­باشد.

هزینه های تحصیل در لیختن  اشتاین

تحصیل در دانشگاههای لیختن  اشتاین بصورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان بایستی سالانه مبالغی را جهت تحصیل در این  دانشگاهها پرداخت نمایند. گرچه هزینه های تحصیل در این کشور همانند بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مناسب است اما دانشجویان سالانه حدود 4946 فرانک ویا 4000 یورو پرداخت می­نمایند. ناگفته نماند این مقدار شهریه در دانشگاههای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در دانشگاههای لیختن اشتاین

دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی بایستی سالانه مبلغ1250 فرانک سوئیس به دانشگاه پرداخت نمایند. البته این مقدار هزینه برای شهروندان سوئیسی متفاوت است. همچنین همانطور که قبلا گفته شد هزینه های زندگی برای دانشجویان با یکدیگر متفاوت است. ما در اینجا به بررسی بعضی هزینه ها در لیختن  اشتاین اشاره نموده اییم.

اجاره بها ( به همراه تسهیلات برق و آب و گاز) 638.23 دلار
تلفن 56.99 دلار
خوراک 398.9 دلار
بیمه 113.97 دلار
پوشاک 102.57 دلار
تفریح 170.96 دلار

تحصیل دندانپزشکی در لیختن  اشتاین

در دوره­ی دکتری در دانشگاههای دندانپزشکی در کشور لیختن  اشتاین دانشجویان برای درک روش ها و توانائی های علمی آماده می­سازد. همچنین دانشجویان در این دوره با مفاهیم دندانپزشکی آشنا شده و برای انجام فعالیتهای بالینی علمی و تحقیقاتی آماده می­شوند.

دروسی که در این دوره دانشجویان باید بگذارنند مرتبط با رشته دندانپزشکی می­باشد. طول دوره دکتری در رشته دندانپزشکی به مدت 3 سال می­باشد، همچنین دوره های تحقیقاتی نیز در روزهای پنجشنبه برای دانشجویان برگزار می­گردد. علاوه براین دانشجویان بایستی در دوره هایUFL که در روزهای شنبه و جمعه برگزار می­شود شرکت نمایند. تحصیل دندانپزشکی در لیختن  اشتاین باعث می­شود دانشجویان بصورت کاملا حرفه ایی موارد را آموزش ببینند. همچنین حضور دانشجویان در 80ددرصد دوره های آموزشی در این رشته الزامی می­باشد.

هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی لیختن  اشتاین چگونه است؟

همانطور که می­دانید هزینه های زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است اما بطور متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور1500 فرانک در ماه برآورد شده است.

محل سکونت دانشجویان در لیختن  اشتاین چگونه است؟

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور لیختن  اشتاین سفر نموده اند، برای اسکان دو گزینه دارند:

خوابگاههای دانشجویی

دانشگاههای کشور لیختن  اشتاین برای دانشجویان خوابگاههایی را در نظر گرفته اند، که دانشجویان بایستی برای اقامت در این خوابگاهها اجاره پرداخت نمایند. البته قیمت اجاره خوابگاههای دانشجویی بسیار ارزان است و دانشجویان براحتی می­توانند در کنار یکدیگر به مطالعه و زندگی بپردازند.

اقامتگاه های خصوصی

دانشجویان در صورتی که از خوابگاههای دانشجویی استفاده ننمایند، می­توانند با مراجعه به بنگاههای معاملاتی اتاق هایی را اجاره نمایند. قیمت اجاره بهای این اتاق ها با یکدیگر متفاوت می­باشد.

شرایط پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در لیختن  اشتاین چگونه است؟

دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور لیختن  اشتاین باید مدارک زیر را به این دانشگاهها ارائه نمایند:

 1. ارائه فرم تکمیل شده برای ثبت نام
 2. ارائه رزومه فرد به همراه اسکن پاسپورت
 3. ارائه اصل مدارک تحصیلی
 4. یک نسخه کپی از مدارک شناسائی
 5. ارائه انگیزه نامه

دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل به این کشور سفر می­نمایند بایستی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند. همچنین دانشجویانی که سفارت لیختن  اشتاین در کشورشان نیست باید درخواست خود را به یکی از سفارت های کشور فنلاند و یا سوئیس برسانند. همچنان می­توانند نامه درخواست خود را به همراه پاسپورت و 4 قطعه عکس به سفارت سوئیس جهت تحصیل در لیختن  اشتاین نیز تحویل دهند.

 • نامه پذیرش

دانشجویان بایستی به هنگام درخواست ویزای تحصیلی نامه پذیرشی که از قبل از دانشگاه مورد نظر خود دریافت نموده است را ارائه دهد. نامه پذیرش نشان دهنده اینست که فرد مکان ویا صندلی یا در مرکز آموزشی برای تحصیل در یک دوره آموزشی رزرو نموده است.

 • اثبات منابع مالی

دانشجویان بایستی مدارکی را که اثبات می­کند دانشجو قادر به تأمین هزینه های زندگی و شهریه های تحصیلی خود در طول دوره تحصیلی می­باشد، را ارائه دهد.

 • پوشش بیمه سلامت

دانشجویان باید در طول دوره­ی تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور دارای بیمه سلامت باشند. همچنین دانشجویان باید دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور به کشور خود بازگردند. دانشجویان در زمینه تحصیل دندانپزشکی در لیختن  اشتاین با سوالات زیادی از قبیل:

 • آیا پس از پایان تحصیلات می­توان برای انجام کار در این کشور اقامت دریافت نمود؟
 • آیا دانشگاههای کشور لیختن  اشتاین به دانشجویان بورسیه تحصیلی اهدا نمی­نماید؟
 • آیا دانشگاههای لیختن  اشتاین به دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی پرداخت می­کند؟

مواجه می­شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات عزیزان در زمینه تحصیل دنندانپزشکی در لیختن  اشتاین می­باشد. دانشجویان عزیز می­توانند جهت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

11 دیدگاه برای “تحصیل دندانپزشکی در لیختن اشتاین

 1. diana گفت:

  بسیار از مطالب خوبتون ممنونم
  تحصیل دندانپزشکی در لیختن اشتاین چه میزان هزینه میبرد؟

 2. دنیز گفت:

  من رشته م مهندسی شهرسازی . اگه بخواهم ارشدم لیختن اشتاین بخونم دانشگاه لیختن اشتاین دوره شهرسازی ساپورت میکنه!؟

 3. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل دندانپزشکی در لیختن اشتاین تشکر می کنم اگه امکانش هست درمورد راه های اخذ اقامت کشور لیختن اشتاین هم مطلب بذارید

 4. لیدا بهرامی گفت:

  عالی بود این مقاله ممنون

 5. سلامیان گفت:

  آیا مدارک این کشور مورد تایید اروپا و آمریکا هست؟

 6. امید گفت:

  برای رشته دندانپزشکی در دانشگاه های لیختن اشتاین میتوان بورسیه تحصیله دریافت کرد؟

 7. رادوین گفت:

  تحصیل دندانپزشکی در لیختن اشتاین چقدر هزینه داره؟

 8. امیرحسین گفت:

  مقاله سودمندی بود.
  با تشکر

 9. عادل گفت:

  مرسی خیلی از ابهامات رو پاسخشونو پیدا کردم

 10. منوچهر گفت:

  دندان پزشکی تو این کشور 5 ساله هست ؟ این با در نظر گرفتن یک سال اول کالج هست؟؟

 11. زهرا گفت:

  بعد از چند سال خواندن دروس علوم پایه در دانشگاه های پزشکی این کشور میشه به ایران برگشت و اینجا ادامه داد ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *