مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان
 • آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟
 • برای تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان دانش زبان انگلیسی شما در چه حد باید باشد؟
 • آیا تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در کشور انگلستان مستلزم داشتن نمره زبان انگلیسی یکسان است؟
 • تحصیل در کشور انگلستان بدون مدرک زبان چه شرایطی دارد؟
 • آیا برای تحصیل در کشور انگلستان بدون مدرک زبان شرط سنی خاصی وجود دارد؟

در این نوشتار ما میخواهیم تحصیل بدون مدرک زبان در انگلستان را بررسی کنیم.آیا همچین چیزی ممکن است ؟بله شما میتوانید بدون داشتن مدرک زبان در کشور انگلستان تحصیل کنید اما با شرایطی خاص.منظور از شرایط سن متقاضی و شرایط او و همین طور دوره های تحصیلی مورد انتخاب در این کشور است.

مدرک زبان در تعریف انگلستان

مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی در کشور انگلستان متفاوت است که به آنها اشاره میکنیم. نکته مهم اینجاست که کشور انگلستان برای دو نوع student visa ( ویزای تحصیلی) برای متقاضیان صادر میکند.برای متقاضیانی که زیر 17 سال سن دارند ویزایی که سفارت برای متقاضی صادر میکند child tier4 visa  میباشد.البته تا حدود یک سال پیش سنی که برای ویزای تحصیلی بچه ها در نظر گرفته میشد پایین تر از هفده سال و شش ماه بود.که در حدود یک سال است که این سن به هفده سال تغییر یافته است.

زبان برای کالج

در نتیجه برای متقاضیان زیر هفده سال سفارات انگلستان ویزای تحصیلی بچه ها را صادر میکند.در تعریف ویزای تحصیلی بچه ها این نکته وجود دارد برای اخذ این ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست.و تنها یک دانش زبان انگلیسی محدود نیاز های شما در اخذ این ویزا را برآورده مینماید. برای تحصیل در مقاطع دیگر تحصیلی مانند لیسانس و یا فوق لیسانس  نیز شما میتوانید بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی اپلای کنید.

دو راه وجود دارد:

دو راه برای این کار وجود دارد.راه اول اینکه شما پیش از ورود به دانشگاه یک دوره ی زبان انگلیسی در کشور انگلستان بگذرانید.در تمامی شهر های کشور انگلستان کالج های آموزش زبان انگلیسی و یا  موسسات آموزشی از این دست وجود دارند. شما دو نوع سرویس را از این مراکز آموزش زبان انگلیسی میتوانید دریافت کنید.

سرویس نوع اول دوره های عمومی زبان انگلیسی است که بیشتر برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که خواهان فرا گرفتن زبان انگلیسی در یک کشور انگلیسی زبان هستند. هیچ نوع محدودیت سنی برای این دوره ها وجود ندارد.البته در مورد ارائه این گونه پرونده ها به سفارات کشور انگلستان و اخذ ویزا برای این دوره ها نکات بسیاری باید رعایت شود.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

نکته اول این است که کشور انگلستان برای دوره های زبان انگلیسی برگزار شده در موسسات زبان این کشور ویزای توریستی صادر میکند.و برای دریافت ویزای توریستی کشور انگلستان شما میبایست به سفارت نشان دهید که بعد از پایان دوره ی خود به کشور خود باز خواهید گشت.

سرویس بعدی که میتوانید از این موسسات دریافت کنید دوره های زبان آکادمیک است که مخصوص افرادی است که میخواهند در این کشور تحصیل کنند در این دوره ها به صورت تخصصی روی اخذ مدارکی مانند آیلتس آکادمیک کار میشود. بعد از گذراندن دوره ی زبان انگلیسی خود در این کشور شما میتوانید به ایران برگشته و تقاضای ویزای تحصیلی نمایید.پر واضح است که چون متقاضی دوره ی زبان انگلیسی خود را در کشور انگلستان گذرانده است شانس بسیار بالایی در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور خواهد داشت.

کورس های pre sessional

 • کورس های پره سشنال و یا همان دوره های قبل از شروع تحصیل یکی از بهترین راه هایی است که متقاضی میتواند بدون مدرک زبان در کشور انگلستان تحصیل کند.
 • این دوره ها معمولا برای متقاضیانی برگزار میشود که نیاز دارند قبل از شروع  کورس های درسی خود یک دوره ی زبان انگلیسی فرا بگیرند تا به حد نصاب دانش زبان انگلیسی برسند.

به طور مثال یک متقاضی میخواهد برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه های کشور انگلستان اقدام نماید و دانشگاه برای اینکه به این شخص پذیرش تحصیلی بدهد از او مدرک زبان آیلتس 6.5 میخواهد. این شخص میتواند مقداری از پروسه زبان انگلیسی خود را در ایران بگذراند و به عنوان مثال آیلتس 5 خود را در کشور خود اخذ کند.

دانشگاه های کشور انگلستان با ایلتس نمره 5 به این شخص پذیرش مشروط میدهد .شرط پذیرش چیست؟شرط پذیرش این است که متقاضی به کشور انگلستان رفته و در دانشگاه ابتدا کورس های زبان انگلیسی را بگذراند و بعد از اینکه دانش زبانی او در حد آیلتس 6.5 رسید کورس های اصلی درسی خود را آغاز کند.

Pathway

یکی دیگر از راه هایی که متقاضی بتواند با نمره ی زبان انگلیسی کمتر نسبت به نمره مورد درخواست دانشگاه ویزای تحصیلی کشور انگلستان را دریافت کند استفاده از path way های ارائه شده در دانشگاه ها و کالج های مختلف این کشور است.pathway به معنی یک راه ورود به دانشگاه,مقطع و یا رشته مورد نظر است.

به عنوان مثال نمرات درسی و نمره زبان یک متقاضی در مقطع لیسانس کمی پایینتر از حد نصاب مورد درخواست دانشگاه است.این شخص میتواند از یک path way  مانند pre master  استفاده کند تا هم نمره زبان و هم نمرات درسی خود را افزایش دهد.

درباره تحصیل در انگلستان

به طور کلی زندگی و تحصیل در کشور انگلستان را میتوانید به 3 دسته عمده تقسیم کنید چه از نظر هزینه ها و چه از نظر شرایط:

دسته اول

شهر لندن: پر واضح است که این شهر بزرگترین و گران ترین شهر انگلستان است.اگر هزینه های زندگی را به 4 قسمت تقسیم کنیم: شهریه دانشگاه و یا کالج,هزینه ی خوابگاه و اقامت,هزینه رفت و آمد(بین شهری و یا بین کشوری),هزینه غذا و خرج های روز مره. دولت انگلستان این هزینه  ها را برای یک فرد مجرد در شهر لندن 1265 پوند در ماه است.البته این یک بررسی بسیار کلی است و هزینه های زندگی در شهر لندن بسیار وابسته به محل زندگی شما در این شهر است.

دسته دوم

شهرهای بزرگ کشور انگلستان مانند لیورپوی,شفیلد,آکسفورد,منچستر,نیوکاسل,بریستول و…هزینه های زندگی در این دسته از شهر های کشور انگلستان 1020 پوند در یک ماه است.البته باز هم این هزینه ها بسیار مرتبط به محل زندگی شما در این شهرهاست.با این شرایط ماکسیمم هزینه زندگی در این شهر ها 1400 پوند در ماه است .اما با کمی دقت در هزینه ها و مدیریت هزینه ها میتوانید این مبلغ را به ماهانه 700 پوند کاهش دهید.

دسته سوم

شهرهای کوچک و یا مناطق اطراف شهرهای بزرگ : هزینه های زندگی در این مناطق پایین تر از دیگر مناطق است و به طور متوسط میتوان با هزینه ای معادل ماهانه 900 پوند هزینه های زندگی را کاور کرد.الیته مانند موارد دیگر این هزینه بسیار وابسته به محل زندگی در شهر و همینطور سبک زندگی فرد است.و این هزینه ها میتواند به حداقل 600 پوند و حداکثر 1200 پوند در ماه برسد.

در ادامه خاطر نشان میشود برای کسب هر گونه اطلاعات در زمینه مهاجرت به انگلستان و یا شرایط و مدارک مورد نیاز برای این امر با موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور تماس بگیرید. همکاران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در سراسر ایران آماده پاسخگویی و دادن خدمات در این زمینه به شما عزیزان هستند.

Related Posts

9 دیدگاه برای “تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

 1. nirvan گفت:

  سلام
  من 23 ساله و فارغ التحصیل رشته IT هستم و میخوام برای ادامه تحصیل به انگلستان مهاجرت کنم، ایا برای ادامه تحصیل در رشته IT تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟
  ممنونم

 2. قراری گفت:

  درمورد تحصیل رشته حقوق در انگلستان توضیح دهید.

 3. امیرحسین گفت:

  مقاله مفیدی بود.
  مرسی

 4. امیر عباس گفت:

  بابت سایت به روزتون تشکر می کنم

 5. سحر گفت:

  سلام

  ممنون میشم در مورد ویزای کاری انگلستان توضیح دهید.
  ممنون از مطالب خوبتون

 6. عادل گفت:

  سلام هزینه های تحصیل تو انگلستان وااااقعا گرونه. اصصصصلا نمیصرفه و اصن نباید به این کشور فکر کرد اونم تا وقتی که کشور مهاجر پذیری مثل کانادا هست

 7. منوچهر گفت:

  در حال حاضر مدرک آیلتس ایران رو قبول داره این کشور ؟ برای پذیرش مقطع ارشد باید از کجا اقدام کرد ؟

 8. تبسم گفت:

  برای چه سنیسنی مناسب هست؟

 9. پوریا گفت:

  اقامت انگلیس چند سال طول میکشه بنظر من کانادا بهتره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *