مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل داروسازی در نروژ

تحصیل داروسازی در نروژ

شرایط تحصیل داروسازی در نروژ متفاوت تر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. دانشجویان می باید از این شرایط در خصوص اخذ پذیرش مطلع باشند. هر دانشجو یا متقاضی خارجی که به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارد و باشد و قصد ادامه تحصیل در زمینه داروسازی در مراکز آموزش عالی خصوصی یا دولتی این کشور، حتما باید با الزامات و هزینه های تحصیل در دانشگاه مربوطه آشنا باشد. مطلع بودن از شرایط تحصیل داروسازی در کشور نروژ امری بسیار مهم برای دانشجویان و متقاضیان خارجی می باشد که قصد ورود به دانشگاه های این کشور را دارند؛ به همین دلیل، کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نوشتار را تهیه کرده اند تا هموطنان عزیز را از شرایط تحصیل داروسازی در نروژ، برنامه های تحصیلی این رشته، شرایط کار و سایر موارد آگاه سازند.

بررسی تحصیل داروسازی در نروژ

در دانشگاه های کشور نروژ دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند مشغول به تحصیل در دوره ها و برنامه های تحصیلی داروسازی شوند، حتما باید از شرایط ورود به دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات کافی داشته باشند. تحصیل داروسازی در نروژ در دوره کارشناسی از 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویانی که قصد دارند تحصیلات خود را در دوره های بالاتر ادامه دهند باید در دوره تحصیلی کارشناسی نمرات بالایی کسب کنند. پس از دوره کارشناسی، دانشجویان می توانند جهت تحصیل داروسازی در نروژ در دوره کارشناسی ارشد اقدام کنند. تحصیل در این دوره معمولا 2 سال به طول می انجامد و متقاضیان می توانند با اتمام این دوره تحصیلی، وارد دوره تحصیلی دکترا در زمینه داروسازی شوند.

مدرک لیسانس در داروسازی دانش نظری و آموزش عملی در زمینه علوم دارویی را ارائه می دهد. دانشجویان دوره های شیمی آلی و معدنی، بیوشیمی، فارماکولوژی، فیزیولوژی و غیره را در زمان تحصیل داروسازی در نروژ سپری می کنند. برای تبدیل شدن به یک داروساز، دانشجو باید دانش خود را در مورد نقش های درمانی داروها، فارماکودینامیک، عوارض جانبی، اثر متقابل بالقوه بین داروها، استانداردهای تولید دارویی و توزیع به دست آورد. علاوه بر این، یک داروساز باید بتواند این دانش با بیماران به اشتراک بگذارد و به آن ها توضیحات کاملی درباره داروها ارائه دهد.

چرا لیسانس داروسازی در نروژ؟

در این بخش از مقاله به بررسی دلایل تحصیل لیسانس داروسازی در کشور نروژ خواهیم پرداخت که به شرح زیر است:

  • رتبه 4 در رتبه بندی آموزش جهانی 
  • شماره 15 در جهان سهولت انجام رتبه بندی مشاغل را ندارد.
  • رتبه 1 در رده بندی ایمنی جهان 
  • شماره 7 در رده بندی اقتصاد جهانی نیست.

هزینه تحصیل داروسازی در نروژ

به طور کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور نروژ بسیار ناچیز است و دانشجویان فقط باید در هر سال تحصیلی از 120 تا 140$ (دلار) هزینه تحصیلی پرداخت کنند. این هزینه شامل عضویت در انجمن های دانشجویی، بیمه درمانی و سایر موارد مشابه است. اما برای تحصیل داروسازی در نروژ در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خصوصی این کشور دانشجویان و متقاضیان بین المللی باید به طور میانگین 9000$ (دلار) شهریه پرداخت کنند. قبل از مهاجرت تحصیلی در نروژ، متقاضیان و افرادی که قصد دارند در برنامه های تحصیلی دانشگاه های خصوصی کشور نروژ مشغول به تحصیل شوند، باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرند تا از الزامات، شرایط و هزینه ها اطلاعات کافی کسب کنند.

 بزرگترین شهرهایی که برنامه های کارشناسی را در داروسازی نروژ ارائه می دهند، به شرح زیر هستند:

شهر دانشگاه متوسط هزینه به NOK (کرون دانمارک)
برگن 1 628
اسلو 1 642
تروسو 1 4.180

شرایط تحصیل داروسازی در نروژ

برای اخذ مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد در رشته داروسازی در دانشگاه های کشور نروژ متقاضیان باید در برنامه های تدریس در آزمایشگاه ها، تحقیق و یادگیری در مورد شیمی مورد استفاده در تولید دارو شرکت کنند. در طول دوره های تحصیل در نروژ در رشته داروسازی دانشجویان با اصول علوم دارویی آشنا می شوند. آنها دانش خود را در زمینه های مرتبط مانند پزشکی، شیمی، زیست شناسی و حتی اخلاق ارتقا می دهند. در طول سال های آخر مطالعه رشته پرستاری در نروژ، اکثر برنامه های تدریس به صورت عملی می باشند. پس از فارغ التحصیلی در رشته داروسازی از دانشگاه های کشور نروژ، متقاضیان در مورد داروهای تجویزی، اثرات آن و چگونگی ساخت داروها اطلاعات کافی کسب می کنند.

شرایط تحصیل داروسازی در نروژ

برنامه درسی تحصیل داروسازی در نروژ

برنامه درسی تحصیل داروسازی در کشور نروژ شامل شیمی، زیست شناسی سلولی، فارماکولوژی و داروسازی است. این برنامه تحصیلی شامل موضوعات مرتبط با زیست پزشکی مانند عملکرد بدن، آسیب شناسی و درمان دارویی بیماری ها است. همچنین امکان تخصص در مناطق موضوعی دارویی سنتی مانند فرمول دارویی و تحقیقات پزشکی تجربی وجود دارد. دانشجویانی که قصد تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های کشور نروژ را دارند باید در نظر داشته باشند که سخنرانی ها یکی از اصلی ترین روش های تدریس این رشته می باشند؛ اما جلسات آزمایشگاهی عملی، سمینارها و کار گروهی نیز از سایر روش های تدریس رشته داروسازی در دانشگاه های کشور نروژ هستند. به یاد داشته باشید که بیشتر برنامه های تحصیلی داروسازی در دانشگاه های کشور نروژ به زبان انگلیسی تدریس می شوند این موضوع از عوامل اصلی محبوبیت کشور نروژ به عنوان یک مقصد تحصیلی عالی می باشد.

فرصت های شغلی بعد از تحصیل داروسازی در نروژ

چشم انداز شغلی برای داروسازان از لحاظ مسئولیت پذیری در بهینه سازی کشف، توسعه، ارزیابی و استفاده ایمن و مؤثر از داروها در جامعه بسیار عالی است. داروسازان باید در صنعت داروسازی و نهادهای نظارتی فعالیت کنند و نقشهای مختلفی از جمله تحقیق و توسعه یا نقش نظارتی و ایمنی دارو را بر عهده بگیرند. به طور فزاینده ای به نظر می رسد که داروسازان در مراقبت های اولیه اغلب به عنوان تجویز کننده دارو با پزشکان عمومی مشغول به کار هستند،. در داروسازی بیمارستان، بسیاری از داروسازان به عنوان داروساز بالینی تمام وقت فعالیت می کنند، خدمات درمانی مستقیمی را به بیماران ارائه می دهند و ممکن است به یک مقام مشاور برسند. بسیاری از فارغ التحصیلان داروسازی از دانشگاه های کشور نروژ موفق به کسب مدارک تحصیلات تکمیلی، مانند دیپلم داروسازی، دکترا حرفه ای و دکترا را دریافت می کنند.

دانشگاه های برتر داروسازی در نروژ

در لیست زیر به اسامی برخی از دانشگاه های برتر برای تحصیل داروسازی خواهیم پرداخت:

نام دانشگاه مقطع تحصیلی
برگن کارشناسی، دکتری
اسلو کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری
تروسو کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

علاوه بر این مهارت های فردی مانند مهارت های ارتباطی، مهارت حل مسئله و مهارت تصمیم گیری در بسیاری از حوزه های دیگر اشتغال به عنوان یک داروساز بسیار مهم هستند. مهاجرت به نروژ از راه ها و روش های مختلفی امکان پذیر است و متقاضیانی که قصد دارند اقدام به ورود به خاک کشور نروژ کنند تا اقامت این کشور را بدست بیاورند و یا ویزای سایر کشورهای دنیا را کسب کنند می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *