مهاجرت تحصیلی سوئد

 تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد

 تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد

تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد نیز علاوه بر تحصیل به زبان سوئدی، در این کشور امکان پذیر است. به همین دلیل، این موضوع می تواند دلیل محکمی برای استقبال دانشجویان خارجی جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئدی باشد. اگر قصد مهاجرت به سوئد و تحصیل در این کشور را داشته باشید، می بایست از شرایط تحصیلی در این کشور آگاهی یابید که شایسته است مشاوره ها و راهنمایی های لازم را از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شده و پیگیری نمایید. این موسسه آمادگی لازم جهت پذیرفتن پرونده مهاجرتی متقاضیان را به صورت تضمینی خواهد داشت.

مهارت زبان انگلیسی در سوئد

حدود 40 دانشگاه در این کشور وجود دارد که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد را فراهم ساخته و انواع رشته های مختلف تحصیلی در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. همه ساله، کشور سوئد حدود 30.000 تا 40.000 دانشجوی خارجی را جهت تحصیل جذب می کند. ذکر این موضوع ضروری است که مردم سوئد مهارت زیادی در صحبت کردن به زبان انگلیسی دارند. لذا دانشجویانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، به راحتی می توانند با افراد محلی در سوئد ارتباط برقرار کنند. در حقیقت، بسیاری از مردم سوئد اگر بتوانند انگلیسی خود را روی افراد خارجی امتحان کنند، خوشحال می شوند. از سوی دیگر، بعد از فارغ التحصیلی، افراد خارجی می توانند بدون صحبت کردن به زبان سوئدی، با کسب اجازه کار در سوئد، در این کشور و به خصوص در شهرهای بزرگی مانند استکهلم یا گوتنبرگ شغل پیدا کنند. البته زبان سوئدی یک زبان نسبتا آسان برای یادگیری است که بعد از یک سال یا بیشتر می توان آن را آموخت.

مدرک مورد نیاز انگلیسی برای تحصیل در سوئد

داشتن مهارت در زبان انگلیسی برای کسی که قصد ثبت نام و تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد را دارد، یکی از موارد مهم پذیرش است. اگر انگلیسی، زبان مادری متقاضی نباشد، بنابراین ممکن است فرد متقاضی مجبور باشد که در مورد زبان انگلیسی یک امتحان و آزمون بدهد و نمره قبولی در این زمینه و بنا به نظر دانشگاه را کسب نماید. لازم به ذکر است که روند درخواست تحصیل در سوئد به صورت متمرکز بوده، لذا شرایط و مقرراتی که برای زبان انگلیسی باید رعایت شود، ساده است. به طور کلی، آزمون های اصلی زبان انگلیسی که در سوئد قابل قبول است، عبارت است از:

 • آیلتس
 • TOEFL
 • کمبریج
 • پیرسون
 • PTE

سطح‌بندی زبان انگلیسی در دانشگاه‌های سوئد

بیشتر دانشگاه های سوئد، شرط مهارت زبان انگلیسی براساس سطوح مختلفی تعیین کرده اند که با عناوین انگلیسی 5، انگلیسی 6 یا انگلیسی 7 خوانده می شوند که هر کدام از این عناوین مربوط به این است که تدریس و تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد و در سیستم دانشگاه مورد نظر چطور و در چه سطحی می باشد. انگلیسی 6 (که گاهی اوقات به آن “انگلیسی B نیز گفته می شود)، متداول ترین سطح مورد نیاز برای تحصیل در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلیسی زبان سوئد می باشد. اگر فرد متقاضی از مهارت کافی در سطح مورد نظر دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارد برخودار باشد، می تواند نمره کافی را برای پذیرش کسب نماید. برای مثال برای انگلیسی 5 نمره آیلتس 5.5 ، برای انگلیسی 6 نمره آیلتس 6.5 و برای انگلیسی 7 نمره آیلتس 7 لازم و ضروری خواهد بود.

نمرات آیلتس و تافل در دانشگاه‌های سوئد

در ذیل نمرات قابل قبول در رشته های کارشناسی ارشد در آزمون های تافل و آیلتس برای پذیرش اعلام شده است:

نام دانشگاه نمره آیلتس نمره تافل
دانشگاه فناوری چالمرز نمره کلی آیلتس 6.5 نمره کلی تافل 90 با نمره 20 در بخش نوشتاری
دانشگاه و موسسه کارولینسک نمره کلی آیلتس 6.5 نمره کلی تافل 90 با نمره 20 در بخش نوشتاری
دانشگاه لوند نمره کلی آیلتس 6.5 نمره کلی تافل 90 با نمره 20 در بخش نوشتاری
مؤسسه سلطنتی فناوری کی ‌تی ‌اچ نمره کلی آیلتس 6.5 نمره کلی تافل 90 با نمره 20 در بخش نوشتاری
دانشگاه مالمو نمره کلی آیلتس 6.5 نمره کلی تافل 90 با نمره 20 در بخش نوشتاری
مدرسه اقتصاد استکهلم نمره کلی آیلتس 7 نمره تافل 100

نمرات آیلتس و تافل در دانشگاه‌های سوئد

ویزای تحصیلی وشرایط پذیرش دانشگاه‌های سوئد

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد و نیز به زبان سوئدی در دانشگاه های سوئدی، هر دو نیاز به ویزای تحصیلی سوئد است که دانشجویان خارجی باید ابتدا آن را اخذ نموده و سپس مجوز ورود به خاک کشور سوئد را داشته باشند. دانشگاه‌های سوئد برای پذیرش دانشجوی خارجی دارای شرایط عمومی و خاص می‌باشند که دانشجو باید از آنها اطلاع داشته باشد. ازجمله شرایط عمومی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • شناسنامه
 • سوابق تحصیلی و مدرک دیپلم و کارشناسی بسته به سطح مقطع تحصیلی و ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • داشتن حداقل سطح انگلیسی 6 برای بیشتر دانشگاه‌های سوئد
 • رزومه تحصیلی
 • نامه پیشنهادی از یک یا چند استاد و…

شرایط خاص مربوط به نوع دوره تحصیلی و رشته انتخابی می‌باشد که دانشجو ملزم است که به سایت دانشگاه موردنظر مراجعه نماید. به‌عنوان مثال در رشته‌های اقتصاد نمره ریاضی دانشجو درمقطع دبیرستان برای دانشگاه اهمیت داشته و باید نمره مدنظر دانشگاه مربوطه را کسب کرده باشد. لازم به یادآوری است که در سوئد، درخواست‌های تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ازطریق سرویس درخواست مرکزی انجام می‌شود که وبسایت آن Universityadmissionions.se می‌باشد. البته می‌توان به‌طور مستقیم به وبسایت‌های دانشگاه موردنظر  وارد شده و از شرایط عمومی و ویژه دانشگاه آگاهی پیدا کرد.

شهریه در دانشگاه های سوئد

افرادی که شهروند سوئد و همچنین اتحادیه اروپا هستند، برای تحصیل در کشور سوئد نیازی به پرداخت شهریه ندارند و می توانند به طور رایگان در سوئد تحصیل کنند. از سوی دیگر، دانشجویانی که در یک برنامه تبادل دانشجویی به سوئد سفر می کنند نیز این اجبار را ندارند که شهریه های تحصیلی خود را بپردازند. مگر این که دانشگاه مبدا، هزینه های تحصیل را بر عهده دانشجوی فوق الذکر قرار دهد که در این صورت دانشجوی مذکور باید هزینه های تحصیل خود را بپردازد.

با این حال، متقاضیان تحصیل که خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند، با در نظر گرفتن شرایط تحصیل در سوئد، باید شهریه پرداخت نمایند. این شهریه بستگی به دانشگاه انتخابی، رشته و مقطع تحصیلی او دارد. به طور معمول شهریه سالانه به صورت ذیل می باشد:

 • برای رشته های علوم اجتماعی بین 8.000 تا 11.000€ (یورو)
 • برای رشته های فنی و مهندسی بین 12.000 تا 15.000€ (یورو)
 • برای رشته های معماری و طراحی بین 19.000 تا 27.000€ (یورو)

چنانچه قصد استفاده از مشاوره ها و راهنمایی های بیشتری درخصوص مهاجرت به سوئد یا تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد دارید، با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط گرفته و مشورت کنید.

یک دیدگاه برای “ تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد

 1. پارمیدا بابایی گفت:

  تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد خیلی گرون میشه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *