مهاجرت به کشور سوئد

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

آغاز یک زندگی تازه در کشوری جدید گام بزرگی می باشد که قبل از این که متقاضی مهاجرت خواهان این پروسه باشد می بایست شرایط لازم را در خصوص شرایط زندگی ،شرایط تحصیل ، بازارکار و نظام اخذ تابعیت و اقامت مورد بررسی قرار دهند. طبق آمار گرفته شده در Us news در خصوص کشورهای مورد نظر متقاضیان در خصوص مهاجرت کشورهایی نظیر کانادا ، استرالیا ، نیوزلند ، آلمان ، اتریش ، نروژ ، هلند ، دانمارک و سوئد جزء گزینه های انگشت شماری می باشد که توانسته اند نظر میزان بالایی از افراد را در خصوص اخذ تابعیت و اقامت به خود اختصاص دهد.در حال حاضر کشور سوئد توانسته است با رتبه 6 در خصوص مهاجرت تعدادی میزان متقاضی را به خود اختصاص دهد.پادشاهی سوئد، که توسط نروژ به سمت غرب و دریای بالتیک به شرق متصل می شود، در سراسر شبه جزیره اسکاندیناوی گسترش می یابد. سوئد شریک فرصت های پیشرفته سازمان پیمان آتلانتیک شمالی است. این یکی از اعضای سازمان ملل، سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه و سازمان تجارت جهانی است.

 

راه هایی که در باب مهاجرت به سوئد توانسته است از محبوبیت بالایی برخوردار باشند گزینه اخذ ویزای تحصیلی از سوئد ، اخذ پذیرش دوره های زبان از سوئد می باشد . نویسنده در این مقاله مفتخر می باشد که اطلاعاتی در باب مهاجرت به سوئد در اختیار شما قرار دهد که در ادامه مقاله به شرایط کلی مهاجرت و انواع راه ها می پردازیم.

پناهندگی در سوئد یکی از طرق مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت می باشد همان طور که می دانید به دلیل عدم اطلاعات کافی در باب مهاجرت توانسته است متقاضیانی انگشت شماری را به خود اختصاص دهد. متقاضیانی که در سوئد در خواست پناهندگی می نمایند مشمول قوانین کنواسیون پناهدگان سازمان ملل متحد ، مقررات عمومی اتحادیه اروپا و سوئد میشوند.تمامی درخواست های پناهندگی به طور جداگانه در سوئد مورد بررسی قرار میگرند که در صورتی که پناهنده سیاسی باشید مجوز سکونت در سوئد به متقاضی پناهندگی ارائه می گردد. در مدت زمان پناهندگی متقاضی می بایست هویت خود رو توسط مدارک شناسایی معتبر ارائه نماید و یا بتواند این موضوع را اثبات نماید.تا مشخص شدن این مدت زمان به متقاضی درخواست پناهندگی کارت اقامتی داده می شود که در هر مکان می بایست همراه خود داشته باشد و سایر امکاناتی همانند محل سکونت ، حق بیمه و شروندی برای متقاضیانی فراهم می باشد. در صورت موافقت به متقاضیان اجازه تحصیل و کار داده می شود و در صورت عدم موافقیت متقاضیان حق اعتراض و مجدد بررسی شدن شرایط لازمه را دارند.

تابعیت از طریق تولد جزء یکی از اصلی ترین تابعیت ها محسوب می گردد که در خصوص اخذ تابعیت و اقامت و تولد فرزندان می توان گفت که این قانون صرفا در 30 کشور جهان انجام پذیر می باشد ، ایالات متحده آمریکا و کانادا جزء کشورهای توسعه یافته ای می باشند که از قانون خاک پیروی می نماید و توجه ویژه ای را خود در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد فرزندان به خود اختصاص داده است. کشورهایی نظیر استرالیا ، آلمان ، جمهوری دومینیکن ، ایران ، ایرلند ، نیوزلند ، آفریقای جنوبی ، تایلند ، بریتانیا ، بارادوس و باربودا جزء کشورهایی می باشند که از قانون اصل خاک اصلاح شده بهرمند شده اند.

قوانین حاکم بر ازدواج در سوئد در خصوص متقاضیان همانند قوانین اتحادیه شنگن می باشد.در این نوع قوانین شریک زندگی که قصد مهاجرت را دارد می بایست با ارائه مدارکی دال بر ازدواج ، آشنایی با زبان کشور ، مدارک هویتی و محل سکونت در کشور سوئد ، نحوه آشنایی زوجین و تمکن مالی را ارائه نماید . همسر در کشور سوئد می بایست از شرایط شهروندی و محل سکونت مشخص و اثبات پرداخت هزینه برای زندگی دونفر را ارائه دهد که بتواند وارد پروسه الحاق خانواده شود.

یکی از گزینه های که بیشتر ذهن متقاضیان مهاجرت به سوئد را سوق می دهد مهاجرت از طریق تحصیل می باشد .کشور سوئد علاوه بر ارائه خدمات شهروندی بالا برای رفاه حال متقاضیان شرایط تحصیلی خوبی را به وجود آورده است که در این شرایط پروش نیروی انسانی توانسته است از مزیت های مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل باشد. از مزیت هایی که متقاضیان از طریق تحصیل در سوئد می توانند از آن برخوردار شوند می توان به مواردی نظیر : فراگیری مهارت های لازمه در فعالیت های شغلی _  فراوانی بورسیه و کمک هزینه ها _ حضور در دوره های آموزشی عالی با کیفیت در بهترین دانشگاه ها _ امکان تحصیل به زبان انگلیسی _ کار حین تحصیل می باشد که در مقاله مهاجرت از طریق تحصیل در سوئد بیش تر به این موضوع می پردازیم.

برگزاری دوره های زبان انگلیسی در سوئد یکی از محبوب ترین مهاجرت های تحصیلی به سوئد می باشد که ذهنیت زیادی از افراد را به خود مشغول کرده است. هدف از برگزاری این دوره ها تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد و مهاجرت به سوئد به منظور پروش نیروی انسانی با هزینه های پائین می باشد. دوره ها زبان به صورت دوره های ترمی ، تابستانی و سالیانه برگزار می شود که به حداقل هزینه 50.000 کرون برای یک سال تحصیلی که بستگی به شرایط متیر می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل یکی از بهترین طرق مهاجرت می باشد که ذهنیت زیادی را به خود مشغول کرده است و میزان درخواست بالایی را نیز توانسته است به خود اختصاص دهد.همان طور که تا به این قسمت خوانید مهاجرت از راه های مختلفی برخوردار می باشد که متقاضیان می بایست با بررسی شرایط لازمه در خصوص شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و امر روادید این امکان را برای خود فراهم آورند که بتوانند از مراکز مشاوره مهاجرت بهرمند شوند.ما درموسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را مهیا کرده ایم که متقاضیان بتوانند از مشاوره تکمیلی در خصوص بررسی کامل مهاجرت با شرایط خود و آخرین اطلاعات به روز شده برخوردار شوند.

یکی از برترین نوع اقامت و تابعیت گرفتن در هر کشور برای مهاجرت از طریق کار می باشد .همان طور که می دانید این ویزا از مزیت ها همانند دسمتزد برخودار می باشد و می تواند گزینه ای برتر باشد. اما قوانین حاکم بر سوئد در خصوص مهاجرت از طریق کار صرفا با ارائه دعوت نامه کاری(Job offer) انجام پذیر می باشد. دعوت نامه کاری می بایست به مدت 3 ماه در کشور سوئد و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود اگر در این مدت زمان شخص با شرایط اگهی یافت نشد متقاضیان می توانند از ملل دیگر اقدام داشته باشند.

در خصوص مهاجرت از طریق کار کشورهایی برتر در خصوص کاری با نرخ پائین در خصوص بازار کار می باشند که این گزینه های به تعدادی محدود می باشند که شرایط را به صورت فرصت های کاری (Job seeker) در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

سرمایه گذاری در سوئد به دلیل زیرساخت قوی و چارجوب قانونی مورد ارزش و توجه زیادی قرار گرفته است. طرق سرمایه گذاری در هر کشوری به نحوی ارائه می گردد که این راه در سوئد از طریق ثبت شرکت انجام پذیر می باشد . پروسه های ثبت شرکت در کشور سوئد از طریق شرکت های نوپا با ارائه طرح تجاری (Business plan) و خریداری حداقل 51 درصد از سهام شرکت های تاسیس شده می باشد.پروسه های ثبت شرکت در سوئد با سرمایه حداقل 150 هزار یورو انجام پذیر می باشد که متقاضیان می بایست با بررسی کامل شرایط در این خصوص اقدام داشته باشند.

همان طور که تا به این قسمت از این مقاله مطاله فرمودید در این مقاله اطلاعاتی در باب مهاجرت به سوئد ذکر شده است که پیشنهاد می گردد در خصوص اطلاعات بیشتر در این زمینه و بررسی شرایط کلی در باب مهاجرت با موسسه ما تماس حاصل نمائید.از دیگر پارامترهایی که در خصوص مهاجرت به سوئد می بایست مورد توجه قرار گیرد هزینه ها زندگی و شرایط اخذ پاسپورت می باشد که در این باب هزینه های زندگی می توان به هزینه های ماهیانه 850 یورو الی 1200 یورو می باشد که با سبک نوع زندگی هر فرد این هزینه متغیر می باشد.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به خود می بالیم که با مشاوره ای در خصوص مهاجرت اطلاعاتی دقیق و آخرین قوانین به روزرسانی شده را در اختیار شما قرار دهیم.توصیه میشود که قبل از هرگونه اقدامی از نظر کارشناسان ما در این زمینه بهرمند شوید.

پیشاپیش از بذل توجه شما سپاس گذاریم.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *