مهاجرت تحصیلی اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی

چنانچه در زمره علاقه‌ مندان به تحصیل در خارج از کشور به ویژه یک کشور آرام در اروپا را دارید، شرایط اعزام دانشجو به اسلوونی می تواند در تصمیم گیری هایتان بسیار راهگشا باشد. احتمال دارد که شما در مورد این کشور کوچک کمی از قبل شنیده باشید، اما اکنون شما فرصتی برای تجدید نظر دارید.

ما قول می دهیم که تحصیل در اسلوونی یک ماجراجویی با نام تجاری جدید، در یک مکان کاملا جدید، با یک زندگی کاملا جدید است و فارغ از اطلاعات ذیل می توانید از مشاوران اعزام دانشجو به اسلوونی در موسسه سفیران سروش سعادت مشورت بگیرید.

زندگی دانشجویی در اسلوونی

دانشگاه های اسلوونی به دانشجویان خارجی بهایی دوچندان می دهند. در حقیقت استادان نیز همواره زمان بیشتری را برای آموزش به دانشجویان خارجی صرف می کنند. این امر به طور ضمنی بدین معنی است که اسلوونی نیازمند و پذیرای دانشجویان خارجی است چرا که تحصیل در محیطی چند فرهنگی به ارتقاء شرایط و توسعه کشور میزبان نیز کمک می کند. شما می توانید تحصیلات عالی را در کشور اسلوونی به زبان انگلیسی بگذرانید و از آنجایی که گروه های دانشجویان خارجی اغلب قلیل هستند، شما زمان بیشتری را از اساتید و دستیارهای آموزشی دریافت خواهید کرد.

برخی از بهترین دانشگاه های اسلوونی

اسلوونی کشور کوچکی است و دانشگاه های چندانی ندارد اما دو انتخاب بسیار خوب برای اعزام دانشجو به اسلوونی به منظور تحصیل در این کشور وجود دارد که عبارتند از دانشگاه لیوبلیانا و دانشگاه ماریبور که رتبه های بالایی در سال ۲۰۱۹ کسب کرده اند. این دو دانشگاه نه تنها در بر دارنده اغلب رشته های پر طرفدار هستند بلکه رشته های جدید و دروس بین رشته ای و همچنین رشته های حرفه را نیز تدریس می کنند.

یک دانش آموز از پرو، با نام الکساندرا، که در اسلوونی تحصیل کرده بود، به ما گفت: “می توانم بگویم من زمان شگفت انگیزی در اینجا دارم. من فکر می کنم سفر به خارج از کشور برای مطالعه یکی از بهترین تصمیم هایی بود که می توانستم داشته باشم. من از تدریس ها در دانشکده لذت می برم و من واقعا از کیفیت بالای تحصیل قدردانی می کنم. “

اتمام کارشناسی ارشد در خارج از کشور

شما نیاز به یادگیری زبان Slovenian برای مطالعه و ادامه تحصیل در این کشور ندارید. بدین معنی که لزوما اعزام دانشجو به اسلوونی برای اخذ پذیرش در یک دانشگاه در اسلوونی نباید زبان این کشور را یاد بگیرد. اکثریت اسلوونیاییها حداقل به یک زبان خارجی مسلط هستند – معمولا انگلیسی یا آلمانی، البته برخی دیگر ایتالیایی یا مجارستانی نیز، بسته به منطقه ای که زندگی می کنند یاد دارند.

بنابراین شما هیچ مشکلی با مکالمه با زبان انگلیسی با افراد ندارید، همچنین، مردم بسیار گشاده رو و مهربان هستند، و اغلب مایل به کمک به خارجیان می باشند. همانطور که ذکر شد، کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی محبوبیتی در حال رشد است و تحصیل در اسلوونی امری به غایت قابل دسترس است.

اقامت فوق العاده ساده و مقرون به صرفه

در اسلوونی، می توانید زندگی خود را در خوابگاه دانشجویی شروع کنید، جایی که اجاره ماهانه در حدود 80-150 یورو باشد، این امکان در تمام شهرها و تمام دانشگاه های این کشور مهیا است. برای اعزام دانشجو به اسلوونی  شما همچنین می توانید در آپارتمان های خصوصی زندگی کنید که در آن اجاره کمی بالاتر است، اما همچنان خیلی هم بد نیست – با قیمت حدود 165 یورو شامل هزینه های خدماتی شروع می شود.

با این حال، در لیوبلیانا، قیمت ها حدود 20٪ بالاتر است اما همچنان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بسیار مقرون به صرفه هستند. به علاوه، شما در پایتخت زندگی می کنید! سعی کنید این مقدار بودجه را با شهرهایی همچون زندگی در پاریس یا لندن مقایسه کنید!

وعده های غذایی

وعده های غذایی دانشجویی توسط دولت یارانه می گیرد و هزینه کلی زندگی را کاهش می دهد. به عنوان مثال، به عنوان یک دانشجو، می توانید یک پیتزا، نوشیدنی، سوپ، سالاد و دسر را به قیمت نیم بها در یک رستوران متوسط رو به بالا تهیه کنید. شما می توانید از تقریبا 80٪ رستوران ها در شهرهای دانشجویی مانند لیوبلیانا، ماریبور، سلجو، کوپر با خدمات دانشجویی بهره ببرید. اما در میان همه اینها، باید دست پخت اسلوونیایی ها را در پخت ماهی قزل آلا و کیک هایی مانند پتیکا و کیک کیک سرخ شده امتحان کنید. آنها بی نظیر هستند!

سرگرمی های فراوان

به عنوان یک دانشجو در اسلوونی، تخفیف زیادی برای فعالیت های تفریحی بسیاری خواهید داشت. ورزش واقعا تفریح محبوبی است، و شما می توانید هزینه مقرون به صرفه ای را برای ثبت نام در مراکز تناسب اندام، والیبال و باشگاه های فوتبال پرداخت کنید. دوره های زبان و دوره های عکاسی نیز برای متقاضیان اعزام دانشجو به اسلوونی با بودجه دانشجویی قابل دسترسی است. اکثر دانشکده ها دارای انجمن های دانشجویی هستند که دارای ارتباطات بین المللی هستند، به شما این امکان را می دهد که در کارگاه ها یا راه های ارتباط گیری مختلف شرکت کنید و همچنین امکان سفر دانشجویی در این کشور نیز فراوان است.

تفریحات

تفریحات شبانه در طول سال عالی است، هر هفته (و تقریبا هر روز) گروه های دانشجویی تجمع برگزار می کنند. شما به باشگاه می روید، از کنسرت ها لذت می برید، با صدای بلند انفجار، از اعماق وجود فریاد می زنید، شب را به پایکوبی می گذرانید. در طول تابستان، بسیاری از جشنواره ها در سراسر اسلوونی که فرصت های مختلف فرهنگی و اجتماعی را فراهم می کنند برگزار می شوند و بسیاری از موزیک ها برای همه سلیقه ها و بسیاری از فعالیت ها برای همه وجود دارد.

مزایای ادامه تحصیل در اسلوونی

در اسلوونی، شما به راحتی می توانید خود را در غرق در مناظر خارق العاده با تپه های سبز و چشم اندازهای شگفت انگیز بیابید. همچنین، فرصتی برای دیدن قدیمی ترین تاکستان در جهان، که در کتاب رکوردهای گینس وجود دارد، را از دست ندهید. شما می توانید حین فرصت اعزام دانشجو به اسلوونی گذار در یک بخش کوچکی از اسلوونی را که از دشت تشکیل شده و چند غار شگفت انگیز در منطقه جنوب غربی را تجربه کنید این تجربه ی منحصر به فرد خواهد بود.

به دلیل بسیاری از جنگل هایی که در سراسر کشور وجود دارد، اسلوونی اغلب به عنوان یک کشور سر سبز به شمار می رود. شما می توانید از برخی چشم انداز های شگفت انگیز پاییز لذت ببرید. شما می توانید تمام اسلوونی را فقط با یک رانندگی 2-3 ساعته از لیوبلیانا ببینید.

اسلوونی کشوری کوچک اما خارق العاده

همچنین برای متقاضیان اعزام دانشجو به اسلوونی این امکان وجود دارد که در زمستان در کوه ها اسکی کنند، تابستان و حتی در فصل زمستان شنا کنند و در فصل بهار و پاییز به کوه های زیبا بروند. اگر چه اسلوونی کشوری کوچک است، اما آثار مختلف و دیگر گزینه های گشت و گذار در آن فراوان دیده می شود و شما را در طول وقت آزاد خود مشغول می کند. اگر احساس کنید مسافرت به کشورهای مختلف را دوست دارید، نمیتوانید مکان مناسبتری را انتخاب کنید. اسلوونی واقع در قلب اروپا – بین ایتالیا، اتریش، مجارستان و کرواسی است. اگر اقامت اسلوونی را کسب کنید، هیچ مشکلی در سفر به این کشورها و جستجوی بیشتر شهرهای شگفت انگیز اروپا، وین و ونیز نخواهید داشت. اعتقاد داریم اعزام دانشجو به اسلوونی سزاوار متقاضیانی است که در جستجوی کشف تازه ها در کنار تحصیل با بهترین متدها هستند، در این زمینه نیز موسسه سفیران سروش سعادت متخصصان خبره بسیاری برای مشاوره و یاری رسانی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *