مهاجرت کاری اسلوونی

کار در اسلوونی

کار در اسلوونی

یکی از راه های اخذ اقامت اسلوونی، مهاجرت از طریق کار در اسلوونی است. این کشور به دلیل پیشرفت صنعت و تکنولوژی افکار زیادی را به سمت خود سوق داده است. جمهوری اسلوونی شهری در جنوب اروپای مرکزی قرار گرفته است. بزرگترین شهر این جمهوری و پایتخت این کشور شهر لیوبلیا می باشد. از سمت غرب می توان گفت این کشور با ایتالیا از شمال با کشور اتریش و از جنوب و همین طور جنوب شرقی نیز با کشور کرواسی هم مرز است و همین طور مرز شرقی این کشور را مجارستان تشکیل می دهد.

در رابطه با کار در کشور اسلوونی ممکن است سوالات بسیاری وجود داشته باشد. تیم ترجمه سفیران سروش سعادت در این نوشتار قصد دارد اطلاعات جامعی را در این زمینه به متقاضیان ارائه دهد. در صورت هرگونه سوال می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی مهاجرتی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

کار در اسلوونی و شرایط این کشور

در باب معرفی کشور اسلوونی:

پارامتر شرح
اقتصاد جمهوری پارلمانی
دین مسحیت
حمعیت 2.600.000 نفر
واحد پول € یورو
زبان تحصیل اسلووانیایی

زندگی و کار در اسلوونی

استاندارد بالای زندگی در این کشور و همین طور سیستم آموزشی تقریبا رایگان از بارزترین دلایلی است که همواره این کشور را به کشوری محبوب برای مهاجرت بدل کرده است. دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و این امر کار دانشجویان را ساده تر می کند. از طرفی پروسه ایجاد شرکت در این کشور زمان کوتاهی را نیاز دارد. این امر این کشور را در نظر افرادی که تمایل به اخذ ویزای این کشور را از طریق ویزای کاری دارند محبوب تر کرده است. اقتصاد قوی و توسعه یافته از سایر دلایلی است که می تواند شما را در انتخاب اسلوونی برای مهاجرت ترغیب کند.

از نظر سطح فرهنگی و دانش زبانی مردم این کشور از سطح بالایی برخوردار هستند. اغلب علاوه بر زبان مادری خود به یک زبان خارجی دیگر نیز تسلط دارند. با اخذ اقامت این کشور این امکان برای شما فراهم است که به راحتی به سایر کشور های عضو شنگن سفر کنید. همین طور از خدمات رفاهی و بیمه رایگان این کشور نیز بهره مند خواهید شد.

هزینه زندگی در اسلوونی را در اینجا ببینید.

درباره کار در اسلوونی

اگر در کشوری زندگی می کنید که عضو اتحادیه اروپا نیست می توانید تنها با اخذ اجازه کار که طبق قوانین ملی کار در کشور اسلوونی صادر می شود در این کشور استخدام شده و مشغول به کار شوید. از طرفی کار در اسلوونی برای افراد خارجی تنها در شرایطی امکان پذیر می باشد که فرد خارجی دارای اجازه ی کار باشد. کارگران کشورهایی غیر از کشور هایی که عضو اتحادیه اروپا هستند بر اساس قانون استخدام و کار بیگانگان و قوانین مربوط به این افراد در کشور های عضو اتحادیه اروپا برای کار پذیرفته می شوند.

به طور مثال اجازه کار با درخواست کارفرما صادر می شود یعنی کارفرما باید نسبت به نیاز خود برای جذب نیرو اعلام کند. کشور اسلوونی ابتدا در حوزه ی داخلی کشور خویش نسبت به استخدام نیرو کاری اقدام می کند. در صورتی که نیروی مدنظر کارفرما یافت نشد سپس در خواست کار در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام می شود و اگر فردی متقاضی کار در کشور های عضو اتحادیه اروپا نیز نبود در این صورت شانس استخدام برای افراد خارج از حوزه اتحادیه اروپا فراهم می شود.

کار در اسلوونی در صورت پذیرش کارفرما

در صورتی که کارفرما شرایط شما را پذیرفت این امکان برای شما فراهم می شود که به مدت 1 سال در کشور اسلوونی اقامت داشته باشید و به کار در اسلوونی بپردازید. اگر اجازه کار سالانه به شما داده شود و این امکان را فراهم می سازد که به همراه همسر و فرزندان در این کشور اقامت داشته باشید. اما در صورتی که اقامت شما به صورت فصلی صادر شده باشد امکان زندگی تنها برای شما میسر خواهد بود.

در صورتی که فرد از یک کارفرمای معتبر در اسلوونی پیشنهاد کاری داشته باشد با ارائه قرارداد کاری می تواند برای دریافت ویزا اقدام نماید.  مدارک لازم جهت ویزای کار در اسلوونی باید برای اپلای به سفارت ارائه گردد.

مدارک لازم جهت ویزای کار در اسلوونی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 3ماه اعتبار
 • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه بیمه سلامت در کشور اسلوونی
 • ارائه گواهی عدم سوسابقه کیفری
 • ارائه مدارکی که دال بر تمکن مالی فرد در طول اقامتش در اسلووانی باشد
 • ارائه گواهی آزمایشات پزشکی دال بر سلامت جسمانی فرد
 • ارائه رزومه کاری و مدارک مهارت فرد در شغل مورد نظر

درباره کار در اسلوونی

خود اشتغالی در اسلوونی

از دیگر روش های اخذ اقامت این کشور از طریق کار در این کشور می توان به روش خود اشتغالی اشاره کرد. در این روش فرد متقاضی با خرید سهام و یا تاسیس شرکت و یا کسب و کاری که در آن تخصص دارد می تواند وارد این کشور شود. در این صورت به فرد اجازه ی اقامت 3 ساله داده می شود. در صورتی که فرد وارد کشور شده و کسب و کاری موفق داشته باشد این اقامت 3 ساله به اقامت دائم تبدیل می شود.

اخذ این نوع اقامت کار در اسلوونی نیز نیازمند طی کردن مراحل و ارائه مدارکی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت خود اشتغالی در اسلوونی عبارتند از:

 • اثبات دارایی به صورت منقول و غیر منقول
 • اثبات تمکن مالی لازم جهت خوداشتغالی و راه اندازی اولیه کسب و کار در این کشور
 • تحصیلات کافی و مدارک تحصیلی
 • مدارک مربوط به سابقه کاری

استخدام کارمند خارجی در اسلوونی

راه دیگر برای اخذ کار در این کشور برای کارمندانی است که در شرکت هایی کار می کنند که در خارج از این کشور قرار دارد.این امکان برای کارمندان این شرکت ها وجود دارد که به منظور انتقال بین شعب و شرکت های خود برای ورود به اسلوونی اقدام نمایند. اقتصاد در این کشور بسیار فعال وپویا است. کسب و کار در این کشور با توجه به این که این کشور عضو اتحادیه اروپا است می تواند از آینده کاری خوبی برخوردار باشد. شاید بتوان عنوان کرد یک از راه های مهاجرت به این کشور مهاجرت تحصیلی به اسلوونی باشد.

طرق اصلی کار برای ایرانیان در اسلوونی:

 • ورود به اسلوونی از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور
 • کار حین تحصیل
 • ادامه کار پس از تحصیل در اسلوونی

با توجه به این که مقررات کار در کشور های عضو اتحادیه اروپا قوانین خاصی را شامل می شود و اخذ اقامت کاری در این کشور ها نیاز به اطلاعات حقوقی به روز دارد ما به شما همراهی یک وکیل قانونی و واقف به امور مهاجرت را پیشنهاد می کنیم.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب متشکل از وکلای کارامد و با تجربه می تواند در تمامی مراحل اخذ ویزا و پس از آن تا اقامت دائم شما در کشور مد نظرتان و همین طور انجام تمامی مراحل اخذ پیشنهاد کاری همراه شما باشد. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما در سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

5/5 - (16 امتیاز)

0 دیدگاه برای “کار در اسلوونی

 1. طلایی پور گفت:

  مقالات عالی بود.
  واقعا ممنونم

 2. Arezoo گفت:

  سلام و تشکر بابت مقاله خوبتون. در اسلوونی موسسه ای برای کاریابی وجود داره که بشه از طریق اون برای کاریابی اقدام کنیم؟
  سپاس

 3. ارشاد گفت:

  چه رشته هایی تو این کشور در حال حاضر رو بورس هستند؟

 4. تبسم گفت:

  چند روز باید یکآگهی تبلیغ شود؟

 5. نیما گفت:

  شرایط کاری آلمان بهتر از هرجای دیگه تو اروپاس

 6. نظریان گفت:

  تحصیل در اسلوونی چه شرایطی داره؟

 7. صبا صابری گفت:

  سلام

  لطفا در مورد ویزای تحصیلی در اسلونی توضیح دهید.
  ممنون از مطالب به روزتون

 8. میرصادقی گفت:

  اسلونی کشور خوبیه

 9. حمیرا میرباقری گفت:

  شرایط کار فعلا فقط توی آلمان خوبه

 10. امیرحسین گفت:

  ممنون از مقاله خیلی خوبتون

 11. amir abbas گفت:

  بابت مطلب به روزتون در مورد کار در اسلوونی تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد کار در کشور چک هم مطلب بذارید

 12. hooman گفت:

  سلام کار در اسلوونی برای کسانی که در رشته معماری تحصیل کرده اند مناسب است ؟

 13. قراری گفت:

  بسیار ممنون از سایت مفیدتون.

 14. leilakk گفت:

  سلام. اخذ ویزای کار چقدر طول میشکه؟

 15. هادی گفت:

  سپاس از مقاله خوبتون

 16. ساسان صبوری گفت:

  کار در اسلوونی چقدر درآمد میتونه داشته باشه؟

 17. v!da گفت:

  سلام
  من مهندس برق از دانشگاه علوم و تحقیقات هستم و 28 سال سابقه کار مرتبط دارم
  ایا کار در اسلوونی برای من گزینه مناسبی است؟
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *