مهاجرت به کشور هلند

ازدواج در هلند

مهاجرت به هلند

افراد از راههای مختلفی برای اخذ اقامت و تابعیت کشور هلند اقدام می­نمایند. یکی از راههایی که افراد براحتی می­توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند ازدواج در هلند است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با راههای اخذ اقامت و تابعیت هلند در اختیار علاقمندان مهاجرت به این کشور قرار می­نماید. هلند از جمله کشورهای اروپایی و از اعضای پیمان شینگن می­باشد. این کشور از جمله ثروتمندترین کشورهای جهان بحساب می­آید که مردم این کشور از امکانات و آموزش های باکیفیت بسیاری برخوردار هستند.

اقامت تحصیلی در هلند- اقامت کاری در هلند– اقامت از طریق سرمایه گذاری و اقامت از طریق ازدواج از جمله راههای است که افراد می­توانند پس از ورود به این کشور اقامت دائم هلند را اخذ نمایند. هر کشوری برای ازدواج شهروندان خود با اتباع خارجی قوانینی را وضع نموده است که هلند نیز از این قاعده مستثنی نمی­باشد. افراد خارجی جهت ازدواج با اتباع هلندی باید ابتدا ویزای ازدواج هلند را اخذ نموده و پس از ورود به خاک این کشور می­تواند پس از گذشت چند سال زندگی مشترک با تبعه­ی هلندی اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. ما در این مقاله به بررسی ازدواج در هلند خواهیم پرداخت. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­نمائیم مطالب را تا پایان مطالعه فرمایند.

شرایط ازدواج در هلند

دولت هلند با ازدواج افرادی در هلند موافقت می­نماید که طرفین ازدواج هر دو بیشتر از 18 سال سن داشته باشند. یکی از زوجین ( زوج ویا زوجه) از شهروندان کشور هلند باشد. زوجین بایستی 14 روز قبل از مراسم ازدواج مقامات شهری را از زندگی مشترک خود مطلع سازند. انجام مراحل اداری برای ثبت ازدواج در کشور هلند ممکن است 14 روز طول بکشد. در پروسه ثبت ازدواج باید طرفین محل عروسی و تاریخ ازدواجشان را نیز به ثبت برسانند. اداره مهاجرت در کشور هلند وضعیت اقامتی طرفین را بررسی می­نماید و از واقعی بودن ازدواج طرفین اطمینان لازم را بدست خواهد آورد.

فرآیند ازدواج در هلند

پروسه ازدواج درکشور هلند با مراجعه زوجین به شهرداری برای ثبت ازدواج آغاز می­گردد. مسئول ثبت ازدواج از مدارک لازم برای ثبت ازدواج در کشور هلند طرفین را آگاه می­سازد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در کشور هلند عبارتند از:

 • مدارک هویتی طرفین(شناسنامه- کارت ملی)
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه گواهی تولد طرفین
 • ارائه آدرس محل سکونت زوجین در هلند با اراده قبض برق یا گاز
 • ارائه مدارکی که ملیت فرد را ثابت نماید
 • وضعیت تأهل فرد

کشور هلند نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی از قانون تک همسری پیروی می­نماید و زوجین در هنگام ثبت ازدواج بایستی مجرد باشند.

مراسم ازدواج در کشور هلند

زوجین در صورتیکه مراسم عروسی خود را در شهرداری های محلی در کشور هلند برگزار نمایند هزینه ای در بر نخواهد داشت. اما اگر خارج این مکان ها برگزار نمایند و مهمان های بیشتر در این مراسم حضور داشته باشند هزینه هایی را در برخواهد داشت. در هنگام ثبت ازدواج زوجین بایستی دو تا چهار شاهد وجود داشته باشد و در صورتیکه شاهدان به زبان هلندی مسلط نباشند می­توانند از مترجم کمک بگیرند. امکان برگزاری عروسی در شهرداری ها تنها در روزها وساعات خاصی در هفته وجود دارد که این مراسم بدون حضور میهمانان و تنها در چند دقیقه برگزار می­گردد.

هزینه ازدواج در هلند

ازدواج در کشور هلند معمولاً هزینه ای را در بر نخواهد داشت و زوجین بدون پرداخت هیچ هزینه ای می­توانند مقامات مسئول را از ازدواجشان مطلع سازند. دولت هلند از سال 2017 ازدواج در کلیه شهرداری های شهر آمستردام را رایگان اعلام نمود. افراد زیادی درخواست چنین ازدواج هایی را در هلند دارند و دولت هلند طبق نوبت هایی که به افراد اختصاص می­دهد مراسم آنها را برگزار می­نماید.

برگزاری مراسم ازدواج در کشور هلند ممکن است به مدت 6 ماه طول بکشد. همانطورکه بیان نمودیم هزینه ازدواج در هلند تقریباً رایگان است و تنها طرفین هزینه هایی را برای ارائه مدارک اضافی به شهرداری ممکن است بپردازد. بطور کلی می­توان گفت هزینه ازدواج در کشور هلند15000 یورو می­باشد.

ازدواج در هلند

افرادی که قصد ازدواج با اتباع هلندی را دارند باید برای ورود به این کشور اقامت قانونی این کشور را اخذ نمایند. در صورتیکه افراد اقامت 3 ماهه این کشور را اخذ نمایند براحتی می­توانند وارد این کشور شده و با اقامت اخذ شده خود اجازه انجام کار در این کشور را نیز خواهد داشت.

افراد خارجی برای اینکه بتوانند اقامت کشور هلند را اخذ نمایند باید دارای یکسال اقامت قانونی این کشور باشند و دولت هلند شرایط زیر را برای فرد اعمال خواهد نمود:

 • سن زوجین بایستی بالای21 سال باشد.
 • زوجین در خارج از هلند زندگی می­نمایند و برای مسافرت به این کشور سفر نموده اند.
 • پلیس مهاجرت کشور هلند برای اینکه از ازدواج قانونی طرفین اطمینان یابد بررسی های لازم را انجام خواهد داد.

مزایای ازدواج در کشور هلند کدامند؟

از مهمترین مزایا از دواج در کشور هلند اخذ شهروندی این کشور می­باشد. اگرچه این شهروندی بلافاصله پس از ازدواج در این کشور اخذ نمی­گردد اما فرد پس از گذشت 3-5 سال پس از زندگی مشترک می­توانند شهروندی این کشور را دریافت نماید. از دیگر مزایای ازدواج در کشور هلند را می­توان زندگی در کشوری ثروتمند و زیبا را برای فرد بوجود خواهد آورد. افراد با مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند اطلاعات بیشتری در رابطه با چگونگی اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور هلند دریافت نمایند.

قوانین ازدواج در هلند چگونه است؟

دولت هلند از ژانویه 2018 قوانین جدیدی از جمله مراحل اداری بیشتری را برای ثبت ازدواج در کشور هلند  ایجاد نموده است. زوجین پس از ازدواج با یکدیگر در تمامی اموال و دارایی های یکدیگر مشترک هستند و اگر ازدواجشان منجر به طلاق و جدایی گردد، اموال و دارایی آنها به طور مساوی به هر دو تعلق خواهد گرفت. مگر در برخی موارد که زوجین قبل از ازدواج قراردادهایی را در این زمینه امضا نموده باشند.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق ازدواج چگونه است؟

افراد برای اینکه بتوانند اقامت و تابعیت کشور هلند را از طریق ازدواج اخذ نمایند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • زوج و یا زوجه باید هلندی باشد.
 • همسر فرد خارجی باید اقامت دائم و یا اقامت موقت هلند را اخذ نموده باشد.
 • همسر فرد خارجی باید در کشور هلند مشغول به تحصیل باشد.
 • همسر فرد خارجی دارای پناهندگی در هلند باشد.
 • فرد خارجی برای درمان پزشکی به هلند مراجعه نموده باشد.
 • فرد خارجی برای قبولی شهروندی هلند در انتظار باشد.

ممکن است افراد با سوالاتی در زمینه ازدواج در هلند روبرو گردند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنما و پاسخگوی سوالاتی همچون:

 • آیا کشور هلند به افرادی که با اتباع هلندی در خارج از این کشور ازدواج نموده اند تابعیت این کشور را اعطا می­نماید؟
 • درصورتیکه یکی از زوجین فرزندانی از ازدواج قبل خود داشته باشد می­تواند برای فرزندان خود تابعیت هلند را اخذ نمایند؟
 • آیا افراد با ازدواج با اتباع هلندی می­توانند از حقوقی همچون کار در هلند و یا تحصیل رایگان در این کشور بهره­مند  گردند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *