مهاجرت به کشور استرالیا, ویترین

اخذ مستر کارت استرالیا

اخذ مستر کارت استرالیا

با اخذ مستر کارت استرالیا در صورت مهاجرت و زندگی می توانید کلیه امور بانکی، نقل و انتقالات پول و موارد دیگر از جمله خریدها را انجام دهید. مستر کارت یک شبکه پرداخت بسیار معتبر در اکثر کشورهای جهان است و راهی برای خرید و پرداخت پول است. همانطور که می دانید استرالیا یکی از کشورهای مورد علاقه هموطنان برای مهاجرت است و داشتن مستر کارت استرالیا یکی از واجبات است. البته علاوه بر مستر کارت در استرالیا سایر کارت های جهانی مانند ویزا کارت نیز پذیرفته می شوند. شرایط و دریافت مستر کارت استرالیا کمی متفاوت از سایر کشورها است لذا در این مقاله که بدست همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به این موضوع پرداخته ایم.

کارت های اعتباری استرالیا

همانند اروپا و آمریکای شمالی بیشتر کارتهای اعتباری و بدهی اصلی در همه جا پذیرفته می شوند البته نه برای معاملات کوچک. شما باید انجام معاملات بین المللی از طریق کارگزاری را در نظر بگیرید. خودپردازها در استرالیا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند، اگرچه به خاطر داشته باشید که اگر در بانک آنها نباشید بسیاری از آنها هزینه ای را دریافت می کنند (این نباید بیشتر از 24$.A (دلار استرالیا) باشد). اگر کارت اعتباری دارید یا تصمیم به تهیه آن دارید، مستر کارت و ویزا کارت مورد قبول جهانی قرار می گیرند. حتی در این صورت، همیشه مقداری پول نقد به همراه داشته باشید زیرا بسیاری از مغازه ها برای هر چیزی زیر 15$.A (دلار استرالیا) پرداخت کارت را قبول نمی کنند.

اگر شما نیاز به انتقال پول در داخل استرالیا دارید، تقریبا مطمئنا بانك شما تسهیلات آنلاین برای این كار در اختیار شما قرار می دهد، یا می توانید این كار را به صورت شعبه ای انجام دهید. اگر نیاز به انتقال وجوه به خارج دارید، یک کارگزار بین المللی مانند HiFX یا Caxton را می توانید در نظر بگیرید.

بررسی مستر کارت استرالیا

کارت های اعتباری در کشور استرالیا مانند کارت های زیر در اکثر نقاط پذیرفته می شوند.

 • American Express
 • Bankcard
 • Diners Club
 • MasterCard
 • Visa
 • UnionPay
 • JCB

اما از مستر کارت و ویزا کارت که مقبولیت بسیار بیشتری دارند می توانید در هر جایی که کارت های اعتباری پذیرفته می شوند استفاده کنید. American Express و Diners Club در سوپرمارکت های بزرگ، فروشگاه های بزرگ زنجیره ای و مقاصد گردشگری پذیرفته می شوند. نکته مهم حمل چندین کارت اعتباری و کمی پول نقد است. بازرگانان ممکن است در برخی از مکان ها کارت اعتباری اضافی بیاورند. لذا با اخذ مستر کارت استرالیا تقریبا از داشتن کارت های دیگر بی نیاز می شوید. با این حال توصیه می شود همواره بیش از یک کارت داشته باشید. چک مسافرتی در استرالیا پذیرفته نیست. اگر چک مسافرتی خریداری می کنید، بهتر است آنها را با دلار استرالیا بخرید زیرا بعید است مغازه ها، رستوران ها و سایر مشاغل کوچکتر بدانند نرخ ارز در صورت ارائه چک با ارز دیگری مانند دلار آمریکا یا پوند انگلیس چقدر است.

شرایط اخذ مستر کارت استرالیا

پس از مهاجرت به استرالیا، از طریق تلفن یا شخصا در شعبه پس از ورود می توانید حساب خود را بصورت آنلاین افتتاح کنید. اگر تصمیم به بازدید از شعبه دارید، به یاد داشته باشید که فرم های معتبر شناسنامه ای را به همراه داشته باشید. این شامل گذرنامه، کارت اعتباری خارج از کشور، شماره دانشجویی و نامه ای است که به شما ثابت می شود اقامت استرالیا را دارید. لذا با افتتاح حساب در استرالیا می توانید انواع مستر کارت استرالیا را دریافت کنید. البته لازم به ذکر است برای اخذ مستر کارت استرالیا لازم است اعتبار خود را ثابت کنید لذا با استفاده از سیستم امتیاز بندی در استرالیا باید حداقل 100 امتیاز دریافت کنید. لذا شرایط اخذ مستر کارت استرالیا بدین شرح است:

شرایط اخذ مستر کارت استرالیا

سیستم 100 امتیازی برای افتتاح حساب در استرالیا

سیستم امتیاز بندی در استرالیا یک سیستم برای شناسائی هویتی و شخصی است که برای جلوگیری از کلاه برداری توسط دولت این کشور انجام می شود. این سیستم در واقع باعث می شود از حریم مالی افراد و شرکت ها در استرالیا محافظت شود. لذا برای افتتاح حساب و تایید هویت خود نیاز به ارائه مدارکی دارید و این مدرک که امتیاز بندی شده اند باید جمعا به 100 امتیاز برسد تا تایید انجام شود. سیستم امتیاز بندی مدارک به شرح زیر است:

امتیاز ویژگی مدارک
70 امتیاز اسناد اولیه و اصلی گذرنامه، گواهی تولد در استرالیا، پاسپورت استرالیا، مدارک هویتی
45 امتیاز دارای عکس و نام باشد. گواهی نامه در استرالیا، کارت دانشجویی، کارت دریا نوردی و هر کارتی که توسط دولت به صورت رسمی صادر شده باشد.
35 امتیاز دارای آدرس و نام باشد. سند ملک، اجاره نامه
25 امتیاز دارای نام و امضاء باشد. سند ازدواج، کارت اعتباری، گواهینامه خارجی و سایر

اخذ بهترین مستر کارت در استرالیا

اکثر مستر کارت های برتر در استرالیا از سوی بانک های بزرگ و معتبر این کشور صادر می شود. مستر کارت ها در انواع مختلف کارت اعتباری، کارت نقدی، کارت شارژی و غیره صادر می شوند که هر کدام دارای مزایا و معایب و همچنین هزینه متفاوتی هستند. در جدول زیر از جمله برترین مستر کارت ها در استرالیا معرفی شده اند. لازم به ذکر است برخی از این کارت های در سال اول هزینه ای دریافت نمی کنند:

نام هزینه سالانه به $ (دلار)
Citi Rewards Card 49
Coles No Annual Fee MasterCard 0
Qantas Premier Platinum 199
ANZ Low Rate 58
Bendigo Bank Low Rate Credit Card 45
Bankwest Breeze Classic MasterCard 49
Westpac Low Rate Card 59

برترین بانک های استرالیا

بسیاری از بانک های استرالیا طیف وسیعی از خدمات مالی مانن افتتاح حساب بین المللی را ارائه می دهند و سهم مهمی در اقتصاد دارند. چهار بانک بزرگ در استرالیا (هر چند تعداد بیشتری وجود دارد):

 • بانک ملی استرالیا
 • بانک مشترک المنافع (CBA)
 • وست پک
 • استرالیا و گروه بانکی نیوزیلند یا ANZ

بانک ملی استرالیا یک حساب مهاجر و مهاجرتی ارائه می دهد که در آن می توانید یک مشاور شخصی تعیین کنید که به گفته آنها نیازهای شما را درک می کند. این ممکن است ارزش زیادی برای مهاجران تازه وارد که به سیستم بانکی استرالیا وارد نیستند، داشته باشد. باز کردن یک حساب بانکی در استرالیا آسان است اگرچه سعی کنید این کار را ظرف شش هفته پس از ورود به کشور انجام دهید زیرا با وقت طولانی تر این روند، کمی بوروکراتیک تر خواهد شد (به فرم های بیشتری برای شناسایی نیاز خواهید داشت). شما باید گذرنامه، ویزای معتبر و فرم جداگانه شناسنامه را به همراه داشته باشید.

دلار استرالیا (AUD) یک ارز ثابت است و پس از دلار آمریکا، یورو، ین و پوند استرلینگ پنجمین پول معاملاتی در جهان است. این پول به اسکناس هایی به ارزش $5، $10، $20، $50 و 100$. (دلار) تقسیم می شود و سکه ها در واحد های 5، 10، 20 و 50 سنتی و همچنین سکه های 1$ و 2$ (دلار) به فروش می رسند. بانک ها به طور معمول از ساعت 9.30 صبح تا 4 بعد از ظهر دوشنبه تا جمعه باز می شوند، اگرچه برخی از آنها ممکن است روز جمعه بیشتر باز بمانند.

در نمودار زیر برترین بانک های استرالیا معرفی شده اند:

برترین بانک های استرالیا

افتتاح حساب آنلاین و اخذ کارت اعتباری در استرالیا

اگر 16 سال یا بیشتر و مقیم دائمی استرالیا هستید می توانید برای اکثر حساب ها بصورت آنلاین اقدام کنید. حساب ها در استرالیا شامل حساب های جاری و حساب های پس انداز است. شما به یک کارت شناسایی مانند گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا کارت مدیکر نیاز خواهید داشت. روی درخواست کلیک کنید. برنامه ها سریع هستند و معمولا کمتر از 10 دقیقه طول می کشد. اگر کمتر از 16 سال دارید، اقامت دائم ندارید، یا اگر می خواهید یک حساب بازنشستگی باز کنید، باید از شعبه بازدید کنید یا با بانک تماس بگیرید. اگر مشتری جدیدی هستید و نمی توانید شناسه خود را هنگام درخواست بارگذاری کنید، باید به شعبه مراجعه کنید. اگر شناسه شما در هنگام درخواست آنلاین با موفقیت داده شود، حساب شما ظرف چند روز باز می شود و پس از آن آماده استفاده می شود.

متاسفانه از داخل ایران نمی توانید در استرالیا حساب باز کنید اما می توانید با استفاده از بانک های آنلاین و یا بین المللی مستر کارت استرالیا را دریافت کنید. جهت اخذ اطلاعات درباره شرایط مهاجرت به استرالیا و دریافت مستر کارت در این کشور می توانید با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *