مهاجرت به کشور دومنیکا

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد

شرایط اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد  از راه های مهاجرت می باشد. در این صورت اگر نوزادی در کشوری متولد شود از طریق قانون خون و خاک اقامت آن کشور را می گیرد. کشور هایی که از این طریق اجازه ی اقامت می دهند مسیر مهاجرت را برای متقاضیان به مهاجرت باز گذاشته است.

فردی که تابعیت این کشور را بگیرد میتواند از تمام حقوق شهروندی بهره مند شود حتی می تواند در انتخابات سیاسی نیز شرکت کند. این نوع تابعیت مخصوص کشور هایی است که از قانون خاک پیروی می کنند. معمولا کشور هایی که دارای امکانات وسیعی در سطح خدمات بیمه ای،درمانی و پزشکی هستند می توانند این خدمات را به افراد خارجی نیز بدهند. در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات جامعی از اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد بدهیم برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

قانون خون و خاک در کشور دومینیکا

در برخی از کشور ها تابعیت از طریق خون انتقال پیدا می کند به این معنا که تابعیت فرزند از تابعیت مادر گرفته می شود. قانون خون در بیشتر کشور ها از جمله اسپانیا، پرتغال، سوئد، نروژ، سوئیس، ایتالیا،مجارستان، چک، لتونی، اتریش، آلمان …. حکم فرما است. در منطقه آسیا نیز از جمله کشور های یران عراق ، تاجیکستان ، ارمنستان ، گرجستان ، ترکیه هم از قانون خون پیروی می کنند.

اما کشور هایی که از قانون خاک پیروی می کنند متفاوت هستند. در این کشور ها تابعیت فرزند به کشوری که در آن متولد شده است بر میگردد. فرزندی که در این کشور به دنیا می آید هم تابعیت پدر و مادر خود را دارد و هم تابعیت کشوری که در آن متولد می شود.کشور هایی که از قانون خاک پیروی می کنند شامل ونزوئلا، اروگوئه، تووالو، کانادا، آمریکا، آرژانتین، دومینیکا و…. نام برد. اکثر کشور های انتقال دهنده تابعیت از طریق خاک در قاره آمریکا قرار دارد.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد در تابعیت این کشور از قانون خاک برگرفته شده است. اگر نوزادی در این کشور به دنیا بیاید تابعیت این کشور را به دست می آورد و با گرفتن پاسپورت از تمامی حقوق شهروندی برخوردار می شود. امروزه کشور های استرالیا، نیوزیلند، ایرلند، فرانسه و مالتا به این قانون پایان داده اند.

مزایای اقامت دائم کشور دومینیکا

دومینیکا تنها کشوری است که در  زمان کوتاه  نسبت به دادن پاسپورت و حقوق شهروندانش اقدام می کند. پایین ترین قیمت، روند سریع رسیدگی، زبانی که از روی رسم صحبت میشوددر این کشور انگلیسی می باشد، از دادن مالیات در بسیاری از امور معاف می شوند. امکان مسافرت به بیش از 100 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا، امکان اقامت در انگلستان و اروپا و همچنین اروپا، عدم اطلاع کشور مادری از نسبت به اعطای تابعیت و اقامت، اعتبار 10 ساله پاسپورت و تمدید مجدد از سوی مسئولین مربوطه.

از دیگر مزایای تابعیت دائم دومینیکا میتوانیم به این که دومینیکا تنها کشوری است که نسبت به تابعیت قبلی و آتی متقاضی اهمیت نمی دهد.بنابراین شما آزادید که هر کجا که می خواهید زندگی نمائید ( صرفاً یکبار برای مصاحبه به آنجا خواهید رفت ) دومینیکا تنها در مقابل پایین ترین مبلغ سرمایه گذاری به شما تابعیت و پاسپورت ارائه می نماید.

کسب مدرک تابعیت کامل و پاسپورت تنها 8 ماه بطول می انجامد. زبان ی که به طور رسمی مردم آن کشور با هم صحبت می کنند انگلیسی و زبان دومی که مردم با هم صحبت می کنند فرانسه می باشد.گرفتن گذرنامه و حق شهروندی و استفاده از امتیازاتی که دولت دومینیکا می دهد. اگر نماینده کشور دومینیکا حاضر نبود، سفارت انگلستان قادر به انجام امور متقاضی می باشد. در صورت تعدد تابعیت های مختلف از سوی متقاضیان این امر به کشور محل تولد اطلاع داده نمی شود.

راه های دریافت پاسپورت دومینیکا

هر نوزادی که در کشور دومینیکا به دنیا بیاید یا مادر پدر وی در دومینیکا به دنیا آمده باشند تابعیت کشور دومینیکا به فرزند تعلق می گیرد و پاسپورت دومینیکا را دریافت می کند. را های دیگری نیز برای گرفتن پاسپورت این کشور وجود دارد از جمله این راه ها می توان به تصویب قانونی و ازدواج اشاره کنیم.

در تصویب قانونی فردی که زیر 18 سال باشد به صورتی که شهروندیش توسط قانون رسمی شود، تابعیت کشور دومینیکا میگیرد. ازدواج با شخصی که تابع دومینیکا است و  بعد از آن هم به مدت 3 سال اقامت داشته باشد میتواند پاسپورت کشور دومینیکا را بگیرد و فردی که خواهان گرفتن اقامت از طریق ازدواج می باشد باید از شرایطی کع در ادامه مقاله میگوییم پیروی کند و مدارک خواسته شده را ارائه دهد.

اصل و کپی از گذرنامه. سند ازدواج. گواهی اقامت در دومینیکا همسر. مدرک خوردن قسم عقد ازدواج در یک دفتر قانونی. قسم خوردن در دفاتر رسمی. کپی شناسنامه و ترجمه آن؛  فرد مطلقه باید کپی مدرک طلاق و ترجمه  آن را ارائه دهد؛ 2 نفر شاهد. در کشور کانادا نیز تابعیت بر اساس سیستم خاک و خون ارائه می شود، یعنی اگر طفلی در خاک این کشور متولد شود تابعیت و پاسپورت کانادایی دریافت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می کنیم مقاله تولد فرزند در کانادا را مطالعه کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت دومینیکا مدارک و اسنادی مورد نیاز است این مدارک و اسناد شامل هزینه های درخواست گذرنامه دومینیکا با پرداخت 100 یورو به وزارت خزانه دارایی دومینیکا برای بزرگسالان و EC 50 برای کودکان زیر 16 سال عنوان مدرک پرداخت هزینه درخواست دیگر نیازی به گرفتن تمبر برای درخواست گذرنامه نیست، 2 عدد عکس گذرنامه جدید، کپی گواهی تولد اصلی/ یا گواهینامه حقوقی.

باید قبل از اخذ پاسپورت مراحلی را طی کنید. باید فرم درخواست پاسپورت را از اداره مهاجرت گرفته و پر کنید. افراد زیر 16 سال باید به همراه والدین خ

ود فرم فرزند خود را پر کنند. مدت زمان مورد نیاز برای ارزشیابی 2 هفته میباشد اما در مواقع ضروری بلا فاصله یا در 3 روز کاری مورد ارزیابی قرار می گیرد. پاسپورت دومینیکا به مدت 10 سال اعتبار دارد.

به متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور دومینیکا را دارند پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای مهاجرت با مشاورین مهاجرتی مشورت کرده تا بهترین راه برای مهاجرت با توجه به شرایطشان به آن ها پیشنهاد شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *