مهاجرت تحصیلی ژاپن

کار ضمن تحصیل در ژاپن

کار ضمن تحصیل در ژاپن یکی از اصلی ترین مواردی می باشد که دانشجویانی که قصد دارند برای تحصیل به کشور ژاپن مهاجرت کنند آن را در نظر دارند و به فکر آن می باشد. دانشجویان و متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ژاپن و سپس تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند می توانند با کار ضمن تحصیل در ژاپن بخش بزرگی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در ژاپن را پرداخت کنند.

ژاپن یکی از پیشرفته ترین کشور های دنیا و همچنین یکی از قدرت های اقتصادی در دنیا می باشد که در بخش شرقی آسیا در اقیانوس آرام واقع شده است و مردم این کشور به زبان ژاپنی صحبت می کنند. پایتخت کشور مدرن ژاپن توکیو نام دارد و لازم به ذکر است که بیش از صد و بیست و شش میلیون نفر در این کشور زندگی میکنند.

در بخش های بعدی این نوشتار کارشناسان ما شما را با شرایط کار ضمن تحصیل در ژاپن آشنا خواهند کرد.

شرایط کار در کنار تحصیل

کار ضمن تحصیل در ژاپن علاوه بر اینکه باعث کسب درآمد و کاهش هزینه ها می شود، باعث یادگیری زبان ژاپنی و آشنایی با فرهنگ مردم این کشور نیز می شود.

بر اساس قوانین تعیین شده توسط دولت کشور ژاپن در مورد اشتغال دانشجویان خارجی در کنار تحصیل، دانشجویانی که از کشور های خارجی برای تحصیل در دانشگاه های ژاپن به این کوشر مهاجرت می کنند، اجازه ی اشتغال ندارند.

دانشجویان خارجی تنها در صورتی می توانند در کنار دوره های تحصیلی در دانشگاه های ژاپن مشغول به کار شوند که از سازمان مهاجرت ژاپن بتوانند مجوز مربوطه را کسب کنند.

لازم به ذکر است که بعد از کسب مجوز برای مشغول به کار شدن در کنار دوره های تحصیلی در کشور ژاپن، کار دانشجویی نباید با دوره های درسی دانشجویان تداخل داشته باشد و دانشجویان باید در تمام کلاس ها و فعالیت های دانشگاهی حضور داشته باشند.

به یاد داشته باشید که شغل دانشجویان باید پارت تایم باشد و دانشجویان باید به دولت کشور ژاپن ثابت کنند که درآمد کسب شده از کار دانشجویی برای پرداخت هزینه های تحصیل و شهریه استفاده می شود.

بعد از کسب مجوز کاری، دانشجویان می توانند به حداکثر بیست و هشت ساعت در هفته مشغول به کار شوند و رایج ترین مشاغل دانشجویی در کشور ژاپن به چند بخش تقسیم می شوند:

  • کار در رستوران ها.
  • کار در فروشگاه ها.
  • پذیرش هتل.
  • منشی .
  • تدریس خصوصی.
  • مترجمی.

و سایر مشاغل.

برای افزایش تایم کاری، دانشجویان باید مجوز جدید کسب کنند.

کسب مجوز کار دانشجویی

کسب مجوز جهت مشغول به کار شدن به عنوان دانشجو در ژاپن دو حالت دارد:

در حالت اول، دانشجویان می توانند مستقیما بعد از ورود به کشور ژاپن، فرم های مربوطه را کامل کنند و به افسر مهاجرت تحویل دهند تا مجوز کار را کسب کنند.

در حالت دوم، دانشجویان می توانند بعد از ورود به کشور ژاپن و مشخص کردن محل اقامت خود، برای دریافت مجوز کار دانشجویی به سازمان مهاجرت مراجعه کنند.

بعد از کسب مجوز و کاریابی در کشور ژاپن، متقاضیان باید با کمپانی و یا کارفرمای محل کار مربوطه قرارداد رسمی امضاء کنند.

به یاد داشته باشید که کارفرمای دانشجو باید تمامی موارد و جزئیات کار را در قرارداد ذکر کند؛ برای مثال ساعات کاری، نوع فعالیت، شروط کاری، میزان حقوق و سایر موارد اصلی را حتما باید در قرارداد ذکر کند.

اکثر دانشجویان خارجی می تواند روزانه حداکثر هشت ساعت و هر هفته حداکثر بیست و هشت ساعت مشغول به کار پارت تایم شوند.

اکثر متقاضیان و دانشجویانی که برای تحصیل در ژاپن به این کشور مهاجرت می کنند، روش اول را برای کسب مجوز کاری انتخاب می کنند.

برای مطلع شدن از شرایط کار ضمن تحصیل در ژاپن و دانشگاه های کشور ژاپن می توانید با کارشناسان و متخصصان درجه یک و با تجربه ی ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

یافتن شغل مناسب

برای کاریابی در کشور ژاپن، دانشجویان می توانند به روزنامه های، موسسه های مختلف، تارنما های، دفتر های استخدام و سایر موارد مراجعه کنند.

رایج ترین روش های کاریابی در ژاپن به صورت زیر می باشند:

  • مراجعه به دفتر های امور دانشجویی در دانشگاه های.
  • چک کردن آگهی های تلویزیون، روزنامه و وب سایت ها.
  • مراجعه به موسسه ها و دفتر های کاریابی ژاپنی.
  • مشورت با دوستان و آشنایان.

و سایر موارد.

به یاد داشته باشید که در صورتی که برای دانشجویان در حال کار حادثه ای رخ دهد، دانشجویان می توانند از بیمه ی کارگران کار جهت پرداخت هزینه های مربوطه استفاده کنند.

هزینه ی تحصیل و زندگی در ژاپن

مخارج تحصیل و زندگی در کشور ژاپن از سایر کشورهای آسیایی بیشتر می اشد؛ اما نسبت به هزینه های تحصیل و زندگی در کشور هایی چون آمریکا، انگلستان، کانادا و یا سایر کشور های غربی، هزینه های تحصیل در ژاپن بسیار کمتر میباشد.

به طور کلی هزینه های تحصیل در هر کشوری بستگی به خود دانشگاه و خصوصی و یا دولتی بودن دانشگاه دارد و لازم به ذکر است که دانشجویان برای تحصیل در دوره های فوق لیسانس و دکترا در کشور ژاپن باید هر ساله تقریبا پانصد هزار ین پرداخت کنند.

هزینه ی ثبت نام در دانشگاه های ژاپن نیز حدود سیصد هزار ین می باشد و متقاضیان برای شرکت در امتحان های دانشگاه باید از هفده الی سی هزار ین پرداخت کنند.

همچنین هزینه زندگی دانشجویی در شهر های مختلف ژاپن هر ماه از هشتاد و هشت هزار ین الی صد و ده هزار ین می باشد و این هزینه ها شامل اجاره خانه، خوراک، پوشاک، بیمه، تفریحات و سایر موارد کلی میشود.

دانشجویان میتوانند برای اقامت دانشجویی در کشور ژاپن، ساکن خوابگاه های دانشگاهی شوند؛ اما به یاد داشته باشید که برای اقامت در این خوابگاه ها دانشجویان باید هزینه های مربوطه را پرداخت کنند.

کارشناسان ما آماده ی آگاه سازی شما در زمینه ی کار ضمن تحصیل در ژاپن و هزینه زندگی در ژاپن می باشند و لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید برای انجام تمامی امور مهاجرتی خود با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *