مهاجرت تحصیلی ژاپن

شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن

یکی از مهم ترین موارد برای کسب اقامت ژاپن بعد از تحصیل در دانشگاه های این کشور، داشتن اطلاعات درباره شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن می باشد و متقاضیانی و دانشجویانی که از دانشگاه های معتبر کشور ژاپن فارغ التحصیل می شوند، حتما باید از شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن مطلع باشند.

هر ساله دانشجویان خارجی زیادی برای تحصیل در دانشگاه های کشور ژاپن اقدام به کسب روادید این کشور و مهاجرت به کشور ژاپن می کنند و لازم به ذکر است که یکی از دغدغه های آن ها اقامت بعد از تحصیل در کشور ژاپن می باشد.

به دلیل وجود شرایط مطلوب اقتصادی و وجود رفاه اجتماعی در کشور ژاپن، دانشجویان بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود در دانشگاه های این کشور، علاقه ی خاصی به کسب اقامت و زندگی در کشور ژاپن را دارند.

در ادامه شما عزیزان با شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن آگاه خواهید شد.

شرایط کار در ژاپن

در کشور ژاپن فرصت های شغلی مختلفی وجود دارد و هر ساله متقاضیان و افرادی زیادی با روادید کاری وارد این کشور می شوند و پس از مدتی مشخص اقامت و تابعیت این کشور را کسب می کنند.

دانشجویانی که پس از اتمام دوره های تحصیلی خود و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور ژاپن می خواهند در کشور ژاپن ساکن شوند و اقامت این کشور آسیایی را کسب کنند، حتما می بایست از شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن مطلع و آگاه باشند.

نیروی کار در کشور ژاپنی به دو بخش ساده و متخصص تقسیم می شوند و اکثر دانشجویانی که از دانشگاه های معتبر فارغ التحصیل می شوند، به عنوان نیروی کار متخصص شناخته می شوند.

کمپانی های موسسه هایی که نیروی کار داخلی برای کار استخدام کرده اند، به ندرت اقدام به جذب نیروی کار خارجی می کنند؛ اما  با این حال در کشور ژاپن فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد و متقاضیانی که شغل مناسب پیدا می کنند، می توانند به راحتی پس از چند مدت مقیم کشور پیشرفته ژاپن شوند.

همانطور که می دانید ژاپن از قدرت های اقتصادی جهان به شمار می رود و افراد زیادی برای تحقق رویا های خود به این کشور مهاجرت می کنند.

کمپانی های ژاپنی همواره در حال تلاش برای جذ و استخدام نیروی های متخصص می باشند و دانشجویانی که مدارک خود را از با کیفیت ترین دانشگاه های ژاپن کسب کرده اند، در اولویت قرار دارند.

اشتغال در ژاپن

دانشجویانی که در دانشگاه های کشور ژاپن در حال تحصیل میباشند، می توانند به صورت پارت تایم مشغول به کار شوند.

کاریابی در زمان تحصیل و مشغول به کار شدن در کنار دوره های تحصیلی، سابقه ی کاری خوبی برای دانشجو ایجاد میکند و زمینه اشتغال بعد از قارغ التحصیلی در کشور ژاپن برای متقاضیان به وجود می آید.

شغل دانشجویانی که در زمان تحصیل مشغول به کار میشوند، در اکثر مواقع با رشته ی تحصیلی دانشجویان و متقاضیان مرتبط میباشد.

معمولا مشغول به کار شدن دانشجویان خارجی در کشور ژاپن عاملی موثر در کسب اقامت بلند مدت دانشجویی در کشور ژاپن می باشد و متقاضیان میتوانند بر اساس فعالیت خود، یکی از انواع اقامت در ژاپن را کسب کنند.

دانشجویان و متقاضیان بعد از اتمام دوره های تحصیلی و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور ژاپن، در صورتی که شغل مناسب پیدا کنند و با کمپانی ها و موسسه های معتبر و شناخته شده اقدام به عقد و امضای قرارداد های رسمی کنند، می توانند نوع اقامت خود را تبدیل کنند.

شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن با سایر کشور های دنیا متفاوت می باشد و متقاضیان با یافتن شغل مناسب بعد از اتمام دوره های تحصیلی می توانند نوع اقامت خود را از اقامت دانشجویی به اقامت کاری تبدیل کنند و مقیم کشور ژاپن شوند.

اگر قصد دارید از شرایط کسب روادید کاری کشور آسیایی ژاپن به صورت کامل مطلع و آگاه شوید، می توانید به نوشتار مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار که توسط کارشناسان با تجربه ی ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، مراجعه کنید.

کار ضمن تحصیل

دانشجویان دانشگاه های چین می توانند در زمان تحصیل مشغول به کار شوند و برخی از هزینه های خود را با درآمد کسب شده پرداخت کنند؛ اما به یاد داشته باشید که تایم کاری دانشجویان دانشگاه های کشور چین محدود می باشد و این دانشجویان تنها بیست و هشت ساعت در هفته می توانند مشغول به کار شوند.

دانشجویان سال اولی دانشگاه های ژاپن نمی توانند اقدام به کاریابی و کار ضمن تحصیل در کشور ژاپن کنند و لازم به ذکر است که حداقل دو الی سه سال از دوره های تحصیل دانجشویان باید سپری شود تا دانشجویان بتوانند شغل مناسبی برای کسب درآمد بیابند.

در صورتی که دانشجویان بخواهند بیش از بیست و هشت ساعت در هفته کار کنند، باید اقدام به کسب مجوز کنند.

به یاد داشته باشید تمامی جزئیات کاری دانشجو باید در قرارداد ذکر شوند؛ برای مثال تایم کاری، میزان حقوق، وظیفه ها و سایر موارد باید در قرارداد حتما نوشته شوند.

متقاضیان برای مشغول به کار شدن در کشور ژاپن بعد از فارغ التحصیلی، حتما باید از شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن به صورت کامل مطلع باشند.

جهت مطلع شدن از هزینه زندگی در ژاپن و راه های مهاجرت به این کشور می توانید با تعیین تایم قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

شرایط کاریابی در کشور ژاپن

دانشجویانی که در زمان تحصیل موفق به یافت شغل مناسب نمی شوند، می توانند با کسب مجوز شش الی یک ساله، اقدام به کاریابی در کشور ژاپن کنند.

هم در زمان تحصیل و هم پس از اتمام دوره های تحصیلی، ارگان ها و موسسه های مختلفی برای کاریابی وحود دارند و این موسسه های و ارگان ها آماده ی یاری متقاضیان و دانشجویانی می باشند که با دنبال یافتن شغل مناسب هستند.

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی، با یافتن شغل مناسب و مشغول به کار شدن در ژاپن می توانند با گذشت چند سال مقیم همیشگی ژاپن شوند.

به یاد داشته باشید که برای کار کردن در کشور ژاپن، علاوه بر تغییر نوع اقامت، متقاضیان باید از اداره مهاجرت و اداره کار ژاپن مجوز کاری کسب کنند.

تمامی افرادی که بیش از ده سال مقیم کشور ژاپن باشند می توانند اقامت دائمی این کشور آسیای شرقی را کسب کنند.

جهت کاریابی در کشور ژاپن، متقاضیان می توانند از روش های زیر استفاده کنند:

 • مراجعه به دفتر های امور دانشجویی در دانشگاه های.
 • چک کردن آگهی های تلویزیون، روزنامه و وب سایت ها.
 • مراجعه به موسسه ها و دفتر های کاریابی ژاپنی.
 • مشورت با دوستان و آشنایان.

تبدیل اقامت در ژاپن

همانطور که گفته شد، در صورتی که دانشجویان بخواهند به صورت فول تایم در کشور ژاپن کار کنند، باید نوع اقامت خود را تبدیل کنند.

جهت تبدیل وضعیت کاری، دانشجویان می توانند از دو روش نرم افزاری و آزمون استفاده کنند.

برای تغییر وضعیت با روش نرم افزاری، متقاضیان باید به اداره مهاجرت مراجعه کنند و اقامت دانشجویی خود را به اقامت کاری بلند مدت تغییر دهند.

مدارک مورد نیاز برای انجام این امور به چند بخش تقسیم می شوند:

 • ارائه پاسپورت.
 • ارائه کارت اقامت.
 • کامل کردن فرم های مربوطه.
 • پرونده سابقه های تحصیلی و مدارک تحصیلی.
 • مدارک فارغ التحصیلی.
 • عکس (گذرنامه ای).
 • پرداخت هزینه های مربوطه.
 • مدارک و اسناد شناسایی.

با ارائه مدارک مورد نیاز، می توانید نتیججه ی بررسی مدارک خود را از طریق ایمیل دریافت کنید.

به طور کلی اگر قصد دارید به کشور ژاپن و یا سایر کشور های خارجی با اهداف مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا سایر موارد مهاجرت کنید، لازم به ذکر است که همکاران ما آماده ی یاری تمامی هموطنان عزیز می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *