مهاجرت کاری اوکراین

کاریابی در اوکراین

کاریابی در اوکراین

کاریابی در اوکراین معایب و مزایای خاص خود را دارد و نیاز به بررسی دقیق قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه است. موضوعات و مطالبی که در این مقاله توسط اشخاص متقاضی کاریابی در اوکراین مورد  مطالعه قرار می گیرد . در راستای آشنایی و  همچنین  بدست آوردن اطلاعات اشخاص متقاضی کاریابی در اوکراین در رابطه با موضوع کاریابی در اوکراین در سال 2019 می باشد .

در مورد کار در اوکراین

پس در نتیجه در صورتی که این اشخاص  تصمیم خود را مبتنی  برجستجو نمودن  کار در این کشور را دارند و همچنین از موسسات کاریابی در این کشور شناختی ندارند پیشنهاد ما برای  این  اشخاص این می باشد که  اقدام به مطالعه نمودن این مقاله نمایند.هدف ما در نوشتن این مقاله به جز معرفی نمودن موسسات کاریابی در این کشور  که به  صورت کاملا قانونی به فعالیت  می پردازند ، این می باشد که  در راستای آشنایی و معرفی نمودن دیگر مشاغلی که مورد نیاز موسسات کاریابی در اوکراین اشاره نمایم.

بررسی قرارداد کار موجود در کشور اوکراین

اشخاص متقاضی در راستای  کسب نمودن  اطلاعات بیشتر در خصوص موسسات کاریابی در اوکراین قادر به این هستند که با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا و کارشناسان ما از اطلاعات جامعی در این زمینه بهره مند شوید . به صورت کلی در قوانین مربوط به کار  این کشور مثل سایر کشورهای اروپایی سه اصل کلی رعایت می شود که این سه اصل عبارتند از:

  •     اصل اول : قرار داد کاری میبایست به صورت طولانی مدت و همچنین نامحدود باشد
  •    اصل دوم :قرار داد کاری میبایست  به صورت  طولانی مدت و همچنین  ثابت باشد
  •    اصل سوم :قرار داد کاری می بایست  به صورت توافق نامه خاص پروژه ای باشد

لازم به ذکر است که از جمله شروط برای توافق نمودن در راستای احقاق توافق کاری  طولانی مدت و نا محدود این می باشد که  مدت زمان اصولا قید شود و دیگر شرط این می باشد که قرار داد کاری با توافق شفاهی بین طرفین  آغاز شود .

قوانین مربوط به میزان ساعات کاری اوکراین

اوکراین نیز هماهنند سایر کشور ها قوانین دقیقی در خصوص کار و مهاجران دارد. موارد زیر از مهم ترین قوانینی است که مهاجران در این کشور بایستی از آن اطلاع داشته باشند.

  • طبق قوانین کاری این کشور ساعت کاری برای کارمندان به اندازه چهل ساعت در هفته می باشد.
  • در صورتی که ساعت کاری برای اشخاص متقاضی کاریابی در اوکراین که سنشان بین شانزده الی هیجده سال میباشد سی و شش ساعت در  طول هفته در نظر گرفته شده است.
  • میزان دست مزد برای اضافه کاری دو برابر ساعت عادی می باشد که شخص کارفرما  ملزم به باز پرداخت می باشد.
  • از بیست و چهار روز تعطیلی رسمی این کشور کارمندان فقط می توانند از ده روز این میزان استفاده نمایند.
  • میزان مرخصی زنان باردار که شاغل می باشد از هفتاد روز قبل از زایمان اجازه مرخصی دارند.
  • امکان مرخصی برای کارمندانی کارمندانی که فرزند زیر سه  سال دارند در صورتی که  تقاضا مرخصی نمایند پذیرفته می شود.

بررسی شرایط دست مزد و حقوق کارمندان کشور اوکراین

در این کشور پرداخت حقوق به صورت ماهیانه انجام می شود که امکان پرداخت برای دوبار در ماه هم وجود دارد.دلازم به ذکر است با این که می دانیم که تبعیض بین کارکنان زن و مرد در این کشور وجودو ندارد .اما درصورتی که یک کارمند زن پس از به دنیا آمدن فرزند خود  تصمیم بگیرد به  کاربازگردد  اولویت برای شخص کارفرما با پذیرش مردان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *