مهاجرت کاری اسپانیا

کاریابی در اسپانیا

کاریابی در اسپانیا

به منظور مهاجرت به کشورهای اروپایی راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها مهاجرت از طریق ویزای کار است. اسپانیا بنا به دلایلی در میان مردم ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است و ایشان به دنبال کاریابی در اسپانیا هستند تا از این طریق راهی اسپانیا شوند. در مقاله ی پیش رو در رابطه با اشتغال در اسپانیا و شرایط کاریابی در این کشور اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

 شرایط کار در اسپانیا

در صورتی که شهروند کشور های اتحادیه ی اروپا نیستید، برای کار در کشور اسپانیا نیاز به ویزای کار و اجازه ی اقامت در این کشور دارید. برای اینکه بتوانید ویزای کار کشور اسپانیا را بدست آورید باید قبل از عزیمت به این کشور نسبت به یافتن شغل اقدام کنیم. در راستای یافتن شغل در کشور اسپانیا راه های فراوانی وجود دارد اما پیش از معرفی این راه ها باید به این نکته نیز اشاه کنیم که نرخ بیکاری در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار بالاست.

با توجه به شرایط ویژه کاریابی در قاره اروپا، شانس شما برای کاریابی در این کشور بسیار کم است. در صورتی که به زبان اسپانیایی تسلط ندارید، فرصت های شغلی در بخش های آموزش زبان انگلیسی و صنعت توریسم نیز برای شما موجود است. با این حال تسلط به زبان اسپانیایی شانس شما را برای یافتن یک شغل مناسب افزایش می دهد.

کار شهروندان غیر اروپایی

شهروندان کشورهای غیر اروپایی در صورتی که در کشور اسپانیا شاغل هستند، می توانند خانواده ی خود را نیز به کشور اسپانیا منتقل کنند. اعضای خانواده می توانند یک سال در کنار یک دیگر باشند و پس از آن باید ویزای خود را تمدید کنند. برای اعضای خانواده که بیش از 18 سال سن دارند، محدودیت کاری وجود ندارد و آن ها بدون نیاز به اخذ اجازه ی کار می توانند در خاک اسپانیا کار کنند.

موسسات کاریابی در اسپانیا

در اولین اقدام از www.expatica.com/new/es/jobs دیدن کنید. این وبسایت یکی از بهترین و موثرترین وبسایت ها برای کاریابی در اسپانیا برای نیروهای کار خارجی است. شما در این سایت می توانید برای یافتن کار به زبان های انگلیسی و چند زبانه اقدام کنید.

اویرس و کاریابی در اسپانیا

در صورتی که شهروند هر یک از کشور های اتحادیه ی اروپا هستید می توانید برای کاریابی از سرویس اشتغال اروپایی استفاده کنید.  این وبسایت به شما کمک می کند تا در کشور های اروپایی شغل مورد نظر خود را بیابید. شما می توانید رزومه ی کامل خود را در این سایت بارگذاری کنید و به صورت قانونی در کشور های اروپایی کار مناسب بیابید.

سرویس های کاریابی عمومی

سرویس های کاریابی عمومی اطلاعات دقیقی در رابطه با جاهای خالی، دوره های کارآموزی و توصیه های مهم در رابطه با کاریابی در خود جای داده است. شما همچنین می توانید از طریق www.empleate.gob.es/empleo که یک وبسایت کاریابی دولتی است نیز برای یافتن شغل اقدام کنید.

وب سایت های مهم کاریابی در اسپانیا

علاوه بر راه هایی که گفته شد، وبسایت های مختلفی نیز در اسپانیا وجود دارد که به کمک آن ها می توان جهت کاریابی در اسپانیا از آن ها استفاده کرد. وب سایت هایی جهت کاریابی فارغ التحصیلان:

 • www.iagora.com/?lang=en
 • http://www.eurograduate.com
 • www.primerempleo.com

در صورتی که می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید می توانید از وبسایت های زیر دیدن کنید:

 • www.thinkspain.com/jobs-spain
 • www.expatica.com/new/es/jobs
 • www.jobs.theguardian.com/jobs/spain

جهت یافتن کار به زبان اسپانیایی نیز می توانید از وبسایت های زیر دیدن کنید:

 • www.indeed.es
 • www.oficinaempleo.com
 • www.infojobs.net/home/index.xhtml
 • www.infoempleo.com
 • www.monster.es
 • www.bebee.com/jobs

کاریابی از طریق رادیو و تلویزیون

برخی شبکه های رادیو و تلویزیون اسپانیا نسبت به ارائه ی شغل دراسپانیا اقدام می کنند. یکی از مشهورترین این برنامه ها، Aqui hay trabajo است. این برنامه روزهای دوشنبه تا جمعه از شبکه دوم اسپانیا پخش می شود.

شبکه ارتباط فردی

یکی دیگر از روش های کاریابی در اسپانیا، استفاه از قدرت زبان و برقراری ارتباط با دیگران است. در صورتی که می توانید زنجیره ای از دوستان اسپانیایی داشته باشید، شانس شما برای یافتن کار در کشور اسپانیا نیز افزایش می یابد. در صورتی که شما در اسپانیا نیستید یا دوستان و خویشاوندان شما در اسپانیا حضور ندارند، می توانید از طریق وب سایت linkedin دامنه ی دوستان خود در اسپانیا را افزایش دهید.

کاریابی از طریق یافتن کارفرما

گاهی لازم است تا خودتان شخصا وارد عمل شوید. برای این کار باید یک کارفرمای خوب پیدا کنید. شما می توانید رزومه ی تحصیلی و کاری خود را برای کارفرمایان مختلف در کشور اسپانیا ارسال کنید. از طریق ایمیل و یا تلفن نیز وضعیت خود را پیگیری کنید. شما همچنین می توانید وبسایت شرکت های مختلف را نیز جستجو کنید و روزمه ی کاری خود را برای آن ها ارسال کنید. برای این که در این سایت ها بتوانید جاهای خالی برای استخدام را بیابید می توانید کلمه های Ecursos Humanos (نیروی انسانی)، empleo (استخدام) یا trabaja para nosotros (برای ما کار کنید) را جستجو کنید.

دوره های کارآموزی، انترنی و کار داوطلبانه در اسپانیا

شما می توانید برای در دوره های کارآموزی در کشور اسپانیا نیز اقدام کنید. این دوره ها برای بدست آوردن تجربه بسیار مناسب است و شانس شما برای بدست آوردن یک شغل دائمی را نیز افزایش می دهد. در صورتی که 17 تا 30 ساله هستید نیز می توانید در کارهای داوطلبانه شرکت کنید. در این صورت شما حقوقی دریافت نمی کنید و تنها هزینه های بیمه و خوراک و مبلغ بسیار کمی را دریافت خواهید کرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در اسپانیا

اخذ ویزای کار در کشور اسپانیا یک پروسه ی زمان بر است. پس از آنکه توانستید یک شغل مناسب برای خود بیابید می توانید برای ویزای کار اقدام کنید. جهت دریافت ویزای کار باید مدارک زیر را به سفارت یا کنسولگری اسپانیا ارائه دهید؛

 • کلیه ی مدارک مالی که از طرف کارفرما پس از تایید شما از کشور اسپانیا برای شما ارسال شده است.
 • شماره ثبت مالی کشور و شماره ثبت تامین اجتماعی
 • معرفی نامه ی شرکت و شرح فعالیت های آن
 • گواهی سلامت جسمانی و روانی که مورد تایید سفارت باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن به زبان اسپانیایی
 • ارائه ی اصل و کپی پاسپورت
 • سه قطعه عکس در سایز پاسپورت با پس زمینه سفید مربوط به شش ماهه اخیر

موارد مربوط به اقامت اسپانیا و هزینه زندگی و تحصیلی در اسپانیا جز مواردی است که متقاضیان باید در مورد آن مطلع شوند. کاریابی در اسپانیا یک پروسه زمان بر است و اخذ ویزای کار از کشور اسپانیا دست کم به 6 ماه زمان نیاز دارد. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا بیش از 15 % است و شرایط اشتغال در کشور های اروپایی برای شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز به گونه ای است که شرایط  کاریابی در اسپانیا را دشوار می کند. در قاره ی اروپا فرصت های شغلی مناسب تری نیز برای شما وجود دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *