مهاجرت تحصیلی اسپانیا

اقامت پس از تحصیل در اسپانیا

اقامت پس از تحصیل در اسپانیا

با چه شرایطی دانشجویان میتوانند اقامت پس از تحصیل در اسپانیا را اخذ نمایند؟ همواره دانش آموزانی و دانشجویانی که موفق به اخذ اقامت تحصیلی در کشورهای مختلف میشوند هموراره نگران وضعیت اقامت دوران پس از تحصیل خود میباشند و به دنبال راه کاری برای عوض کردن اقامت تحصیلی خود به نوع دیگری از اقامت میباشند. از رایج ترین اقدامات برای برطرف ساختن این دغدغه گرفتن ویزای کاری به جای ویزای تحصیلی میباشد. برای امر اقامت پس از تحصیل در اسپانیا در نخستین مرحله باید موفق به یافتن کار مناسب و کارفرمایی باشیم تا بر حسب در خواست وی بتوانیم به شغل مورد نظر خود دست یابیم.

در نظر داشته باشید که در خواست کارفرما به هیچ وجه مسئله کم اهمیتی نمیباشد. وشرط لازم برای اخذ اقامت کشور اسپانیا میباشد .با در نظر گرفتن وضعیت نابه سامان مالی و اقتصادی کشور اسپانیا حدس این مسئله که میزان ایجاد شغل در در این کشور رو به کاهش میباشد اصلا کار سختی نیست وطبیعتا این امر موجب دشواری هایی به مراتب سخت تر نصبت به گذشته در امر پیدایش شغل در این کشورشده است. پس نتیجه باید گرفت که اخذ اقامت کاری بعد از اقامت پس از تحصیل در اسپانیا اصلا کار آسانی نمیباشد.اما امکان این امر وجود دارد.

اقامت پس از تحصیل در اسپانیا با ازدواج

برای امر اقامت پس از تحصیل در اسپانیا از جمله دیگر این روش ها میتوان به روش ازدواج نمودن با یک شخص که دارای تابعیت اسپانیا میباشد هست اشاره نمود البته بدین شرط که این شخص موفق به اخذ کارت اقامت خود پس از گذشتن یک سال شده باشد. راه دیگر برای امر اقامت پس از تحصیل در اسپانیا بدین صورت میباشد که الزاما دانشجو به تحصیل خود در این کشور پایان دهد و دیگر شرط لازم این میباشد که دانشجو به راحتی بتواند به زبان این کشور صحبت کند. در نهایت و پس از بر طرف کردن این شرایط و پس از یافتن شغل مناسب دانشجو میتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری تغیر دهد.

شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا

اشخاصی که کشورشان جز منطقه اقتصادی اروپا یا کشورشان جز اتحادیه اروپا باشد البته به جز شهروندان با ملیت کرواسی تا تاریخ سی ژوئن سال 2020 حتی در صورت نداشتن اجازه کار میتوانند به اقامت در این کشور کار کردن در این کشور ادامه دهند. البته توابع سویس هم با این که جز این اتحادیه و منطقه اقتصادی نمیباشند شرایط کار کردن در کشور اسپانیا را دارند . شرط دیگر برای کار در اسپانیا شرط حداقل سن متقاضی میباشد که میبایست شخص متقاضی بیشتر از هیجده سال سن داشته باشد.

البته این شرط برای افرادی که به صورت خو اشتغال به اشتغال میپردازند بیشتر از 16 سال میباشد. ودر این گونه مشاغل شخص کار فرما و پیمانکار الزاما باید از جانب شخص متقاضی کار در اسپانیا در خواست دهند پس در نتیجه پس از طی این مراحل شخص متقاضی کار با یک پیشنهاد کار و یک قرار داد کار مواجه میشود. پس از طی این مراحل شخص متقاضی فقط برای یک سال مجوز کار کردن دارد ولی در صورتی که شرایط و ویژگیهای لازم را داشته باشد شخص متقاضی میتواند این مدت را تمدید کند و پس از 5 سال حضور در این کشور شخص متقاضی شرایط اخذ اقامت دائم را خواهد داشت. مقاله ویزای کار اسپانیا نیز در این خصوص به شما کمک خواهد نمود

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اسپانیا

برای تغیر دادن ویزای تحصیلی و تبدیل این نوع ویزا به ویزای کاری دانشجو میبایست کلیه وظایف تحصیلی خود را از جمله امور مربوط به تحصیل وامور مربوط به پژوهش خودرا به صورت کامل انجام دهد و همچنین دانشجو و دانش آموز سوئ پیشینه و هیچ گونه پرونده کیفری نداشته باشد. شرط دیگر این میباشد که دانشجو و دانش آموز در طول دوران تحصیل از موسسات کشور اسپانیا که چه به صورت خصوصی چه به صورت دولتی اداره میشوند هیچ گونه یارانه و یا کمک مالی دریافت نکرده باشد.

همانطور که ذکر شد شرط لازمه قرار داد کاری در کشور اسپانیا وجود یک قرار داد معتبر که فی مابین کار گر وکارفرما امضا شده میباشد. به صورتی که این این قرارداد متضمن این باشد که فعالیت کارگران به صورت ادامه دار و مستمر باشد و در حین مدت کار دارای مجوز اقامت و مجوز کاری به همراه داشته باشند و اقدام به ارسال آن نمایند کلیه قرا داد های کاری باید مطابق قانون کار، به روز باشد ودر صورتی که کار مد نظر به صورت تمام وقت نمیباشد میبایست درآمد این کار پاره وقت به اندازه حداقل دستمزد کار تمام وقت مقرر در قانون کار فعلی باشد.

امکان اخذ اقامت اسپانیا

هر دانشجو و دانش آموز میتواند بعد از مدت پنج سال اقامت پیوسته در کشور اسپانبا در خواست اقامت دائم خود را ارائه دهد . ویا اگر دارای کارت آبی دیگر کشورهایی که به عضویت اتحادیه اروپا در آمده اند باشند ودر این کشورها به مدت پنج سال زندگی کرده باشند میتوانند برای اقامت دائم خود اقدام نمایند. حق اقامت بلند مدت و نا محدود در این کشور به دانشجویان و دانش آموزان حق شهروندی و مجوز کار کردن به انداره و مانند شهر وندان اسپانیایی را میدهد.

هر دانشجو و دانش آموز میتواند یه شرط این که به مدت ده سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد ملیت این کشور را به دست آورد. البته از طرق دیگر هم میتوان ملیت کشور اسپانیا را به دست آورد که عبارتند از: ازدواج کردن بایک شهروند اسپانیایی که میتواند پس از سپری کردن فقط یک سال از تاریخ ازدواج منجر به اخذ ملیت برای شخص متقاضی شود که در این صورت دیگر نیازی به سپری کردن مدت ده ساله نیست و تا یک سال کاهش میابد. که البته این نکته لازم به ذکر است که دراین صورت از اخذ اقامت شخص ملزم به از دست دادن تابعیت ماقبل خود میباشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله کار در اسپانیا را نیز مطالعه نمایید.

اقامت پس از تحصیل در اسپانیا برای والدین

یا اگر والدین شخص دارای ملیت اسپانیایی باشند حتی اگر بیرون از این کشور متولد شده باشند. فرزند حاصل از این زوج دارای ملیت اسپانیایی میتواند ملیت این کشور را از این طریق اخذ نماید. اگر شما هم با خواندن این مقاله و آشنایی با شرایط چگونگی اخذ اقامت پس از تحصیل در اسپانیا متمایل به تحصیل در این کشور که در نهایت میتواند منجر به اخذ اقامت کاری و اقامت دائم شما در این کشور شود، هستید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره حضوری و غیر حضوری با وکلا و مشاورین زبده و مجرب موسسه سفیران سروش سعادت از اطلاعات بیشتری بهره ببرید.

یک دیدگاه برای “اقامت پس از تحصیل در اسپانیا

  1. رها گفت:

    برای اقامت دائم از طریق تحصیل چه رشته هایی بهتر اقدام کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *