مهاجرت به کشور فیلیپین

پاسپورت فیلیپین

اعتبار پاسپورت فیلیپین

افرادی که به مدت طولانی به کشور فیلیپین مهاجرت کرده اند و در آنجا زندگی کنند می تواند برای دریافت قانونی پاسپورت فیلیپین اقدام کنند. فیلیپین یکی از کشورهای نادر انگلیسی زبان در قاره آسیا است و این مورد بسیاری را برای زندگی در این کشور زیبا ترغیب می کند. دریافت پاسپورت این کشور تنها در صورت شهروندی فیلیپین امکان پذیر است. جهت اخذ پاسپورت این کشور می باید الزامات خاصی را رعایت کنید در همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در غالب این مقاله به آن پرداخته اند.

فیلیپین یکی از کشورهای متنوع از نظر زبانی است و بیش از 100 زبان مختلف در این کشور صحبت می شود. فیلیپین سیزدهمین کشور پر جمعیت جهان امروز به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و توسعه خود مکانی مناسب برای تجارت می باشد. علاوه بر این هزینه کم زندگی بسیاری را برای زندگی در سنین بالا و گذراندن بازنشستگی خود در این کشور تشویق کرده است.

اعتبار پاسپورت فیلیپین

شاخص جدید گذرنامه هنلی (HPI) که در 7 ژانویه سال 2022 منتشر شده است، نشان می دهد که اکنون دارندگان گذرنامه های این کشور اجازه ورود به 67 کشور و سرزمین، بدون نیاز ویزا را دارند. البته در مقایسه با پاسپورت های کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا، پاسپورت این کشور ارزش چندانی ندارد اما ارزش پاسپورت این کشور با توجه به روابط مثبت با کشورهای دیگر در سال های اخیر بیشتر شده است. طبق این شاخص این کشور از نظر اعتبار و ارزش پاسپورت خود در میان 199 کشور در جایگاه 706 قرار گرفته است.

دارندگان پاسپورت این کشور می توانند به کشورهای مختلف از جمله مالزی، اندونزی، لائوس، برونئی، ایران، تایوان، نپال، کمبوجیه، تایلند، تاجیکستان، سنگال، مراکش، ویتنام، برزیل، کلمبیا، پرو، اکوادور، نیکاراگوئه، کاستاریکا، باربادوس، فیجی، تانزانیا، سریلانکا، میانمار و بسیاری دیگر بدون ویزا سفر کنند.

حق پاسپورت فیلیپین

افرادی که تابعیت این کشور را تحت قانون این کشور بدست می آورند. ممکن است طبق قوانین موجود این کشور از حقوق کاملی مدنی، اقتصادی و سیاسی برخوردار شوند. از جمله این حقوق شامل:

 • حق سفر با گذرنامه
 • حق مالکیت املاک و مستغلات
 • حق شرکت در تجارت و کسب و کار به عنوان یک فیلیپینی
 • حق انجام حرفه شخصی، مشروط بر اینکه مجوز برای انجام چنین عملی از کمیسیون تنظیم مقررات حرفه ای (PRC) یا دادگاه عالی در مورد وکلاء به دست آید.
 • همچنین ممکن است شهروندان دارای تابعیت دوگانه در انتخابات ملی فیلیپین در خارج از کشور برای انتخابات رئیس جمهوری، معاون رئیس جمهور، سناتورها و نمایندگان مطابق مقررات قانون رأی گیری در داخل و یا خارج از کشور رای دهند.

در نمودار زیر میزان مهاجرین در سال های اخیر شرح داده شده است:

آمار مهاجرت به فیلیپین

مزایای اخذ پاسپورت فیلیپین

در اینجا از جمله مزایای اخذ پاسپورت این کشور برای شهروندان و مهاجرین خارجی ذکر شده است.

 • سفر به 67 کشور بدون نیاز به ویزا
 • کار در این کشور بدون نیاز به ویزای کاری
 • تحصیل رایگان در مدارس و موسسات دولتی
 • ورود به حوزه های سیاسی و دولتی
 • امکان اخذ تابعیت دوگانه
 • امکان خرید ملک با مالکیت 100% در این کشور
 • امکان رای و دخالت در امور سیاسی کشور

جهت اطلاع از شرایط کار و زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در فیلیپین را بررسی بفرمائید.

روش های اخذ پاسپورت فیلیپین

جهت دریافت پاسپورت این کشور و حقوق شهروندی این کشور می توان به 2 صورت کلی از این امر برخوردار شد:

 • دریافت پاسپورت این کشور به صورت خودکار
 • دریافت پاسپورت این کشور از طریق درخواست

لازم به ذکر است که دریافت پاسپورت فیلیپین به صورت خودکار فقط از طریق داشتن پدر و مادر تبعه فیلیپینی امکان پذیر است. برای دریافت پاسپورت فیلیپین از طریق درخواست از روش های زیر قابل دریافت است:

 • اخذ پاسپورت فیلیپین از طریق ازدواج
 • اخذ پاسپورت فیلیپین از طریق اقامت بلند مدت
 • اخذ پاسپورت فیلیپین از راه بازنشستگی
 • اخذ پاسپورت فیلیپین از طریق مقامات عالی رتبه

جهت اطلاع از شرایط کار در این کشور مقاله کار در فیلیپین را بررسی بفرمائید.

دریافت پاسپورت فیلیپین به صورت خودکار

دریافت پاسپورت فیلیپین به صورت خودکار به معنی دریافت این پاسپورت طبق قوانین فیلیپین شناخته شدن خودکار یک فرد به عنوان یک شهروند و تبعه فیلیپینی است. لازم به ذکر است که قوانین تولد و ارائه تابعیت خودکار در فیلیپین از طریق خون می باشد. لذا افرادی که از طریق نژاد و خون متعلق به فیلیپین هستند. به عنوان تبعه فیلیپینی شناخته می شوند. آنها به صورت خودکار پاسپورت فیلیپین را دریافت می کنند. لازم به ذکر است برای این کار فرد بایستی دارای یکی از موارد زیر باشد:

 • از یک مادر فیلیپینی به دنیا آمده باشد.
 • پدر فرد تابعیت فیلیپین را داشته باشد.
 • در فیلیپین به دنیا بیاید و تابعیت وی نامشخص باشد.
 • از والدین فیلیپین در خارج یا داخل فیلیپین به دنیا آمده باشد.

لازم به ذکر است چنانچه فرد تابعیت کشور دیگری را پذیرفته باشد. مطابق با قوانین آن کشور مجبور به از دست دادن تابعیت فیلیپین شده باشد می تواند از طریق درخواست مجدد تابعیت و پاسپورت فیلیپین را مجددا با انجام امور اداری و ملزمات بدست بیاورد.

دریافت پاسپورت فیلیپین به صورت خودکار

شرایط کلی اخذ پاسپورت فیلیپین

برای اینکه فرد خارجی به عنوان یک شهروند فیلیپینی شناخته شود باید چندین معیار را رعایت کند. اگر در فیلیپین متولد نشده اید و والدین شما فیلیپینی نیستند. برای درخواست تابعیت و پاسپورت فیلیپین باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 • در روز درخواست بیش از 21 سال سن داشته باشید.
 • حداقل برای یک دوره مداوم 10 ساله در فیلیپین زندگی کرده باشید.
 • از اخلاق خوبی برخوردار باشید. از قانون اساسی فیلیپین حمایت کنید.
 • حداقل 5000PHP (پزو) در املاک و مستغلات، پول داشته باشید یا شغل پر سودی داشته باشید.
 • باید بتواند انگلیسی، فیلیپین یا یکی از زبان های اصلی این کشور را صحبت کنید و تسلط خواندن و نوشتن داشته باشید.
 • اگر متقاضی فرزندان خردسال داشته باشد باید فرزند خود را در مدرسه ای که توسط اداره آموزش و پرورش به رسمیت شناخته شده است، ثبت نام کنند. زیرا تحصیل در فیلیپین برای فرزندان فیلیپینی در مدارس اجباری است.

طرق اخذ پاسپورت فیلیپین

بسته به وضعیت متقاضی، فرد می تواند از 3 راه اصلی برای تبدیل شدن به یک شهروند فیلیپینی و اخذ پاسپورت فیلیپین اقدام نماید. این 3 راه شامل:

 • دادگاه ها: اگر شما یک خارجی هستید که با یک فیلیپینی ازدواج کرده اید، یک روند قضایی به شما اجازه می دهد تا یک شهروند فیلیپینی شوید و پاسپورت فیلیپین را بدست آورید.
 • دفتر وكیل دادگستری: این فرد اختیار دارد كه درخواست ها را برای تابعیت و پاسپورت به تصویب برساند. هزینه پردازش حدود 40000PHP (پزو) است.
 • کنگره: اگر فرد در فیلیپین نقش مهمی داشته باشد و تاثیر به سزایی در کشور داشته باشد. درخواست متقاضی برای دریافت پاسپورت فیلیپین می تواند توسط یک وزیر یا نماینده حمایت شود.

اخذ گدرنامه فیلیپین از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت فیلیپین، ازدواج با یک تبعه فیلیپینی است. افراد خارجی در ابتدا با ازدواج با یک تبعه و شهروند فیلیپینی می توانند اقامت فیلیپین از طریق ازدواج را کسب کنند. ازدواج با یک تبعه فیلیپینی شرایط خاص خود را دارد. این شرایط با توجه به سن متقاضی و زوجین متفاوت می باشد. حداقل سن ازدواج در فیلیپین همچنین 18 سال است. مهاجرین پس از ازدواج در فیلیپین و زندگی مشترک در کشور فیلیپین حداقل به مدت 10 سال می توانند برای دریافت پاسپورت فیلیپین از طریق دادگاه و قضایی اقدام کنند.

لازم به ذکر است فرد در طول این 10 سال بایستی دارای سابقه پاکی باشد. با قوانین این کشور موافق باشد و آن را حمایت کند. مراسم ازدواج در فیلیپین معمولا به 2 صورت مدنی و مذهبی انجام می گیرد. مهاجرین بایستی توجه داشته باشند که طلاق در داخل فیلیپین تقریبا ممنوع است. فقط در صورت شرایط خاصی امکان پذیر است.

اخذ گذرنامه فیلیپین از طریق بازنشستگی

طبق قوانین فیلیپین افرادی خارجی که بیش از 35 سال سن دارند. دارای حقوق بازنشستگی و یا سرمایه اولیه زیادی هستند می توانند اقامت فیلیپین را بدست آورند. در این کشور زندگی کنند. لذا این افراد در صورت اقامت مستمر به مدت 10 سال در فیلیپین و رعایت شرایط دیگر گفته شده می توانند برای پاسپورت فیلیپین درخواست دهند. در جدول زیر نحوه دریافت اقامت فیلیپین از طریق بازنشستگی شرح داده شده است:

افراد بازنشستهسنحداقل مبلغ به دلار
افراد بدون حقوق35 تا 49سپرده $50000
افراد بدون حقوقبیش از 50سپرده $20000
افراد دارای حقوقبیش از 35سپرده $10000 و حقوق ماهانه حداقل $800

تابعیت دوگانه فیلیپین

طبق قوانین فیلیپین به فیلیپینی ها اجازه داده می شود که شهروندان طبیعی یک کشور دیگر باشند تا بتوانند تابعیت فیلیپینی خود را حفظ یا دوباره کسب کنند. پس از به دست آوردن تابعیت فیلیپین، شهروندان از حقوق کاملی مدنی و سیاسی به عنوان یک فیلیپینی برخوردار خواهند بود. لازم به ذکر است اخذ این تابعیت در صورت عدم نقض قوانین تابعیت کشور دیگر می باشد. پاسپورت فیلیپین همیشه جزو دارایی جمهوری فیلیپین است. تغییر، دستکاری یا نابودی پاسپورت ممنوع است. هرگونه تغییر غیرمجاز، گذرنامه را فاقد اعتبار و مجازات هایی را همراه خواهد داشت. استفاده از پاسپورت فیلیپین به عنوان وثیقه خلاف قانون است. به طور خودکار گذرنامه باطل می شود. اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست گذرنامه باید درست و صحیح باشند. مدارکی که ارائه می شود باید کامل و معتبر باشد. طبق قانون، اظهارات دروغین در فرم درخواست گذرنامه، ارائه اسناد جعلی دارای مجازات قانونی است.

چنانچه قصد مهاجرت به فیلیپین یا کشورهای مختلف در جهان را دارید می توانید از آرشیو کامل سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید و همچنین برای دریافت مشاوره تخصصی از متخصصین زبده این مجموعه که در تلاش اند راه را برای مهاجرت آسان شما هموار کنند بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

3 دیدگاه برای “پاسپورت فیلیپین

 1. رضا گفت:

  سلام
  ممنون از توضیحات بسیار کافی شما
  چند سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدید
  من میخوام به فیلیپین مهاجرت کنم ، حالا یا مانیل یا پالاوان یا شهرهای دیگه
  تخصص آنچنانی ندارم اما میتونم مبالغی که نوشتید رو سرمایه گذاری کنم
  من اگر تصمیم به راه اندازی صنف یا شغلی نداشته باشم میتونم با همون مبلغ سرمایه گذاری که به بانک میدیم اقامت بگیرم ؟
  اگر زمانی تصمیم به راه اندازی شرکت سیاحتی و سفری یا بار یا هر شغلی بگیرم میتونم اون مبلغ رو بگیرم و کار راه بندازم ؟
  اگر زمانی تصمیم به لغو اقامت داشته باشم این مبلغ رو به من برمیگردونن ؟
  اگر با یه فیلیپینی ازدواج کنم بعد از چند سال میشه طلاقش داد و آیا بعد از طلاق اقامت باطل میشه ؟
  هزینه خرید یه خونه نرمال که بشه با آرامش و رفاه نسبی توی یه منطقه معمولی زندگی کرد چقدر هست ؟
  اگر من ۴۰ درصد یه خونه رو بخرم خودم اجازه سکونت توی اون خونه رو دارم ؟
  میشه بدونم به صورت خیلی متوسط هزینه ماهانه زندگی توی فیلیپین چقدر هست ؟ نه به صورت لاکچری نه فقیرانه …
  و البته هزار تا سوال دیگه چون من واقعا تصمیم قطعی به مهاجرت دارم

  1. صادقی گفت:

   ضن سلام و عرض ادب خدمت شما.
   لطفا برای مشاوره با شماره 021910032320 تماس بگیرید. باتشکر

  2. صادقی گفت:

   با سلام در خصوص مشاوره در باب شرایط مهاجرت و زندگی با موسسه ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *