مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » نروژ » ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژنروژ کشوری در شمال اروپاست که در نیمه غربی اسکاندیناوی قرار دارد. تقریبا نیمی از ساکنین این کشور در جنوب غربی منطقه در اطراف اسلو پایتخت آن زندگی می کنند. حدود دو سوم نروژ کوهستانی است و از خطوط ساحلی بسیار سخت و دندانه دار تشکیل شده است. این کشور زیبا مناظر فوق العاده چشم نوازی دارد و توریست های بسیاری برای دیدن این کشور کوچک و دوست داشتنی کشورشان را به مقصد نروژ ترک می کنند برای سفر به نروژ  باید ابتدا ویزای توریستی نروژ را تهیه کنیم و نحوه درخواست آن را بدانیم لذا اگر قصد اخذ ویزای توریستی نروژ و  بازدید از این کشور زیبا را دارید به شما پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با مراحل دریافت ویزای توریستی نروژ بیشتر آشنا کنیم

بسته به هدفی که از سفر به نروژ خواهید داشت ویزاهای مختلفی در این زمینه وجود دارد. اینکه در حال برنامه ریزی برای سفر توریستی، تحصیلی یا کاری به نروژ هستید باید بر همین اساس برای گرفتن ویزای توریستی نروژ اقدام کنید. از سال 2001 که نروژ به عضویت کشورهای عضو شنگن در آمد می توان برای این کشور نیز درخواست ویزای شنگن نمود. در سال 2017 مجموعا 182 هزار نفر از 196 هزار ویزای شنگن نروژ را دریافت کردند و نرخ رد شدن ویزا در این سال فقط 5.7 درصد بود.

چه کسانی به ویزای توریستی نروژ احتیاج دارند؟

شهروندان کشورهای عضو شنگن می توانند تا 90 روز در نروژ بدون درخواست ویزا اقامت کنند. این امتیاز در مورد اتباع خارجی که دارای مجوز اقامت در یکی از کشورهای عضو شنگن هستند نیز اعمال می شود.  اگر شهروند کشورهای عضو شنگن هستید می توانید در یک بازه 180 روزه به مدت 90 روز بدون ویزا در نروژ بمانید و این بدین معناست که بعد از 90 روز اقامت نمی توانید تا زمانی که بازه زمانی 180 روزه به پایان نرسیده دوباره به نروژ بازگردید و مسئولیت رعایت این مسئله با شماست. همه کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا و کشورهایی که عضو لیست ویزا مثبت هستند و به عنوان فهرست سفید شنگن شناخته می شوند و شهروندانشان نیازی به ارائه ویزا برای ورود به قلمرو کشورهای اتحادیه اروپا ندارند حداکثر مهلتی که می توانند بدون ویزا در آن کشور باقی بمانند 90 روز است.

 

مدارک کلی برای درخواست ویزای نروژ

در اولین مرحله باید فرم درخواست ویزا (ویزای توریستی نروژ) را دانلود نمایید و آن را به طور کامل و با صداقت تمام تکمیل نمایید. همچنین می توانید  فرم درخواست ویزای شنگن نروژ را به صورت الکترونیکی پر کنید و سپس از آن یک نسخه کپی نمایید. دو قطعه عکس نیز باید ضمیمه آن شود. عکس ها باید اخیرا انداخته شده باشد و کل صورت در آن پیدا شود. همچنین پس زمینه آن باید سفید باشد

 

گذرنامه شما باید حداقل تا 3 ماه پس از تاریخ بازگشت اعتبار داشته باشد. از موارد دیگری که برای گذرنامه باید به آن دقت نمود این است که باید حداقل دو صفحه خالی در پاسپورت وجود داشته باشد.

یک کپی از بلیط بازگشت خود تهیه کنید. البته توصیه می شود که در صورت عدم نیاز قبل از صدور ویزا نسبت به خرید آن اقدام نکنید مگر آنکه از شما خواسته شود

داشتن تایید بیمه مسافرتی که نشان دهد تا سقف 30 هزار یورو در نروژ و سایر کشورهای عضو شنگن اعتبار دارد

نامه ای حاوی هدف از سفر به نروژ و برنامه سفر تهیه کنید

رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از نروژ

اثبات محل اقامت برای تمام مدت اقامت در نروژ

اثبات وضعیت اجتماعی مانند گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزند، گواهی مرگ همسر

تمکن مالی: اثبات داشتن تمکن کافی برای مدتی که در نروژ اقامت دارید. یک تبعه خارجی که قصد ورود به نروژ را دارد زمانی که در کنسولگری یا سفارت برای درخواست ویزای نروژ اقدام می کند باید حداقل 500 NOK  معادل 53.34 €  داشته باشد. با این حال این رقم به طور رسمی در جایی ثبت نشده و به طور معمول این مبلغ پرونده به پرونده ممکن است متفاوت باشد

زمان مورد نیاز برای صدور ویوزا

به طور معمول پروسه دریافت ویزا در هر جایی از دنیا بین 2 روز تا 15 روز از سفارت یا کنسولگری بسته به کنسولگری که ما از آن اقدام می کنیم و اینکه ازدحام مردم چقدر باشد طول می کشد.

مدت اعتبار ویزای توریستی نروژ (شنگن) چه قدر است؟

حداکثر مدت اقامت که با موافقت نامه شنگن تعیین شده است در یک بازه زمانی 180 روزه 90 روز است

هزینه های مربوط به درخواست ویزای شنگن یا ویزای توریستی نروژ:

هزینه های مربوط به درخواست ویزای شنگن، شامل هزینه ویزا در سفارت یا کنسولگری مربوطه که در هنگام تقاضا پرداخت می شود است که در ذیل آن را شرح داده ایم :

 

 انواع ویزای شنگنهزینه به یوروهزینه به دلار
 بزرگسال60 یورو70 دلار
کودکان بین 6 تا 12 سال35 یورو41 دلار
کودکان زیر 6 سالرایگانرایگان
دیپلمات ها، افراد اداری و رسمی که با اهداف رسمی سفر می کنندرایگانرایگان
اعضای خانواده عضو اتحادیه اروپارایگانرایگان
دانش آموزان و معلمان همراه در یک سفر از طرف مدرسهرایگانرایگان
محققانی که برای انجام تحقیقات علمی سفر می کنندرایگانرایگان
شهروندان گرجستان، کوزوو، روسیه و اوکراین35 یورو41 دلار

 

با وجود اینکه این هزینه ها ثابت و غیرقابل تغییر هستند اگر اعضای شنگن تصمیم دیگری اتخاذ کنند ممکن است برخی از انواع آن از پرداخت هزینه معاف شوند.  هزینه های ویزا برای افراد زیر 25 سال شرکت کننده در سمینارها، کنفرانس ها، رویدادهای ورزشی، فرهنگی و یا آموزشی که توسط سازمان های غیر انتفاعی برگزار می شود استثنا است و تصمیم گیری در مورد آن بر اساس روابط آن رویداد صورت می گیرد.

در این مقاله کوشیده ایم تا شما را با ویزای توریستی نروژ و نحوه درخواست این ویزا بیشتر آشنا کنیم همچنین در رابطه با میزان اعتبار این ویزا و هزینه های آن سخن گفتیم امیدواریم مطالب مفیدی در این زمینه در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده باشیم در پایان صمیمانه از شما عزیزان دعوت می کنیم تا در خصوص کسب ویزای نروژ و نحوه اقدام برای آن، همچنین در مورد انواع روش های مهاجرت با کادر مجرب وکلای مهاجرت در موسسه ما تماس حاصل فرمائید تا بهترین و مناسب ترین راه های قانونی مربوط به مهاجرت و اقامت را در اختیارتان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *