ویزای مسافرتی نروژ

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد سفر به کشور نروژ را دارند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای توریستی نروژ انجام دهند. با توجه به اینکه متقاضیان ایرانی برای ورود به خاک این کشور نیاز به ویزا دارند بهتر است پیش از انجام اقدامات لازم و تصمیم گیری برای سفر اطلاعات کاملی در رابطه با ویزای توریستی نروژ به دست آورند.

کشور نروژ در شمال قاره اروپا جای گرفته است، شهر اسلو مهمترین شهر این کشور بوده که به عنوان پایتخت نروژ نیز شناخته می شود. تقریبا نیمی از جمعیت کشور نروژ در منطقه جنوبی غربی و در اطراف شهر اسلو زندگی می کنند. این کشور زیبا دارای مناظر زیبا و چشم نوازی می باشد، به همین جهت هر ساله متقاضیان زیادی به قصد سفر و گردش در این شهر زیبا وارد کشور نروژ می شوند. با توجه به افزایش درخواست و سوالات متداول کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند به بررسی شرایط اخذ ویزای توریستی نروژ بپردازند. اگر شما نیز قصد سفر و گردش در این شهر زیبا را دارید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

انواع ویزای نروژ

متقاضیانی که با هدف گردش، دیدار با اعضاء خانواده و یا بررسی کشور نروژ جهت مهاجرت و اقامت به این کشور سفر می کنند باید ویزای توریستی نروژ را دریافت کنند. ویزای توریستی نروژ یکی پر مخاطب ترین انواع ویزا می باشد. ویزای توریستی نروژ در انواع مختلف و با توجه به شرایط شما صادر می شود.

 • ویزای ترانزیت: کشور نروژ در حوزه شنگن قرار گرفته است، حال فرض کنید که می خواهید بین 2 کشور که در حوزه شنگن نمی باشد سفر کنید. حتی ممکن است هواپیما نیاز به سوخت گیری داشته باشد یا نیاز باشد متقاضی خط هوایی خود را تغییر دهد. بدین منظور لازم است فرد ویزای ترانزیت را دریافت نماید.
 • ویزا کوتاه مدت توریستی نروژ: با دریافت ویزای کوتاه مدت توریستی متقاضی می تواند به مدت 3 ماه در کشور نروژ اقامت داشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که بازه زمانی اقامت شما می تواند با توجه به نظر افسر سفارت کم یا زیاد شود.
 • ویزای بلند مدت توریستی نروژ: این ویزا بیشتر توسط والدین افرادی دریافت می شود که در کشور نروژ اقامت دارند. با دریافت این ویزا متقاضیان می توانند به مدت 5 سال به کشور نروژ رفت و آمد داشته باشند. پس از پایان اعتبار 5 ساله ویزا فرد باید به کشور خود بازگردد و اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا توریستی بلند مدت انجام دهد.
 • ویزا مولتی کشور نروژ: اعتبار این ویزا 10 ساله می باشد، متقاضیان با دریافت این ویزا می توانند باید بعد از 90 روز اقامت در کشور نروژ از این کشور خارج شده و دوباره به این کشور بازگردند.

نحوه اخذ ویزای توریستی نروژ

برای دریافت ویزا توریستی نروژ متقاضیان باید به سفارتخانه یا کنسولگری کشور نروژ مراجعه نمایند و با ارائه مدارک ذیل درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای توریستی نروژ اعلام نمایند. این مدارک عبارتنداز:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر، اعتبار پاسپورت باید تا حداقل 90 روز پس از تاریخ بازگشت باشد همچنین در پاسپورت باید 2 صفحه خالی وجود داشته باشد
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای توریستی نروژ و ارائه رسید آن (هزینه اخذ ویزای توریستی برای افراد بالا 12 سال بین 80 تا 120€ (یورو) می باشد)
 • ارائه مدارکی از رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور نروژ
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • فتوکپی از مدارک شناسایی
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه تاییدیه بیمه مسافرتی
 • هدف از سفر و برنامه سفر به کشور نروژ
 • ارائه مدارکی از محل اقامت در کشور نروژ

نحوه اخذ ویزای توریستی نروژ

نحوه دریافت وقت از سفارتخانه کشور نروژ

برای ارائه مدارک به سفارتخانه یا کنسولگری کشور نروژ باید اقدامات لازم را در جهت اخذ وقت انجام دهید. بدین منظور لازم است کانفرم شما توسط سفارتخانه تایید شود. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای دریافت وقت لازم است مدارکی را ارائه نمایند و مبلغی را بپردازند. آدرس سفارتخانه کشور نروژ در تهران: فرمانیه (لواسانی)- خیابان سنبل، پلاک 54

مدت صدور ویزای توریستی نروژ

جهت دریافت وقت از سفارتخانه کشور نروژ باید بین 6 تا 8 هفته زودتر از تاریخ سفر اقدامات لازم را انجام دهید. پس از دریافت وقت مصاحبه از سفارتخانه و اعلام درخواست بین 2 تا 4 هفته زمان لازم است تا درخواست شما توسط افسر مربوطه بررسی شود و تصمیم خود را ابلاغ کند. در بدترین حالت ممکن است روند بررسی درخواست شما تا 12 هفته به طول بی انجامد. متقاضیانی که قصد سفر به کشور نروژ را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که در زمان نزدیک به تعطیلات درخواست متقاضیان برای سفر افزایش می یابد در نتیجه ممکن است روند بررسی درخواست شما طولانی شود.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص ویزای توریستی نروژ به دست آوردید، برای مهاجرت و اقامت به این کشور روش های گوناگونی وجود دارد که شما می توانید با مطالعه مقالات اقامت نروژ و راه های مهاجرت به نروژ اطلاعاتی در این خصوص به دست آورید. همچنین متقاضیان می توانند طی تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با سفر یا مهاجرت به کشور نروژ دریافت نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *