مهاجرت تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان اجازه اقامت در این کشور به دلیل تحصیل در دانشگاه های یونان است. دانشجویان خارجی نیاز به روادید تحصیلی دارند. روش کلی برای درخواست ویزای دانشجویی از طریق سفارت یا کنسولگری در کشور زادگاه دانشجو است. با این حال، برخی از دانشجویان می توانند درخواست مجوز اقامت مورد نظر خود را در کشور یونان اعلام کنند.

دانشجویانی که برای ورود به یونان به ویزا احتیاج ندارند و می توانند به صورت قانونی وارد خاک این کشور شوند، می توانند در حالیکه در خاک کشور یونان هستند، تا 60 روز اول اقامت درخواست خود را برای کسب مجوز اعلام کنند. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا با شرایط دریافت ویزای تحصیلی یونان به طور کامل آشنا شوید.

اینفوگرافی ویزای تحصیلی یونان

بررسی ویزای تحصیلی یونان 2022

دریافت ویزای تحصیلی یونان برای شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا شهروندان کشورهای ثالث که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور یونان هستند، لازم است. به طور معمول، توصیه می شود دانشجویان 12 تا 14 هفته قبل از شروع برنامه تحصیلی خود، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی یونان کنند. متقاضیان و دانشجویانی که شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند برای دریافت این ویزا باید به سفارت کشور یونان مراجعه کنند و علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز، فرم های درخواست ویزا را به صورت کامل و بدون غلط تکمیل کنند. دانشجویان کشورهای مختلف باید اطمینان حاصل کنند که برای دریافت اطلاعات و جزئیات جدید در مورد روند ویزای تحصیلی یونان با سفارت یا کنسولگری این کشور اروپایی در محل زندگی خود تماس گرفته و درخواست خود را به موقع انجام دهند تا به موقع وارد خاک یونان شوند.

ویزای تحصیلی یونان برای ایرانیان

تحصیل در یونان و اخذ مدرک تحصیلی در این کشور می تواند برای ایرانیان امتیازاتی را به ارمغان آورد. از این رو می توان به وجود مزایای متعدد اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در این کشور پی برد. متقاضیان میتوانند به پشتوانه ویزای تحصیلی یونان به دلیل عضویت این کشور در منطقه شنگن به سایر کشورهای عضو سفر کنند. ویزای تحصیلی یونان برای ایرانیان امکان تحصیل در یونان و اخذ مدرک تحصیلی معتبری را فراهم می کند. اما کار در این کشور در مرحله کاریابی نسبتا دشوار است.

اخذ ویزای تحصیلی این کشور امکان تحصیل و اقامت در این کشور را فراهم می کند. لذا متقاضیان می توانند از امکانات و مزایای عمومی موجود استفاده نمایند. متقاضیان ایرانی بایستی طبق قوانین موجود، روند اخذ را طی کنند. همچنین پس از اخذ ویزا بایستی مهاجرت صورت پذیرد. از این رو بایستی بررسی های لازم قبل از اخذ ویزا انجام شوند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی یونان

دانشجویان کشورهایی که برای ورود به یونان به ویزا احتیاج دارند باید از سفارت یا کنسولگری در کشور مبدا یا محل اقامت خود درخواست کنند. داوطلبانی که می خواهند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند باید نکات مربوطه را در نظر بگیرند.

این نکات عبارتند از:

 • دانشجو نباید شهروند اتحادیه اروپا باشد.
 • دانشجو نباید در 1 سال گذشته وارد خاک یونان شده باشد.
 • دانشجو باید از توان مالی کافی برخوردار بوده و یا از بورس تحصیلی بهره مند شود.
 • دانشجو باید از پوشش پزشکی یا بیمه پزشکی برخوردار باشد.
 • دانشجو باید در یک برنامه تحصیلی در یکی از بهترین دانشگاه های یونان ثبت نام کرده باشد و موفق به دریافت نامه پذیرش شده باشد.

برخی از این شرایط ممکن است بسته به کشور و دانشجو متفاوت باشند. ویزای دانشجویی شنگن اجازه اقامت دانشجویی نیست. دانشجویانی که ویزا دریافت کرده اند باید بعد از ورود خود به کشور یونان، برای دریافت اجازه اقامت اقدام کنند. در ادامه به این موضوع به صورت دقیق تر اشاره خواهیم کرد.

مزایای اخذ ویزای دانشجویی یونان نیز بدین شرح می باشد:

مزایای اخذ ویزای دانشجویی یونان

روند اخذ ویزای تحصیلی یونان

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی یونان برای به دست آوردن آن بایستی مراحلی را طی نمایند. متقاضیان می توانند به پشتوانه اخذ ویزای تحصیلی یونان در کشورهای عضو شنگن به سفر بپردازند. همچنین اقامت برای تحصیل و اخذ مدرک تحصیلی معتبر را نیز به دانشجویان ارائه می کنند. روند اخذ ویزای تpwیلی یونان ذیلا مورد بررسی قرار گرفته است.

روند اخذ ویزای تصحیلی یونان

مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان

دانشجویان و متقاضیانی که شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، برای مهاجرت به یونان از طریق ویزای تحصیلی این کشور باید مدارک و اسناد مورد نیاز را به طور کامل تهیه کنند.

این اسناد عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا برای اقامت طولانی در یونان، کاملاً پر و امضاء شده (فرم درخواست شخص زیر 18 سال باید توسط والدین یا توسط سرپرست قانونی امضا شود.)
 • 1 عکس با اندازه گذرنامه و رنگی (جدید)
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در یونان
 • *گذرنامه معتبر
 • گواهی سوابق کیفری
 • پرونده سوابق تحصیلی
 • پرونده سوابق کاری (تحقیقاتی، پژوهشی، کارآموزی یا غیره)
 • گواهی پزشکی برای اثبات سلامت کامل
 • بیمه پزشکی مسافرتی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • مدرک زبان معتبر (مدرک زبان انگلیسی)

*گذرنامه متقاضی باید دارای اعتبار بیش از 3 ماه از تاریخ پایان اعتبار ویزا داشته باشد. حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد و طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده، دانشجویان و متقاضیان باید نکات مهمی را در نظر داشته باشند و در صورت نیاز، مدارک و اسناد اضافی ارائه دهند.

این نکات و اسناد اضافی عبارتند از:

نکات اسناد اضافی
اسناد ارسالی باید همراه با یک نسخه کپی باشند. نامه ثبت نامه و پرداخت هزینه
کلیه اسناد باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. گواهی وزارت آموزش و پرورش (تایید مدارک)
شرکت در مصاحبه (سفارت) در صورت نیاز اثبات دانش کافی زبان یونانی
در صورت امتناع ویزا هزینه ویزا مسترد نمی شود. اثبات توان مالی کافی (از جمله بورس تحصیلی)

مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان

امتناع ویزای تحصیلی یونان

دلایل مختلفی می توانند موجب عدم موفقیت متقاضیان و دانشجویان خارجی برای کسب ویزای تحصیلی کشور یونان در صورت عدم رعایت مقررات و ارائه اسناد پشتیبان لازم، طبق مقررات ملی یونان، سفارت یونان ممکن است از صدور ویزای تحصیلی یونان خودداری کند. اگرچه دانشجویان حق تجدید نظر در مورد این تصمیم را خواهند داشت، این یک اقدام حقوقی وقت گیر و پرهزینه است که در دادگاه اداری صالح انجام می شود و به همین دلیل توصیه نمی شود. لازم به ذکر است که دانشجویانی که قصد درخواست تجدیدنظر درباره ویزای خود را دارند. دانشجویان حتما باید دلایل کافی داشته باشند و بتوانند وضعیت و شرایط خود را اثبات کنند.

توصیه می شود متقاضیان برای اخذ ویزای یونان با وکلای مجرب در عرصه مهاجرت همکاری به عمل آورند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به پشتوانه کادر مجرب خود توانسته به متقاضیان بسیاری یاری رساند. لذا توصیه می شود برای افزایش شانس موفقیت خود اقدام به همکاری نمایید.

مجوز اقامت دانشجویی در یونان

در طی 15 روز پس از ورود به یونان، دانشجویان باید اقدام به درخواست مجوز اقامت در یونان کنند که معمولا تا پایان دوره تحصیلی معتبر است. بعد از اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان در صورت رعایت شرایط، می توانند مجوز اقامت کاری یونان را دریافت کنند. مشغول به کار و زندگی در این کشور شوند. البته لازم به ذکر است که اقامت بعد از تحصیل در یونان در صورتی امکان پذیر می باشد که دانشجویان موفق به کاریابی در این کشور شوند و یا در یک بخش خاص سرمایه گذاری یا کارآفرینی کنند.

مهم ترین مدارک برای دریافت اقامت دانشجویی در یونان عبارتند از:

 • فرم درخواست مجوز اقامت (امضاء و تکمیل شده)
 • گواهی بیمه پزشکی (صادر شده توسط یک شرکت بیمه پزشکی معتبر)
 • پرداخت هزینه درخواست مجوز اقامت
 • فتوکپی گذرنامه
 • نامه ثبت نام دانشجو با تأیید ثبت نام دانشجو
 • بیانیه بانکی که تأیید می کند دانشجو پول کافی در حساب بانکی برای تأمین هزینه های زندگی دارد.

برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت تحصیلی به سایر کشورهای یونان می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

سوالات پرتکرار در باب ویزای تحصیلی یونان

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب ویزای تحصیلی مطابق با قوانین روز می باشیم:

 • نحوه درخواست ویزای تحصیلی در یونان به چه صورت است؟ دانشجو برای ثبت درخواست ویزای دانشجوی خود باید به سفارت یونان در کشور خود مراجعه کند. در مورد ویزای تحصیلی خود باید از سفارت یونان وقت مصاحبه تحصیلی بگیرند و سپس در روز مصاحبه سفارت خود مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.
 • شرایط اخذ ویزای تحصیلی در یونان چیست؟ فرد برای اجازه تحصیل در کشور یونان نیاز به ویزای دانشجویی دارد که از سفارت دریافت کرده است. برای اطلاعات دقیق تر و به روز تر شما می توانید از وب سایت وزارت امور خارجه از آخرین شرایط اخذ ویزای تحصیلی مطلع شوید.
 • هزینه تحصیل و زندگی در یونان به طور متوسط چقدر است؟ دانشجویان خارجی این کشور هزینه تحصیل در حدود 1500€ تا 9000€ (یورو) را در سال است. اجاره در بسیاری از شهرها می تواند به طور متوسط ​​250€ (یورو) برای یک آپارتمان 1 خوابه هزینه داشته باشد، و خدمات عمومی در حدود 130€ (یورو) در ماه می باشد.
 • تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی چند ساله است؟ تحصیل در یونان برای مقطع کارشناسی به مدت 3 تا 4 سال به طول می انجامد. در برخی از رشته ها همچون رشته های پزشکی به مدت 5 تا 6 سال می باشد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.