مهاجرت تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

نروژ از جمله مرفه ترین کشورهای اروپایی محسوب می­شود. دانشجویان زیادی تلاش بر این دارند تا ویزای تحصیلی نروژ را دریافت نمایند. دانشجویان برای آگاهی بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به نروژ می­توانند باز تجربه های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند. در کشور نروژ شرایط اقتصادی بسیار مناسب می­باشد و از طرفی هم این کشور امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم آورده است.با توجه به شرایط بسیار مناسب زندگی در این کشور افراد زیادی علاقمند  مهاجرت به نروژ هستند. افراد از روشهای مختلفی همچون مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و برخی دیگر از روشها به این کشور مسافرت می­ نمایند.

دانشگاههای کشور نروژ از کیفیت های آموزشی بالایی برخوردار هستند از همین رو دانشجویان بین المللی زیادی جهت تحصیل این کشور را انتخاب می­کنند.  دانشجویان در کشور نروژ می­توانند در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهند. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای نروژ بایستی دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره5 باشند. ویزای تحصیلی نروژ برای دانشجویان به دو گونه صادر می­گردد و دانشجویان باید قبل از درخواست ویزای تحصیلی، زبان تحصیل خود را در این کشور مشخص نمایند. سفارت این کشور نیز مطابق با زبان انتخابی دانشجو ویزای تحصیلی به زبان انگلیسی و یا ویزای تحصیلی به زبان نروژی برای دانشجویان صادر می­نماید.

ویزای تحصیلی نروژ در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس به دو زبان انگلیسی و نروژی امکانپذیر می­باشد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههایی که دارای رتبه های بالاتری هستند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه نمایند. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در نروژ 3 سه سال است و حداقل نمره مدرک زبان آیلتس 5 و مدرک تاقل 60 بایستی باشد. همانطور که قبلاً بیان نمودیم تحصیل برای سایر دانشجویان بین المللی در این کشور بصورت رایگان است، همچنان دانشجویان در مقطع لیسانس اجازه 20 ساعت کار در هفته در این کشور را دارند.دانشجویان بایستی سایر هزینه های زندگی دانشجویی خود را از جمله خورد و خوراک-  خوابگاه – هزینه های جزوات و کتب را پرداخت نمایند.

دانشجویانی که بدون مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاههای نروژ به این کشور سفر نموده اند بایستی دوره های زبان انگلیسی را در این کشور بگذارنند. همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان نروژی را دارند ملزم به گذراندن دوره های زبان نروژی هستند. در دانشگاههای نروژ برخی از رشته ها از جمله مدیریت- زیست شناسی- مهندسی پزشکی- برق و کامپیوتر به تنها به زبان نروژی صورت می­گیرد. دانشجویانی که مدارک دیپلم خود را از مراکز کارو دانش اخذ نموده اند، قبل از ورود به دانشگاههای نروژ بایستی چهار ترم تحصیلی را در دانشگاههای این کشور بگذرانند. البته دانشجویانی که مدرک فوق دیپلم را اخذ نموده اند نیازی به گذراندن دوره­ی فوق را نخواهند داشت.

ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی ارشد

همانطور که بیان شد تحصیل در نروژ رایگان است. اما دانشجویان بایستی سایر مخارج تحصیلی خود را بپردازند. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را در مقطع کارشناسی ارشد دارند باید دارا مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره5.6 و یا 6 و  در صورت داشتن مدرک تافل باید حداقل نمره72 -80 را کسب نموده باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال طول خواهد کشید و دانشجویان در این مقطع همانند دانشجویان  در مقطع کارشناسی اجازه 20 ساعت کار ضمن تحصیل را دارند. دانشجویانی که معدل مدرک کارشناسی آنها بیشتر از 15 باشد شانس بیشتری برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ را دارند. دانشجویان برای آگاهی بیشتر از سایر شرایط پذیرش تحصیلی نروژ می­توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

ویزای تحصیلی نروژ

دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی کشور نروژ بایستی ابتدا در یکی از دانشگاههای این کشور پذیرش گردند. یکی از فاکتورهای مهم در پذیرش دانشجویان در دانشگاههای این کشور برخورداری از معدل و نمرات بالا است. دانشجویانی که رزومه های تحصیلی قوی تری داشته باشند شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاههای نروژ را خواهند داشت. هزینه های زندگی در کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی بیشتر می­باشد. البته هزینه ها در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوتند.

ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دکتری چگونه است؟

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای نروژ 4-5 سال طول خواهد کشید و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها در این مقطع وجود دارد. افراد برای تحصیل در مقطع دکترا بایستی دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 باشند. یکی از مهمترین امتیازات تحصیل در این مقطع اینست که دانشگاههای این کشور به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری حقوق پرداخت می­نماید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در نروژ کدامند؟

دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی کشور نروژ بایستی مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر خود در نروژ ارسال نمایند:

 • ارائه نامه پذیرش از یکی از دانشگاههای نروژ
 • ارائه مدارکی که دال بر تمکن مالی دانشجو باشد.
 • ارائه انگیزه نامه دانشجو برای تحصیل در نروژ
 • ارائه رزومه تحصیلی و سوابق کاری دانشجو
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی دانشجو به همراه ترجمه آنها به زبان انگلیسی

ناگفته نماند اعتبار این ویزا در ابتدا به مدت 3 ماه می­باشد و دانشجو پس از ورود به خاک نروژ بایستی جهت تمدید این ویزا اقدام نماید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ کدامند؟

دانشجویان پس از دریافت موافقت یکی از دانشگاههای نروژ بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. ابتدا بایستی به همراه تمامی مدارک زیر به سفارت نروژ در تهران مراجعه نمایند:

 • ارائه یک نسخه کپی از تمامی صفحات پاسپورت و مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه یک قطعه عکس رنگی
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه فیش بانکی به مبلغ 369/116 به سفارت مربوطه
 • پرداخت 200 تومان وجه نقد به سفارت نروژ

ناگفته نماند فیش بانکی مربوطه بایستی به حساب دانشگاهی که نامه پذیرش تحصیلی ارسال نموده است واریز گردد. صدور ویزای تحصیلی کشور نروژ به مدت 30-60 روز طول خواهد کشید. دانشجویان در رابطه با ویزای تحصیلی کشور نروژ ممکن است با سوالات متعددی همچون :

 • آیا دانشگاههای کشور نروژ به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه نمی­دهد؟
 • دانشجویان در نروژ چگونه می­توانند به جستجوی کار در این کشور بپردازند؟
 • آیا با تحصیل در کشور نروژ می­توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی سوالات دانشجویان عزیز می­­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *