مهاجرت تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی در مالزی

با موفقیت در گرفتن ویزای تحصیلی در مالزی می توان شرایط گرفتن اقامت دائم این کشور را به دست آورد در صورتی که شما هم علاقه مند به گرفتن ویزای تحصیلی در مالزی هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

بررسی وضعیت دانش آموزان بین المللی در کشور مالزی

در کشور مالزی هر جنبه ای از زندگی دانشجویی، از جمله تحصیل، امور مالی، مسائل مربوط به ویزا و حرفه ای، در دانشگاه های این کشور در دسترس می باشد.که دانشجویان متقاضی اطلاعات پیش از ورود
به عنوان یک دانشجوی بین المللی، به طور کلی باید برای گذراندن یک دوره تحصیلی برای تحصیل در مالزی درخواست بدهید. وزارت آموزش و پرورش در مالزی از طریق آموزش خدمات جهانی مالزی (EMGS) کمک می کند تا با تسهیل روند روادید برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در مالزی درخواست تحصیل می کنند. پروسه های درخواست برای ویزای دانشجویی شما پس از پذیرش پیشنهاد بی قید و شرط ما آغاز خواهد شد.

دلایل محبوبیت کشور مالزی در نزد دانشجویان بین المللی

 • متقاضیان ویزای تحصیلی می توانند به تجربیات با ارزشی در مورد مردم، فرهنگ ها، غذاهای متنوع ، آب و هوا گوناگون ، اقتصاد، مکان های مورد علاقه و موارد دیگری را به دست آورند. هم چنین این اشخاص می توانند به دست آوردهای بسیاری در مورد این کشور و نحوه ادامه این کشور در جامعه بین المللی را به دست آورند.
 • این اشخاص می توانند شروع به بررسی نمودن گزینه آموزش عالی در مالزی و درک بهتر از اینکه چگونه کیفیت دوره های آموزش عالی توسط آژانس صلاحیت مالزی تضمین شده است نمایند و از همه مهم تر متقاضیان تحصیل در این کشور این تجربه را به دست می آورند که چگونه به وسیله آموزش مقرون به صرفه در این کشور می توانند به تحصیلات عالیه بپردازند.

موسساتی که در مالزی اقدام به ثبت نام دانشجویان می کنند

دانشجویان بین المللی ملزم به توجه نمودن به این موضوع می باشند که فقط آنها می توانند در موسسات آموزشی دولتی یا خصوصی که توسط دو اداره دارای صلاحیت زیر مورد تأیید می باشند ثبت نام نمایند که عبارتند از:
وزارت آموزش عالی کشور مالزی

این وزارت خانه که به موسسات اجازه می دهد برای انجام دوره های مختلف که دارای مجوز باشند موسسات را تأیید می کند تا دانشجویان بین المللی را استخدام کند
موسسات خصوصی کشور مالزی
در حال حاضر بیش از 400 موسسه خصوصی در مالزی وجود دارد، اما تنها به میزان 216 نفر از این موسسات آموزشی خصوصی دارای مجوز از اداره مهاجرت برای استخدام دانشجویان بین المللی برای تحصیلات عالی هستند. همه دانشگاه های دولتی می توانند دانشجویان بین المللی را استخدام کنند.

بررسی مراحل در خواست ویزا

در بخش زیر به نحوه گذراندن دانشجویان و سایر مراحل لازم برای ورود و اقامت در مالزی به عنوان یک دانش آموز توضیح داده خواهد شد .که در بر گیرنده مراحل درخواست ویزا برای دانشجویان و نحوه درخواست ورود به مالزی در زمینه تحصیلی می باشد این روش ها عبارتند از :
    روش اول : درخواست برای ویزا و گذر دانشجویی
    روش دوم : ورود به مالزی  از طریق مراکز مهاجرت مالزی
روش سوم:  ارائه برچسب های عبور دانشجویی و دانشجویان به انضمام ویزای این اشخاص

در ادامه مقاله به بررسی نمودن انواع روش های ذکر شده خواهیم پرداخت.

روش درخواست برای ویزا و گذر دانشجویی

در این روش دولت مالزی روش های که به صورت ورود ساده و بدون دردسر برای پذیرش دانشجویان بین المللی درزمینه تحصیل نمودن در موسسات آموزشی دولتی و خصوصی این کشور را ارائه کند.
در این روش اخذ ویزا لازم است، اما به صورت کلی این روش یک روش ساده است. این ویزا به متقاضیان پس از ورود به مالزی در محل بازرسی مهاجرت ارائه می شود، اگر این اشخاص دارای مدارک مسافرتی معتبری می باشند  و موفق به دریافت نمودن نامه ای برای تصویب دانشجویان توسط اداره مهاجرت مالزی دریافت کنند.

روش درخواست گذراندن یک دانشجو از طریق موسسه قبل از ورود

روند درخواست برای گذراندن دانشجو ساده است. به این صورت که مؤسسه آموزش عالی مالزی برای دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در مؤسسه خود ارائه می دهد.
برنامه های کاربردی توسط موسسه عالی آموزشی ارائه شده به مدیر اداره گذرنامه و اداره مهاجرت مالزی در کوالالامپور ارائه خواهد شد.
دانش آموزان آینده نگر از طریق اداره های مهاجرت خود در مالزی، از وضعیت تحصیلی خود در مدت هفت تا 14 روز پس از درخواست، مطلع خواهند شد. یک دانشجوی بین المللی آینده نگر باید قبل از ورود به کشور، مدارک مورد نیاز دانشجویان را تأیید کند.

شرایط لازم برای درخواست ویزای تحصیلی

شرایط مورد نیاز برای تقاضای ویزای تحصیلی مالزی به شرح زیر می­باشد:

 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای تحصیلی از سوی متقاضی
 • ارائه نامه از سوی موسسه آموزشی که مورد تأیید قسمت­های عبور و مجوز در ادارهمهاجرت این کشور باشد.
 • 2 قطعه عکس همانند عکس گذرنامه یا پاسپورت
 • ارائه دو نسخه کپی از گذرنامه یا پاسپورت
 • ارائه سوابق علمی، پژوهشی و تحقیقاتی
 • مدرک مقطع تحصیلی تمام وقت مورد تأیید وزارت امور داخلی
 • مدرک تمکن مالی جهت پرداخت شهریه مقطع تحصیلی و سایر مخارج
 • گواهی سلامت

مراحل درخواست ویزای دانشجویی

مراحل درخواست ویزای تحصیلی مالزی و صدور گذرنامه، برای متقاضیان علاقه مند به تحصیل در مالزی بسیار ساده می­باشد، زیرا متقاضیان نیازی به مراجعه به سفارت مالزی در کشور خود ندارند. مراحل درخواست ویزای دانشجویی به شرح زیر می­باشد:

 • مراجعه مستقیم به موسسه آموزشی
 • منتظر ماندن برای تأیید پذیرش
 • ارسال مدارک مورد نیاز
 • ارسال نامه تأیید ویزای تحصیلی از سوی موسسه
 • اطلاع رسانی به موسسه آموزشی
 • منتظر ماندن برای برچسب دانشجویی
 •  ارائه تأییدیه پذیرش متقاضیان

با توجه به اتمام مقاله ویزای تحصیلی در مالزی در صورتی که شما هم برای کسب اطلاعات بیشتری در مورد کشورمالزی علاقه مند شدید ی توانید با مراجعه نمودن به مقالات موجود در سایت سفیران سروش سعادت نظیر (مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالزی) و یا (اقامت پس از تحصیل در مالزی) به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *