شرایط عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان یکی از مهم ترین مسائلی است که علاقمندان به تحصیل در این کشور باید مد نظر داشته باشند. کشور عمان یکی از قوی ترین واحد های پولی جهان را در اختیار دارد و همین مسئله سبب می شود که افراد تصور کنند که هزینه هایی که برای تحصیل خود در عمان باید پرداخت کنند بسیار زیاد خواهد بود.

تحصیل در کشور عمان یکی از نوین ترین سیستم های آموزشی در جهان است با این وجود به دلیل قدرت اقتصادی کشور عمان، بسیاری از دانشجویان خارجی به امید یافتن شغل آینده خود در این کشور، تحصیل در عمان را ترجیح می دهند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در عمان با شما سخن خواهند گفت تا بتوانید هزینه های احتمالی خود در این کشور را برآورد کنید.

تحصیل در عمان

نظام آموزش عالی کشور عمان از سال 1986 کار خود را آغاز کرد و اولین دانشگاه این کشور در این سال افتتاح شد. زمانی که صحبت از دانشگاه های کشور عمان به میان می آید، می توان گفت که 29 دانشگاه در این کشور وجود دارد که در این زمینه فعالیت قانونی دارند اما دانشگاه های معتبر این کشور اما در شمار انگشتان دست است.

از آن جا که تحصیل در کشور عمان تنها به زبان انگلیسی امکان پذیر است و زبان رسمی کشور عمان عربی است، دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور عمان یک سال کامل را به تحصیل زبان انگلیسی پرداخته و از سال دوم می توانند دروس اصلی خود را آغاز کنند. دومین سال تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور عمان نیز تنها دروس پایه به دانشجویان ارائه می شود و از سال سوم تا پنجم دانشجویان باید دروس اصلی را مطالعه کنند.

طول دوره تحصیل در مقاطع بعد تحصیلی نیز مانند سایر نقاط دنیا حداقل 2 تا 5 ساله خواهد بود. همچنین همه افرادی که قصد تحصیل در کشور عمان را دارند باید برای تحصیل در این کشور، ویزای تحصیلی دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه توصیه می کنیم تا مقاله «تحصیل در عمان» را مطالعه کنید.

هزینه زندگی در عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان را چنانچه می بینید، باید به دو دسته هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی در این کشور تقسیم کرد. در رابطه با شهریه دانشگاه در بخش های بعدی بیش تر صحبت خواهیم کرد اما هدف اصلی ما در این بخش بررسی هزینه های ماهیانه شما برای زندگی در عمان است.

این هزینه ها شامل هزینه های خوراک، پوشاک، تفریح و اقامت در کشور عمان به عنوان یک دانشجو است. همه چیز به شما بستگی دارد که در زندگی خود چه شیوه ای را انتخاب می کنید، اما تحقیقات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، نشان می دهد که یک فرد دانشجو برای زندگی در عمان، بدون در نظر گرفتن اجاره بها، ماهیانه به حدود 500 تا 600 دلار نیاز خواهد داشت.

هزینه های اجاره در عمان

اگر به فکر تحصیل در عمان هستید، توصیه می کنیم برای کاهش هزینه تحصیل و زندگی در عمان، در خوابگاه های دانشجویی این کشور اقامت داشته باشید. همچنین در صورتی که بتوانید برای خود یک خانواده عمانی به عنوان قیم پیدا کنید، هزینه های شما به مراتب کمتر خواهد شد.

در صورتی که می خواهید مستقل زندگی کنید، هزینه های حدودی شما به شرح زیر است:

  • یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، 650دلار در ماه،
  • یک آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر 500 دلار در ماه،
  • یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1500دلار،
  • یک آپارتمان سه خوابه در حاشیه شهر، 1140 دلار.

هزینه های عمومی زندگی در عمان

در جدول زیر میانگین هزینه تهیه هر یک از نیازهای اولیه زندگی به تفکیک ارائه شده است.

بخش اول ؛ رستوران
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک وعده معمولی 5.2 یک وعده غذا در مک دونالد 6.2 بطری آب معدنی 0.27
سه وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 25.8 کاپوچینو 4.58 نوشابه (0.33 لبتر) 0.5
بخش دوم؛ سوپرمارکت
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک لیتر شیر 1.5 قرص 500 گرمی نان 1.01 یک کیلو برنج سفید 1.8
12 عدد تخم مرغ 2.5 1 کیلو گرم پنیر محلی 6 سینه مرغ پاک شده 5.33
یک کیلو گوشت گوساله 7.47 یک کیلوگرم سیب 2.23 یک کیلوگرم موز 1.5
یک کیلوگرم پرتقال 1.7 یک کیلوگرم گوجه 1.43 یک کیلوگرم سیب زمینی 1.07
یک کیلوگرم پیاز 1.02 یک دسته کاهو 1.75 1.5 لیتر آب معدنی 0.5
حمل و نقل عمومی
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
بلیط یک طرفه 0.8 بلیط ماهیانه 38.96 هزینه تاکسی 2.6
هر کیلومتر حرکت تاکسی 0.5 1 لیتر گازوئیل 0.5
بخش چهارم: تاسیسات و تجهیزات
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
هزینه های انرژی برای یک خانه 85 متری به صورت متوسط 53.27 اینترنت ماهیانه 67.04
تفریحات و ورزش
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک ماه هزینه باشگاه 49 1 ساعت زمین تنیس 25 بلیط سینما 9
پوشاک
یک جفت شلوار جین مدل لویس 38.3 لباس متوسط تابستانه 42.2 یک جفت کفش اسپورت مدل نایکی 71.9
یک جفت کفش رسمی 63.2 کلیه هزینه ها به دلار است.

شهریه تحصیل در عمان

شهریه تحصیلی در کشور عمان یکی از بخش های مهم هزینه تحصیل و زندگی در عمان است. شهریه دانشگاه در کشور عمان توسط هر موسسه آموزشی به صورت جداگانه مشخص می شود و همین مسئله تعیین دقیق شهریه در دانشگاه های عمان را کمی دشوار می کند.

هزینه تحصیل در عمان، سالیانه در حدود 4700 دلار است و همه موظف هستند تا 260 دلار را نیز به عنوان بیعانه به دانشگاه پرداخت کنند.

در صورتی که برای کاهش هزینه تحصیل و زندگی در عمان به فکر کار در این کشور هستید، مقاله «شرایط کار ضمن تحصیل در عمان» را مطالعه کنید.

کلام پایانی

تحصیل در عمان از جمله مناسب ترین روش های ادامه تحصیل در خاورمیانه به حساب می آید چرا که دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور قادر خواهند بود تا با یافتن شغل مناسب از درآمد های مناسبی نیز برخوردار باشند. ما در این مقاله در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در عمان با شما سخن گفتیم و حال شما باید با توجه به سبک زندگی خود، هزینه های ماهیانه پیش روی خود در این کشور را محاسبه کنید.

در صورتی که تمایل دارید تا به عمان مهاجرت کنید، مشاورین و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند بهترین شرایط ممکن را برای شما ایجاد کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *