شرایط عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان یکی از مهم ترین مسائلی است که علاقمندان بین المللی به تحصیل در این کشور باید مد نظر داشته باشند. کشور عمان یکی از قوی ترین واحدهای پولی جهان را در اختیار دارد. همین مسئله سبب می شود که افراد تصور کنند که هزینه هایی که برای تحصیل خود در عمان باید پرداخت کنند بسیار زیاد خواهد بود.

تحصیل در کشور عمان یکی از نوین ترین سیستم های آموزشی در جهان است. با این وجود به دلیل قدرت اقتصادی کشور عمان، بسیاری از دانشجویان خارجی به امید یافتن شغل آینده خود در این کشور، تحصیل در عمان را ترجیح می دهند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در عمان با شما سخن خواهند گفت تا بتوانید هزینه های احتمالی خود در این کشور را برآورد کنید.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در عمان

نظام آموزش عالی کشور عمان از سال 1986 کار خود را آغاز کرد. اولین دانشگاه این کشور در این سال افتتاح شد. زمانی که صحبت از دانشگاه های کشور عمان به میان می آید، می توان گفت که 29 دانشگاه در این کشور وجود دارد. در این زمینه فعالیت قانونی دارند. اما دانشگاه های معتبر این کشور اما در شمار انگشتان دست است.

از آن جا که تحصیل در کشور عمان تنها به زبان انگلیسی امکان پذیر است. زبان رسمی کشور عمان عربی است. دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور عمان 1 سال کامل را به تحصیل زبان انگلیسی پرداخته است. از سال دوم می توانند دروس اصلی خود را آغاز کنند. دومین سال تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور عمان نیز تنها دروس پایه به دانشجویان ارائه می شود و از سال سوم تا پنجم دانشجویان باید دروس اصلی را مطالعه کنند. طول دوره تحصیل در مقاطع بعد تحصیلی نیز مانند سایر نقاط دنیا حداقل 2 تا 5 ساله خواهد بود. همچنین همه افرادی که قصد تحصیل در کشور عمان را دارند باید برای تحصیل در این کشور، ویزای تحصیلی دریافت کنند.

هزینه زندگی در عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان را چنانچه می بینید، باید به 2 دسته هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی در این کشور تقسیم کرد. در رابطه با شهریه دانشگاه در بخش های بعدی بیش تر صحبت خواهیم کرد. اما هدف اصلی ما در این بخش بررسی هزینه های ماهیانه شما برای زندگی در عمان است.

در نمودار زیر به توزیع هزینه زندگی در این کشور خواهیم پرداخت:

هزینه زندگی در کشور عمان

این هزینه ها شامل هزینه های خوراک، پوشاک، تفریح و اقامت در کشور عمان به عنوان یک دانشجو است. همه چیز به شما بستگی دارد که در زندگی خود چه شیوه ای را انتخاب می کنید. اما تحقیقات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، نشان می دهد. یک فرد دانشجو برای زندگی در عمان، بدون در نظر گرفتن اجاره بها، ماهیانه به حدود 500$ الی 600$ (دلار) نیاز خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه توصیه می کنیم تا مقاله تحصیل در عمان را مطالعه کنید.

هزینه های اجاره در عمان

اگر به فکر تحصیل در عمان هستید، توصیه می کنیم برای کاهش هزینه تحصیل و زندگی، در خوابگاه های دانشجویی این کشور اقامت داشته باشید. همچنین در صورتی که بتوانید برای خود یک خانواده عمانی به عنوان قیم پیدا کنید، هزینه های شما به مراتب کمتر خواهد شد. جهت اطلاع از شرایط اقامت عمان مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در صورتی که می خواهید مستقل زندگی کنید، هزینه های حدودی شما به شرح زیر است:

  • یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 650$ (دلار) در ماه
  • یک آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر $500 (دلار) در ماه
  • یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر $1500 (دلار)
  • یک آپارتمان 3 خوابه در حاشیه شهر 1140$ (دلار)

هزینه های عمومی تحصیل و زندگی در عمان

در جدول زیر میانگین هزینه تهیه هر یک از نیازهای اولیه زندگی به تفکیک ارائه شده است.

اقلام غذایی هزینه به دلار اقلام غذایی هزینه به دلار
یک لیتر شیر 1.5$ 12 عدد تخم مرغ 2.5$
یک کیلو گوشت گوساله 7.74$ 1 کیلوگرم پنیر محلی 6$
یک کیلوگرم پرتغال 1.7$ 1 کیلوگرم پیاز 1.02$
یک کیلوگرم موز 1.7$ 1 کیلوگرم گوجه 1.43$
یک کیلوگرم سیب 1.2$ 1.5 لیتر آب معدنی 0.5$

 

هزینه های عمومی تحصیل و زندگی در عمان

شهریه تحصیل در عمان

شهریه تحصیلی در کشور عمان یکی از بخش های مهم هزینه تحصیل و زندگی در عمان است. شهریه دانشگاه در کشور عمان توسط هر موسسه آموزشی به صورت جداگانه مشخص می شود. همین مسئله تعیین دقیق شهریه در دانشگاه های عمان را کمی دشوار می کند. هزینه تحصیل در عمان، سالیانه در حدود 4700$ (دلار) است. همه موظف هستند تا $260 (دلار) را نیز به عنوان بیعانه به دانشگاه پرداخت کنند.

تحصیل در عمان از جمله مناسب ترین روش های ادامه تحصیل در خاورمیانه به حساب می آید. چرا که دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور قادر خواهند بود. با یافتن شغل مناسب از درآمدهای مناسبی نیز برخوردار باشند. ما در این مقاله در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در عمان با شما سخن گفتیم. در صورتی که تمایل دارید تا به این کشور مهاجرت کنید، مقاله ویزای کار عمان را مطالعه بفرمائید. مشاورین و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند بهترین شرایط ممکن را در اختیار شما خواهند داد.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.