مهاجرت کاری بلژیک

موسسات کاریابی در بلژیک

موسسات کاریابی در بلژیک

شناخت موسسات کاریابی در بلژیک زمانی اهمیت ویژه ای پیدا می کند که فردی با تحصیلات مناسب، در جستجوی یک شغل مرتبط در این کشور باشد. یکی از راه های مهاجرت به کشورهای اروپایی بخصوص به کشور بلژیک مهاجرت از طریق کار به این کشور می­باشد، افراد از طریق ویزای کاری به این کشورها سفرها می ­کنند. اما مهمترین مسئله ایی که افراد پس از ورود به کشور بلژیک با آن برخورد می­کنند چگونگی جستجوی کار و یافتن شغل خود در کشور بلژیک است.

موسسات کاریابی در بلژیک وجود دارد که به این افراد جهت جستجوی شغل مورد نظرشان کمک و راهنمایی می­کند. افراد با مراجعه به موسسات کاریابی در بلژیک براحتی و در مدت زمان بسیار کمی می­توانند کار مورد نظرشان را بیابند.

خدمات موسسات کاریابی بلژیک

یافتن کاربدون هیچ برای افرادی که به تازگی وارد کشور بلژیک شده اند بسیار دشوار است.از طرفی همانطور که افراد برای یافتن کار مناسب دغدغه های فراوانی دارند، شرکت ها نیز برای یافتن نیروهای متخصص و کارآمد با این مسئله روبرو هستند.از این رو موسسات کاریابی در بلژیک به هر دو طرف برای یافتن کار، و یافتن نیروی مناسب و متخصص کمک های زیادی خواهد نمود.

انواع موسسات کاریابی در بلژیک

در کشور بلژیک موسسات کاریابی بین المللی و بومی وجود دارد.افرادی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت نموده اند بهتر است از طریق موسسات کاریابی بین المللی برای یافتن کار اقدام کنند.زیرا موسسات کاریابی بومی اولا برای منطقه های مشخصی نیروی کار آماده می­کند و ثانیاً در صورت مراجعه افراد به این موسسات بایستی به زبان منطقه مورد نظر تسلط کافی را داشته باشند. موسسات کاریابی بلژیک اکثرا برای کارهای فصلی مانند کشاورزی و… برای افراد بدنبال کار به جستجوی کار می­پردازد.

موسسات کاریابی بین المللی EURES

افرادی که به کشور بلژیک مهاجرت نموده اند براحتی می­توانند به نزدیکترین موسسات کاریابی بین المللی مراجعه و در اختیار نهادن روزمه خویش از موسسات کاریابی بلژیک بخواهند برای وی به جستجوی کار بپردازند.موسسات بین المللی باهدف یافتن کار برای مهاجرین در سراسر اروپا تاسیس شده است و در کشور سراسر کشور بلژیک نیز این موسسات وجود دارد. افراد همچنان می­توانند از طریق وب سایت رزومه خود را برای موسسات کاریابی بلژیک ارسال کنند و این دفاتر در صورت یافتن شغل برای فرد متناسب با رزومه وی از طریق آدرس ایمیل آنها را مطلع می­سازند.

 پیدا کردن شغل از طریق موسسات

اولین سوالی که برای افراد در زمینه کاریابی از طریق موسسات پیش خواهد آمد این است که این موسسات چه هزینه ایی را در مقابل یافتن کار برای مهاجران دریافت خواهد کرد. از آنجائیکه موسسات کاریابی در بلژیک در مقابل دادن خدمات به مشتریان هزینه هایی از جمله هزینه پست، تلفن و…را پرداخت می­کند برای ثبات کاری خودشان از افرادی که برایشان کار از این طریق بدست آمده به مدت 6 الی یکسال 40 الی 50 درصد حقوق آنها را دریافت خواهند کرد.

معرفی موسسات کاریابی معتبر بلژیک

موسسه کاریابی Euru Brussels که جزء نهادهای اروپایی می­باشد به جستجوی نیروی کار برای امور اروپا می­پردازد.این موسسه در جهت مشاوره حقوقی و برای انجمن هایی که مربوط به انجمن های صنعت اند بدنبال کارآموز و نیر می­باشد. موسسه کاریابی USG این موسسه برای افرادی که رزومه کاری آنها در مورد مسائل مالی بانکی و حسابداری است به جستجوی کاری می­پردازد.

جالب است بدانید که موسسات کاریابی  در بلژیک هرکدام به صورت جداگانه و در زمینه های مشخصی به دنبال کار با توجه به نیاز و تخصص فرد به دنبال کار است.از این یافتن کار برای مهاجران و همچنین یافتن نیروی کاری مناسب برای شرکت ها و صاحبان درآمد آسان خواهد شد.

موسسه کاریابی بروکسل جابز که به دنبال کار برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و بدنبال کار در امور شبکه it ،خبرنامه ها و مجلات هستند . موسسه کاریابی CPM این موسسه به جستجوی کار برای مشاوران متخصص امور مالی و بانکی و همچنین مهندسین آی تی می­پردازد. Michal page وRandstad و چندین موسسه کاریابی دیگر نیز وجود دارد که هر کدام برای افراد در زمینه های مختلف با توجه به رزومه فرد مورد نظر به جستجوی کار می­پردازد.

انواع ویزای کاری و کاریابی در بلژیک

افراد برای مهاجرت به بلژیک از طریق کار بایستی بدانند که ویزای کاری برای این کشور بر سه نوع می باشد:

  • ویزای کاری نوعA
  • ویزای کاری نوعB
  •  ویزای کاری نوعC

اگر فردی موفق به دریافت ویزای کاری نوعA شود می تواند براحتی و بصورت نامحدود برای کارفرمایان خود به صورت پارت تایم و فول تایم کار کند ناگفته نماند برای دریافت ویزای نوع A فرد باید شرایطی داشته باشد که در در زیر قابل ذکر است:

  • داشتن ویزای کاری نوعB (به این معنی که فردی که تصمیم به دریافت ویزای نوعA را دارد بایستی از قبل از ویزای کااری نوع B بهره برده باشد.)
  •  فرد با ویزای کاری نوعB به مدت سال در کشور بلژیک کار نموده باشد.
  • 3- و فردی می­تواند ویزای کاری نوعA را دریافت نماید که به مدت 10سال بصورت مستمر در این کشور اقامت گزیده باشد.

دومین نوع ویزای کاری، ویزای کاری نوعB است.این نوع ویزا بصورت یکساله بوده و فرد باید قبل از ورود به خاک بلژیک کارفرمای خود را مشخص نموده و کارفرما نامه­ی استخدامی برای وی ارسال نموده باشد. همچنان فرد در صورت تغییر کارفرمای خود بایستی از کارفرمای جدید بخواهد که یک ماه قبل درخواست ویزای کاری نوع B به ایشان دهد.

ویزای کاری نوعC بیتر مختص دانشجویان، خانواده های سفیران و همچنین پناهندگانی که درخواست پناهندگی داده اند می­باشد.این ویزا بصورت یکساله بوده و قابل تمدید است.

کارت شغلی یا پروانه کار و کاریابی در بلژیک

افرادی که پس از مهاجرت قصد خود اشتغالی و ایجاد کسب و کار در بلژیک را دارند از کارت شغلی استفاده می­کنند.هزینه این کارت حدود140 یورو می­باشد و یکی از مزایای این کارت اینست که اعضای خانواده فرد نیز حق استفاده از این کارت را دارند. در حقیقت این کارت بعنوان نوعی مجوز کاری برای اقامت فرد محسوب می­شود. افراد با داشتن این کارت می­توانند با مراجعه به موسسات کاریابی در بلژیک برای یافتن کار اقدام نمایند.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری و کاریابی

از آنجائیکه کشور بلژیک یکی از کشورهای مالی اروپا و به اصطلاح پایتخت مالی اروپا گفته می­شود افراد زیادی علاقمند سرمایه گذاری در این کشور هستند. ناگفته نماند که کشور بلژیک به افراد پس از سه سال اقامت مستمر و پیوسته تابعیت و پاسپورت بلژیکی صادر خواهد نمود.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و راهنمایی برای افرادی است که قصد مهاجرت به بلژیک را از طریق ویزای کاری دارند  و همچنین در مورد سوالاتی چون چگونه ویزای کاری به کشور بلژیک بگیرم؟

  • آیا با ویزای کاری نوعB می­توان اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورد؟
  • هزینه ویزاهای کاری به کشور بلژیک چقدر است؟
  • پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *