مهاجرت به کشور مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک یکی از روش های است که قانونی و بسیار امن می باشد. یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور مجارستان در سال 2019 خرید ملک در این کشور می باشد. کشور مجارستان در سال های اخیر به افرادی که در این کشور ملک خریداری کرده اند یا سرمایه گذاری انجام؛ داده اند اقامت این کشور را اعطا کرده است. مقاله مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جمع آوری شده.

خرید ملک

در سال های اخیر در این کشور خرید ملک آسان تر شده است. ولی محدودیت هایی برای خریداران خارجی و بین المللی در نظر گرفته شده است، که در حال حاضر مهاجران اجازه دارند خانه هایی که در نظر گرفته شده خریداری نمایند. در کشور مجارستان ملک های روستایی برای خریداری شهروندان این کشور می باشد.

افراد برای خرید ملک در کشور مجارستان باید مجوز ارائه دهند، این مجوز را می توان از شورای ناحیه دریافت کرد. متقاضی برای دریافت مجوز خرید ملک باید مبلغ 200 یورو بپردازد و تایید این مجوز بین 1 تا 2 ماه طول خواهد کشید. قیمت هر متر مربع خانه در این کشور مبلغ 500 هزار فورینت می باشد. برای دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید ملک، شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

خرید ملک در بوداپست

حداقل قیمت برای خرید ملک در بوداپست مبلغ 60 هزار یورو می باشد. متقاضی باید هزینه های دیگری را حین خرید خانه در بوداپست بپردازد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • هزینه خرید تمبر 4 درصد؛
 • هزینه وکیل 1.5 درصد؛
 • هزینه مشاور املاک 2 درصد.

هزینه اجاره خانه ها در بوداپست معمولا بین 7 تا 8 درصد از قیمت خانه می باشد.

خرید ملک توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا

متقاضیان می توانند برای سال اول از کنسولگری ویزا دریافت کرده و به این کشور مهاجرت نمایند. این ویزا بعد از سی روز ورود به محدوده شنگن معتبر می باشد. در سال دوم فرد باید در شغلی مشغول به کار شود و قرار داد کاری را ارائه د. همچنین فرد باید اجاره نامه مکان سکونت خود را ارائه دهد.

چرا مجارستان؟

 • کشور مجارستان عضو کشورهای اتحادیه اروپا می باشد همچنین این کشور در مرکز اروپا قرار گرفته است.
 • این کشور دارای فرهنگ غنی در موسیقی، غذا، ادبیات می باشد همچنین استاندارد های بهداشتی جهانی در این
 • کشور رعایت می شود.
 • متقاضی امکان اقامت اعضای خانواده بدون در نظر گرفتن سن در این کشور وجود دارد.
 • افراد می توانند برنامه های خود را بدون سفر به مجارستان به کنسولگری این کشور ارائه دهند.
 • افراد می توانند کمتر از یک ماه اقامت دائم این کشور را برای زندگی دریافت نمایند.

عوامل مهم برای کسب مجوز

برای کسب مجوز از این کشور که برای خرید ملک لازم است عواملی وجود دارد که در روند اخذ مجوز می تواند؛ موثر واقع شود.

 • وضعیت تاهل متقاضی
 • دارا بود فرزند یا فرزندان
 • تحصیل فرزندان متقاضی در مدارس کشور مجارستان
 • شاغل بودن فرد در موسسات یا شرکت ها در مجارستان به صورت دائمی
 • آموزش زبان مجارستانی
 • علاقه به فرهنگ و زبان مجارستانی

مزایای خرید ملک در مجارستان

هنگامی که شما یک شهروند مجارستانی می شوید همراهن شما مثل همسر و فرزندانتان می توانند به کشورهای؛ اتحادیه اروپا رفت و آمد کنند. همچنین بعد از مهاجرت فرزندان به مجارستان امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور برایشان وجود دارد. اگر سن فرزند متقاضی بیش از 18 سال باشد و بخواهد در دانشگاه های بوداپست به تحصیل بپردازد باید؛ ویزا دانشجویی دریافت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در این کشور و مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک می توانید با مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

روند خرید ملک

 • همان طور که گفتیم برای مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک فرد باید مجوز خرید ملک دریافت نماید.
 • اما برای خرید زمین های کشاورزی نیازی به دریافت مجوز نمی باشد.
 • برای خرید ملک در بوداپست متقاضی باید تاییدیه از اداره (AOB) دریافت نماید.
 • طبق قانون این کشور برای عقد قرار داد بین خریدار و فروشنده باید توسط یک وکیل معتبر انجام شود.
 • همچنین شهروندان غیر مجارستانی باید برای تاییدیه قرار داد از اداره ( KÃzigazgatási Hivatal ) دریافت نمایند.

مراحل خرید ملک

فروشنده و خریدار باید طی نشستی در رابطه با ملک به گفت و گو بپردازند. برای عقد قرار داد بهتر است دو طرف از وکیل های معتبر کمک بگیرند هر چند که وکیل حق الوکاله درافت می کند. وقتی برای خرید ملکی بین خریدار و فروشنده توافق صورت گرفت وکیل باید اقادامات لازم را مثل تاییدیه ملی دریافت نماید. ارزش ملک توسط نماینده دادگستری و بازرس انجام خواهد شد. بعد از بررسی و مشخص شدن ارزش ملک قرار دادی توسط وکیل وضع خواهد شد.

بعد از آن نشستی بین خریدار و فروشنده و وکیل های دو طرف برگزار می شود در این نشست نماینده اداره املاک نیز حضور دارد. در این جلسه خریدار باید ده درصد از قیمت توافق شده برای ملک را به خریدار بپردازد. همچنین در این مرحله بعد از پرداخت پیش پرداخت به فروشنده، خریدار باید حق الوکاله و سهم بنگاه را پرداخت نماید. بعد از گذشت 1 ماه بعد از امضا توافق نامه باید جهت ثبت به اداره ثبت احوال مراجعه کرد. تنظیم سند وثبت نهایی معمولا بین 2 تا 3 ماه طول خواهد کشید. برای تنظیم سند فروشنده نیز باید حضور داشته باشد پس خریدار باید فروشنده را مطلع کند. در زمانی که قرار است سند به نام خریدار ثبت شود فروشنده باید ثمن معامله را پرداخت نماید. بعد از ثبت شدن ملک به نام خریدار، ثبت نهایی حقوق مالکیت خریدار معمولا شش ماه طول خواهد کشید.

قبل از هرکاری پیشنهاد می شود افراد برای مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک با کارشناسان و وکلا معتبر مانند موسسات حقوقی و مشاوره ای معتبر در مورد خرید ملک در مجارستان مشورت کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین موسسه سفیران سروش سعادت آمادگی دارد تا شما را در ارتباط با مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک و اخذ ویزا خرید ملک و شرایط و قوانین خرید ملک در این کشور راهنمایی کند. پس برای دریافت اطلاعات و مشاوره به صورت رایگان با موسسه در تماس باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *