مهاجرت به کشور آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج از جمله روش های گرفتن حق اقامت این کشور می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج هستید بامطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید.

روش های ممکن برای ازدواج با یک شهروند آمریکایی

اگر متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج  بخواهند با یک شهروند ایالات متحده ازدواج نمایند دارای دو راه  ممکن می باشند تا بتوانند همسر خارجی خود را به ایالات را برای زندگی در این کشور بیاورند.
روش اول:
در یافت ویزای قانونی مهاجر برای همسر شهروند ایالت متحده از طریق دریافت نمودن ویزای IR1 یا CR1 ممکن می باشد  پرونده مهاجر برای نسل بیگانه، فرم I-130 مورد نیاز است.

روش دوم:
روش در یافت ویزای غیرقانونی (K-3) برای همسرمی باشد در این روش  اشخاص ملزم می باشند که با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کنند و ازدواج آنها باید ثبت شود و ویزا باید در کشوری که در آن ازدواج اتفاق افتاده صادر شود . پس از اتمام روند ویزا و صدور ویزا، همسر می تواند به ایالات متحده سفر کند تا منتظر پردازش پرونده ویزای مهاجر باشد. برای دریافت این ویزا دو نوع از تقاضا مورد نیاز است.
اگراشخاصی که دارای حق شهروندی آمریکا هستند،  این امکان را دارند که همسر خود را به ایالات متحده بیاورند تا با یکدیگر ازدواج کنند و در این کشور به زندگی بپردازند.

اگر این اشخاص با یک شهروند این کشور اقدام به ازدواج نمایند و نخواهد که حق شهروندی ایالات متحده آمریکا را نپذیرید.این امکان را دارد که برای در یافت گرین کارت آمریکا  اقدام نمایند که می تواند منجر به شهروندی ایالات متحده شود.
با این وجود، شرایط خاصی وجود دارد که باید قبل از اینکه بتوانند گرین کارت و در نهایت حق شهروندی ایالات متحده بعد از ازدواج با یک شهروند آمریکایی را به دست آورند که باید رسیدگی شود.

روند درخواست گرین کارت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

یک شهروند آمریکایی به محض ازدواج با یک تبعه خارجی می تواند برای در یافت حق تابعیت همسر خود اقدام نماید . مزیت این موضوع این می باشدکه سالانه محدودیت های عددی برای ارائه گرین کارت های این کشور صادر شده در این رده وجود ندارد بنابراین هیچ لیست انتظاری قبل از اینکه بتوانند درخواست کند وجود ندارد.
همسر شهروند ایالات متحده باید با درخواست تجدیدنظر در فرمی به نام  I-130 به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای خود این پروسه را آغاز کند. این فرم باید با شواهدی از اینکه ازدواج قانونی معتبر است، و هم چنین اثبات این موضوع  که ازدواج به صورت واقعی باشد است.
در صورتی که متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج در خارج از کشور زندگی کنند، در این صورت باید صبر کنند تا I-130 تایید شود و برای ارتباط بیشتر از مرکز ملی ویزا (NVC) و کنسول گری محلی این اشخاص در ایالات متحده. برای این اشخاص فرم مصاحبه  ارسال کند که  باید مورد تایید اداره مهاجرت این کشور قرار گیرد. این اشخاص از این نوع از ویزا برای ورود به ایالات متحده استفاده می کنند و در صورت ورود به ایالات متحده، می توانند به عنوان یک ساکن دائم (یا یک ساکن مشروط، اگر مدت ازدواج  این اشخاص کمتر از دو سال باشد) استفاده کنند.
لازم به ذکر می باشد که حتی اگر متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج بتوانند با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کنند، این اشخاص باید قبل از دادن گرین کارت خود ،  دارای معیارهای خاصی برای خود باشند. تصور می شود که مهاجران ملزم به تبعیت از قوانین موجود در بخش 212 قانون مهاجرت و شهروندی (I.N.A.)  می باشند.

موارد ممانعت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

بعضی از دلایل غیرقابل پذیرش که اغلب باعث بروز مشکل می شوند، عبارتند از:

ورود افراد ممنوعه که جنایات خاصی را مرتکب شده اند، ورود افرادی مه دارای بیماری های جسمی یا روحی خاصی  می باشند ، ورود اشخاصی که قوانین مهاجرت ایالات متحده را  نقض کرده اند یا احتمالا به اتهام عمومی تبدیل شده اند ورود اشخاصی که اقدام به دریافت نمودن کمک های مالی نمایند.

مدت زمان فرایند مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

به عنوان همسر یک شهروند آمریکایی، لازم نیست منتظر بمانند تا زمانی را برای در یافت یک کارت سبز به مدت پنج سال و برای درخواست حق شهروندی از طریق پروسه شناخته شده باشد. با در نظر گرفتن این موضوع که این اشخاص  برای همیشه با  با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کرده و با هم زندگی کنند این اشخاص می توانند که برای گرفتن شهروندی این کشور پس از اخذ گرین کارت برای سه سال درخواست اقامت داشته باشند.
هم چنین  این اشخاص باید از الزامات دیگر مانند داشتن شخصیت اخلاقی خوب برخوردار باشند، و اکثر این سه سال را در ایالات متحده زندگی کنند، این اشخاص باید قادر به صحبت کردن، خواندن و نوشتن انگلیسی و توانایی دریافت نمودن یک مدرک مدنی آمریکایی را داشته باشند.
ازدواج با یک شهروند آمریکایی گرفتن گرین کارت این کشور را یا شهروندی ایالات متحده را تضمین نمی کند. درخواست های گرین کارت ایالات متحده از طریق ازدواج به دقت مورد بررسی قرار می گیرند، زیرا دولت این کشور با ازدواج های صوری در این کشور به شدت مخالفت می کند.

با توجه به اتمام مقاله مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد سایر روش های مهاجرت به این کشور هستید با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر ویزای کاری در آمریکا و یا ویزای تحصیلی در آمریکا می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با این موارد به دست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *