مهاجرت تحصیلی انگلستان

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

مدرسه اقتصاد لندن که نام کامل آن مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن است، در سال 1805 میلادی تاسیس گردید. این مدرسه یک کالج سطح تخصصی است که از مجموعه دانشگاه لندن به شمار می‌رود. این مدرسه در سال 1900 میلادی به دانشگاه لندن پیوست. حدود ۴۰۰۰ محل اسکان برای تقریبا 10 هزار دانشجوی تمام وقت در این مدرسه مهیا گردیده است. اطلاعات بیشتر را از طریق مطالعه این مقاله در این خصوص کسب نمایید.

اقتصاد و علوم سیاسی لندن

بزرگترین مدرسه تابستانی در قاره اروپا، مدرسه تابستانی LSE‌ است. این دانشگاه در سال 2017 میلادی، در زمینه برتری علمی، جشن 29 سالگی بر پا نمود. دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، دارای دیدگاهی باز و گسترده در علوم انسانی هستند.

از این رو تاکید می‌گردد هر دانشجو علاوه بر رشته تحصیلی خود،‌ از رشته‌های دیگر نیز واحدهایی را بگذراند. این دانشگاه در لندن مرکزی قرار دارد و دپارتمان‌ها و موسسات زیادی را در خود جای داده است. این دانشگاه در رشته اقتصاد در رده دانشگاه‌های برتر هاروارد، برکلی و استنفورد جای گرفته است. آمارهای به دست آمده از تعداد دانشجویان مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن طبق جدول ذیل می‌باشد:

حوزه تحصیلی شیوه تحصیلی ملیت جنسیت دانشجویان
کارشناسی 42 % تمام وقت 95 % بریتانیا 33 % مذکر 49 %
تحصیلات تکمیلی 58 % پاره وقت 5 % کشورهای عضو اتحادیه اروپا 18 % مونت 51 %
سایر کشورها 49 %

افتخارات مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

این مدرسه در سال 2008 میلادی، بالاترین رتبه در انگلستان را در زمینه تحقیقات ارزیابی ورزش از آن خود نمود. تعداد 16 جایزه نوبل در زمینه اقتصاد، صلح و ادبیات توسط فارغ‌التحصیلان این مدرسه دریافت شده است. اولین برنده، شخص برنارد شاو George Bernard Shaw است که از موسسین این مدرسه بوده است. وی در سال 1952 جایزه نوبل را در زمینه ادبیات از آن خود نمود.

شخصیت‌های برتراند راسل Bertrand Russell، فردریک ون هایک Friedrich von Hayek و آمارتیا سن Hamartia Sen، از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند. آخرین افتخارآفرینی این مدرسه در سال 2010 رخ داد. نورمن اسنو که از موثرترین افراد در مرکز تحقیقات سیاست اقتصادی است، در زمینه اقتصاد جایزه نوبل را اخذ نمود.

مشاورین عالی رتبه در احزاب سیاسی، اجتماعی در حال فعالیت هستند که از فارغ‌ التحصیلان این مدرسه به شمار می‌روند. برای مثال، پروفسور لرد لایار از موسسین مرکز اقتصادی در کشور انگلستان است که در این دانشگاه تدریس می‌نماید. بالغ بر 30 نفر از سران دولت وقت و دولت حال حاضر در این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رشته های قابل تدریس در مدرسه اقتصاد لندن

در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن رشته‌های به دانشجویان زیر ارائه می‌گردد:

 • استراتژی بین المللی و دیپلماسی
 • علوم رفتاری
 • امور مالی
 • مدیریت
 • مدیریت اجرایی
 • مدیریت عمومی
 • سیاست و مدیریت
 • مدیریت اقتصادی
 • سیاست و بهداشت
 • قوانین و حقوق
 • اقتصاد سیاسی اروپا
 • علوم رفتاری
 • اقتصاد و بهداشت
 • دیپلماسی اجرایی

مدرسه تابستانی – پکن (LSE-PKU)

تعامل و همکاری بین مدرسه تابستانی LSE و دانشگاه پکن وجود دارد. این تعامل از سال 2004 میلادی بین این دو اجرایی شده است. مدرسه تابستانی دوره‌هایی را به زبان انگلیسی در مدت 2 هفته و در سطح بین‌المللی در رشته‌های مختلف ارائه می‌‌دهد. این رشته‌ها شامل امور مالی، اقتصاد، مدیریت، سیاست اجتماعی، روابط بین‌الملل و جغرافیا می‌باشد.

اعضای هیات علمی دانشگاه پکن و مدرسه LSE دوره‌های فوق الذکر را تدریس می‌نمایند. هزینه‌های تحصیلی بر اساس نوع رشته و تصمیم دانشگاه هر ساله تغییر می‌یابد. بنابراین هر ساله هزینه‌های تحصیل در رشته‌های مختلف متغیر بوده و در حال افزایش است.

کتابخانه مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

سازمان HEFCE، کتابخانه مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن را جزو 5 کتابخانه بریتانیا می‌شناسد که مختص تحقیقات ملی هستند. این کتابخانه از اعتبار بین المللی ویژه‌ای برخوردار است. آمارهای به دست آمده از این کتابخانه به قرار زیر است:

 • تعداد بالغ بر 4 میلیون عنوان به صورت چاپ شده
 • تعداد 60 هزار عنوان کتاب به صورت الکترونیک
 • تعداد 108 هزار عنوان مقاله به صورت الکترونیک

موضوع این تعداد عنوان‌ها در اغلب موارد در زمینه علوم اجتماعی نگارش شده‌اند.

سیستم آموزشی مدرسه LSE چگونه است؟

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) درزمینه مطالعات اجتماعی و سیاسی جزو قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان به‌شمار می‌رود. دوره‌های کارشناسی در این مدرسه شامل 80 دوره در رشته‌های مختلف هستند. این رشته‌ها شامل حسابداری، روابط بین‌الملل، دولت، کسب و کار، اقتصاد، حقوق، امور مالی و غیره می‌باشد.

تمامی دوره‌ها به صورت فشرده و در مدت 3 هفته ارائه می‌گردند. تحقیقات و تدریس دانشگاه LSE مبدل به 26 دپارتمان آکادمیک مستقل گردید. بالغ بر 9600 دانشجوی بومی و بین‌المللی در این مدرسه به صورت تمام وقت مشغول تحصیل هستند. این دانشجویان از 140 کشور در سراسر دنیا در این مدرسه مورد پذیرش قرار گرفته‌اند. تعداد کارمندان این مدرسه، 330 کارمند می‌باشد که 44 درصد آنها اتباع خارجی هستند.

در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای طیف گسترده‌ای در شاخه‌های علوم اجتماعی و اقتصاد است. تعداد رشته‌های در زمینه‌های فوق 25 رشته در گروه‌های آموزشی این موسسات ارائه می‌گردد. مهمترین گروه‌های مطالعاتی این دانشگاه انسان‌شناسی، جامعه شناسی، روانشناسی اجتماعی، جرم شناسی و روابط بین‌الملل است.

بورسیه تحصیلی مدرسه LSE چگونه است؟

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن هر ساله بورسیه‌هایی را به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌نماید. دانشجویان عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت www.lse.ac.uk فرم مربوطه را تکمیل نموده و درخواست بورسیه نمایند.

مدرسه LSE چه رنکینگی دارد؟

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) از لحاظ رتبه‌ بندی جهانی، در رتبه چهارم در سطح جهان قرار دارد. این رتبه نشان از سطح علمی بالای این دانشگاه دارد.

این مدرسه در زمینه علمی و پژوهشی و تحقیقاتی با دانشگاه‌های معتبر دنیا به شرح ذیل همکاری و مشارکت دارد:

 • دانشگاه کلمبیا (نیویورک)
 • علوم پو (پاریس)
 • دانشگاه پکن (پکن)
 • دانشگاه ملی سنگاپور
 • دانشگاه کیپ تاون

اکنون با توجه به مطالب گفته شده، با مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن آشنا شدید. جهت اخذ اطلاعات گسترده‌تر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. متخصصین و وکلای این موسسه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان در انواع روش‌های مهاجرت به انگلیس و کشورهای اروپایی می‌باشند. جهت کسب با جزئیات کامل به صورت تلفنی و یا مراجعه حضوری اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *