مهاجرت به کشور اسلواکی

درباره اسلواکی

درباره اسلواکی

اگر قصد دارید درباره اسلواکی اطلاعات دقیق و مفیدی کسب کنید، این راهنما می تواند به بهترین شکل ممکن شما را در این زمینه کمک کند. کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نوشتار را تهیه کرده اند تا درباره اسلواکی به هموطنان عزیز اطلاعات بسیار خوبی ارائه دهند. اکثر افرادی که به فکر مهاجرت یا سفر به اسلواکی هستند، قبل از اینکه عازم این کشور شوند، بهتر است اطلاعات مختصر و مفیدی درباره آن داشته باشند. اسلواکی یکی از کشورهای اروپایی می باشد که شرایط کار و زندگی در آن برای شهروندان کشورهای خارجی بسیار مناسب است و علاوه بر این، وجود جاذبه های توریستی بسیار جذاب، این کشور را به یک مقصد توریستی عالی تبدیل کرده اند.

اطلاعات کلی درباره اسلواکی

در اولین بخش مقاله درباره اسلواکی قصد داریم اطلاعات کلی درباره این کشور به شما عزیزان ارائه دهیم. اسلواکی دقیقا در بخش مرکزی اروپا واقع شده است. این کشور که یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد، تقریبا 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد و در همسایگی جمهوری چک (غرب)، اتریش (جنوب غربی)، مجارستان (جنوب)، اوکراین (شرق) و لهستان (شمال) قرار دارد. اسلواکی مدرن در سال 1993 به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد، هنگامی که با آرامش از جمهوری چک جدا شد و با توافق متقابل از چکسلواکی سابق جدا شد. (از سال 1945 تاکنون هیچ گونه درگیری سازمان یافته ای در اسلواکی وجود نداشته است). بسیاری از خارجی ها هنوز اسلواکی را با اسلوونی یوگسلاوی سابق اشتباه می گیرند.

در جدول زیر به اطلاعات کلی درباره اسلواکی اشاره شده است. این اطلاعات عبارتند از:

آیتمتوضیحات
نام رسمیجمهوری اسلواکی
نام به زبان محلیSlavska republika
نوع دولتجمهوری پارلمانی
پایتختبراتیسلاوا
واحد پول€ یورو
زبان رسمیاسلواک
جمعیت تقریبی5.500.000 نفر

لازم به ذکر است که کشور اسلواکی در سال 2004 میلادی، علاوه بر اتحادیه اروپا، به ناتو نیز پیوست. زبان اسلواک یک زبان اسلاوی غربی (بسیار نزدیک به چک و نسبتاً نزدیک به زبان لهستانی و زبان های یوگسلاوی سابق) است.

اطلاعات کلی درباره اسلواکی

جغرافیا و آب و هوای اسلواکی

همانطور که گفته شد، جمهوری اسلواکی در اروپای مرکزی قرار دارد. جغرافیای کشور با تفاوت های عمده در ارتفاع مشخص می شود. اسلواکی مرکزی و شمالی مناطق کوهستانی است که تحت پوشش کوه های کارپات قرار دارد. اسلواکی جنوبی و شرقی مناطق دشتی و مناطق مهم کشاورزی این کشور هستند. رود دانوب اسلواکی را با وین و بوداپست، کانال Rhine-Main و بنادر دریای سیاه متصل می کند.

در جدول زیر به فاصله کشور اسلواکی با کشورهای همسایه خود اشاره شده است:

نام کشورفاصله به KM کیلومتر
مجارستان679
لهستان597.5
جمهوری چک265
اتریش127.2
اوکراین98

افرادی که برای کار در اسلواکی و زندگی در این کشور اقدام به کسب ویزای اسلواکی می کنند، حتما باید با آب و هوای این کشور آشنا باشند. جمهوری اسلواکی از آب و هوای معتدل قاره ای برخوردار است و دارای چرخش مشخص فصل ها است. میانگین دمای روزانه در زمستان در این کشور -2 درجه سانتی گراد و در تابستان 21 درجه سانتی گراد است. سردترین ماه در کشور اسلواکی ژانویه (January) است و گرم ترین ماه های جولای (July) و آگوست (August) می باشند. به طور متوسط​​، در این کشور پوشش برفی به مدت 130 روز در سال در بالاترین مکان ها باقی می ماند.

درباره اسلواکی و جمعیت این کشور در سال 2023

همانطور که گفته شد، جمعیت تقریبی اسلواکی 5.5 میلیون نفر است. اما به طور دقیق، جمعیت این کشور 5.459.642 نفر است. جمعیت اسلواکی از 4.54 میلیون نفر در سال 1970 به 5.45 میلیون نفر در سال 2019 افزایش یافته است که میانگین سالانه آنها 0.38% است. مهاجرت های خارجی یکی از عوامل اصلی ایجاد تغییرات در جمعیت کشور اسلواکی هستند و هر ساله افراد زیاد برای کار، زندگی، ادامه تحصیل، سرمایه گذاری و یا سایر امور اقدام به مهاجرت به اسلواکی می کنند. در جدول زیر به طور دقیقتر به جمعیت کشور اسلواکی اشاره شده است.

تغییرات جمعیت کشور اسلواکی در سال های مختلف به صورت زیر بوده است:

تاریخجمعیتمیزان تغییر به % درصد
20195.454.0730.13
20185.446.7710.14
20175.439.2320.16
20165.430.7980.13
20154.423.8010.10
20145.418.5490.10
20135.413.3930.11

علاوه بر این، گروه های قومی که مشغول به زندگی در اسلواکی هستند عبارتند از:

سایر گروه های قومی که مشغول به زندگی در اسلواکی هستند شامل شهروندان جمهوری چک، اوکراینی ها، آلمانی ها و لهستانی ها می باشند. علاوه بر این، از لحاظ باورهای مذهبی، 63% مردم اسلواکی پیرو کاتولیک رومی، 9% پیرو مذهب پروتستان، 4% پیرو کاتولیک یونان و 2% پیرو سایر مذاهب هستند.

درباره توریسم و گردشگری در اسلواکی

اگر به فکر سفر به اسلواکی هستید، حتما باید درباره اسلواکی و توریسم در این کشور اطلاعات خوبی داشته باشید. اسلواکی دارای مناظر طبیعی، کوه ها، غارها ، قلعه ها و شهرهای قرون وسطایی، معماری بی نظیر، آبگرم و استراحتگاه های اسکی بی شمار است. در سال 2017 بیش از 5.4 میلیون گردشگر از اسلواکی بازدید کردند و جذاب ترین مقصد ها پایتخت براتیسلاوا و های تاتراس است. بیشترین بازدید کننده از جمهوری چک (حدود 26%) ، لهستان (15%) و آلمان (11%) هستند. اسلواکی دارای قلعه های زیادی است که بیشتر آنها در حال حاضر ویرانه های قدیمی هستند.

معروف ترین قلعه های این کشور عبارتند از:

  • شامل قلعه بژنیس (که اغلب از آن به عنوان مکان فیلمبرداری استفاده می شود.)
  • قلعه Spiš ، (در لیست میراث یونسکو قرار دارد)
  • قلعه اوراوا
  • قلعه براتیسلاوا
  • ویرانه های قلعه Devín
  • قلعه htachtice

موقعیت اسلواکی در اروپا و گذشته این کشور (بخشی از پادشاهی مجارستان، سلطنت هابسبورگ و چکسلواکی) باعث شده است که بسیاری از شهرها و مناطق آن مشابه شهرهای جمهوری چک (مانند پراگ)، اتریش (مانند زالتسبورگ) یا مجارستان ( مانند بوداپست) باشند. مراکز بزرگ تاریخی را می توان در براتیسلاوا، Trenčín ، Košice ،Banská iatiavnica ، Levoča و Trnava یافت. لازم به ذکر است که این مراکز تاریخی در سال های اخیر مرمت و بازسازی شده اند. در شمال و شمال غربی کشور اسلواکی سازه های بسیار گرانبهایی مانند کلیساهای کاملا چوبی واقع می باشد. بیشتر آنها از قرن 15 به بعد توسط کاتولیک ها، لوترها و اعضای کلیساهای مذهبی شرقی ساخته شده اند. با تماس با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان می توانید از هزینه های و روش های مهاجرت به کشورهای برتر خارجی آگاه شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *