مهاجرت تحصیلی آمریکا

دانشگاه Notre Dame در آمریکا

دانشگاه Notre Dame در کشور آمریکا

دانشگاه Notre Dame در آمریکا و در قسمت شمالی شهر نوتردام واقع در ایالت ایندیانای آمریکا بنا گذاشته شده است. تعداد 29 ساختمان مختص اقامت دانشجویان در این دانشگاه قرار دارد که به دلیل تجیزات زندگی و امکانات رفاهی که در آن وجود دارد، اکثریت دانشجویان بین المللی در کلیه دوران تحصیلی خود، اقامت در این ساختمان ها را ترجیح می دهند. تعداد کل دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند، به 12.292 دانشجو می رسد که 8.438 نفر آنها در مقطع لیسانس و 3.731 نفر آنها در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل می دهند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات مهاجرتی معتبر است که اطلاعات دقیق، جامع و به روزی را در خصوص کلیه دانشگاه های جهان در اختیار دارد. از طریق دریافت مشاوره می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. ضمن این که مقاله پیش روی شما، اطلاعات و مطالب قابل توجهی را در اختیار شما قرار می دهد.

درباره دانشگاه Notre Dame در آمریکا

قدمت دانشگاه Notre Dame در آمریکا به 26 نوامبر 1842 میلادی باز می گردد که توسط فردی به نام ادوارد سورین به عنوان پدر روحانی به تاسیس رسید. این دانشگاه در زمین اهدایی از سوی یک سازمان کاتولیک بنا گردید. از این رو به عنوان یک دانشگاه صرفا پسرانه در زمینه پژوهشی و کاتولیکی آغاز به کار نمود و یک فرد کشیش ریاست آن را بر عهده دارد. عبارت University of Notre Dame در انگلیسی و عبارت Notre Dame du Lac در زبان فرانسوی برای این دانشگاه وجود دارد که مفهوم آن «بانوی دریاچه ما» است که به مریم مقدس، قدیس حامی دانشگاه اشاره می نماید. در سال 1972 میلادی، اولین دانشجویان زن در این دانشگاه مورد پذیرش قرار گرفتند. این روند تا جایی ادامه داشت که در سال 2013 میلادی، تعداد بانوان دانشجو به 48 درصد کل دانشجویان رسید. از شاخص های بارز دانشگاه می توان به معماری بی نظیر و زیبای بناهای دانشگاه، تعهد، پایبندی و ایمان قاطع به کلیسای کاتولیک و همچنین خیریه های متعددی که برای این دانشگاه وجود دارد، اشاره نمود.

دانشگاه Notre Dame در آمریکا

دانشکده‌ های دانشگاه​ Notre Dame

دانشگاه Notre Dame در آمریکا از دانشکده ها، کالج ها و موسسات آموزشی مختلفی تشکیل یافته که هر یک از آنها ارائه دهنده رشته های متنوعی هستند. برای “مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در این دانشگاه، لازم است با دانشکده های آن آشنا شوید که عبارتند از:

 • دانشکده برنامه‌ های تحصیلی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده هنر

دانشگاه Notre Dame ومدارک پذیرش تحصیلی

ارائه مدارک معتبر و قانونی به منظور دریافت پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه Notre Dame در آمریکا، موضوع مهمی محسوب می گردد. اگرچه هر دانشگاه اسناد و مدارک خاصی را از دانشجوی متقاضی درخواست می نماید، اما در اکثر مواقع،‌ مدارک درخواستی مشترک بوده و بایستی توسط دانشجو تسلیم دانشگاه گردد. شرح مدارک مورد نظر به صورت زیر است:

 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی اخذ شده از دوره های قبلی، به اضافه ریز نمرات آنها
 • داشتن حداقل معدل 3 از 4
 • مبلغ application fee معادل 75 $ می باشد که بایستی توسط دانشجو به صورت آنلاین پرداخت گردد.
 • در اختیار نهادن رزومه فردی و تحصیلی (CV)
 • ارائه توصیه نامه (تعداد توصیه نامه ها بین 1 تا 3 بوده و به مقطع تحصیلی بستگی دارد)
 • ارائه نمرات کسب شده در آزمون های زبان تافل و آیلتس (حد نصاب نمره تافل اینترنتی 80 و نمره هر بخش 23 می باشد. برای آزمون تافل نیز بایستی حداقل نمره 7 را اخذ نموده باشید)

رشته های تحصیلی دانشگاه Notre Dame

پس از ارائه مدارک، پرونده فرد متقاضی از سوی دانشگاه Notre Dame در آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت گردد، گواهی پذیرش تحصیلی برای وی ارسال می شود. پس از آن فرد با در دست داشتن گواهی پذیرش تحصیلی و سایر مدارک لازم، می تواند نسبت به اخذ “ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نماید. فرد متقاضی می تواند با توجه به علاقه و سلیقه خود، در یکی از دانشکده های دانشگاه Notre Dame به تحصیل بپردازد. این رشته ها بسیار متنوع بوده و شامل رشته های زیر می گردد:

Architecture Architectural Design and Urbanism Historic Preservation M.B.A
Accountancy Business Analytics Finance Executive M.B.A
Management Nonprofit Administration Environmental Studies Study of Religion
Life Sciences Energy Aerospace and Mechanical Engineering Bioengineering
Chemical and Biomolecular Engineering Civil and Environmental Engineering and Earth Sciences Computer Science and Engineering International Human Rights Law
Aerospace Engineering Chemical Engineering Civil Engineering Computer Engineering
Computer Science Electrical Engineering Environmental Earth Sciences Biological Sciences
Chemistry Chemistry/Business Mathematics Neuroscience and Behavior
Physics Physics in Medicine Preprofessional Studies Science-Business

نکات مهم تحصیل در آمریکا

از آنجا که دانشگاه Notre Dame در آمریکا از درجه اعتبار ویژه و بالایی بهره می برد، لذا دانشجویانی که تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان می رسانند، در بالاترین درجه علمی قرار دارند. به طوری که به محض فارغ التحصیلی، می توانند با تبدیل ویزای تحصیلی به “ویزای کاری آمریکا، در فرصت های شغلی بین المللی و ویژه مشغول کار شوند. این افراد به دلیل سابقه تحصیلی در این دانشگاه، از دانش بالا و سطح تکنولوژی فوق العاده بهره مند هستند. برای اطلاع از نحوه پذیرش تحصیلی در دانشگاه Notre Dame در آمریکا و همچنین چگونگی دریافت ویزای تحصیلی و ویزای کاری آمریکا با وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *