مهاجرت تحصیلی لهستان

دانشگاه جاگلونیا

دانشگاه جاگلونیا

کشور لهستان  دارای دانشگاههای معتبر بسیار زیادی می­باشد. یکی از مهمترین و قدیمی ترین دانشگاه های این کشور دانشگاه جاگلونیا می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین دانشگاههای لهستان به دانشجویان در راستای انتخاب بهترین دانشگاه کمک می­نماید. دانشگاه جاگلونیا در سال 1364 تأسیس گردید. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاههای کشور لهستان است که قدمتی 650 ساله دارد. دوران توسعه این دانشگاه در دوران آشفتگی و غم انگیز و همراه با جنگ کشور لهستان می­باشد. در این دانشگاه دانشمندان معروف زیادی از جمله کوپرنیک، کارول الزوسکی و پاپ ژان پل چهارم تحصیل نموده اند.

دانشگاه جاگنولیا همواره میزبان دانشجویان زیادی از سراسر جهان بوده است. در حال حاضر این دانشگاه میزبان 5000 دانشجو می­باشد. این دانشگاه دارای 15 دانشکده می­باشد و 4000 کارمند در این دانشگاه مشغول به فعالیت می­باشند. اعتبار این دانشگاه در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی در لهستان و در تمامی جهان شناخته شده می­باشد. دانشجویانی که در دانشکده های پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیلند به دستاوردهایی در زمینه های ارولوژی- قلب و عصب شناسی رسیده اند. همچنین دانشجویان در دانشکده های باستان شناسی این  دانشگاه به دنبال کشف حقایق در نقاط مختلف جهان از جمله مصر، قبرس، آسیای مرکزی در تلاش می­باشند. دانشجویان در سایر دانشکده های این دانشگاه در زمینه های مختلف علمی از جمله اخترشناسی، فناوری اطلاعات و سایر رشته ها به دستاوردهای علمی بسیاری رسیده اند. از دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند دعوت می­نمائیم مقاله زیر را  مطالعه فرمایند.

هزینه های دوره های فردی

هزینه های تحصیلی دوره های فردی در دانشگاه جاگلونیا به شرح زیر می­باشد:

نام دوره طول دوره هزینه آموزش (یورو)
MA 60 ساعت 450
MA 30 ساعت 225
SA 40 ساعت 300
دوره های زبان 60 ساعت 375

دانشجویان در صورتیکه در دوره های بیشتری شرکت نمایند از تخفیفات 5 درصدی این دانشگاه بهره­مند می­گردند. دانشجویان برای اینکه بتوانند وارد سال دوم تحصیلی خود شوند بایستی 60 امتیاز در دورهMA  را کسب نمایند. همچنین نبایستی دانشجویان در دوره های اجباری MA مردود گردند. دانشجویانی که با کسب نمره 50 در دوره­ی MA مردود شده اند می­توانند درخواست قبولی مشروط خود را به این دانشگاه اعلام نموده و وارد سال تحصیلی بعدی شوند.

هزینه تکرار دوره

دانشجویانی که در سال اول تحصیلی خود مردود شوند و نتوانند نمره قبولی این دوره را کسب نمایند مجبور به تکرار این دوره(MA ) هستند. دانشجویانی که برای دومین بار دوره MA را می­گذرانند بایستی در این دوره حداقل 50-60 امتیاز را کسب نمایند. در صورتی که دانشجو دوباره نتواند امتیاز مورد نظر را کسب نماید اجازه تحصیل از وی گرفته خواهد شد. دانشجویان برای اطلاعات بیشتر در زمینه دوره های فوق می­توانند از مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نماند.

رشته های تحصیلی دانشگاه جاگلونیا

در این دانشگاه رشته های بسیار زیادی در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می­گردد که در جدول زیر نمونه هایی از این رشته ها را نشان داده ایم.

مقاطع تحصیلی رشته ها
کارشناسی روابط بین الملل و منطقه- کارشناس مدیریت بین المللی و…
کارشناسی ارشد محیط زیست و تکامل- بیوتکنولوژی ملکولی- طیف سنجی –ریاضیات- علوم اجتماعی- مطالعات اروپا- مطالعات فرهنگی- مطالعات آسیایی
دکتری جراحی دندانپزشکی- دکترای فیزیک- نجوم- بیوفیزیک- مطالعات بین المللیدر دکترای پزشکی- ادبیات تطبیقی-

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامع تری در مورد رشته های دانشگاهی در مقاطع مختلف در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

پیش از عزیمت

با ادامه تحصیل در خارج از کشور دانشجویان تجربه های بسیار مفیدی بدست خواهند آورد. اما قبل از سفر وبرای ادامه تحصیل در خارج از کشور دانشجویان بایستی مراحلی را برای بدست آورد ن مجوز اقامت کشور مورد نظر بگذارنند.

پاسپورت – ویزا

دانشجویانی که از اتحادیه اروپا به لهستان مراجعت می­نمایند نیازی به دریافت اقامت این کشور ندارند. اما دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا قصد ادامه تحصیل در لهستان را دارند بایستی ابتدا نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند.

این دانشجویان باید با مراجعه به سفارت لهستان درخواست اقامت طولانی مدت لهستان یا اقامت نوع D را بنمایند. دانشجویان با دریافت این نوع ویزا اجازه ورود و اقامت به لهستان را تا پایان اعتبار ویزا (365 روز) خواهند داشت. بهتر آنست تا دانشجویان درخواست ویزای چند بار ورود را به سفارت لهستان بدهند زیرا با دریافت ویزای تحصیلی چند بار ورود، به دانشجویان این امکان داده می­شود تا بتوانند در تمامی کشورهای عضو شینگن سفر نمایند.

دانشگاه جاگلونیا

یکی از معتبرترین دانشگاههای لهستان که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرش می­نماید دانشگاه جاگلونیا می­باشد. این دانشگاه دارای دانشکده های زیادی است که حدوداً 400 رشته تحصیلی را به دانشجویان در مقاطع مختلف ارائه می­دهد. این دانشگاه برای جذب دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی قرار داده است تا دانشجویان بتوانند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند.

ویزا دانشجویی لهستان چگونه است؟

همانطور که پیش تر بیان نمودیم شهروندان اکثر کشورهای اروپایی و همچنین کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا- صربستان- استرالیا- نیوزلند- کرواسی می­توانند بدون دریافت ویزای لهستان وارد این کشور شده و به مدت 90 روز در این کشور اقامت گزینند. این بدان معناست که دانشجویان کشورهای فوق الذکر می­توانند در هر دوره ورود به لهستان به مدت 3 ماه بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند.

اما چنانچه دانشجویان کشورهای فوق بیشتر از 90 روز بدون ویزای کشور لهستان در این کشور اقامت گزینند مستلزم پرداخت جریمه به این کشور خواهد شد. این دانشجویان پس از ورود به خاک لهستان بایستی برای اقامت خود در اداره امور اتباع خارجی ثبت نام نمایند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بایستی برای ورود به کشور لهستان ویزای دانشجویی این کشور را اخذ نمایند. این ویزا که معمولاً ویزای طولانی مدت یا نوع D خوانده می­شود توسط سفارت لهستان برای دانشجویان صادر می­گردد.

مسکن در لهستان چگونه است؟

دانشجویانی که در کشور لهستان مشعول به تحصیل هستند در صورتیکه در دوره های آموزشی CES MA شرکت نمایند، به آنها خوابگاه های تضمین ارائه داده خواهد شد. همچنان دانشجویان می­توانند از آپارتمان های خصوصی برای اسکن خود در این کشور استفاده نمایند.

خوابگاههای مسکونی در لهستان چگونه اند؟

در کشور لهستان برای دانشجویان خوابگاههایی وجود دارد که هزینه اجاره بهای آنها بسیار ارزان می­باشد. هزینه این خوابگاهها به طور متوسط 345 زلوتی می­باشد که این هزینه شامل هزینه های آب و برق و استفاده از اینترنت نیز می­گردد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه جاگلونیا با سوالات زیادی روبرو می­شوند. دانشجویان می­توانند سوالات خود را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند. این موسسه پاسخگوی همه سوالات عزیزان همچون :

  • آیا دانشگاه جاگلونیا به دانشجویان بین المللی بورسیه و کمک هزینه دانشجویی پرداخت می­نماید؟
  • آیا دانشگاههای لهستان برای پذیرش دانشجویان  بین المللی امتحان ورودی اخذ می­نماید؟
  • مشاغل مورد نیاز کشور لهستان کدامند؟

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *