مهاجرت تحصیلی لهستان

دانشگاه جاگلونیا لهستان

دانشگاه جاگلونیا لهستان

کشور لهستان دارای دانشگاه های معتبر بسیار زیادی است، از این رو یکی از مهمترین دانشگاه های این کشور دانشگاه جاگلونیا لهستان می­ باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین دانشگاه های لهستان به دانشجویان در راستای انتخاب بهترین دانشگاه کمک می­ نماید. دانشگاه جاگلونیا در سال 1364 تاسیس گردید. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور لهستان است که قدمتی 650 ساله دارد. دوران توسعه این دانشگاه در دوران آشفتگی و غم انگیز و همراه با جنگ کشور لهستان می باشد. در این دانشگاه دانشمندان معروف زیادی از جمله کوپرنیک، کارول الزوسکی و پاپ ژان پل چهارم تحصیل نموده اند.

این دانشگاه همواره میزبان دانشجویان زیادی از سراسر جهان بوده است. در حال حاضر این دانشگاه میزبان 5000 دانشجو می باشد. این دانشگاه دارای 15 دانشکده می­ باشد. 4000 کارمند در این دانشگاه مشغول به فعالیت می­ باشند. اعتبار این دانشگاه در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی در لهستان و در تمامی جهان شناخته شده است. دانشجویانی که در دانشکده های پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیلند به دستاوردهایی در زمینه های ارولوژی، قلب و عصب شناسی رسیده اند. همچنین دانشجویان در دانشکده های باستان شناسی این دانشگاه به دنبال کشف حقایق در نقاط مختلف جهان از جمله مصر، قبرس، آسیای مرکزی در تلاش می ­باشند. دانشجویان در سایر دانشکده های این دانشگاه در زمینه های مختلف علمی از جمله اخترشناسی، فناوری اطلاعات و سایر رشته ها به دستاوردهای علمی بسیاری رسیده اند. از دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند دعوت می­ نماییم مقاله زیر را مطالعه فرمایند.

هزینه های دوره های فردی دانشگاه جاگلونیا لهستان

هزینه های تحصیلی دوره های فردی در این دانشگاه به شرح زیر می ­باشد:

نام دورهطول دورههزینه آموزش به یورو
MA60 ساعت450€
MA30 ساعت225€
SA40 ساعت300€
دوره های زبان60 ساعت375€

دانشجویان در صورتیکه در دوره های بیشتری شرکت نمایند از تخفیفات 5% این دانشگاه بهره ­مند می ­گردند. دانشجویان برای اینکه بتوانند وارد سال دوم تحصیلی خود شوند بایستی 60 امتیاز در دوره MA را کسب نمایند. همچنین نبایستی دانشجویان در دوره های اجباری MA مردود گردند. دانشجویانی که با کسب نمره 50 در دوره­ MA مردود شده اند می­ توانند درخواست قبولی مشروط خود را به این دانشگاه اعلام نموده و وارد سال تحصیلی بعدی شوند.

رشته های تحصیلی دانشگاه جاگلونیا لهستان

در این دانشگاه رشته های بسیار زیادی در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می­ گردد. از این رو جهت تحصیل در لهستان می توانید مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

در جدول زیر نمونه هایی از این رشته ها را نشان داده ایم:

مقاطع تحصیلیرشته ها
کارشناسیروابط بین الملل و منطقه-کارشناس مدیریت بین المللی
کارشناسی ارشدمحیط زیست و تکامل- بیوتکنولوژی ملکولی- طیف سنجی-ریاضیات- علوم اجتماعی- مطالعات اروپا- مطالعات فرهنگی- مطالعات آسیایی
دکتریجراحی دندانپزشکی- دکترای فیزیک- نجوم- بیوفیزیک- مطالعات بین المللیدر دکترای پزشکی- ادبیات تطبیقی-

رشته های تحصیلی دانشگاه جاگلونیا لهستان

اخذ ویزای تحصیلی لهستان

دانشجویانی که از اتحادیه اروپا به لهستان مراجعت می ­نمایند نیازی به دریافت اقامت این کشور ندارند. اما دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا قصد ادامه تحصیل در لهستان را دارند بایستی ابتدا نسبت به اخذ اقامت لهستان اقدام نمایند. این دانشجویان باید با مراجعه به سفارت لهستان درخواست اقامت طولانی مدت لهستان یا اقامت نوع D را بنمایند. دانشجویان با دریافت این نوع ویزا اجازه ورود و اقامت به لهستان را تا پایان اعتبار ویزا (365 روز) خواهند داشت. بهتر آنست تا دانشجویان درخواست ویزای چند بار ورود را به سفارت لهستان بدهند. زیرا با دریافت ویزای تحصیلی چند بار ورود، به دانشجویان این امکان داده می­ شود تا بتوانند در تمامی کشورهای عضو شنگن سفر نمایند.

همانطور که پیش تر بیان نمودیم شهروندان اکثر کشورهای اروپایی و همچنین کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، صربستان، استرالیا، نیوزلند و کرواسی می ­توانند بدون دریافت ویزای لهستان وارد این کشور شوند. بدین ترتیب به مدت 90 روز در این کشور اقامت گزینند. این بدان معناست که دانشجویان کشورهای فوق می ­توانند در هر دوره ورود به لهستان به مدت 3 ماه بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند. اما چنانچه دانشجویان کشورهای فوق بیشتر از 90 روز بدون ویزای کشور لهستان در این کشور اقامت گزینند مستلزم پرداخت جریمه به این کشور خواهد شد.

خوابگاه های دانشگاه جاگلونیا در لهستان

یکی از معتبرترین دانشگاه های لهستان می باشد که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرش می ­نماید دانشگاه جاگلونیا می باشد. این دانشگاه دارای دانشکده های زیادی است که حدودا 400 رشته تحصیلی را به دانشجویان در مقاطع مختلف ارائه می ­دهد. این دانشگاه برای جذب دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی قرار داده است تا دانشجویان بتوانند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند. در کشور لهستان برای دانشجویان خوابگاه هایی وجود دارد که هزینه اجاره بها آنها بسیار ارزان می­ باشد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه جاگلونیا با سوالات زیادی روبرو می ­شوند. دانشجویان می ­توانند سوالات خود را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند.

این موسسه پاسخگوی همه سوالات عزیزان همچون :

  • آیا دانشگاه جاگلونیا به دانشجویان بین المللی بورسیه و کمک هزینه دانشجویی پرداخت می ­نماید؟
  • آیا دانشگاه های لهستان برای پذیرش دانشجویان بین المللی امتحان ورودی اخذ می­ نماید؟
  • مشاغل مورد نیاز کشور لهستان کدامند؟
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *