مهاجرت تحصیلی لهستان

اعزام دانشجو به لهستان

اعزام دانشجو به لهستان

از ایده آل ترین و مناسب ترین راه های مهاجرت به اروپا، می توان به اعزام دانشجو به لهستان و مهاجرت تحصیلی اشاره نمود. نظام دانشگاهی در این کشور مطابق با نظام آموزشی و دانشگاهی در سطح اروپاست. چراکه کشور لهستان به عنوان مرکز فرهنگی، اجتماعی و تاریخی در اروپای مرکزی شناخته شده است.

اعزام دانشجو به مدارس لهستان

شرایط اعزام دانشجو به لهستان در مقاطع دیپلم و زیر دیپلم متفاوت از همین شرایط در مقاطع دانشگاهی است. در سال 1999 میلادی در سیستم آموزش و پرورش کشور لهستان تغییراتی ایجاد گردید. یکی از این تغییرات گذراندن دوره های کارآفرینی برای دانش آموزان بود. چراکه آنان علاوه بر این که در دروس مختلف آموزش می بینند، عملگرا نیز می شوند.

هر دانش آموز از ابتدای مقطع ابتدایی تا زمان ورود به دانشگاه می بایست به مدت 12 الی 15 سال دوره های تحصیلی مختلف را پشت سر بگذارد. بنابراین نظام آموزشی لهستان در مقطع زیر دیپلم، در سه بخش اصلی تقسیم بندی می گردد:

 1. بخش ابتدایی
 2. بخش متوسطه
 3. بخش دبیرستان

شرایط تحصیل در مدارس لهستان

دوره های تحصیلی در مدارس ابتدایی به مدت 6 سال می باشد. دوره های تحصیل دانش آموزان در بخش دبیرستان نیز مبتنی بر گذراندن 2 مرحله است: مرحله اول دوره های سه ساله را شامل می گردد. پس از پایان یافتن این 3 سال، دانش آموز می بایست در آزمون جامع شرکت نماید که در صورت قبولی در این آزمون، می تواند به 3 ساله دوم ورود پید کند.

در این سطح از تحصیلات است که رشته تحصیلی خود را به طور تخصصی انتخاب نموده و تصمیم می گیرند که 3 یا 4 سال دوره های تحصیلی خود به صورت حرفه ای را در چه رشته ای ادامه دهند. دوره های تحصیلی در مدارس حرفه ای در بازه زمانی 3 الی 4 سال به طول خواهد انجامید. پس از شرکت در آزمون و کسب نمره قبولی مجاز هستند که به ادامه تحصیلات در مقاطع لیسانس و بالاتر بپردازند. شرایط تحصیل دانش آموزان در محیط های دانشگاهی و غیر دانشگاهی فراهم است. از این رو علاوه بر دانشگاه های سنتی، دانشگاه های آموزشی و پلی تکنیک نیز در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

فهرست مدارس لهستان

کشور لهستان دارای 21 مدرسه بین‌المللی است که هرکدام از آنها زبان‌های آموزشی متفاوتی را دارند. جدول ذیل اطلاعات کاملی را درخصوص این مدارس در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. چنانچه اطلاعات دیگری درزمینه اینگونه مدارس نیاز دارید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

نام مدرسه سیستم آموزشی زبان تحصیلی شهریه (واحد پول: زلوتی لهستان)
Willy-Brandt Schule Wars Chau آلمانی آلمانی 24000zt
Multischool International school انگلیسی، لهستانی انگلیسی، لهستان 18500zt
The international school کانادایی انگلیسی، لهستانی 24000zt
International European School Warsaw بین المللی، انگلیسی، لهستانی بین المللی 46000zt
International School of Warsaw بین المللی انگلیسی 38000zt
Monnet International School بین المللی بین المللی 30000zt
Vancouver Schools کانادایی، لهستانی انگلیسی، لهستانی 18000zt
Polish British Academy of Warsaw انگلیسی، لهستانی انگلیسی، لهستانی 28620zt
The Canadian School of Warsaw بین المللی، لهستانی انگلیسی، لهستانی *
Academia High School انگلیسی انگلیسی 97000zt
Edison Primary School انگلیسی انگلیسی *
International Trilingual School of Warsaw بین المللی انگلیسی، چینی، لهستانی، فرانسه، اسپانیایی 25800zt
Warsaw Montessori Schools مونتسوری انگلیسی *
The English Primary انگلیسی انگلیسی 16500zt
American School of Warsaw بین المللی، آمریکایی بین المللی 86981zt
The British School Warsaw بین المللی، انگلیسی بین المللی 82870zt
Meridian International Schools بین المللی، لهستانی بین المللی 27800zt

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی

کشور لهستان کشوری است که در تقاطع شرق و غرب قرار دارد. از این رو می توان لهستان را یک کشور فرهنگی دانست. به همین دلیل برای فردی که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارد، اعزام دانشجو به لهستان می تواند کشوری مناسب تلقی گردد. هزینه های زندگی در لهستان پایین بوده و تحصیلات در سطح بالایی از کیفیت انجام می گیرد. همچنین دانشجویان این امکان را دارند که به یادگیری زبان دوم بپردازند.

تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های کشور لهستان در سال 2017 میلادی، تقریبا 5 درصد بوده است. دوره های تحصیلی در مقطع لیسانس (کارشناسی) در دانشگاه های این کشور به مدت 3 الی 4 سال به طول می انجامد. زبان تحصیلی در این مقطع، انگلیسی بوده و برنامه های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه به صورت تمام وقت است. این را مدنظر داشته باشید در صورتی که به زبان تسلط ندارید، می توانید پس از پذیرش در دانشگاه، دوره های آموزش زبان را در همان دانشگاه سپری نمایید.

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، موظف به گذراندن دوره های پژوهشی جهت ارائه پایان نامه هستند. بدین صورت که با بهره گیری از تخصص ها و مهارت های کسب شده در این مقطع، قادر خواهند بود به پژوهش های علمی بپردازند. دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 18 ماه تا 1 سال می باشد.

همان طور که می دانید زبان رسمی کشور لهستان، زبان لهستانی است. اما اکثریت دوره های تحصیلی و آموزشی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می گردد. از این رو دانشجویان با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل می توانند به راحتی ادامه تحصیل دهند. نمره زبان در سطح آیلتس برای این مقطع تحصیلی می بایست 5/6 باشد. البته جای هیچ نگرانی نخواهد بود که ممکن است نمره شما به این میزان نباشد. در این صورت دوره های یادگیری زبان به شما ارائه می گردد.

اعزام دانشجو به لهستان

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های سنت کیتس از جمله موارد مهمی است که در اعزام دانشجو به لهستان مورد توجه قرار گرفته است. بورسیه های “تحصیل در کشور لهستان به دانشجویانی تعلق می گیرد که رزومه تحصیلی آنان در سطح قوی و بالایی قرار دارد. اما به طور کلی پیشنهاد ما این است که تحصیل در دانشگاه های دولتی را انتخاب نمایید. چراکه هزینه های تحصیلی در این نوع دانشگاه ها ناچیز و به صورت رایگان می باشد.

شرایط اعزام دانشجو درمقطع دکترا چیست؟

 • دوره های تحصیلی در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور لهستان به مدت 3 تا 4 سال طول می کشد.
 • هزینه های تحصیلی در این مقطع متغیر بوده و به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی بستگی دارد.
 • دانشجویان مقطع دکترا می بایست شخصی را به عنوان سرپرست دانشگاهی یا سوپروایزر داشته باشند. سوپروایزر تخصص های لازم و کافی را در رشته تحصیلی دانشجوی مقطع دکترا دارا می باشد.
 • زبان تحصیلی در این مقطع زبان انگلیسی خواهد بود. بنابراین در هنگام پذیرش می بایست مدرک زبان خود را ارائه نمایید.
 • ناگفته نماند نمره مدرک زبان در دانشگاه های مختلف این کشور، متغیر خواهد بود. اما به طور کلی شایسته است نمره زبان آیلتس شما 7 باشد.

فهرست دانشگاه های برتر لهستان کدامند؟

 • از مهمترین مرحله تحصیل و اعزام دانشجو به لهستان آشنایی با دانشگاه های این کشور است.
 • بر طبق آمارهای به دست آمده، تقریبا 500 موسسه آموزش عالی در کشور لهستان به فعالیت های آموزشی مشغول هستند.
 • تعداد زیادی از این موسسات، آموزش های تخصصی ارائه می نمایند که باعث گردیده در سطح بین المللی ارزش و اعتبار قابل توجهی داشته باشند.
 • نظام آموزشی کشور لهستان در سال 2012 از لحاظ برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی، رتبه دهم جهانی را به خود اختصاص داد.

این کشور تعداد 5 دانشگاه برتر را در خود جای داده است که فهرست آنها به شرح ذیل می باشد:

 • دانشگاه یاگیلونیا (Jagiellonian)
 • دانشگاه ورشو (Warsaw)
 • دانشگاه میکیویچ  (Mickiewicz University)
 • دانشگاه علوم و تکنولوژی (AGH University of Science and Technology)
 • دانشگاه صنعتی ورشو (The Warsaw University of Technology)

هزینه‌های تحصیل در لهستان چقدر است؟

در اعزام دانشجو به لهستان میزان هزینه های تحصیلی بسیار با اهمیت هستند. هزینه های تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانسب به طور میانگین معادل 2000 الی 6000 یورو در سال خواهد بود. هزینه های اداری جهت ثبت نام نیز می بایست در همان زمان پرداخت گردد. هزینه های در نظر گرفته برای مقطع دکترا نیز مبلغی بین 3000 الی 6000 تخمین زده شده است.

مطالب فوق برای شما دانشجویان عزیز و گرامی در این مقاله نگارش و بیان گردید. اکنون با علم به شرایط اعزام دانشجو به لهستان و تحصیل در این کشور می توانید گزینه های مناسب را انتخاب کنید. در این راستا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند همراه خوبی در مسیر مهاجرت تحصیلی باشد. چراکه مشاوره های تخصصی این موسسه که از سوی وکلا و کارشناسان ارائه می گردد، باعث می گردد بهترین تصمیم گیری را جامه عمل بپوشانید. این مشاوره ها می تواند از طریق مراجعه حضوری به موسسه و یا تماس های تلفنی رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *