مهاجرت تحصیلی آلمان

دانشگاه اشتوتگارت در آلمان

دانشگاه اشتوتگارت در کشور آلمان

یکی از دانشگاه برتر در کشور آلمان دانشگاه اشتوتگارت در آلمان می­باشد. این دانشگاه در سال1829 در شهر اشتوتگارت تأسیس گردید. این دانشگاه هر ساله دانشجویان خارجی زیادی را پذیرش می­نماید. هم اکنون نیز از میان 25000 دانشجویی که در این دانشگاه مشغول به تحصیلند، 3000 دانشجو را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. دانشگاه اشتوتگارت در آلمان به پیشرفت های قابل توجهی در زمینه مهندسی برق و مکانیک رسیده است. دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره لازم را دارند. همچنین دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه در مقاطع مختلف باید مبالغی را پرداخت نمایند. که بسته به مقطع تحصیلی دانشجویان این مبلغ متفاوت است. ما به دانشجویان عزیز مشورت با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را جهت تصمیم گیری در زمینه تحصیل در آلمان پیشنهاد می­نمائیم.

تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت در آلمان

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های آلمان بشمار می­رود و دانشجویان می­توانند با ازائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازند. این دانشگاه تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می­نماید. دانشجویان نیز در کشور آلمان اجازه انجام کار حسن تحصیل را خواهند داشت. با این وجود براحتی خواهند توانست هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را پوشش دهند. البته تعداد ساعات کاری دانشجویان در مقاطع مختلف در این کشور متفاوت است. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می­بایست حداقل نمره 5 را در آزمون آیلتس کسب نموده باشند. همچنین دانشجویان برای تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاهذ اشتوتگارت در آلمان باید دارای مهارت زبان آلمانی با سطح A2 باشند. علاقمندانی که قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارند و از مهارت این زبان برخوردار نیستند، امکان گذراندن دوره های زبان آلمانی قبل از ورود به این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه اشتوتگارت در آلمان

رنکینگ دانشگاه اشتوتگارد در آلمان

همانطور که بیان نمودیم دانشگاه اشتوتگارد یکی از بهترین دانشگاه های آلمان و جهان است. این دانشگاه جزء 250 دانشگاه برتر در جهان است که رتبه 48 را در بخش مکانیک و مهندسی برق و رتبه 87 را در زمینه تکنولوژی بخود اختصاص داده است. ناگفته نماند این دانشگاه در زمینه مهندسی مکانیک و برق دارای رتبه سوم در میان دانشگاه های کشور آلمان می­باشد. با توجه به تمامی موارد فوق و امکان تحصیل به زبان انگلیسی بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می­باشند.

این دانشگاه دارای 10 دانشکده می­باشد. دانشکده معماری شهری- دانشکده مهندسی راه و ساختمان- دانشکده شیمی- دانشکده مهندسی نرم افزار- علوم کامپیوتر- دانشکده ریاضیات و فیزیک- دانشکده علوم انسانی- دانشکده مدیریت و دانشکده طراحی مهندسی از جمله دانشکده های دانشگاه اشتوتگارت در آلمان می­باشد.

امکانات دانشگاه اشتوتگارت در آلمان

این دانشگاه امکانات مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار داده است. خوابگاه ها – کتابخانه ها و سالن های ورزشی از جمله امکانات این دانشگاه هستند. دانشجویان می­توانند بصورت بلند مدت و کوتاه مدت در خوابگاه های این دانشگاه اقامت گزینند. البته امکان اقامت در آپارتمان های خصوصی نیز برای دانشجویان وجود دارد که در اینصورت دانشجویان ملزم به پرداخت اجاره های بیشتری خواهند بود. اجاره خوابگاه های دانشگاه اشتوتگارت در آلمان 150 تا 200 یورو در ماه می­باشد، در حالیکه اجاره آپارتمان های دانشجویی ماهانه 350-500 یورو در ماه برآورد شده است.

شهریه تحصیلی در دانشگاه اشتوتگارت آلمان

تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت بصورت رایگان نیست و دانشجویان می­بایست شهریه هایی را پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در این دانشگاه به ازای هر ترم تحصیلی 350 یورو می­باشد و دانشجویان با پرداخت هزینه فوق از مزایای حمل ونقل رایگان – کارت دانشجویی و هزینه ممیزی نیز برخوردار خواهند شد. دانشجویان می­بایست هزینه ای کعادل 650 یورو در ماه را جهت پرداخت هزینه های زندگی خود در کشور آلمان در نظر داشته باشند. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان و کمک هزینه های تحصیلی در این کشور برای دانشجویان بین المللی فراهم است. بورسیه DAAD یکی از معروفترین بورسیه هایی است که دانشگاه اشتوتگارت در آلمان به دانشجویان اعطا می­نماید.

این بورسیه از طرف سازمان آموزش و پرورش آلمان جهت حمایت از دانشجویان قرار داده شده است. همچنین کم هزینه های دیگری نیز از سوی شرکت فوق به دانشجویان اختصاص داده شده است که به دانشجویانی که به زبان انگلیسی تحصیل می­نمایند، تعلق خواهد گرفت. شرکت دیگری بنام Hilti نیز کمک هزینه ها و بورسیه هایی را به دانشجویان اعطا می­نماید. این شرکت علاوه بر اینکه به دانشجویان بورسیه هایی را اعطا می­نماید، کمک هزینه هایی با ارزش 1500 یورو جهت هزینه های پایان نامه و … به دانشجویان ترم آخر پرداخت می­نماید.

چگونگی پذیرش در دانشگاه اشتوتگارت آلمان

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت را دارند، جهت پذیرش در این دانشگاه می­باید ابتدائاً درخواست پذیرش خود را به این دانشگاه ارسال نمایند. زمان ارسال درخواست های پذیرش به این دانشگاه جهت تحصیل در مقاطه کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 و 16 جولای می­باشد. دانشجویان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی باید حداقل نمره 5/5 را در آزمون آیلتس و نمره 75 را در آزمون تافل و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دارای نمره 6 آیلتس و یا 79 در آزمون تافل و همچنین دانشجویان مقطع دکترا دارای نمره 7 از آزمون آیلتس و یا نمره 88 از آزمون تافل را کسب نموده باشند. این دانشگاه پس از بررسی و ارزیابی مدارک دانشجویان و تأیید مدارک، دعوتنامه تحصیلی ارسال خواهند نمود.

متقاضیان پس از اخذ دعوتنامه تحصیلی از سوی دانشگاه اشتوتگارت در آلمان می­توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان اقدام نمایند. مدارک زیر جهت پذیرش در این دانشگاه الزامی می­باشد:

 • ارائه مدارک تحصیلی قبلی بهمراه ریز نمرات آنها
 • مدرک زبان انگلیسی و دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارند، ارائه گواهی مهارت زبان آلمانی الزامیست.
 • تعیین رشته تحصیلی

ویزای تحصیلی کشور آلمان

همانطور که می­دانید دانشجویان جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. متقاضیان پس از اخذ موافقتنامه تحصیلی آلمان می­توانند با مراجعه به سفارت این کشور جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایند. مدارک زیر جهت اخذ این ویزا ضروری می­باشد:

 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • موافقتنامه تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان
 • تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سوسابقه کیفری
 • مدارک هویتی
 • ارائه مدارک تمکن مالی برای زندگی دانشجویی
 • انگیزه نامه تحصیلی

ناگفته نماند امکان اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب همواره در حال یاری رساندن به تمامی علاقمندان مهاجرت به دیگر کشورها می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *