مهاجرت تحصیلی هلند

دانشگاه اراسموس روتردام در هلند

دانشگاه اراسموس روتردام در کشور هلند

دانشگاه اراسموس روتردام در هلند یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های قاره اروپا می باشد و یک از بهترین دانشگاه های دولتی کشور هلند محسوب می شود. دانشگاه اراسموس روتردام در هلند سطح بسیار بالایی در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی دارد و دانشجویان و متقاضیان بین المللی زیادی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می کنند. دانشگاه اراسموس روتردام در هلند در شهر دونتسک و روتردام واقع شده است و دارای امکانات بی شماری می باشد. به طور کلی تحصیل در کشور هلند شرایط بسیار مطلوبی دارد؛ زیرا سیستم آموزشی این کشور از بالا ترین سطح و کیفیت برخوردار می باشد و دانشجویان می توانند از برنامه های تحصیلی مختلف در دانشگاه های معتبر کشور هلند بهره مند شوند.

در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا هموطنان عزیز را از شرایط و دوره های تحصیل در دانشگاه اراسموس روتردام در هلند به صورت کامل آگاه سازند.

دانشگاه اراسموس روتردام در هلند

درباره دانشگاه اراسموس روتردام در هلند

دانشگاه اراسموس روتردام در هلند در سال 1913 میلادی تاسیس شد و بیش از بیست و نه هزار دانشجو و متقاضی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه پیشرفته با سازمان ها و موسساتی چون AMBA، EQUIS و AACSB همکاری می کند و لازم به ذکر است که بیش از سه هزار نفر عضو هیئت علمی و کارمندان دانشگاه اراسموس روتردام در هلند می باشند. در دانشگاه اراسموس روتردام هلند دانشجویان و متقاضیان می توانند در دوره های تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل شوند و از امکانات این دانشگاه بهره مند شوند. دانشگاه بین المللی اراسموس روتردام با ارائه برنامه های تحصیلی بی نظیر و با کیفیت باعث شده است تا تعداد دانشجویان و متقاضیانی که هر ساله از کشور های خارجی اقدام به تحصیل در این دانشگاه می کنند به طور چشمگیری افزایش یابد.

با تحصیل در دانشگاه اراسموس روتردام هلند دانشجویان می توانند رویا های خود را تبدیل به واقعیت کنند و با کسب مدرک در دوره های مختلف تحصیلی از این دانشگاه، موفق به یافتن ایده آل خوب با درآمد و حقوق عالی شوند. دانشگاه اراسموس روتدام به دلیل داشتن سطح بسیار بالا در فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی، رتبه های بالایی را در رتبه بندی های جهانی مختلف کسب کرده است. رتبه دانشگاه اراسموس روتردام هلند در رتبه بندی های مختلف به صورت زیر می باشد:

Ranking Rank
World University Rankings 70
Academic Ranking of World Universities 79
QS World University Rankings 179
Best Global Universities Rankings 71

شرایط تحصیل در دانشگاه اراسموس روتردام در هلند

دانشگاه اراسموس روتردام هلند طیف گسترده ای از رشته ها و برنامه های تحصیلی گوناگون در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. دانشجویان و متقاضیانی که به دنبال شرکت در برنامه های تحصیلی با کیفیت هستند می توانند اقدام به ورود به دانشگاه اراسموس روتردام هلند کنند. ورود به دانشگاه اراسموس نیاز به داشتن سابقه تحصیلی درخشان و همچنین مدرک زبان معتبر دارد. تحصیل در اکثر برنامه های تحصیلی دانشگاه اراسموس روتردام هلند به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند با ارائه مدارک زبان تافل و آیلتس در برنامه ها و دوره های تحصیلی انگلیسی زبان شرکت کنند. لازم به ذکر می باشد که اکثر برنامه های تحصیلی در دوره کارشناسی به زبان هلندی ارائه می شوند؛ اما برخی از برنامه های تحصیلی در این دوره به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان و متقاضیان ارائه می شوند.

دانشجویان و متقاضیانی که در دانشگاه اراسموس روتردام مشغول به تحصیل می شوند، می توانند در سخنرانی ها، کنفرانس ها و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کنند. دانشجویان قادرند قبل از شروع دوره های تحصیلی در دوره های افزایش مهارت های نوشتاری و سخنرانی شرکت کنند و برای شروع سال تحصیلی آماده شوند. همچنین شرکت در دوره های آموزشی زبان عربی نیز امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند قبل از شروع دوره های تحصیلی مدرک این زبان را کسب کنند. در ادامه با امکانات دانشگاه اراسموس به صورت کامل آشنا خواهید شد.

امکانات دانشگاه اراسموس روتردام در هلند

دانشگاه اراسموس روتردام هلند دارای امکانات بسیار زیادی می باشد که تمامی دانشجویان می توانند از این امکانات بهره مند شوند. از بهترین خدمات دانشجویی می توان به روانشناسان دانشگاه، مشاوران دانشجویی، خدمات شغلی، مشاوران مطالعات درسی، تغییر کورس های تحصیلی، مشاوره محرمانه و یا سایر موارد اشاره کرد. دانشجویان می توانند علاوه بر موارد ذکر شده، از خدمات مسکن، کتابخانه، خدمات درمانی، امکانات ورزشی و باشگاه دانشجویی بهره مند شوند.

خدمات مسکن دانشگاه اراسموس روتردام

دانشجویان می توانند در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه اراسموس روتردام ساکن شوند. لازم به ذکر است که اگر به دنبا محل اقامت دانشجویی جهت تحصیل در این دانشگاه هستید، حتما سه ماه قبل از شروع دوره های تحصیلی اقدام کنید. همچنین دانشگاه اراسموس روتردام به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا در صورت نیاز اقدام به اجاره خانه های شخصی با هزینه های بسیار کم کنند.

کتابخانه دانشگاه اراسموس روتردام

کتابخانه دانشگاه اراسموس روتردام هلند شامل مجموعه ای از تمامی کتاب های درسی و آموزشی این دانشگاه و بیش از یک میلیون جلد کتاب در زمینه های مختلف می باشد و دانشجویان می توانند از این کتابخانه بهره مند شوند.

خدمات درمانی دانشگاه اراسموس روتردام

تمامی دانشجویان و متقاضیانی که در دانشگاه اراسموس روتردام مشغول به تحصیل می باشند می توانند از خدمات درمانی این دانشگاه بهره مند شوند و لازم به ذکر است که دانشگاه اراسموس روتردام تمامی امور درمانی، بهداشتی و امنیتی دانشجویان را بر عهده دارد.

امکانات ورزشی دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام دارای امکانات با کیفیت در زمینه های مختلف ورزشی دارد. دانشجویان این دانشگاه می توانند از زمین های و سالن های ورزشی و همچنین استخر های شنا بهره مند شوند و در فعالیت های مختلف ورزشی شرکت کنند.

جهت مطلع شدن از شرایط و هزینه های کسب ویزای تحصیلی کشور هلند و مهاجرت تحصیلی به این کشور اروپایی می توانید به مقاله مهاجرت تحصیلی به هلند مراجعه کنید و از شرایط این امر به صورت کامل آگاه شوید.

باشگاه دانشجویی دانشگاه اراسموس روتردام

تمامی دانشجویان دانشگاه اراسموس روتردام قادرند تا در باشگاه دانشجویی این دانشگاه عضو شوند و در رویداد ها و فعالیت های مختلف دانشجویی شرکت کنند. فعالیت های دانشجویی معمولا در زمینه های ورزشی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، درسی و موارد مشابه می باشد.

زمینه های تحصیل در دانشگاه اراسموس روتردام در هلند

دانشگاه اراسموس دارای هفت کالج می باشد و تحصیل در این کالج ها در چهار زمینه اصلی انجام می شود:

Health

تحصیل در این زمینه در دپارتمان های Faculty of Medicine and Health Sciences، Erasmus Medical Center، Erasmus School of Health Policy & Management انجام می شود. در بخش های ذکر شده، دانشجویان در زمینه های مختلف پزشکی، علوم بهداشتی و سلامت عمومی مشغول به تحصیل می شوند.

Wealth

تحصیل در این زمینه در دپارتمان های Erasmus School of Economics and Rotterdam School of Management انجام می شود و دانشجویان می توانند در زمینه های مختلف کسب و کار و اقتصاد مشغول به تحصیل شوند.

Governance

تحصیل در این زمینه در دپارتمان Erasmus School of Law and Erasmus School of Social and Behavioral Sciences انجام می شود و دانشجویان می توانند در زمینه های علوم رفتاری و حقوق مشغول به تحصیل شوند.

Culture
تحصیل در این زمینه در دپارتمان های Erasmus School of History، Culture and Communication، Erasmus School of Social and Behavioral Sciences و Erasmus School of Philosophy انجام می شود و دانشجویان می توانند در زمینه های تحصیلی تاریخ، فرهنگ، فلسفه، علوم رفتاری و موارد مشابه مشغول به تحصیل شوند.

همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه اراسموس شامل دپارتمان های تحقیقاتی Tinbergen Institute، Econometric Institute، Erasmus Research Institute of Management، TRAIL، COEUR، NIHES، Postgraduate School Molecular Medicine، MGC و Helmholtz School for Autonomous Systems Research می شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه اراسموس روتردام در هلند

هزینه تحصیل در دانشگاه اراسموس روتردام در دوره کارشناسی برای دانشجویانی بین المللی به صورت زیر می باشد:

کالج هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی
ESE 9000€
ESHCC 6100€
ESHPM 6400€
ESL 6400€
RSM 9000€
ESPHIL 6400€
EUC 12000€

همچنین شهریه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه اراسموس روتردام برای دانشجویان بین المللی به صورت زیر می باشد:

کالج هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی
ESE 14700€
ESHCC 10900€
ESHPM 11600€
ESL 11600€
RSM 17500€
ESPHIL 11600€
ESSB 14500€

 

هموطنان عزیز و گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه های تحصیل در دانشگاه اراسموس روتردام و همچنین هزینه  زندگی در هلند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید. متقاضیان می توانند به مقاله های مرجع ما در باب تحصیل در هلند نیز مراجعه نموده و اطلاعات خود را تکمیل نموده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *