مهاجرت

خرید ملک در اروپا در سال 2019

خرید ملک در اروپا در سال 2019

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک  این روزها به دلیل بی دغدغه ترین راه و زود بازده بودن، انتخاب بسیاری از اشخاص برای مهاجرت می باشد، خرید ملک در اروپا به علت نزدیک بودن مسافت و همچنین به منظور اقتصادی بودن کشورهای اروپایی و دارا بودن سطح بالای زندگی، در اولویت برای خرید ملک نیز قرار دارد.

کشورهای  مدیترانه ای اروپایی مثل پرتغال و اسپانیا  دارای ویزایی معروف به ویزای طلایی یا همان گلدن ویزا هستند که شاید بهترینها برای خرید ملک در اروپا میباشند مخصوصا پرتغال. خرید ملک در اروپا  یکی از سریع  ترین و کم ریسک  ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور می باشد وقتی فردی اقدام به این نوع از ویزا می کند باید اول شرایط مهاجرت از طریق خرید ملک در این کشورها  میزان سرمایه برای خرید ملک  و مدارک لازم برای این نوع ویزا را مطالعه نماید تا بتواند انتخاب درستی داشته باشد. نکته این در این نوع ویزا وجود دارد این است که باید دقت شود که تبعه ایرانی اجازه خرید ملک در کدام کشور اروپایی دارند و همچنین اگر قصد اقامت دائم از این طریق را دارند، کشورهایی را انتخاب نمایند که ما ایرانی ها از این راه به اقامت دائم دست پیدا می کنیم.

خرید ملک در اروپا

در  این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد با به تحلیل و بررسی خرید ملک در اروپا  در کشورهای مختلف اروپایی که منجر به اقامت می شوند، می پردازیم. خرید املاک و مستغلات و همچنین آپارتمان در همه کشورها اتفاق نمی افتد و فقط در اندکی از کشورها حتی منجر به اقامت می شود که در این مقاله ما به معروف ترین کشورها مانند ، اسپانیا، پرتغال، اتریش، آلمان ، مجارستان که این روزها مرسوم تر هستند اشاره می کنیم.

مزایای خرید ملک در مجاستان

 • ورود شخص اصلی و اعضای خانواده  از جمله والدین، همسر و فرزندان بدون محدودیت سنی
 • بدون نیاز به اقامت فیزیکی (شرط حضور).
 • سهمیه گذار با برگشت 5 ساله و همچنین
 • امکان مولتی پل بودن ویزا در تمام شنگن

فرایند خرید ملک در مجارستان به چه نحوی است؟

برای تهیه ملک و خریددر شهرهای مجارستان و مناطق تعریف شده توسط دولت  از  زمین های  بایر وکشاورزی، حتما باید یک فرد متقاضی خرید مجوز  این کار و خرید ملک را  از شهرداری محلی در مجار اخذ کند. جهت تهیه ی  ملک در شهر  بوداپست فرد باید  تصویبنامه از  دفتر اداری (AOB)  دارا باشد. بر اساس  قانون مجارستان نقل و انتقالات املاک و اموال غیر منقول بایستی به وسیله ی وکیل این کار انجام شود.

تنظیم سند ملک مورد نظر  معمولا بین 60 تا 90 روز  کاری  به طول می انجامد. و این زمان از اولین امضای قرارداد در مجارستان انجام می شود . تنظیم و تحویل مبایعنامه و سند معمولا یک هفته ای زمان میبرد.  مهمترین اتفاق زمانی رقم میخورد که سند به نام  اسم خریدار صادر میشود و فروشنده مبلغ معامله را به طور کامل دریافت میکند  و مالکیت به خریدار  انتقال می یابد. خریدار پس از آن مالک میشود و ثبت حقوقی این پروسه چیزی حدود شش ماه زمان میبرد.

وکلا مسئول تهیه اسناد هستند و آنها را به میزان 150 HUF (484 یورو)  این مبلغ را به دادگاه  واریز کند. همچنین قانون میگوید امور مالی و حسابداری لازم است برای حفظ یک دوره ی سه ماهه و سالانه به اداره مالیات اعلام کند.  حقوق حسابرس و حسابدار حدود 240 یورو در سال است.

خرید ملک در پرتغال و اسپانیا (گلدن ویزا)

خرید ملک پرتغال و اسپانیا خیلی شباهت دارند با تفاوت های کوچک،  که از طرف دولت پرتغال و اسپانیا  به دلیل رشد اقتصادی کشور و ورود سرمایه گذار خارجی پیش بینی شده است. افرادی که از طریق گلدن ویزای پرتغال و اسپانیا اقدام به خرید ملک در اروپا و اخذ ویزا می کنند اجازه همراهی خانواده خود اعم از همسر و فرزند زیر ۱۸ سال و همچنین مادر و پدر و خواهر و برادر شخص اصلی در صورتی که از لحاظ مالی به او وابستگی  داشته باشند، می توانند اقامت اروپا را دریافت کنند و اجازه رفت و آمد آزاد در اکثر کشورهای قریب به اتفاق  منطقه شنگن  را داشته باشند.

نکته ای که مورد توجه بسیاری از افراد در گلدن ویزای پرتغال قرار می گیرد، عدم نیاز به شرط حضور بیش از یک هفته در پرتغال می باشد اما در کشور اسپانیا حتما شرط حضور وجود دارد زیرا که فرزند شخص اصلی حتما باید در اسپانیا به مدرسه برود.

شرایط دریافت ویزای طلایی

 • خرید ملک به ارزش ۵۰۰.۰۰۰ یورو (مالکیت شخصی)
 • مشارکت در بازسازی و ترمیم  اماکن تاریخی با سن بالای ۳۰ سال به ارزش ۳۵۰،۰۰۰ یورو
 • املاک و مستغلات در لیسبون

الزامات اجرایی از سوی سرمایه گذار خارجی

نگهداری سرمایه گذاری (ملک خریداری شده) به مدت ۵ سال مبلغ سرمایه گذاری باید خارج از پرتغال تامین شود افرادی که ملکی را به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو خریداری کرده اند قادرند این ملک را طی مدت ۵ سال اجاره داده و اجاره دریافت نمایند و پس از ۵ سال ملک را فروخته و به پول خود برسند و اقامت دائم خود را بگیرند و در سال۶ ام با دانستن زبان پرتغالی یا اسپانیایی و رعایت قوانین، درخواست پاسپورت دهند.

مدارک مورد نیاز

 1. اثبات منبع مالی
 2. گذرنامه معتبر از شنگن
 3. نامه عدم سوء پیشینه
 4. نامه پرداخت مالیات
 5. مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت
 6. گواهی پزشکی
 7. دو قطعه عکس

خرید ملک در اتریش

کشور اتریش هم از جمله کشورهایی می باشد که تبعه های ایرانی به دلیل امضای توافق نامه و پرتکل در زمان رضا خان با دولت اتریش اجازه خرید ملک در اتریش را دارند. اما با این خرید منجر به اقامت دائم برای ایرانی ها نمی شود و افراد باید بر اساس منطقه و نوع ملک از ۲۰۰ هزار یورو به بالا در کشور اتریش ملکی را خریداری نمایند که در فرآیند خرید ملک در این کشور داشتن نماینده قانونی مثل وکیل اتریشی از الزامات به حساب می آید و اگر فرد خواهان اقامت اتریش باشد باید راه های دیگر سرمایه گذاری و مهاجرت به اتریش را انتخاب نماید که با مراجعه به سایت ما و مطالعه دیگر مقاله ها از این روش ها با خبر شوید.

خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان بر عکس اتریش اجباری به داشتن نماینده و وکیل آلمانی در پرونده نمی باشد و فرد در مرحله اول باید یک پیش قرارداد با شرایط اولیه معامله ، انعقاد نماید و سپرده اولیه فرد باید شامل ۱۰ درصد از کل قرارداد با بهای ملک باشد. در مقاله بالا سعی بر این شد که یکی از راه های ویزای سرمایه گذاری اروپا، خرید ملک در اروپا ، به شما عزیزان توضیح داده شود پیشنهاد می شود برای انجام این پروسه حتما با موسسه حقوقی معتبر مشورت نمایید که در این راه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه قادر است شما عزیزان را راهنمایی کند.

یک دیدگاه برای “خرید ملک در اروپا در سال 2019

 1. رها گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *