اروپا

هزینه زندگی در اروپا

هزینه زندگی در اروپا

از مهمترین فاکتورهای زندگی رشد اقتصادی- آزادی فردی- سلامت- امنیت و رفاه فردی می­باشد که کشورهای اروپایی در تمامی این زمینه ها بخوبی عمل نموده اند.. از همین رو در سالهای اخیر بسیاری از افراد زندگی در کشورهای اروپایی را انتخاب نموده و به طرق مختلف به اروپا مهاجرت می­نمایند. هزینه زندگی در اروپا یکی از مهمترین عوامل انتخاب مکان زندگی برای افراد می­باشد. اگر چه بسیاری معتقدند  که هزینه زندگی در اروپا گران است، اما کشورهایی در این قاره­ی سبز وجود دارد که با برخورداری از بهترین سطح زندگی هزینه های زندگی در آن کشورها بسیار مناسب است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به ارائه بهترین مشاوره های مهاجرتی هستند. همچنین کارشناسان ما در این مجموعه در تلاشند تا بهترین گزینه را با توجه به شرایط متقاضیان معرفی نمایند.

اروپا قاره ای کوچک و در نزدیکی آسیاست که به رشد قابل توجهی در زمینه های مختلف رسیده است. آب و هوای معتدل این قاره موجب شده است تا این قاره را به قاره ای سبز موسوم گردد. اکثر کشورهای اروپایی از تاریخ و قدمتی کهن برخوردارند و جاذبه های طبیعی و گردشگری منحصر بفرد این قاره از مهمترین عوامل جذب گردشگران می­باشد. اختلاف طبقاتی در کشورهای اروپایی کمتر بچشم می­خورد و می­توان گفت تقریباً تمامی مردم در اروپا از یک سطح زندگی برخوردار می­باشند. در ادامه هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی را بررسی خواهیم نمود.

بررسی هزینه زندگی در اروپا

با توجه به اینکه افراد معتقدند هزینه زندگی در اروپا گران است، اما افراد در کشورهایی همچون جمهوری چک و پرتغال و رومانی می­توانند با پرداخت هزینه های پایین تری به زندگی بپردازند. از آنجائیکه کشور چک در مرکز قاره­ی اروپا قرار گرفته و بعنوان پلی برای ورود به دیگر کشورها است، اکثر افراد بر این باورند هزینه های زندگی در این کشور کوچک بالاست. اما برخلاف تصور هزینه زندگی چک بسیار مناسب و مقرون به صرفه می­باشد. هزینه زندگی در این کشور 800 یورو در ماه برآرود شده است. همچنین هزینه های زندگی در کشورهای گرجستان- رومانی و پرتغال بسیار مناسب است و بطور متوسط افراد با پرداخت 500 یورو در ماه براحتی می­توانند مخارج زندگی شان را در گرجستان پرداخت نمایند.

هزینه زندگی در اروپا

هزینه های زندگی در اتریش

اتریش در همسایگی کشور آلمان قرار دارد که با توجه به کیفیت ها و استانداردهای زندگی در این کشور، سالانه افراد زیادی به طرق مختلف به این کشور مهاجرت می­نمایند. هزینه های زندگی در این کشور 11400-10200 یورو در سال برآرود شده است. دانشگاه های این کشور از کیفیت های آموزشی بسیار بالایی برخوردارند و همچنین امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده اند. تحصیل در دانشگاه های اتریش برای دانشجویان اتحادیه اروپا و بومی این کشور بصورت رایگان است، اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا با پرداخت 4175 یورو در سال امکان اداه تحصیل در اتریش را خواهند داشت. دانشجویان با انجام کار ضمن تحصیل در اتریش می­توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را کاهش دهند. همچنین دانشجویان امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در این کشور را خواهند داشت و بدین طریق می­توانند از مزایای تحصیل رایگان در اتریش نیز بهره­مند گردند.

هزینه زندگی در آلمان

با توجه به هزینه زندگی در اروپا، زندگی در آلمان گزینه بسیار مناسبی است. هزینه زندگی در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب تر است و بطور متوسط افراد با پرداخت 750 یورو در سال براحتی می­توانند مخارج زندگی خود در این کشور را پرداخت نمایند. بیشترین هزینه های زندگی در این کشور مربوط به اجاره آپارتمان می­باشد. که مبلغ بیان شده شامل اقامت- خوراک- حمل و نقل  و قبوض خدماتی فرد می­گردد. لازم بذکر است دانشگاه های آلمان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، بطوریکه سالانه دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی آلمان تحصیل در دانشگاه های این کشور را برمی­گزینند. تحصیل در این کشور فارغ از ملیت دانشجویان بصورت رایگان است و تنها دانشجویان مبلغی برای اخذ کارت دانشجویی و ثبت نام در دانشگاه های این کشور پرداخت می­نمایند. دانشجویان در این کشور اجازه انجام کار دانشجویی را نیز داشته و علاوه بر تأمین برخی از هزینه های زندگی در آلمان با بازارهای کاری این کشور نیز آشنا گردیده و پس از پایان تحصیلاتشان می­توانند براحتی نسبت به اخذ اقامت کاری آلمان اقدام بنمایند.

هزینه زندگی در بلژیک

بلژیک یکی از دیگر کشورهای اروپایی است که هزینه زندگی در اروپا در این کشور نیز همانند اتریش 11400-10200 یورو در سال تخمین زده شده است. تحصیل در دانشگاه های این کشور نیز بصورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان با پرداخت هزینه هایی امکان ادامه تحصیل در بلژیک را خواهند داشت. دانشجویان اتحادیه اروپا سالانه مبلغی حدود 900 یورو و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا 4175 یورو امکان ادامه تحصیل در بلژیک را خواهند داشت. دانشگاه های بلژیک از امکانات بسیار مناسبی برخوردارند و کیفیت و سطح بالای زندگی در این کشور از مهمترین دلایل افراد برای زندگی در بلژیک می­باشد.

هزینه زندگی در دانمارک

دانمارک از جمله گرانترین کشورهای اروپایی محسوب می­شود. اگرچه هزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا بصورت رایگان است، اما دانشجویان خارج از اروپا تنها با پرداخت حداقل 6000-16000 یورو در سال امکان ادامه تحصیل در دانمارک را خواهند داشت. هزینه های زندگی در این کشور 14400 یورو در سال برآرود شده است. با توجه به امکانات و سطح زندگی مردم این کشور، دانمارک در لیست مرفه ترین مردم جهان قرار دارد. لازم به ذکر است میزان حقوق و دستمزد افراد در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالاست.

هزینه زندگی در فرانسه

فرانسه نیز همانند آلمان یکی از کشورهای پرطرفدار در اروپا می­باشد. هزینه های زندگی در این کشور مناسب است و افراد با 9900 یورو در سال می­توانند به امرار معاش بپردازند. تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه برای دانشجویانی که از مهارت زبان فرانسوی برخوردارند، بصورت رایگان است. اما تحصیل به دیگر زبان های بصورت رایگان نبوده و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه می­باشند. ما بطور متوسط دانشجویان با پرداخت 170-440 یورو در سال می­توانند در کشور فرانسه به تحصیل بپردازند.با توجه به هزینه زندگی در اروپا آلمان و فرانسه کشورهایی هستند که از هزینه های زندگی مناسب تری برخوردارند. افرادی که متقاضی مهاجرت به اروپا هستند، بهتر است ابتدا اطلاعات کاملی از شرایط و هزینه های زندگی در این قاره کسب نمایند، مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر معرفی ارزانترین کشورهای اروپایی پیشنهادات مفیدی را در اختیار عزیزان قرار می­دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *