مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

آیا در مورد شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه اطلاعاتی دارید؟ در صورتی که شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در مورد تحصیل پزشکی در فرانسه هستید با خواندن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با و کلا و مشاورین مجرب این موسسه که در زمینه گرفتن اقامت کشورها مختلف و کلیه امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند  از اطلاعات جامعی در زمینه این امور بهره مند شوید.

 علت محبوبیت تحصیل پزشکی در فرانسه

این کشور که  جز کشورهایی  می باشد که تعداد زیادی از  متقاضیان  این کشور را برای مهاجرت نمودن  انتخاب می کنند. یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت  این کشور ، اشتغال به  تحصیل در این کشور  می باشد .

  • تاریخ تحصیل نمودن در رشته  پزشکی در این  کشور در  سر تا سر دنیا زبان زد  خاص و عام می باشد.
  • این رشته در این کشور موفق شده  که سیزده جایزه نوبل در زمینه رشته های  فیزیولوژی و پزشکی را بدست آورد.
  • تعداد هشتاد کشف پزشکی در میان  سالهای  هزار و نهصد و پنجاه الی دو هزار و یازده  به وسیله دانشمندان دارای تابعیت  فرانسوی انجام شده است .

میزان هزینه در دانشگاه های کشور فرانسه

بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که  تمامی دانشگاه های این کشور که به  چه به صورت  دولتی و چه به صورت خصوصی  اداره می شوند  هزینه تحصیلاتشان برای دانشجویان با تابعیت  فرانسوی و یا حتی  خارجی به صورت مجانی و  رایگان می باشد.

در مدت زمان تحصیل پزشکی در فرانسه  دانشجویانی که دارای تابعیت  خارجی باشند این فرصت را خواهند داشت که  از کلیه امکانات  و تسهیلات  مثل بیمه  شدن کامل و  تهیه بلیط نیمه بها  ویژه خدمات عمومی استفاده نمایند.

 سیستم مربوط به گروه پزشکی در فرانسه

مدت زمان لازم برای تحصیل نمودن کسی که قصد اشتغال در شغل پزشکی عمومی  قصد تحصیل در گروه پزشکی در  این کشور  را دارد تقریبا نه سال به  طول می  انجامد و  ملزم به این می باشند که پس از طی نمودن این دوره   به میزان یک الی دو سال دیگر به تحصیل نمودن بپردازند تا بتوانند موفق به گرفتن  مدرک تخصصی شوند.

 هزینه های تحصیل و زندگی در کشور فرانسه

به صور ت کلی هزینه در مقطع تحصیلات تکمیلی به  صورت کامل زیر نظر دولت این  کشور می باشد و هزینه های تحصیل و شهریه بسیار مقرون به صرفه می باشند.با این توضیح که کلیه هزینه ها و شهریه  به وسیله خود دولت این کشور مورد یرسی    و اتخاذ قرار می گیرد و خود  موسسات یا دانشگاه ها در آن نقشی ندارند.

  • میزان شهریه ثابت و هزینه های فارغ التحصیلی در مقطع  لیسانس برای هر سال تحصیلی چیزی حدود دویست  یورو میباشد.
  • مقطع فوق لیسانس  برای هر سال تحصیلی حدود سیصد یورو  می باشد و برای  مقطع دکتری  به ازای هر سال تحصیلی حدود چهار صد یورو می باشد.

هزینه های جانبی تحصیل در فرانسه

به جز هزینه در این موارد اشخاص متقاضی تحصیل پزشکی در فرانسه  ملزم به پرداخت هزینه ای برای هر سال تحصیلی  به میزان  تقریبی  سیصد یورو بیمه سلامت و درمانی پرداخت کنند. کسانی که دارای شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه  می باشند از پرداخت کلیه  هزینه های تحصیلی و یا  تحت پوشش  قرار گرفتن بیمه درمانی معاف  خواهند شد.

لازم به ذکر است که  همه دوره های تحصیلی در این کشور رایگان نمی باشد و توصیه می شود که  در صورتی که این اشخاص  به دنبال صرفه جویی نمودن  و تحصیل کم هزینه  می باشند از تحصیل نمودن در برخی از دانشگاه ها صرف نظر کنید. به طور کلی هزینه ها در کشور فرانسه نسبت به دانشگاه ها و موسسات کشور انگلستان بسیار کمتر است .

 کنکور رزیدنسی دانشگاه های  فرانسه

نکته حائز اهمیت در مورد این کنکور این می باشد که باید دانست که دواطلبین چه از نوع خارجی یا چه از نوع   بومی  برای دو نوبت حق شرکت نمودن  در این  آزمون سخت را دارند . با در نظر گرفتن سطح بالای رشته های مربوط به  علوم پزشکی و آموزش دیدن در  رشته های گوناگون با تخصص پزشکی در دانشگاه های این کشور  و بویژه با در  نظر گرفتن  جایگاه و اعتبارخاص مکتب پزشکی این کشور در سر تا سر جهان  و همچنین دادن  امتیازات گونا گون به وسیله دولت فرانسه به دانشجویان و بویژه پرداخت نمودن  حقوق به صورت  ماهانه به پزشکی که درحال گذراندن دوره تخصص می باشند.

زبان آموزشی در فرانسه

زبان بر گذاری این کنکور زبان فرانسوی می باشد و  در بر گیرنده  دو  مرحله که به صورت  تستی و تشریحی می باشد . داوطلبین خارجی ملزم به این می باشند که  خود را بر طبق  منابع مختص به رشته  پزشکی و  کلیه رفرنس ها برای شرکت نمودن در این آزمونها آماده نمایند . با این توضیح که همه  دوره های مربوط به  شاخه ی پزشکی در سه مقطع کلی مطرح می شود مه این مقاطع عبارتند از سه مقطع مختلف که در ادامه شرح داده می شود.

نخستین مقطع آموزش زبان

این مقطع که برای یک تا دو سال به طول می انجامد و  برای رشته‏ های پزشکی مشترک می باشد . در پایان هر سال یک آزمون و  کنکور سراسری برگزار می‏شود.  با این توضیح که در صورتی که اشخاص متقاضی  برای دوبار در کنکور سال اول مردود شوند دیگر نمی توانند  تحصیل نمایند .  به همین صورت برای اشخاصی که دارای تابعیت  غیراروپایی باشند  سهمیه کمتر و  محدود تری  وجود دارد .

مقطع دوم یا مقطع بعد از قبولی در کنکور

این مقطع که برای مدت چهار سال به  طول می انجامد . در سه سال آخرش برای هر ماه مبلغی ما بین یکصدو بیست و چهار ال دویست و هفتاد یورو کمک هزینه تحصیلی دریافت می نمایند. لازم به توضیح است که دانشجو برای گذراندن این  مقطع ملزم به گذراندن امتحان‏هایی که به صورت  نظری و  در زمینه‏های مختلف قبول شوند.

  مقطع سوم یا پس از قبولی

اشخاص متقاضی تحصیل پزشکی در فرانسه  ملزم به این می باشند که در کنکور سراسری Epreuves Nationales classantes شرکت کنند و  در صورتی که موفق به قبول شدن در این آزمون باشند  ،  قادر به انتخاب  نمودن یازده گرایش مختلف می باشند. در نوشتار بالا سعی بر این شد تا در مورد تحصیل پزشکی در فرانسه برای شما عزیزان اطلاعات مختصری داده شود.

همانطور که در بالا مشاهده نمودید پذیرش و تحصیل پزشکی در فرانسه کاری بس دشوار می باشد و اولویت بیشتر دولت فرانسه براس شهروندان فرانسوی می باشد به همین منظور قبل از هر اقدامی حتما با وکیل و کارشناس مربوطه در این زمینه مشورت نمایید.توصیه می نماییم با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه مشورت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *