مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل دندانپزشکی در مالتا

تحصیل در رشته های پزشکی امروزه یکی از رایج ترین شیوه های ادامه تحصیل در سرتاسر جهان است. تحصیل دندانپزشکی در مالتا نیز یکی از شیوه هایی است که افراد به کمک آن می توانند در آینده به یک دندانپزشک تبدیل شده و از درآمد نسبتا بالایی برخوردار شوند. در بسیاری از کشور های جهان نیز نظیر ایران، دندانپزشکان از درآمد نسبتا بالایی برخوردار هستند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز بر اساس همین داده ها تصمیم به تشریح شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالتا گرفته اند.

درباره مالتا

کشور مالتا نامی است که کمتر به عنوان یک مقصد مهم شنیده شده باشد، اما سهولت صدور ویزا توسط دولت این کشور سبب شده است تا رفته رفته به یکی از مهم ترین مقاصد توریستی در جهان تبدیل شود. دولت این کشور نیز در تلاش است تا با سرعت به پیشرفت خود در زمینه های مختلف ادامه دهد و کانون توجه خود را به سمت تحصیل در این کشور نیز معطوف کرده است.

مالتا جزیره ای کوچک در جنوب قاره اروپاست که در حدود یکصد کیلومتر با کشور ایتالیا به عنوان نزدیک ترین همسایه خود، فاصله دریایی دارد. با این حال این کشور که به عنوان دهمین کشور کوچک جهان شناخته می شود اما از نظر تراکم جمعیتی، یکی از متراکم ترین کشور های جهان است. آب و هوای این کشور معتدل است اما میزان بارندگی در آن نیز به شدت زیاد است که دلیل اصلی آن را می توان در قرار گیری آن در مرکز دریای مدیترانه یافت کرد.

تحصیل پزشکی در مالتا

کشور مالتا به تازگی در مسیر توجه به جذب دانشجو از کشور های خارجی قرار گرفته است و دو دانشگاه این کشور به تازگی و در طی سه سال اخیر احداث شده اند. به همین منظور رشته های تحصیلی در این دانشگاه ها نیز بسیار محدود است و تا زمان توسعه این امر نیاز به زمان بیش تری است.

با این وجود امکان تحصیل در رشته های پزشکی نیز در این کشور امکان پذیر است. تنها دانشگاهی که در کشور مالتا به ارائه دروس پزشکی می پردازد، دانشگاه مالتا است. این دانشگاه قدیمی ترین و برترین دانشگاه این کشور است و به تازگی دست به احداث چند دانشکده علمی در سایر نقاط مالتا زده است. مقاله «تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا» به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات بیش تری در همین زمینه بدست آورید.

دندانپزشکی در مالتا

دندانپزشکی به عنوان یکی از شاخه های رشته پزشکی شناخته می شود و چنانچه گفته شد، اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در مالتا را دارید، تنها می توانید به دانشگاه مالتا مراجعه کنید. این دانشگاه نیز 7 دوره مختلف تحصیلی برای علاقمندان به تحصیل دندانپزشکی در مالتا در نظر گرفته است که به تشریح آن ها خواهیم پرداخت. با این وجود پیش از آن توصیه می کنیم که مقاله «مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا» را نیز مطالعه بفرمایید که راهنمای شما برای شروع تحصیل در مالتا خواهد بود.

دوره های آموزش دندانپزشکی در مالتا

اشاره داشتیم که 7 دوره آموزشی در تقویم آموزشی سال 2019 دانشگاه مالتا در نظر گرفته شده است. مهم ترین این دوره ها عبارتند از؛

  • گواهینامه مطالعات پایه در علوم پزشکی، دندانپزشکی و بهداشت،
  • کارشناسی ارشد جراحی دندان،
  • کارشناسی دستیار دندانپزشک،
  • دوره آمادگی کارشناسی دستیار دندانپزشک،
  • کارشناسی ارشد علوم دندانپزشکی.

توضیحات اولیه در خصوص همه دوره ها ارائه خواهد شد اما برای کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

گواهینامه مطالعات پایه در علوم پزشکی، دندانپزشکی و بهداشت

این دوره به دانشجویان اطلاعات اولیه در رابطه با علوم پزشکی را ارائه می کند. دانشجویان پس از پایان این دوره می توانند دوره های دیگر آموزشی در دانشگاه های مالتا را پشت سر بگذارند. حداقل نمره مورد نیاز برای تحصیل در این دوره ها، 5.5 در آیلتس و 61 در تافل است. این دوره یکسال به طول خواهد انجامید و شهریه آن 16000 یورو است که در ابتدای تحصیل دریافت خواهد شد.

کارشناسی ارشد جراحی دندان

این دوره نیز یکی از دوره های تمام وقت است و حداقل 5 سال به طول خواهد انجامید. پس از پایان این دوره تحصیلی شما به یک جراح دندانپزشک تبدیل خواهید شد. سالیانه تنها 20 نفر اجازه ورود به این دوره ها را می یابند که 5 نفر از آن ها غیر اروپایی خواهند بود. شهریه سالیانه این دوره برای دانشجویان غیراروپایی 26000 یورو است. نمره های شیمی، زیست شناسی و ریاضی تاثیر بسیار زیادی در اخذ پذیرش در این رشته دارند.

کارشناسی دستیار دندانپزشک

این دوره یک سال به طول می انجامد و دو ورودی های پاییز و زمستان دارد که دوره های تحصیلی آن ها به صورت کاملا مجزا برگزار می شود. هزینه شرکت در این دوره برای شهروندان غیر اروپایی 10800 یورو است و تنها 16 نفر اجازه شرکت در این دوره را خواهند داشت. پس از پایان این دوره ی آموزشی افراد آموزش دیده می توانند به عنوان دستیار در کنار دندانپزشکان مشغول کار شوند. آن ها در صورت نیاز باید دوره های کارآموزی در کلینیک ها را نیز پشت سر بگذارند.

دوره آمادگی کارشناسی دستیار دندانپزشک

این دوره نیز یک ساله است اما تنها کسانی می توانند در این دوره های آموزشی شرکت کنند که حداقل 4 سال تجربه کار عملی مستند داشته باشند که به تایید هیئت علمی دانشگاه برسد. پس از پذیرش اولیه، از همه دانشجویان در یک مصاحبه ورودی شرکت می کنند تا شرایط کلی و اطلاعات آن ها بررسی شود. هزینه این دوره 10800 یورو بوده و تنها 10 دانشجو مجوز حضور در این دوره ها را بدست می آورند.

کارشناسی ارشد علوم دندانپزشکی

این دوره آموزشی در دو سطح تمام وقت (3ترم) و نیمه وقت (5ترم) برگزار می شود. تنها کسانی می توانند در این دوره ها شرکت کنند که یک مدرک کارشناسی دندانپزشکی در دست داشته باشند. تاریخ پایان تحصیل شما برای شرکت در این دوره بسیار مهم است. هزینه شرکت در این دوره تحصیلی در سال اول 13400 یورو است و سال دوم تحصیلی شما رایگان خواهد بود.

کلام پایانی

تحصیل دندانپزشکی در مالتا یک فرصت برای افرادی است که از رزومه پرباری برخوردار نیستند و قصد دارند در این رشته تحصیل کنند. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که محدودیت پذیرش در این رشته نیز وجود دارد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به شرایط شما امکان پذیری تحصیل دندانپزشکی در مالتا را بررسی خواهند کرد تا در این مسیر دشواری های کمتری را احساس کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *