مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

یکی از کشورهای پیشرفته در جهان دانمارک است. تحصیل در دانشگاه های این کشور بمعنای تضمین آینده دانشجویان است. هر ساله دانشجویان زیادی جهت تحصیل دندانپزشکی در دانمارک اقدام می­نمایند. دانشجویان رشته دندانپزشکی در این کشور مهارتهای عملی را بصورت کاملاً حرفه و پیشرفته آموزش می­بینند و با تکنیک ها و روش های تشخیص و درمان انواع بیماری های دهان و دندان آشنا می­گردند. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دیگر کشورها هستند، می­توانند از چگونگی شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه های مختلف با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از تجربیات مفید و چندین ساله آنان بهره­مند گردند.

از آنجائیکه تحصیل دندانپزشکی در دانمارک در دسته علوم پزشکی قرار دارد، دانشجویان ملزم به شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی این کشور هستند. تحصیل در رشته های پزشکی در دانمارک در مقطع کارشناسی به زبان دانمارکی و در مقاطع بالاتر علاوه بر زبان دانمارکی به زبان های آلمانی و انگلیسی نیز ارائه داده می­شود. تحصیل در دانمارک یکی از روشهای مهاجرتی به این کشور نیز محسوب می­شود و دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان با انجام کار در دانمارک امکان دریافت اقامت دائم و پس از آن تابعیت کشور دانمارک را خواهند داشت. هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک بالاست و اکثر دانشجویان بین المللی در کنار ادامه تحصیل به انجام کارهای دانشجویی در این کشور می­پردازند. البته آن دسته از دانشجویان که از امتیازات بالای علمی برخوردار هستند،می­توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور اقدام نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دانمارک بصورت دو مرحله ای تئوری و عملی برگزار می­گردد. بطوریکه دانشجویان پس از پایان برنامه های تئوری امکان حضور در بیمارستان ها و انجام کارهای عملی را خواهند داشت. برنامه های تئوری یا نظری دندانپزشکی در دانشگاه با ارائه مباحث علوم پایه و مباحث نظری صورت می­گیرد. تحصیل دندانپزشکی در مقطع کارشناسی 3 ساله است و دانشجویان از ساختار و ترمیم دندان ها و آناتومی سرو گردن آگاهی می­یابند. پس از پایان دوره کارشناسی دانشجویان می­توانند جهت تحصیل در دوره­ی 2 ساله کارشناسی ارشد دندانپزشکی اقدام نموده و به یادگیری برنامه های تخصصی دندانپزشکی از جمله جراحی و بیماری های مرتبط با آن بپردازند. دانشگاه های پزشکی دانمارک جهت پذیرش دانشجویان ابتدا با اخذ آزمون ورودی آنها را تأیید صلاحیت می­نمایند و از دانشجویانی که موفق به اخذ نمره قبولی شده اند، اجازه تحصیل دندانپزشکی در دانمارک را خواهند داشت.

شرایط عمومی پذیرش در دانشگاه های پزشکی دانمارک عبارتند از داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره7. دانشجویان در دانشگاه های دولتی دانمارک شهریه های پایین تری پرداخت می­نمایند. اما با اینحال دانشجویانی که از مهارت زبان دانمارکی برخوردار هستند، می­توانند از مزایای تحصیل رایگان دندانپزشکی در این کشور بهره­مند گردند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی

دانشجویان با تحصیل در کشور دانمارک می­توانند آینده شغلی خود را تضمین نمایند. زیرا دانشگاه های دانمارک در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد و مدارکی که توسط این دانشگاه ها صادر می­گردد، از اعتبار بالایی در میان کشورهای جهان برخوردار هستند. علاوه بر این دانشجویان با تحصیل دندانپزشکی در این کشور از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

  • اخذ مدرک بین المللی معتبر
  • اخذ مجوز کار ضمن تحصیل در دانمارک
  • اقامت در خوابگاه های دانشگاه های دانمارک

هزینه تحصیل دندانپزشکی

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که جهت تحصیل دندانپزشکی به دانمارک مهاجرت نموده اند، شهریه های بالاتری نسبت به دانشجویان اتحادیه اروپا پرداخت می­نمایند. بطور متوسط هزینه تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا 6000-16000 یورو در سال می­باشد. دانشجویان می­توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور اقدام نمایند. این بورسیه ها دارای ارزش های متفاوتی است، اما بهر حال موجب کاهش برخی از هزینه های تحصیلی دانشجویان در این کشور می­گردد. همانطور که قبلاً بیان نمودیم دانشجویان اجازه انجام کار ضمن تحصیل در دانمارک را دارند. بطور متوسط دانشجویان بین المللی در دانمارک اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت و متوسط حقوق دانشجویان 8-10 یورو به ازای هر ساعت کاری می­باشد. ناگفته نماند یافتن کار برای دانشجویانی که از مهارت زبان دانمارکی برخوردار نیستند، نسبتاً دشوار است.

دانشجویان علاوه بر هزینه های تحصیل در دانمارک می­بایست هزینه هایی را برای زندگی در این کشور در نظر داشته باشند. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ دانمارک مانند کپنهاگ و آرهوس بطور متوسط 9000 کرون در ماه و هزینه زندگی در شهرهای کوچک این کشور 7000 کرون در ماه تخمین زده شده است.

دانشگاه های پزشکی دانمارک

یکی از دانشگاه های معتبر دندانپزشکی در دانمارک دانشگاه آرهوس است که در سال 1928 در آرهوس دانمارک تأسیس گردیده است. این دانشگاه در لیست 100 دانشگاه برتر در جهان قرار دارد و دانشجویان با تحصیل دندانپزشکی در دانمارک در این دانشگاه به بررسی تشخیص و درمان بیماری های فک- دهان و دندان می­پردازند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه 11000 دلار در سال می­باشد.

دانشگاه پزشکی کپنهاگ نیز یکی دیگر دانشگاه های معتبر در این کشور است که با 39000 دانشجو به ارائه رشته های مختلف تحصیلی می­پردازد.این دانشگاه دارای 4 پردیس و 6 دانشکده می­باشد و دانشجویان با ارائه مدارک دیپلم و ریزنمرات آنها- مدرک زبان انگلیسی و یا دانمارکی می­توانند جهت پذیرش اقدام نمایند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه 10000 -16000 دلار در سال می­باشد. دانشجویان عزیز جهت اطلاع از سایر دانشگاه های پزشکی که امکان تحصیل دندانپزشکی در دانمارک را فراهم می­نمایند، با کارشناسان و مشاورین ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *