مهاجرت تحصیلی اسکاتلند

تحصیل در اسکاتلند

تحصیل در اسکاتلند

کشور اسکاتلند به عنوان دومین کشور بزرگ در منطقه بریتانیا شناخته شده که در شمال غربی قاره اروپا قرار گرفته است. رنکینگ بالای دانشگاه‌ های این کشور و مورد تایید بودن از جمله دلایلی است که موجب افزایش اشتیاق دانشجویان به سمت تحصیل در اسکاتلند می گردد. طبق آمارهایی که از دانشگاه‌ های این کشور به دست آمده است، بالغ بر 50.000 دانشجوی خارجی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور مشغول تحصیل می‌باشند.

اکثر دوره های درسی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می گردند. مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر و برگزیده شانس شما را برای موفقیت در راه تحصیل در روسیه افزایش می‌دهد. پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است که روش های ارتباطی مختلفی با این موسسه وجود دارد. مشاوره‌ های تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه راه های برقراری ارتباط جهت اخذ مشاوره از کارشناسان این موسسه می‌باشد.

مدارس و تحصیل در اسکاتلند

آموزش دوره ابتدایی در اسکاتلند برای کلیه کودکان قابل دسترسی بوده و امکان پذیر است. کودکانی که جزو شهروندان این کشور محسوب می شوند، امکان استفاده از تحصیل در اسکاتلند به صورت رایگان را دارند. برنامه های درسی که از سنین کودکی و از دوره ابتدایی تا پایان مقطع دبیرستان برای دانش آموزان ارائه می گردد، مملو از مهارت ها، دانش ها و تجارب زندگی است. گواهینامه تحصیلی که در 3 ساله پایان دوره دبیرستان به دانشجویان اعطا می گردد، میزان و سطح تحصیلات دانش آموز را جهت ورود به دانشگاه مشخص و تعیین می نماید. دانش آموزان علاوه بر مدارس دولتی، می توانند در مدارس خصوصی ثبت نام کنند. هر دوی این مدارس از سوی اداره آموزش و پرورش این کشور به صورت منظم تحت نظارت قرار دارند.

بورس های تحصیل در اسکاتلند

دولت اسکاتلند و دانشگاه های این کشور به منظور رفاه دانشجویان بین المللی، بورسیه های متعددی را برای تحصیل در اسکاتلند در مقاطع مختلف در نظر گرفته اند که برخی از آنها به شرح زیر می باشند:

  • بورس تحصیلی Commonwealth Scholarship Fellowship Plan که مختص دانشجویانی است که جزو شهروندان کشورهای مشترک المنافع محسوب می شوند. آنها با در نظر گرفتن کشور مبدا مجاز هستند با دریافت این بورسیه در مقطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی به تحصیل بپردازند.
  • بورس تحصیلی Chevening Scholarships که جزو بورسیه های دولتی تحصیل در اسکاتلند محسوب می گردد.
  • بورسیه تحصیلی Fulbright Awards دانشجویان آمریکایی جهت تحصیل در دوره های لیسانس می توانند از این بورسیه استفاده نمایند.
  • بورسیه تحصیلی Royal Society Grants که مختص دانشجویانی که قصد گذراندن دوره های علمی را دارند.
  • بورسیه تحصیلی Saltire Scholarships برای تحصیل در روسیه در 3 مقطع مختلف قابل دسترسی است که شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می شود و به دانشجویان کشورهای ایالات متحده، هند، چین و کانادا اختصاص دارد. این بورسیه تنها برای یک سال دانشجوی متقاضی را تحت پوشش قرار می دهد.
  • بورسیه تحصیلی Tullow Scholarships که صرفا برای دانشجویان آفریقایی و آمریکای جنوبی در نظر گرفته شده و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می گردد.

گفتنی است انواع بورسیه های تحصیلی در سایر کشورهای خارجی نیز در دسترس است. برای مثال جهت تحصیل در انگلستان می توانید با استفاده از بورسیه در مقاطع مختلف به تحصیل بپردازید.

تحصیل در دانشگاه استرثکلاید اسکاتلند

در سال 2019 میلادی، دانشگاه استرثکلاید اسکاتلند اقدام به ارائه بورس تحصیلی برای علاقمندان تحصیل در اسکاتلند در مقطع فوق لیسانس نمود. این بورسیه قابل اعطا به کلیه دانشجویان جهان بوده و هدف از ارائه آن تشویق و جذب دانشجویان خارجی به سوی این کشور بوده است. این دانشگاه جزو دانشگاه های دولتی و تحقیقاتی اسکاتلند به شمار می رود که در شهر گلاسکو قرار گرفته است. قدمت این دانشگاه به سال 1947 میلادی باز می گردد. این بورسیه هر ساله در تاریخ 16 سپتامبر به دانشجویان اعطا می شود. رشته های تحصیلی که برای این بورسیه تعیین شده اند، شامل قانون و علوم مرتبط، کامپیوتر و علوم اطلاعاتی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و آمار می باشد. ارزش بورسیه مذکور به اندازه 3.000£ (پوند انگلستان) است.

شرایط دریافت بورس تحصیلی دانشگاه استرثکلاید

همان طور که می دانید جهت استفاده از بورسیه های تحصیلی هر دانشگاهی جهت تحصیل در اسکاتلند، نیاز به شرایط خاصی است که دانشجوی متقاضی باید دارا باشد. در صورتی که هر یک از شرایط لازم را نداشته باشید، از دریافت بورسیه محروم می شوید. یکی از شرایط لازم جهت دریافت بورسیه این دانشگاه، در حال تحصیل بودن در مقطع کارشناسی یا ارائه گواهینامه تحصیلی در مقطع لیسانس می باشد که حداکثر 3 سال از تاریخ اخذ آن گذشته باشد. هزینه مربوط به دریافت این بورسیه بایستی توسط دانشجوی متقاضی پرداخت گردد. ضمنا جهت دریافت بورسیه نیاز به درخواست دارید. از دیگر مدارک و شرایطی که در این خصوص وجود دارد ارائه مدرک زبان انگلیسی است.

بررسی تحصیل در اسکاتلند

بررسی تحصیل در اسکاتلند

تقریبا 15 موسسه آموزش عالی جهت تحصیلات تکمیلی در اسکاتلند موجود می باشد که دانشگاه های سنت اندروز، گلاسکو و ادینبورگ از معروف ترین و مشهورترین آنها هستند. بالاترین میزان رضایت دانشجویان به تحصیل در اسکاتلند اختصاص دارد. زیرا بالاترین میزان اشتغال به کار در سطح این کشور به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های اسکاتلند اختصاص دارد. دانشجویان پس از پایان تحصیلات در دانشگاه های این کشور با دستی پر از تجارب و مهارت های حرفه ای می توانند وارد بازار کار در اسکاتلند شوند. گفتنی است تحصیل در سوئیس را نیز پیشنهاد می نماییم. چراکه اسکاتلند و سوئیس به عنوان کشورهای اروپایی، هر دو در یک رده قرار دارند.

ویزای تحصیلی اسکاتلند

این که از چه کشوری برای تحصیل در اسکاتلند وارد این کشور می شوید، در ویزای تحصیلی شما موثر است. چراکه دانشجویانی که جزو شهروندان اتحادیه اروپا و انگلستان محسوب می شوند، نیازی به دریافت ویزای اسکاتلند نخواهند داشت. دانشجویان کشورهای ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن اشتاین که همگی جزو کشورهای منطقه EEA محسوب می شوند، نیز همین شرایط را دارند. چنانچه جزو اتباع کشورهایی غیر از کشورهای فوق الذکر می باشید به منظور تحصیل در اسکاتلند باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. این ویزا با نام ویزای تحصیلی Tier4 برای دانشجویان متقاضی صادر می گردد. مدت اخذ این ویزا به مدت زمان دوره تحصیلی دانشجو بستگی خواهد داشت و قابل تمدید است.

الزامات زبان جهت تحصیل در اسکاتلند

زبان های انگلیسی و اسکاتلندی از زبان های رسمی مردمان اسکاتلند می باشند. لذا از دیگر مزیت هایی که در تحصیل در اسکاتلند وجود دارد، تحصیل به زبان انگلیسی است که شرایط تحصیلی را برای دانشجویان خارجی آسان می سازد. اما در این میان ممکن است سطح زبان شما با استانداردهای دانشگاه انتخابی مطابقت نداشته باشد و دارای تحصیلات کافی در زمینه زبان نباشید که در این صورت دانشگاه مورد نظر دوره هایی را جهت آموزش و یادگیری زبان برای ارتقاء سطح زبان و ورود به مقاطع دانشگاهی در نظر می گیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همیشه سعی بر آن داشته است تا بهترین و مناسب ترین مشاورها را در اختیار متقاضیان قرار دهد تا آنها درست ترین و صحیح ترین تصمیم مهاجرتی خود را اخذ نمایند. برای مهاجرت به سایر کشورها از طریق تحصیلی از جمله تحصیل در آمریکا یز می توانید مشاوره های لازم را دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *